سوالاتی درباره حذف ویندوز و نصب لینوکس

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با عرض سلام خدمت دوستان،
در مورد نصب ویندوز سوالی برام پیش اومده که در زیر مطرحش میکنم: :neutral:
من در حال حاضر در درایو c یک ویندوز 98 و در درایو های d و e به طور جداگانه دارای دو ویندوز xp هستم.
1. الان میخوام ویندوز 98 رو پاک کنم. برای این کار فقط فرمت کردن درایو کافیه؟
2. بعدش هم میخوام ویندوز xp موجود در درایو e رو پاک کنم. برای این کار فقط فرمت این درایو کافیه؟
3. بعد از حذف این ویندوز ها چطوری نامشون رو از لیست انتخاب سیستم عامل هنگام روشن کردن کامپیوتر پاک کنم؟ (این یکی رو خواهش میکنم دقیقا توضیح بدین)
4. سرانجام هم میخوام در یکی از این درایو های هاردم لینوکس Ubuntu رو نصب کنم. برای نصب اون فقط کافیه که یکی از درایوهام برای نصب لینوکس فرمت شده باشن یا انجام کار دیگری هم لازمه؟ با نصب این لینوکس مثلا در درایو e ، فایل های موجود در درایوهای دیگر هاردم که پاک نمیشن؟
( توجه: فرمت تمام درایوهام FAT32 هست.)
ممنون میشم اگر با پاسخ به سوالات بالا راهنماییم کنید. :wink:
با تشکر، محمد جعفر :)

MJ Rayaneh

Well-Known Member
کسی نیست که به این سوالات جواب بده؟
297.gif

IranPardakht

Well-Known Member
برای چه کاری میخواهی لینوکس نصب کنی؟
چرا اینو روی سیستم دیگه نصب نمی کنی؟

برای حفاظت پارتیشن هات میگم. اگر خدایی نکرده مشکلی براش پیش بیاره نصب لینوکس، باید قید کلیه اطلاعات هاردت رو بزنی! حاضری؟ ارزش داره؟

برای همین میگم برای اون کار یک فکر دیگه کن....

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با تشکر از شما.
حالا یه مشکل دیگه دارم.
گفتم که توی درایو c ویندوز 98 دارم. میخوام اون رو با فرمت درایوش پاک کنم.
ولی هرکاری که میکنم درایوش فرمت نمیشه!
خواهش میکنم کمکم کنید.

onlymhb

Active Member
با اف دیسک پاکش کن ولی مواظب باش بقیه درایواتو تیر تپر نکنی
چرا لینوکستو در کنار ویندوزت نصب نمیکنی (به صورت همزمان مثل اکس پی و 98) و با پارتیشن مجیک توی سه سوت همه چیزو ردیف کنی
اگه راهنمایی دقیقتر میخوای برام پیغام بگذار

آخرین ویرایش:

onlymhb

Active Member
سلام دوباره دوست عزیز دلم نیومد نگم
میتونی با اف دیسک ترتیبشو بدی(حواست باشه بقیه درایواتو تیر تپر نکنی)
راستی چرا لینوکستو در کنار ویندوز نصب نمیکنی البته همانند اکس پی و 98
ببین اگه اکس پی داری به همراه 98 کافی پارتیشن مجیک (بهتره ورژن 8 باشه) توی یکی از ویندوزات نصب کنی و بعد یک درایو بدون فرمت خاصی ایجاد حداقل 5 گیگ باشه و سپس با سیدی لینوکست بوت بشی و توی قسمت پارتیشن بندیش بخشی که نوشته اتوماتیک در قسمت خالی و بدون پارتیشن رو انتخاب و بری حالشو ببری

اگه بیشتر سوال داشتی بگو تا ...

آخرین ویرایش:

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون،
من برای نصب لینوکس پشیمون شدم و نمیخوام لینوکس رو نصب کنم.
حالا در مورد حذف ویندوز 98 و اف دیسک و ... هم لطفا راهنماییم کنید. در ضمن اینم بگم من یه ویندوز 98در درایو c و یه ایکس پی در درایو d دارم.
منتظر راهنماییتون هستم.

hel_xoy

Member
اصلا از آدم هایی که زود میخوان یک شب ره صد ساله برن خوشم نمیادآ !
چرا منصرف شدی ؟!
باشه .
-----------------
1-2.برای پاک کردن ویندوز ها فرمت کردن اونا بسته ( البته تو لینوکس ها اینطوره)-(منظور فرمت کردن درایو ها بودآ).
3.ببین اگر دارای همین دو ویندوز باشی دیگه احتیاج به جذف کردن اسم اونا از روی بوت نداری.
اما اگر بیشتر از اینا سیستم عامل داری میری به :
right click on mcomputer >propertise>advanced>startup & ..>setting >edit
حالا یه نوت پد (یه ویرایشگر) باز میشه مثلا هر خطی مثل این
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
(که سیستم هامل ویندوز اکس پی هستش).
هست .
شما بگرد دنبال ویندوز 98 یا xp.
-------
من همینجوری بلدم توضیح بدم.

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با کار با اون فایل متنی مربوط به بوت سیستم آشنا هستم.
از توضیحاتت هم هیچ چیز رو متوجه نشدم!

hel_xoy

Member
پس بی خیال ، توصیه می کنم دیگه به پست من نگاه نکنی. ( قصد تهدید و اینجور چیزا نداشتم)

onlymhb

Active Member
سلام
منم با نظر دوستمون که ره صد ساله و ... کاملا موافقم، کمی صبر در کنار تلاش بسیار خوب است
ببین همون راه حلی که دوستمون گفت هست
باید بری راست کلیک کنی روی My Computer در ویندوز XP و سپس برگه Peroerties رو بزنی و از پنجره باز شده سربرگ Advance بخش StartUp And Recovery دکمه Setting را زده و از پنجره باز شده برو دکمه Edit از System StartUp را کلیک کن و توی پنجر باز شده روبروی قسمت default عبارتی که قبل از مساوی Microsoft Windows XP Professional نوشته شده بجای \:C کپی کن و کل خط Microsoft Windows یا Microsoft Windows 98 رو پاک کن
بعدش برو توی درایو C و پوشه ویندوز و Program مربوط به ویندوز 98 رو پاک کن

امیدوارم موفق بشی

MJ Rayaneh

Well-Known Member
سلام
منم با نظر دوستمون که ره صد ساله و ... کاملا موافقم، کمی صبر در کنار تلاش بسیار خوب است
ببین همون راه حلی که دوستمون گفت هست
باید بری راست کلیک کنی روی My Computer در ویندوز XP و سپس برگه Peroerties رو بزنی و از پنجره باز شده سربرگ Advance بخش StartUp And Recovery دکمه Setting را زده و از پنجره باز شده برو دکمه Edit از System StartUp را کلیک کن و توی پنجر باز شده روبروی قسمت default عبارتی که قبل از مساوی Microsoft Windows XP Professional نوشته شده بجای \:C کپی کن و کل خط Microsoft Windows یا Microsoft Windows 98 رو پاک کن
بعدش برو توی درایو C و پوشه ویندوز و Program مربوط به ویندوز 98 رو پاک کن

امیدوارم موفق بشی
با سلام و تشکر از شما،
اگه این کارو بکنم ویندوز ایکس پی که الان توی درایو دی هست که نمیپره؟

onlymhb

Active Member
با سلام مجدد
نه دوست عزیز اگر دست از پا خطا نکنی هیچ اتفاقی برای ویندوز اک پی موجود در درایو دی شما نمی افتد
بازم تاکید میکنم اگه به جز فایهای ویندوز فایلی دیگه رو از درایو سی پاک کنی یا درایو سی فرمت ممکن که نه 100% ویندوز اکس پی شما بالا نمی آید

اگه من جای شما بودم توی این چند روز 10 ویندوز پاک کرده بودم و ...:cool: :cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا