سوالاتي از فرونت پيج

Hosein

Member
با سلام
چند تا سوال:
1-وقتي در قسمت نرمال فرونت پيج فارسي مينويسم در قسمت html آن اجق وجق ديده ميشه بعدش هم در همان قسمت نرمال ديده نميشه؟
2-در استاندارد utf بهتر است كه با چه فونتهايي نوشته شود كه همه قادر به ديدن صفحات باشند.

ممنونم -- Hosein

m_a_sepid

Member
سلام حسين جان (چه اسم قشنگي :wink: ).
وقتي در قسمت نرمال فرونت پيج فارسي مينويسم در قسمت html آن اجق وجق ديده ميشه
دليلش اين هست كه پيشفرض FrontPage براي نوشتن فارسي يا عربي كد پيج windows-1252 هست. براي اينكه در utf-8 بنويسي روي صفحه Right Click كن، برو به Page Properties>Language بعد Save Document as رو به utf-8 تغيير بده!

در استاندارد utf بهتر است كه با چه فونتهايي نوشته شود كه همه قادر به ديدن صفحات باشند.
تمامي فونت هايي كه به unicode هستند، مثلArial،Tahoma و Courier New. ولي خوب طبيعتا Tahoma از همه قشنگ تره!

Hosein

Member
سلام آقا محمد

من اينكار رو هم كرده ام ولي در نوشتن ها بخصوص وقتي فارسي و انگليسي با هم هستش ترتيب حروف از بين ميره!(مثلا در حالت راست چين)
يه مورد ديگري هم هست كه وقتي يك صفحه وب فارسي رو كه save كرده ام در فرونت پيج وارد ميكنم در قسمت html نوشته ها خونده نميشن. چكار بايد كرد؟

در ضمن آقا سايت خيلي جالبي داري و من قبلا خيلي از مقالات اون رو save كرده ام.

ارادتمند--Hosein

m_a_sepid

Member
سلام حسين جان
آقا سيستم عامل شما چي هست؟
آقا اگر شما نوشته هارو در كد پيج utf-8 ذخيزه كني Source هاي HTML رو مي توني توي Frontpage، Notepad و Microsoft Visual InterDev فارسي ببينيش. من همه اينهارو بر مبناي سيستم عامل هاي ويندوز XP و 2000 مي گم. روي سيستم عامل هاي ديگه نمي دونم صادق هست يا نه! ولي فكر كنم نباشه. درضمن آقا از چه Frontapage استفاده مي كني؟ مال Office XP؟ اگه مال Office XP باشه كه هيچ مشكلي نبايد داشته باشي :wink:

Hosein

Member
سلام آقا محمد

ويندوز من 98 وبا فرونت پيج 2000 .ظاهرا بايد به xp متوسل شد ؟!
در ضمن سايت شما پسورد من رو عوض نميكنه؟!

m_a_sepid

Member
سلام حسين جان.
آقا خيلي ممنون از گزارشي كه از سايت داديد. يك موژول جديد امشب يا تا فردا به اميد خدا ميزارم كه كلا ساختارش با اين موژول فرق ميكنه و كار اعضاء سايت رو خيلي راحت مي كنه! همچنين كاربران مي تونن خودشون كلمه رمز رو انتخاب كنن و وقتي هم كه عضو بشن همون موقع در سايت login ميشن!
در مورد Win 98 هم بگم كه اين سيستم عامل خيلي سيستم ضعيفي هست و از Kernel بسيار ضعيفي ساخته شده. يكي از مشكل هاي بزرگ kernel اين سيستم مشكل حافظه RAM هست. شما 4 تا برنامه كه ميزاريد حافظه پر ميشه و سيستم از كار ميفته! ولي ساختار و Kernel ويندوز هاي NT كلا با Win98 فرق ميكنه! ويندوز هاي 2000 و XP هم برروي NT ساخته شده اند. همچنين از سرعت خيلي بيشتري هم برخوردار هستند. بهترين چيزي كه 2000 و XP ازش برخوردار هستند Unicode بودن اونا هست. چي از اين بهتر؟ اگه XP و 2000 نبودن من تا 3 ماه ديگه هم phpNuke رو فارسي نكرده بودم :) :wink:

يا علي مدد
محمد امين

Hosein

Member
سلام مجدد

دو تا سوال جديد:

1-چطور با وجود چند فريم در صفحه ؛ يك اسكرول براي كل صفحه بوجود آوريم؟
2-چطور اسكرولها بسمت چپ منتقل ميشوند؟

ممنونم-حسين

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

ج1- عملا اين كار امكان پذير نيست مگر اينكه از iFrame استفاده كنيد
ج2- كافيه اون بالا توي تگ &lt;html> اين دستور رو وارد كنيد : dir="rtl" يا انيكه توي تگ <body> همون دستورو وارد كنيد

مجيد

Hosein

Member
سلام

مجيد آقا براي قسمت اول مثل اين سايت: madota.com

ممنون---Hosein

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
حسين جون اونا همون Iframe هستند....
در اون سايت از iFrame استفاده شده...

مجيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
كافيه توي همون صفحه اي كه به iframe معرفي كردين توي تگ &lt;html>اون كد dir="rtl" رو اضافه كنيد

مجيد

Hosein

Member
سلام

مجيد آقا اينجوري اسكرول كل صفحه به چپ ميره . من مي خوام رو اسكرول خود iframe كار كنم مثلا به چپ بره يا رنگش تغيير كنه.

ممنون-Hosein

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

بخاطر اينه كه شما توي صفحه اصلي اين كار رو مي كنيد..

من گفتم توي صفحاتي كه ميخواين توي iFrame نمايش داده بشه برين و اونجا اين كارو بكنيد.
مثلا اگر صفحه اصلي شما default.html باشه و توش از يك iframe استفاده كردين كه اون iframe صفحه test.html رو نشون ميده شما بايد توي اون صفحه test.html اون دستوري كه گفتم رو وارد كنيد نه defautl.html

موفق باشيد
مجيد

akaveh

Member
سلام
آقا در باره iframe يكم توضيح مي دين منم بفهمم چي هست؟
ممنونم
علي

xnux

Member
خب بزار فرانت پيجم را اجرا كنم ... آهان اجرا شد ...

خوب يكي از تكنيكهاي طراحي صفحات وب استفاده از FRAME در صفحات است كه
با اين وسيله شما ميتوانيد صفحات وب سايت خود را به چند صفحه مجزا تقسيم كرده
و همه آن صفحه ها را در يك صفحه اصلي باز كنيد .

اما اگر ميخواستيد يك صفحه را در وسط يك صفحه اصلي ديگر نشان دهيد بايستي
چند فرم درست ميكرديد و كلي به دردسر ميافتاديد و ...

اما يه راه حل در فرانت پيج نسخه جديد ( مثلا ايكس پي ) به وجود آمد به نام :
INlineFrame

شما در فرانت پيج منوي Insert از اون بالا را باز كنيد و گزينه Inline Frame را ميبينيد
بهتره خودتون امتحان كنيد تا بفهميد چيه ؟

چطوره ؟
نظرتون چيه ؟
:wink:

akaveh گفت:
سلام
آقا در باره iframe يكم توضيح مي دين منم بفهمم چي هست؟
ممنونم
علي

Hosein

Member
سلام

آگر نسخه جديدي رو كه دوست عزيزمون گفت ندارين ؛بگين تا براي فرونت پيج 2000 بيشتر توضيح بدم. :)

Hosein

جدیدترین ارسال ها

بالا