تغییرات فایل 1 سر خوردن ابجکت ها در هنگام ترکینگ

JEYDI7

Active Member
سلام دوستان ، امیدوارم حالتون خوب باشه یک مشکل بزرگ دارم تو ترکینگ و با هر ابزاری هم که تستش کردم رفع نشد مشکل اینه که وقتی یک آبجکت رو ترک می کنم به وسیله ی camera tracking , 3d camera tracking و ... آبجکت یک حالت سر خوردن داره ، یعنی خوب ترک نمیشه کسی می دونه مشکل چیه ؟

Saeed2vfx

Member
سلام دوستان ، امیدوارم حالتون خوب باشه یک مشکل بزرگ دارم تو ترکینگ و با هر ابزاری هم که تستش کردم رفع نشد مشکل اینه که وقتی یک آبجکت رو ترک می کنم به وسیله ی camera tracking , 3d camera tracking و ... آبجکت یک حالت سر خوردن داره ، یعنی خوب ترک نمیشه کسی می دونه مشکل چیه ؟

دوست عزیزم شما خودت جواب خودت رو دادی !
وقتی اشیاء سُر میخورن ، یعنی ترکینگ خوب انجام نشده.
ترکینگ خودکار معمولاً این مشکلات رو داره. شانسیه!
اگر میخواید با دقت ترکینگ کنید ، باید با نرم افزارهای پیشرفته مثل pftrack کار کنید که به کاربر اجازه میده بین مراحل ترکینگ ، دستکاریهایی انجام بده و خطاهای نرم افزار رو رفع کنه.

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
بیشتر این مشکل مربوط به جای دقیق ابجکت هست .
اون سر خوردن طبیعی هست ، مثلا اگر شما ابجکتی رو نزدیک دوربین و یکی دیگه در دور از دوربین باشه ، هر دو یک سان بعد نمیدن تو تغییر نما ، شما باید جای ابجکت رو تصحیح کنید .

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

دوست عزیز این مشکل میتونه ناشی از موارد زیادی باشه

بعنوان مثال اگر ویدیو شما بصورت Full Frame نیست و دارای Field هست بدلیل عدم وجود اطلاعات کافی در هر Field ممکنه با این مشکل مواجه بشین ...

یا یک مشکل رایج دیگه مربوط به Lens distortion هست که باعث لیز خوردن نقاط Track شده میشه و عمل Match رو حسابی پردردسر میکنه ...

از این نکات تا دلت بخواد موجوده ... مثل Rolling shutter و Digital video Artifacts و ...

اما یکی از برنامه هایی که خیلی خوب میتونه این مشکلات رو رفع بکنه Mocha Pro و ترکیبش با ابزارهای جدیدی هست که در AE CC برای رفع بعضی از مشکلات عنوان شده تعبیه شده...

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

JEYDI7

Active Member
دوستان تشکر از راهنمایی های ارزشمندتون :rose:
قسمت هایی که ترک قاطی می کرد رو مجبور شدم دستی کی فریم گذاری کنم

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
یکی از راههایی که به بهبود وضعیت ترکینگ کمک میکنه این هست که نقاط واضح و قابل شناسائی رو برای
نرم افزار افزایش بدین ... افزایش کنتراست و ایجاد تضاد رنگی در بخش های مختلف فوتیج به ترکینگ کمک میکنه
برای افترافکت :
فوتیج رو پری کامپوز کنید و وارد پری کامپوز بشین و در لایه داخلی از امکانات تصحیح رنگ افترافکت مثل
Levels و .... برای ایجاد تضاد رنگی استفاده کنید ...
مسئله مهم این هست که اگر افکت های رنگی بدون پری کامپوز و بر روی لایه اصلی باشه
توسط نرم افزار دیده نمیشه .......

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
به نظر من اگر آموزشهای کمرا ترکر بو بگیرید ببینید بهترین راه است چون این قضیه چندین وجه داره ضمن اینکه همه اینها به فوتیج شما هم مرتبط می شه
آموزش ها معمولا همه فوت و فن ها رو می گن من اگر بخوام اینجا تجربه هایی که داشتم رو بگم مثنوی هفتاد من میشه

البته حتما آموزشهایی رو دیده اید اما باید آموزشهای رفع خطاهای ترکینگ را نیز ببینید

جدیدترین ارسال ها

بالا