ساخت فونت

afsharan

New Member
سلام
من يك برنامه ميخوام كه بشه با اون فونت ساخت اين برنامه بايد با پيكسل بتونه فونت بسازه من يك سري
حروف دارم كه ميخوام اونهارو تبديل به فونت كنم بعد بتونم در كامپيوتر استفاده كنم مثل فونت titr يا ديگر فونتها
با تشكر

Mandana

Active Member
font creator از همه آسون تره
خود ویندوز هم برنامه ای برای اینکار داره اما خیلی پیشرفته نیست.جستجویی توی سایت انجام بدین بحث در این باره زیاد شده
موفق بباشین:rose:

afsharan

New Member
سلام
من نرم افزاري ميخوام كه فونت رو بصورت پيكسلي درست كنه لطفا راهنمايي كنيد

the_king

مدیرکل انجمن
فونت اصولا موجودیست وکتوری (برداری) و نوع پیکسلی ندارد

یکسری از فونت ها با پسوند fon وجود دارند که ساختار Bitmap ای دارند. در همین فروم فونت های
پیکسلی زیادی معرفی شده اند.

Member
یکسری از فونت ها با پسوند fon وجود دارند که ساختار Bitmap ای دارند. در همین فروم فونت های
پیکسلی زیادی معرفی شده اند.
:shock:بعد حجمشون چه قدره؟ اگه بخوام به سایز 2000 به بالا ازشون استفاده کنم پیکسلاشون از شکمشون نمیزنه بیرون؟
و یه چیز دیگه : وکتوری کردن فونت که کاری نداره - نقاشی شو بکش بنداز تو کورل از اونور وکتوری میده بیرون:D

the_king

مدیرکل انجمن
:shock:بعد حجمشون چه قدره؟ اگه بخوام به سایز 2000 به بالا ازشون استفاده کنم پیکسلاشون از شکمشون نمیزنه بیرون؟
و یه چیز دیگه : وکتوری کردن فونت که کاری نداره - نقاشی شو بکش بنداز تو کورل از اونور وکتوری میده بیرون:d

فونت های بیت مپ عادی اصلا حجیم نیستند، در بحث نمایش (استفاده) هم محدودیت ابعاد خاصی ندارند،
مثلا احتمالا در داخل فونت فقط سایز های 6 و 8 و 14 و 24 ذخیره میشه، اما شما می توانید آنرا در ابعاد
3000 هم نمایش دهید. طبیعتا کیفیت نمایشی یک فونت بیت مپ در ابعادی که ذخیره نکرده افت می کند.
نمایش در ابعاد خیلی بزرگتر، اغلب با بزرگ تر کردن ابعاد پیکسل ها انجام می شود.

Member
از بابت جواب ممنون
پس این فونتها نسبت به بقیه انواع ساختار ساده تری دارن:)

mohcen

Member
سلام تو نرم افزار font creato تو قسمت kerning فاصله دوتا حرف رو کم می کنم ولی تو خروجی تاثیری نمی بینم. مثلا کلمه مدرسه فاصله بین "ر" و "س" زیاده می خوام این فاصله جزو استثنائات باشه نه اینکه کلا فاصله همه ی حروف بعد از ر زیاد بشه. چیکار باید بکنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام تو نرم افزار font creato تو قسمت kerning فاصله دوتا حرف رو کم می کنم ولی تو خروجی تاثیری نمی بینم. مثلا کلمه مدرسه فاصله بین "ر" و "س" زیاده می خوام این فاصله جزو استثنائات باشه نه اینکه کلا فاصله همه ی حروف بعد از ر زیاد بشه. چیکار باید بکنم؟

خیلی وفته که با نرم افزار های فونت سازی کار نکرده ام، اگه توضیح ام اشتباه بود بخاطر متکی بودنم به جستجوی گوگل ئه و معذرت می خوام. توی منوی Format گزینه Kerning رو انتخاب کنید.
در پنجره Kerning با دکمه New اون دو تا حرف رو که فاصله بین شون باید تنظیم بشه رو انتخاب کنید و بعد فاصله رو تغییر دهید. دقت کنید که الزاما در همه برنامه ها Kerning اختصاصی بین جفت حروف رعایت نمیشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا