سوالات و مشکلات در مورد مولتی مدیا بیلدر

eurosport

Member
با سلام
بنده عددی نیستم که این دستور رو بدم
ولی مثل فروم های دیگع فکر کنم هرکس سوالی داره در این تایپیک مطرح کند بهتر باشه .
مدیران متن رو اصلاح و مهم کنند .

ببخشیدا :rose:

با تشکر فراوان .

سوال بنده :
سوال خیلی مبتدیه !

اگه الان خواسته باشم یه اوتو ران بسازم ، باید مبدا قرارگیری فایل هایی که تو اوتوران بهش نیاز دارم( عکس ، برنامه ، فیلم و ... ) رو کجا قرار بدهم و بعد برای روی سی دی ریختم چیکار کنم که هنگام کلیک بر روی فیلم ، این کلیک از داخل سی دی دستور بگیره ؟

چیکار باید کرد

با تشکر فراوان

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
بايد از آدرس‌هاي وابسته استفاده كنيد. در زمان طراحي برنامه شايد فايلهايي كه فراخواني ميكنيد آدرس هاي ثابتي داشته باشن. اما قبل از اينكه پروژه رو كامپايل كنيد بايد تمامي آدرس هاي ثابت رو به آدرس هاي وابسته مثل SrcDir يا SrcDrive يا This و ... تغيير بدين.

بعنوان مثال شما يك فايل فيلم رو از مسير C:\myfolder فراخواني مي كنيد. آدرس فايل شما به شكل زير خواهد بود:

C:\myfolder\myfile.avi​

زماني كه قصد دارين از برنامه خروجي بگيريد بايد اين آدرس رو به شكل زير تغيير بدين

SrcDir>\myfile.avi>​

در پايان فايل ويدئويي رو كنار فايل اجرايي برنامه روي CD كپي ميكنيد. در مورد ساير فايلهاي جانبي هم همين قاعده حاكم هست.

موفق باشيد

eurosport

Member
دوست عزيز
بايد از آدرس‌هاي وابسته استفاده كنيد. در زمان طراحي برنامه شايد فايلهايي كه فراخواني ميكنيد آدرس هاي ثابتي داشته باشن. اما قبل از اينكه پروژه رو كامپايل كنيد بايد تمامي آدرس هاي ثابت رو به آدرس هاي وابسته مثل SrcDir يا SrcDrive يا This و ... تغيير بدين.

بعنوان مثال شما يك فايل فيلم رو از مسير C:\myfolder فراخواني مي كنيد. آدرس فايل شما به شكل زير خواهد بود:

C:\myfolder\myfile.avi​

زماني كه قصد دارين از برنامه خروجي بگيريد بايد اين آدرس رو به شكل زير تغيير بدين

SrcDir>\myfile.avi>​

در پايان فايل ويدئويي رو كنار فايل اجرايي برنامه روي CD كپي ميكنيد. در مورد ساير فايلهاي جانبي هم همين قاعده حاكم هست.

موفق باشيد

SrcDir>\myfile.avi>

با تشکر از لطف شما
بنده روی file کلیک میکنم و سپس روی compile... پنجره باز میشه . کجا آدرس رو عوض کنم ؟
راستس این locate مال چیه ؟ چی میخواد ؟
در ضمن میخواهم بر روی DVD ای که اینو میریزم قفل بذارم ! چیکار کنم ؟

*** با تشکر فراوان از لطف شما دوست گرامی ***

evil_gates

اين نيز بگذرد ...

با تشکر از لطف شما
بنده روی file کلیک میکنم و سپس روی compile... پنجره باز میشه . کجا آدرس رو عوض کنم ؟
راستس این locate مال چیه ؟ چی میخواد ؟
در ضمن میخواهم بر روی DVD ای که اینو میریزم قفل بذارم ! چیکار کنم ؟

*** با تشکر فراوان از لطف شما دوست گرامی ***

دوست عزيز ظاهرا منظور منو خوب متوجه نشديد.
شما وقتي فايلي رو mmb وارد مي كنيد. بعنوان مثال يك شي ويدئويي رو وارد مي كنيد يا دكمه اي مي سازيد كه اون شي ويدئويي رو پخش كنه لازمه كه آدرسي برايش تعيين كنيد. اين آدرس بايد آدرس وابسته باشه.
قبل از اينكه از از فايلتون خروجي بگيريد از منوي project گزينه path replace رو انتخاب كنيد. تو ليستهايي كه براتون باز ميشه آدرس فايلهايي كه كنار برنامه قرار دادين نمايش داده ميشه. هركدوم از آدرسها كه آدرسهاي ثابت بود يعني آدرس يكي از درايو ها يا پوشه هاي سيستم خودتون بود رو به آدرس وابسته مثل اون مثالي كه گفتم تغيير بدين و بعد از پروژه خروجي بگيريد.

در مورد سوال دوم گزينه Locate مسير ذخيره كردن فايل كامپايل شده رو تعيين ميكنه. اين مسير هر مسيري ميتونه باشه اما بايد دقت كنيد كه بقيه فايلهاي جانبي برنامه هم تو همين مسيري كه فايل كامپايل ساخته ميشه قرار داده بشه.

در مورد سوال سوم هم منظورتون رو از قفل گذاري دقيق تر بگين. مباحث زيادي در مورد حفظ امنيت برنامه و قفل گذاري بر روي پروژه هايي كه با mmb ايجاد ميشه مطرح شده و در كل بايد بگم نتيجه خيلي خوبي عايدتون نخواهد شد چون راه هاي زيادي براي عبور از قفل هاي شما وجود داره. مگه اينكه با ترفندهايي بتونيد براي كاربران مبتدي فيلترهايي بزاريد كه نتونن به سورس برنامه هاي شما دسترسي پيدا كنن كه خب بازم تاكيد ميكنم كاربران حرفه اي تر ميتونن ازش رد شن.

موفق باشيد.

eurosport

Member
دوست عزيز ظاهرا منظور منو خوب متوجه نشديد.
شما وقتي فايلي رو mmb وارد مي كنيد. بعنوان مثال يك شي ويدئويي رو وارد مي كنيد يا دكمه اي مي سازيد كه اون شي ويدئويي رو پخش كنه لازمه كه آدرسي برايش تعيين كنيد. اين آدرس بايد آدرس وابسته باشه.
قبل از اينكه از از فايلتون خروجي بگيريد از منوي project گزينه path replace رو انتخاب كنيد. تو ليستهايي كه براتون باز ميشه آدرس فايلهايي كه كنار برنامه قرار دادين نمايش داده ميشه. هركدوم از آدرسها كه آدرسهاي ثابت بود يعني آدرس يكي از درايو ها يا پوشه هاي سيستم خودتون بود رو به آدرس وابسته مثل اون مثالي كه گفتم تغيير بدين و بعد از پروژه خروجي بگيريد.

در مورد سوال دوم گزينه Locate مسير ذخيره كردن فايل كامپايل شده رو تعيين ميكنه. اين مسير هر مسيري ميتونه باشه اما بايد دقت كنيد كه بقيه فايلهاي جانبي برنامه هم تو همين مسيري كه فايل كامپايل ساخته ميشه قرار داده بشه.

در مورد سوال سوم هم منظورتون رو از قفل گذاري دقيق تر بگين. مباحث زيادي در مورد حفظ امنيت برنامه و قفل گذاري بر روي پروژه هايي كه با mmb ايجاد ميشه مطرح شده و در كل بايد بگم نتيجه خيلي خوبي عايدتون نخواهد شد چون راه هاي زيادي براي عبور از قفل هاي شما وجود داره. مگه اينكه با ترفندهايي بتونيد براي كاربران مبتدي فيلترهايي بزاريد كه نتونن به سورس برنامه هاي شما دسترسي پيدا كنن كه خب بازم تاكيد ميكنم كاربران حرفه اي تر ميتونن ازش رد شن.

موفق باشيد.

1- با تشکر از لطف شما مشکل اولم که درمورد کمپایل بود حل شد .

2-در مورد سوال سوم هم منظورتون رو از قفل گذاري دقيق تر بگين. مباحث زيادي در مورد حفظ امنيت برنامه و قفل گذاري بر روي پروژه هايي كه با mmb ايجاد ميشه مطرح شده و در كل بايد بگم نتيجه خيلي خوبي عايدتون نخواهد شد چون راه هاي زيادي براي عبور از قفل هاي شما وجود داره. مگه اينكه با ترفندهايي بتونيد براي كاربران مبتدي فيلترهايي بزاريد كه نتونن به سورس برنامه هاي شما دسترسي پيدا كنن كه خب بازم تاكيد ميكنم كاربران حرفه اي تر ميتونن ازش رد شن:

منظورم اینه که اوتورانی که ساختم رو کسی نتونه روش رایت یا کپی روی هارد کنه !
مثل این قفل
ولی تو تایپیکی که به کلمه بالا لینک زدم نمیشه سوال کرد میگه چون سیصدو خورده ای روز گذشته نمیشه پست ارسال کرد !!!

میخواهم بدونم اول : این قفلی که نوشته کجاست ( کجا باید دانلود کرد ؟؟؟ ) ؟؟؟
دوم : طریقه وارد کردنش به پروژه برای رایت ؟
سوم : آیا خود مولتی مدیا بیلدر اوتو ران رو رایتش میکنه ( روی سی دی میریزه ؟ ) ؟
سوم : اینقدر وحشتناک نباشه ، فقط از رایت سی دی و کپی کردن اون روی هارد و ایمج گیری جلوگیری کنه .

در ضمن چگونگی وارد کردن عکس متحرک به پروژه رو نیز بگین .

منتظر جوابتانم .

با تشکر خیلی فراوان :rose:

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

در مورد سوال اولتون بايد بگم اگه تو قسمت مثال هاي مفيد و كاربردي يا پلاگين هاي mmb همين انجمن بگردين ميتونيد اون مبحث و مباحثي مشابه در رابطه با قفل گذاري رو پيدا كنيد و اگه هنوز لينكي براي دانلود فايل فعال باشه از اونجا دانلودش كنيد. (الان فرصت زيادي ندارم براتون جستجو كنم و آدرسش رو پيدا كنم. )

در مورد اينكه كه اين قفل رو كجاي برنامه بزاريد اگه بتونيد فايلش رو دانلود كنيد تو نمونه اي كه براش ساخته شده قطعا ميگه كجاي برنامه شما قرار ميگيره.

در مورد سوال سوم نه خود mmb امكان رايت CD به طور مستقيم رو نداره مگه اينكه با پلاگين ها چنين چيزي رو بسازيد كه خب وقتي برنامه هاي رايت CD زيادي وجود داره بهتره از اونا استفاده كنيد.

در مورد سوال بعدي قبلا هم گفتم به هر حال هر نوع قفلي كه بسازيد باز هم امكان گذشتن ازش وجود داره چون اين ضعف خود mmb كه تو حوزه امنيت خودش و فايلهاي جانبيش خيلي قوي عمل نميكنه.

در مورد سوال آخر هم بستگي داره فايل متحركي كه وارد ميكنيد از چه نوعي باشه. اگه فايل متحرك با فرمت gif هست ميتونيد از شي AnimatedGif استفاده كنيد و اگه فايل متحرك شما فلشه كه خب قاعدتا فرمت swf داره و بايد از شي Flash استفاده كنيد.

موفق باشيد

eurosport

Member
سلام
می خواهم به یه متن داخل اوتوران دستور اجرای یک فایل متنی بدهم
و به یه متن دستور explore درایوی که این اوتو رانم داخلش هست ( اوتوران داخل سی دی )

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر فراوان

eurosport

Member
سلام
میخواستم بدونم میشه کاری کرد که وقتی یه فیلمی تو اوتو ران گذاشتم که هنگام کلیک بر روی اون مدیا پلیر باز میشه و پخش میکنه رو به جای اینکه مدیا پلیر ویندوز پخش کنه به سراغ PowerDVD برود و با اون پخش کنه ؟

با تشکر فراوان

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

منظورتون رو دقيقا از اين جمله متوجه نشدم

می خواهم به یه متن داخل اوتوران دستور اجرای یک فایل متنی بدهم
اگه منظورتون اينه كه مطالب داخل يك فايل متني رو تو خود mmb نمايش بدين براي اينكار بايد يا يك شي HTML ايجاد كنيد و با فرمان Browser و نوشتن آدرس فايل متني تو قسمت URLpath فايل رو تو اين شي بارگزاري كنيد.

يا اينكه يك شي Paragraph ايجاد كنيد و با استفاده از دستور LoadText فايل متني رو تو شي پاراگراف نمايش بديد.

يا با شي Binder برنامه Notepad رو همراه با فايل متني مورد نظر اجرا كنيد.

و اگه منظور شما اجراي فايل متني خارج از فضاي برنامتون هست ميتونيد با دستور Run و پارامتر آدرس فايل متني اون رو اجرا كنيد.

براي سوال دوم

به یه متن دستور explore درایوی که این اوتو رانم داخلش هست ( اوتوران داخل سی دی )

دستور Explore disk رو اجرا و تو قسمت آدرس \SrcDir>\myfolder> رو وارد كنيد. دقت كنيد كه myfolder نام پوشه اي كه قصد داريد باز بشه

در مورد سوال بعدي هم
میخواستم بدونم میشه کاری کرد که وقتی یه فیلمی تو اوتو ران گذاشتم که هنگام کلیک بر روی اون مدیا پلیر باز میشه و پخش میکنه رو به جای اینکه مدیا پلیر ویندوز پخش کنه به سراغ PowerDVD برود و با اون پخش کنه ؟

اينكه فايل فيلم شما با نرم افزاري اجرا بشه بستگي به تنظيماتي كه كاربر رو سيستم خودش فعال كرده. و اينكه آيا نرم افزار PowerDVD رو سيستم مقصد نصب هست يا نه
وقتي نرم افزار پخشي نسخه جديدش نصب ميشه يا Upgrate ميشه و كدك هاي جديدي بهش اضافه ميشه با توجه تنظيماتي كه در زمان نصب برنامه اعمال ميشه خود ويندوز پيشنهاد ميكنه براي اجراي فايلتون از اون برنامه استفاده كنيد.
و اين تنظيمات تو سيستم‌هاي مختلف متفاوت هست.
بعنوان مثال من رو سيستمم آخرين نسخه مديا پلير رو دارم و در زمان نصب اعلام كردم كه تمامي فايلهاي صوتي و تصويري با هر فرمتي رو با اين برنامه اجرا كن. اما كامپيوتر كاربر ديگه ممكنه اين نباشه.
بنابراين بايد دوتا كار انجام بديد يكي اينكه چك كنيد آيا PowerDVD رو سيستم كاربر نصب هست يا نه و اگه نيست نصبش كنيد. دوم تو تنظيمات اجراي فايل سيستم كاربر دست ببريد و اجراي فايل با PowerDVD رو فعال كنيد. كه انجام اين اعمال توسط mmb به خودي خود امكان پذير نيست مگه اينكه پلاگيني موجود باشه براش.

موفق باشيد

eurosport

Member
منظورتون رو دقيقا از اين جمله متوجه نشدم

اگه منظورتون اينه كه مطالب داخل يك فايل متني رو تو خود mmb نمايش بدين براي اينكار بايد يا يك شي HTML ايجاد كنيد و با فرمان Browser و نوشتن آدرس فايل متني تو قسمت URLpath فايل رو تو اين شي بارگزاري كنيد.

يا اينكه يك شي Paragraph ايجاد كنيد و با استفاده از دستور LoadText فايل متني رو تو شي پاراگراف نمايش بديد.

يا با شي Binder برنامه Notepad رو همراه با فايل متني مورد نظر اجرا كنيد.

و اگه منظور شما اجراي فايل متني خارج از فضاي برنامتون هست ميتونيد با دستور Run و پارامتر آدرس فايل متني اون رو اجرا كنيد.
از اینکه جوابهای کامل دادید خیلی ممنونم
منظورم اینه که برنامه PowerDVD رو داخل اوتورانم گذاشتم که کار بر وقتی روی اون کلیک میکنه برنامه شروع به نصب میکنه و در پایین اون نوشتم CD-Key میخواهم بهش لینک بدهم که وقتی کاربر بر رویش کلیک کرد notepad باز بشه .
اينكه فايل فيلم شما با نرم افزاري اجرا بشه بستگي به تنظيماتي كه كاربر رو سيستم خودش فعال كرده. و اينكه آيا نرم افزار PowerDVD رو سيستم مقصد نصب هست يا نه
وقتي نرم افزار پخشي نسخه جديدش نصب ميشه يا Upgrate ميشه و كدك هاي جديدي بهش اضافه ميشه با توجه تنظيماتي كه در زمان نصب برنامه اعمال ميشه خود ويندوز پيشنهاد ميكنه براي اجراي فايلتون از اون برنامه استفاده كنيد.
و اين تنظيمات تو سيستم‌هاي مختلف متفاوت هست.
بعنوان مثال من رو سيستمم آخرين نسخه مديا پلير رو دارم و در زمان نصب اعلام كردم كه تمامي فايلهاي صوتي و تصويري با هر فرمتي رو با اين برنامه اجرا كن. اما كامپيوتر كاربر ديگه ممكنه اين نباشه.
بنابراين بايد دوتا كار انجام بديد يكي اينكه چك كنيد آيا PowerDVD رو سيستم كاربر نصب هست يا نه و اگه نيست نصبش كنيد. دوم تو تنظيمات اجراي فايل سيستم كاربر دست ببريد و اجراي فايل با PowerDVD رو فعال كنيد. كه انجام اين اعمال توسط mmb به خودي خود امكان پذير نيست مگه اينكه پلاگيني موجود باشه براش.
اگه پلاگینش رو سراغ دارید برام بذارین

با تشکر فراوان

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
براي اجراي فايل هاتون از دستور Run استفاده كنيد و پارامتر آدرس هم آدرس وابسته <SrcDir> رو وارد كنيد

کد:
[LEFT]Run("<SrcDir>\myfolder\serial number.txt","")
Run("<SrcDir>\myfolder\PowerDVD.exe","")[/LEFT]

در مورد سوال آخرتون مطمئن نيستم چنين ابزار يا پلاگيني موجود باشه. دوستان ديگه كه اطلاعات بيشتري دارن راهنمايي كنن

آخرین ویرایش:

milad.moazezian

New Member
سلام میخواستم بدونم برای یک کلید چجوری میتونم 2 تا action بزارم یعنی مثلا برای exit اول یه عکسی رو نسون بده و بعد بسته شه

...........

New Member
سلام من وقتی فیلم با پسوند swfوارد برنامه ی مالتی مدیا بیلدر میکنم داخل اجرا یک فایل ناشناخته نشون میده بهم علتش چیه؟حتی فیلم های swfروی سیستمم ک باkmplayerباز میکنم بازم همون فایل ناشناس رو نشون میده باید چیکار کنم؟میشه راهنمایی کنید خیلی مهمه برام تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا