سايت+بانك اطلاعاتي!

blue_rays

Member
سلام خدمت دوستان عزيز.

من ميخام يه سايت بزنم كه قابليت جستجو در بانك اطلاعاتي رو داشته باشه و يوزر ها بتونن بهش اطلاعات جديد اضافه كنن.:shock:
من يكم تازه كارم. ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

مرسي

blue_rays

Member
ممنون از راهنماييتون ولي من نميدونم از كجا بايد شروع كنم. از چه زبان هايي استفاده كنم. :-?
همونطور كه گفتم تازه كارم. :sad:

اگه ميشه يه توضيح كلي در مورد اينكه چه كارايي بايد كنم و به چه چيز هايي احتياج دارم بديد.:oops:

ممنون

تقریبا تمام اسکریپت ها یه اطلاعتی رو از طریق کاربر در بانک اطلاعاتی ذخیره میکنند شما چی میخاین بنویسین ؟
این اسکریپت شما چیه ؟ چکار میکنه ؟ فروشگاه هست ؟ یه بلاگ مانند هست ؟ چیه ؟؟ ..

تماس بگیر تا ببینم مشکلت کجاست و اگه بتونم کمکتون کنم
یاهو : mahdi_x1

blue_rays

Member
تقریبا تمام اسکریپت ها یه اطلاعتی رو از طریق کاربر در بانک اطلاعاتی ذخیره میکنند شما چی میخاین بنویسین ؟
این اسکریپت شما چیه ؟ چکار میکنه ؟ فروشگاه هست ؟ یه بلاگ مانند هست ؟ چیه ؟؟ ..

تماس بگیر تا ببینم مشکلت کجاست و اگه بتونم کمکتون کنم
یاهو : mahdi_x1

بالاخره بعد از كلي جستجو يه نمونه شبيه به چيزي كه ميخام رو پيدا كردم! :)
http://www.amlaktehran.com/

من ميخام يه سايتي شبيه به اين درست كنم كه طرز كارش همينطوري باشه يعني در يه قسمت قابليت جستجوي اطلاعات ثبت شده رو داشته باشه و در قسمت ديگه قابليت ثبت اطلاعات.
صفحه اولش هم يوزر پسورد بخاد كه از قبل تعيين كرديم.
:paint:

اگه يه راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

آخرین ویرایش:

blue_rays

Member
با توجه به آنچه که گفتین فکر کنم این سیستم کار شما رو راه بندازه.
زبان Net. هست و کاملا" هم فارسی هست.

http://www.netpro.ir/download/default.aspx

موفق باشید.

خيلي ممنون. سايت خيلي خوبي هست. من بسته مربوط به سيستم رو دانلود كردم . فقط در مورد نصبش مشكل دارم. نصبش مثل همون vBulletin هست؟ راهنماشو خوندم ولي كامل متوجه نشدم. اگه ميشه توضيح بديد. اگه مثل همين سيستم ولي رايگانشو سراغ داريد هم معرفي كنيد ممنون ميشم.:)

يه سوال ديگه! اگه نخوام از سيستم آماده استفاده كنم و خودم سايت رو راه بندازم چكار بايد كنم. مثل همون سايتي كه تو پست قبليم گفتم.
از كجا بايد شروع كنم و به چه ابزار هايي و زبان هايي نياز پيدا ميكنم؟
يه راهنمايي كنيد راه ميفتم آخه همونطور كه گفتم تو اين زمينه تازه كارم و يه جورايي قضيه برام مبهمه.:sad:

مرسي :rose:

سلام . شما برای شروع کار نیاز به یکی از برنامه های شبیه ساز سرور مثل Wamp یا Xamp یا Easy PHP و . . . دارید تا بتونید کدهاتون رو روو کامپیوترتون اجرا کنید .
یه ادیتور هم مثل PHP Designer یا Dream Wawer یا حتی Note Pad .
و اینکه کدنویسی بلد باشی .
همین :paint:

blue_rays

Member
ممنون كه جواب داديد.
چندتا موضوع مبهم هم تو ذهنم هست مي خواستم بپرسم.
من نرم افزار Dream weaver رو دارم و يادگرفتنش برام مشكلي نيست. چطور ميتونم پايگاه اطلاعاتو به سايتي كه طراحي كردم اضافه كنم؟
مثلآ فرض كنيد من يه صفحه طراحي كردم كه توش چندتا فيلد داره. مثلآ اسم و ... يا اينكه چند تا منوي آبشاري داره. حالا بعد از اينكه كاربر فرم رو پر كرد چطور و كجا اين اطلاعات بايد ثبت بشه؟ :shock:
يه توضيحي هم در اين مورد بديد ويا اينكه اگه زحمت بكشيد يه نمونه كد هم براش بزاريد ديگه عالي ميشه. حالا به هر زباني كه خودتون فكر ميكنيد بهتره. اگه نميشه هم فقط توضيح بديد خيلي ممنونم. :)

و ديگه اينكه چطور ميشه تو اين اطلاعات ثبت شده جستجو كرد؟ يعني اينكه دوباره كاربر فيلد هاي موارد مربوط به جستجو رو پر كنه و جستجو در ميان اطلاعات ثبت شده انجام بشه. :wink:

خيلي متشكر

shnoit

Well-Known Member
خيلي ممنون. سايت خيلي خوبي هست. من بسته مربوط به سيستم رو دانلود كردم . فقط در مورد نصبش مشكل دارم. نصبش مثل همون vBulletin هست؟ راهنماشو خوندم ولي كامل متوجه نشدم. اگه ميشه توضيح بديد. اگه مثل همين سيستم ولي رايگانشو سراغ داريد هم معرفي كنيد ممنون ميشم.:)

يه سوال ديگه! اگه نخوام از سيستم آماده استفاده كنم و خودم سايت رو راه بندازم چكار بايد كنم. مثل همون سايتي كه تو پست قبليم گفتم.
از كجا بايد شروع كنم و به چه ابزار هايي و زبان هايي نياز پيدا ميكنم؟
يه راهنمايي كنيد راه ميفتم آخه همونطور كه گفتم تو اين زمينه تازه كارم و يه جورايي قضيه برام مبهمه.:sad:

مرسي :rose:

ببینین دوست عزیز
شما که در لینک مربوطه سیستم رو دانلود کردید دیگه نیازی به برنامه نویسی اینا نداره.
عضویت که میخواستین داشت. و ارسال مطلب و اینا که داره.
من نصبش نکردم دیگه لینکو براتون معرفی کردم که خودتون باهاش ور برین.
سیستم کاملا فراسی هم هست دیگه فکر نمیکنم که مشکلی براتون پیش بیاد.
--------------
اگه شما بخواین که خودتون سیستم رو بنویسین باید با یکی از زبانهای php یا asp, .Net کارتونو شروع کنین.
حالا استارت کارتون بر میگرده به تسلط شما بر همون زبان.:neutral:

ممنون كه جواب داديد.
چندتا موضوع مبهم هم تو ذهنم هست مي خواستم بپرسم.
من نرم افزار Dream weaver رو دارم و يادگرفتنش برام مشكلي نيست. چطور ميتونم پايگاه اطلاعاتو به سايتي كه طراحي كردم اضافه كنم؟
مثلآ فرض كنيد من يه صفحه طراحي كردم كه توش چندتا فيلد داره. مثلآ اسم و ... يا اينكه چند تا منوي آبشاري داره. حالا بعد از اينكه كاربر فرم رو پر كرد چطور و كجا اين اطلاعات بايد ثبت بشه؟ :shock:
يه توضيحي هم در اين مورد بديد ويا اينكه اگه زحمت بكشيد يه نمونه كد هم براش بزاريد ديگه عالي ميشه. حالا به هر زباني كه خودتون فكر ميكنيد بهتره. اگه نميشه هم فقط توضيح بديد خيلي ممنونم. :)

و ديگه اينكه چطور ميشه تو اين اطلاعات ثبت شده جستجو كرد؟ يعني اينكه دوباره كاربر فيلد هاي موارد مربوط به جستجو رو پر كنه و جستجو در ميان اطلاعات ثبت شده انجام بشه. :wink:

خيلي متشكر

سلام . من گفتم از Dream Waver فقط واسه کد نویسی استفاده کنید ، یعنی فقط از بخش Code ش استفاده کنید (به عنوان ادیتور) . نیازی نیست کار با این برنامه رو یاد بگیرید .

اطلاعات باید توو دیتابیس ثبت بشه .

حالا که توو این بخش تاپیک زدید از مقالات همین بخش (PHP/Mysql) استفاده کنید . شما اول یه کم باید با این زبان آشنا بشی ، بعد اگه کد هم خواستی من در خدمتم .
موفق باشی .

blue_rays

Member
ببینین دوست عزیز
شما که در لینک مربوطه سیستم رو دانلود کردید دیگه نیازی به برنامه نویسی اینا نداره.
عضویت که میخواستین داشت. و ارسال مطلب و اینا که داره.
من نصبش نکردم دیگه لینکو براتون معرفی کردم که خودتون باهاش ور برین.
سیستم کاملا فراسی هم هست دیگه فکر نمیکنم که مشکلی براتون پیش بیاد.
--------------
اگه شما بخواین که خودتون سیستم رو بنویسین باید با یکی از زبانهای php یا asp, .Net کارتونو شروع کنین.
حالا استارت کارتون بر میگرده به تسلط شما بر همون زبان.:neutral:

سلام دوست عزيز. از اينكه لينك دانلود سيستم آماده رو گذاشتيد ممنونم.
ولي اگه تو سايت توجه كرده باشيد اين سيستم پولي هست و فقط براي تست ميتونيم يه نسخه ازش نصب كنيم و تجاري هم نبايد باشه. همه هم اين رو ميدونيم كه هر سيستم مشكلات مربوط به خودش رو داره و اين سيستم هم در اوايل كار خودش هست.
يادگيري اين سيستم هم به زمان نياز داره. حالا چرا من زماني رو كه براي يادگيري يه سيستم محدود با پيچيدگي هاي مربوط به خودش وجود داره رو صرف يادگيري ساخت سايتي كه دقيقآ مورد نيازم هست نكنم؟ :shock:
درسته كه من در مورد ساخت سايت تازه كارم ولي اومدم يه سوال بپرسم. دليل نميشه كه هركس بطور كامل برنامه نويسي تحت وب رو بلد نيست بره از سيستم هاي آماده استفاده كنه كه بعدآ معلوم نيست چه مشكلي براشون پيش بياد يا اينكه هك بشن. اگه اينطور بود كه نميومدم تو فوروم سوال بپرسم. ميرفتم تو اينترنت سيستم هاي آماده رو سرچ ميكردم.:)
به هر حال اين سيستم خيلي گسترده هست ولي سوال من چيز كوچيكي بود البته نميدونم شايد هم بحث وسيعي داشته باشه.:shock:

#=================================================
اگه از دوستان كسي منو در مورد سوالم راهنمايي كنه ممنون ميشم.
فرض كنيد يه صفحه با چند تا فيلد درست كرديم. حالا چطور ميشه كاري كرد كه اطلاعات فيلد ها تو يه بانك اطلاعاتي ثبت بشه. يعني چطور و كجا؟
حالا فرض كنيم ميخايم بانك اطلاعاتي رو طبق همون اطلاعاتي كه ثبت كرديم. اين چطور ميشه؟

متشكر

آخرین ویرایش:

blue_rays

Member
سلام . من گفتم از dream waver فقط واسه کد نویسی استفاده کنید ، یعنی فقط از بخش code ش استفاده کنید (به عنوان ادیتور) . نیازی نیست کار با این برنامه رو یاد بگیرید .

اطلاعات باید توو دیتابیس ثبت بشه .

حالا که توو این بخش تاپیک زدید از مقالات همین بخش (php/mysql) استفاده کنید . شما اول یه کم باید با این زبان آشنا بشی ، بعد اگه کد هم خواستی من در خدمتم .
موفق باشی .

سلام. قبل از اينكه پست جديد بزنم پست شما نبود و بعد از ثبت اضافه شد.
خيلي ممنون.

اگه ميشه يه توضيحي در مورد ديتابيس بدين. هنوز برام مبهمه. اگه اشتباه نكرده باشم ديتابيس يه فايل هست كه تو هاستمون قرار داره و اطلاعات روي اون ثبت ميشه و از روي اون جستجو ميشه. اگه درسته بگيد. حالا كدي كه مينويسيم براي مسيير ذخيره ي فرم آدرس همون ديتابيس روي هاست رو ميديم. درسته؟

مقاله ها رو هم دارم دنبالشون ميگردم.

مرسي

آخرین ویرایش:
سلام . به نظر من اگه شما یه کم با دستورات و نحوه کدنویسی php آشنا بشید ، بعد برید دنبال دیتابیس و . . . بهتره .
من 4 تا مقاله که منبعش iranphp هست رو اینجا می ذارم تا خوب با دیتابیس mysql آشنا بشی .

amir-yazdel

Member
یک تجربه

سلام
ببین blue_rays جان، بیا یه کم منطقی فکر کنیم. چون من دردت رو می فهمم. من هم طراحی سایت رو شروع کردم. اوایل می خواستم یه فروم رو خودم برنامه نویسی کنم ،خیلی خوش خیال بودم. البته خیلی کم از برنامه نویسی وب بلد بودم.به خاطر همین رفتم سراغ php وmy sql. ولی دست روی دست نگذاشتم و برای درک مطلب و آشنایی بیشتر با برنامه نویسی فضای مجازی و نیاز های اون شروع کردم با html طراحی کردن. هنوز که هنوزه دارم برنامه نویسی وب می خونم تا فول بشم. البته قصد دارم تا چند ماهی دیگه یک سایت برنامه نویسی شده رو راه اندازی کنم. سفارش یک سایت رو گرفتم.
پس اگر از من می شنوی، اگر سفارش طراحی سایت داری شروع کن با html طراحی کردن و گاهی از کدهای جاوا و حتی php استفاده کن. چون در حین طراحی سایت ، نیاز های خودت رو متوجه می شی.
اگه سرت رو درد آوردم معذرت می خوام.

آخرین ویرایش:
همینطور که امیر جان گقتند باید html و css رو یاد بگیری . حالا css رو هم یاد نگرفتی زیاد مهم نیست . اما html رو خوب یاد بگیر .

amir-yazdel

Member
البته amirkhoshhal جان من فراموش کردم بگم که اولین کد نوشتن در دنیای وب رو از CSS شروع کردم.
برای اولین بار خودم کدهای سی اس اس رو نوشتم و به سایتم اعمال کردم.به خاطر همین یه نقطه قوتی در وجودم پدیدار شد که الآن دارم ادامه می دم.

جدیدترین ارسال ها

بالا