ری استارت شدن ناگهانی سیستم

ali_118

کاربر VIP
سلام
مدتیه که موقع کار با کامپیوتر سیستم به طور ناگهانی ری استارت میشه و موقع بالا آمدن ویندوز هم check disk میکنه .
بعد از تعویض ویندوز هم تا چند وقت مشکلی ندارم ولی بعد از مدتی دوباره شروع میشه .

چه چیزی میتونه این اشکال رو به وجود آورده باشه ؟

yazditabar

Member
- ویروس
- مشکل تهویه در کیس
" اگه این مشکل رو چند وقته داری بهتره که به یه جای اینکه منتظر جواب بچه ها باشی، سیستمت رو ببری یه جای مطمئن نشون بدی" این نظر من

game4u

Member
اگه ویندوز جدید رو که نصب کردی به یه آنتی ویروس هم مجهزش کنی اونوقت میتونی بفهمی مشکل از کجاست.اگه بازم مشکل وجود داشت ممکنه پاورت ایراد داشته باشه یا هزار و یک دلیل دیگه.تا وقتی خودت میری دنبال مشکل کامپیوترت قلقش دستت میاد.اما اگه بدی برات درست کنن وابسته میشی.

اگه این مشکل رو چند وقته داری بهتره که به یه جای اینکه منتظر جواب بچه ها باشی، سیستمت رو ببری یه جای مطمئن نشون بدی" این نظر من

اینم که اینجا جوابی نمی گیری یه خورده کم لطفیتونو میرسونه.ببینید چه مسائلی اینجا حل شده که حتی نمایندگی ها هم توش مونده بودن.

confesseur

Member
سلام دوست عزیز من با اطمینان صحبت نمی کنم ولی :
در بسیاری مواقع رستارت ناگهانی از رم هم هست
با توجه به اینکه میگین وقتی ویندوز رو عوض می کنین تا یه مدت درسته بخاطر اینه که فشاری رو رمتون نیست اما وقتی بعد یه مدت ویندوز برنامه بیشتری روش نصب میشه رم پر تر میشه
اما جهت تست این گزینه alt+crtl+delete بگیرین وتو تب performance ببینید رم و cpu چقد فعالیت دارن
و همیشه دقت کنین موقع رستارت چه وضعیتی دارن و در موقع رستارت رم چقد مشغوله

عزیزی بای

ali_118

کاربر VIP
بیشتر موقع کارهای سنگین این مشکل پیش میاد و باز هم بیشتر موقع کار با فوتوشاپ
اما شده که موقع کارهای عادی هم سیستم یکدفعه ریستارت شده

بازم ممنون از همگی

alireza-metal

Active Member
خدا کنه مشکلی که من تجربه کردم گریبانگیر شما نشه !

فقط مواظب هاردت خیلی باش ! موقعی که میخواد بیاد بالا scan disk معمولی میکنه یا chkdsk ؟!!! و stage 1.2.3 ؟

مشکل از اینا میتونه باشه

اول : رم
دوم : هارد
سوم : مادربرد

به نظر من اول از رم ها مطمئن بشو چون ممکنه یکی از اسلاتها مشکل پیدا کرده باشه -- حتما سریعا رم هاتو تست کن و اونا رو تعویض کن یا اینکه اسلات رو حتما عوض کن -- اگه مشکل از اینا نبود برو سراغ هارد و مادر برد و اونا رو تست کن

confesseur

Member
سلام عزیزم در مورد خرابی هارد و تاثیرش در هنگ کردن سیستم باید بگم که :
وقتی هارد خراب باشه کامپیوتر یهو هنگ نمی کنه
بلکه تصوریر ایست میکنه ماوس حرکت میکنه و ساعت شنی میشه و بعد از رستارت دوباره درست کار میکنه و درست هم دتکت میشه اما ممکنه مدام یا چند وثت یه بار این روند رو تکرار کنه
نظرتون چیه؟
ولی خب من رو رما مشکوکم چون علی آقا میگن که تا یه مدت که ویندوز رو عوض میکنن درسته کامپیوترشون

alireza-metal

Active Member
دوست عزیز موقعی که هارد وضعش خیلی خرابه یا هنگ میکنه به صورتی که یا تصویر کلا قاطی میشه و رنگ ها به هم میریزه و یا سیستم همونجور میمونه و موس هیچ حرکتی نمیکنه --- اگه رم مشکل داشته باشه و باعث این عمل بشه ممکنه هارد رو هم مورد تاثیر قرار بده و در مدت زمان طولانی و ری استارت های زیاد اونو هم دچار مشکل کنه ... دوست عزیز شما رو هاردتون اطلاعات سنگین رد و بدل میکنید یا خیر ؟

ali_118

کاربر VIP
نه ، من از هاردم در حد معمول استفاده میکنم.
ولی این ریستارت ها هم هر چند وقت یه بار پیش میاد ، ممکنه در هفته یه بار دو بار یا بیشتر و یا ممکنه اصلا ریستارت نشه !
بعد از ریستارتها هم chk disk میکنه مثل اینکه با دست ریستارت شده باشه .
الان که ویندوز بالا میاد 190Mb رم پره ولی باز چند روزه که این مشکلو نداشتم.

confesseur

Member
برای منم جالب شده بدونم مشکل از کدوم قطعس میشه جون عزیزت میدیدم دوسوته میگفتم از کدوم قعطس
ولی 190 خیلی زیاده ها مشخصه خیلی برنامه نصب کردیا
ولی یه نکته من یه مدت شرکت سخت افزار داشتم و وقتی سیستم هارو ویندوز نصب میکردیم تا وارد ویندوز میشد برا بار اول سریع میرفتم میدیم رم چقد پره همون اول کار یعنی موقعی که هنوز کارت صدا گرافیک و خلاصه ویندوز خالی نصب بود حتی یاهو که دو مگابایت هم میگیره
چیزی که برام عجیب بود اینکه بعضی رم ها 58 و بعضی تا 90 هم بیشتر پر میکردن
اما رو این کینگ استون ها که واقعا سرعتشون بالاس یادم نیست
اون موقع ها یادم میاد به این نتیجه رسیده بودم که رم خوب رمی هست که شصت مگ بیشتر نگیره همون شروع کار
شمام اگه دوست داشتین دقت کنین ولی درباره رم چیزی که بچه ها جالبه اینه که رم های موجود در ایران هیچ کدوم جز پانزده رم پرفروش دنیا نیستن جز kingstone and kingmax و فوق العاده مارک های اشغال تو ایران زیادن که دیگه بحث تازه ای نیست
مرگ بر جنس چینی

آخرین ویرایش:

maral55

Well-Known Member
واقعا عجیبه منم درست همین مشکل شما رو داشتم وقتی که ویندوز روی هارد ساتام نصب بود بعدش ویندوز رو روی اون هارد قدیمیم نصب کردم و مشکل خیلی کمتر شد فکر کردم که مشکل حل شده ولی از اون وقت که عوضش کردم بازم یک باره دیگه اونطوری شد ولی دیگه نشد الان فکر کنم حل شده باشه ولی هنوزم مشکوکم
ولی مشکل منم دقیقا همین طوری بود یعنی ممکن بود تو هفته یه باز یا دو بار یا شایدم اصلا نشه

game4u

Member
این وسط بحثی از داغ شدن cpu نشد.به هر حال همان طور که قبلا هم گفته بودم باید قدم به قدم بری جلو.یه نگاه بنداز ببین فنت اوضاش چه جوریه.یا وقتی ریستارت شد دمای cpu رو چک کن.این جور که معلومه زیاد کار میکشی از کامپیوترت.بیشتر از این نمیشه توضیحی داد.حداقل تا وقتی که نتایج کارایی رو که کردی نگفتی.

ali_118

کاربر VIP
فن سی پی یو رو چجوری میتونم تست کنم ؟

دمای سی پی یو بعد از ریستارت 38درجه بود .

ایندفعه برای دومین بار چند لحظه بعد از باز کردن درایو C سیستم ریست شد . البته ویندوز روی درایو D نصب هستش.
اگه اشکال از هارد باشه اینجوری خودشو نشون میده ؟

آخرین ویرایش:

game4u

Member
سرعت گردش فن رو هم تو قسمت تنظیمات بایوس میتونی پیدا کنی.اما ظاهرا مشکل شما برمیگرده به همون هارد.قبل از اینکه ریستارت بشه یادت هست با چه نرم افزارهایی کار میکردی؟ از اونایی بود که فضای زیادی رو از رم اشغال میکنه؟ اینطوری حداقل متوجه میشی کدوم یک از سخت افزارهات عامل ریستارت شدن میشه.دقت کن ببین معمولا بعد از چه کاری این اتفاق میفته.

zorig4fun

Member
دوست عزيز دليل زياده بايد بدونی که چکار ميکنی که اين اتفاق ميفته.
بطور مثال من از لبتاب استفاده ميکنم و چون کار صدا انجام ميدم يک کارت صدا حرفه ای به لبتاب وصل کردم مشکلی نبود تا وقطی که برنامه های صدای خودم را استفاده ميکردم يک صفحه ابی رنگ با نوشته به مدت يک ثانيه نمايش داده ميشد و لبتاب رياستارت ميکرد.
من هم کلافه بودم تا اينکه يکی از دوستان گفت که چون من دو ساندکارت دارم موقع سويچ اردن به ساند کارت اکسترنال لبتاب قاتی ميکنه واسه اينکه ساند کارت رو بشناسه ری استارت ميکنه.
من با غير فعال کردن ساند کارت لبتاب توانستم مشکل خودم را حل کنم.
شما هم يک نگاه بنداز ببين مثل من نشده کامپوترتون.
و لطف کنيد بگيد چطوری ری استارت ميشه.
خوش باشيد

Esi2260

Member
سلام؛

منهم با alireza-metal موافقم البته منهای یک مورد که هیچکس بهش اشاره نکرد (خیلی تعجب کردم!).
تا حالا کیس رو باز کردید ببینید سرعت چرخش فن CPU شما چطوره؟ سیستم من دقیقاً مشکل شما رو داشت!
فن CPU من گرد و خاک گرفته بود و درست نمی چرخید! فقط برای تست فن رو عوض کردم تا ببینم چطور میشه!
هنوز همون فن جدیده روی سیستم منه!

تا بعد

game4u

Member
منم از این تعجب میکنم که شما ندیده میگین به این موضوع اشاره نشده!!!

ali_118

کاربر VIP
سلام

ایندفعه کار خاصی نمیکردم که ریست شد.
اولین نشونه ی ریست شدنشم خاموش شدن مونیتوره D:
سرعت فن سی پی یو هم عادی به نظر میاد . راستش خودم هم به فن سی پی یو مشکوکم .
اگه نکته ی خاصی در تمیز کردن فن سی پی یو هست بگین که من دست به کار شم ، شاید مشکل با یه گردگیری حل بشه:wink:
اگه از پاور باشه چجوری معلوم میکنه ؟

confesseur

Member
سلام علی گفتی دما cpu = 38
مادربردت چیه
احتمالا گیگا یا تکنولوژی شبیه گیگاس چون نهایتا تا همی حد گر م می کنن ولی asus حدقل 45 هست دماش
مشکل شما از دمای cpu نیست من با اطمینان به شما میگم
شاید خود cpu مشکل داشته باشه ولی از دما نیست
در مورد هارد هم گفتم هارد من تا حالا ندیدم یهو رستارت کنه معمولا دو ثانیه ایست میکنه و هنگ میشه بعد رستارت میشه
ولیس خب شما باید دستت باز باشه قطعات تست کنی با یه سیستم دیگه
مرگ بر چین

جدیدترین ارسال ها

بالا