روش تعیین قیمت کارهای سه بعدی

memaran

Well-Known Member
سلام دوستان لطفا یه هزینه تقریبی برای این کار بفرمایید

001.jpg3.jpg

طرف یه سری کمد و ویترین داشت که تو ذوق میزد منم یه تغیرات کلی براش زدم که هزینه زیادی نیوفته باهاش

اجراش با کاغذ دیواریش شد 5 تومن

طراحی و سه بعدی چقد بگیرم خوبه 6تا رندر هم اماده کردم

arman1740

New Member
سلام دوستان
من تو شیراز کار میکنم حدودا دو ماهه واسه قیمت دادن یکم به مشکل برخوردم . کسایی که اینجا کار میکنن اکثرا طرح میدن من فقط اجرا میکنم یکی از کارا رو میذارم لطف کنید بگید هزینه طراحی و اجراش چقدره ؟ به تنهایی اجرای سه بعدیش چقدر ارزش داره؟ حدودشم که بگید ممنون میشم .
7.jpeg_tmpmaster.png

goodzila46

Active Member
یه روز یکی از این بنده خداهایی که برای آموزش با من تماس می گرفت، گفت که می خواد بهش آموزش بدمو منم قبول کردمو هزینه که یه تومن برای ده جلسه بود رو بهش گفتم اونم قبول کرد. البته ادعای ايشون این بود که خودش حرفه ای هست و می خواد من چیزای کوچولو یادش بدم، سرتون رو درد نیارم، در نهایت فهمیدم سی ساعت آموزش من رو می خواد تو نه ساعت جمعش کنه و به قول خودش اند زرنگ بازی رو در بیاره . حالا بحث آموزش به کنار، اصلا اون جهنم، در نهایت بعد از سه جلسه آموزش یادش دادم طرح های کابینت رو چطور آماده کنه و یک ساعته رندر بگیره هر تصویر رو!، اما در نهایت دیروز متوجه شدم که می خواد بابت هر پروژه پنجاه هزار تومن بگیره و هر پروژه رو ظرف دو ساعت! کارش رو انجام بده، در نهایت هم برگشته می گه مکس و وی ری به درد نمی خوره، آقا من یعنی دلم می خواد خودم رو حلق آویز کنم از دست این آدما!، به طرف می گم مرد حسابی فقط مکس پنج هزار دلار قیمتشه!، داری مجانی ازش استفاده می کنی دیگه چرا بازار رو خراب می کنی؟، چرا از نرم افزار ایراد می گیری؟، آخر مجبور شدم یه تصویر روبا تایم یک.دقیقه براش رندر بگیرم تا قدرت مکس.رو ببینه، اما به هیچ.عنوان حاضر نیستم دیگه به کسی.آموزش بدم.

khatam.0761

Well-Known Member
یکم باید انسان شناس باشیم.
من خودم وقتی ک میبینم طرفی ک میخواد مکس یاد بگیره پتانسیل استفاده از مکس را نداره، از پول کلاس میگذرم و کاری میکنم ک دیگه طرف مکس نیاد.
مثلا تو جلسه دوم منو مدیفایرهارو نشونش میدم و میگم باید حفظ بشی اینارو.اونم الفرار بر قرار. اینجوری جامعه مکس کار ها تمیز میمونه و یجورایی اهل فن تو بازار میمونه

mp3d

New Member
سلام. انیمیشن باز شدن درب های کانتینر دقیقا مثل خودش باید از آب در بیاد.... 15 ثانیه چقدر؟ باید قیمت بدم....مرسی

shahin666

Active Member
با سلام . آرمان عزیز قبل از قیمت دادن شما باید بگید که چند ساعت رو این کار شده . در ضمن سعی کنید به خاطر سرعت ، کیفیت کار رو پائین نیارید . اما اشکالات کار : 1- سقف نویز دارد . 2- کابینت دسته و لبه ندارد. 3- کفسازی اشکال داره و تایل نداره . 4- کمد تا روی کابینت نیامده و چند سانت فاصله داره . تصویر دوم بهتر کار شده ولی مشکل نورپردازی داره . قیمت بین ساعتی 10 تا 15 هزارتومان میباشد و بستگی به کیفیت کار داره.

مُرَبَع

New Member
این همه سال از شروع تاپیک گُذشته و یک قیمت ثابت حداقل واسه سال نود و یک در نیومده !! :)))
خیلی کلی صحبت میکنید . سه بعدی باید خروجی داشته باشه به هر حال ، پس باید یه قیمت مدلینگ + طراحی داشته باشیم ؛ یه قیمت رندر .
مدلینگ با توجه به متراژ و حجم کار خیلی طبیعیه که متغییر باشه قیمتمون ؛ ولی قیمت پایه طراحی و مدلینگ اگه زیر ِ هفتصد - هشتصد باشه ؛ حیفِ زمان و برقی که مصرف شده !
رندر هم با توجه به اعتماد به نفسِ دوستان ، چیزی که تو بازارِ کار هست ؛ واسه یه کار بسیار ضعیف با نورپردازیِ افتضاح؛ دیده شده که رندری نود هزارتومان هزینه پرداخت شده !

تایماز ممنون از تو که این بجث رو ایجاد کردی . این پست خیلی خوبه که همیشه بالا باشه .:)

memaran

Well-Known Member
سلام و درود دوستان بیایم از همینجا یه نرخی رو پایه سازی بکنیم که نه خود طراح سر درگم باشه نه کارفرما و بشه اصولی استعلام قیمت گرفته بشه

طی این یکی دو سال هم تو حوزه استان فارس هم تهران و اصفهان و هم یاسوج سعی کردم کار بگیرم و یه میانگین قیمتی برای خودم دراوردم

اینه که برای طراحی داخلی و نما
1-2 طبقه از 16000 تا 22000 هست
2-4 طبقه 14000تا 20000 تومان

4 طبقه به بالا معمولا 8000 تا 15000 تومان

طراحی داخلی نرخ پایه و کف 16000 تومان

رندرینگ و. مدلینگ هر متر مربع فضا با توجه به کیفیت کار از 10000 تومان تا 30000 تومان متغییر هست

امیدوارم این قیمتها بدرد دوستان بخوره و بتونیم با هماهنگی هم یه نرخ و پایه ریزی کنیم

mika87

New Member
سلام و درود دوستان بیایم از همینجا یه نرخی رو پایه سازی بکنیم که نه خود طراح سر درگم باشه نه کارفرما و بشه اصولی استعلام قیمت گرفته بشه

طی این یکی دو سال هم تو حوزه استان فارس هم تهران و اصفهان و هم یاسوج سعی کردم کار بگیرم و یه میانگین قیمتی برای خودم دراوردم

اینه که برای طراحی داخلی و نما
1-2 طبقه از 16000 تا 22000 هست
2-4 طبقه 14000تا 20000 تومان

4 طبقه به بالا معمولا 8000 تا 15000 تومان

طراحی داخلی نرخ پایه و کف 16000 تومان

رندرینگ و. مدلینگ هر متر مربع فضا با توجه به کیفیت کار از 10000 تومان تا 30000 تومان متغییر هست

امیدوارم این قیمتها بدرد دوستان بخوره و بتونیم با هماهنگی هم یه نرخ و پایه ریزی کنیم

سلام
مي شه لطف کنيد بفرمائييد براي مثال دستمزد يک ساختمان 4 طبقه با مساحت 150 متر و با بر مثلا 15 متر براي چطور محاسبه مي شه؟
هزينه طراحي و مدل سازي 3 بعدي نما به طور کامل تو اين مثال چطور محاسبه ميشه؟
هزينه طراحي و مدلسازي 3 بعدي فضاي داخلي ساختمان به طور کامل تو اين مثال چطور محاسبه مي شه؟
و اينکه اصولا چند تا رندر از نما به صورت عرف گرفته ميشه؟ و اگر مشتري رندر هاي ديگه اي علاوه بر اون بخواد چطور هزينش محاسبه ميشه؟
با تشکر

memaran

Well-Known Member
سلام
مي شه لطف کنيد بفرمائييد براي مثال دستمزد يک ساختمان 4 طبقه با مساحت 150 متر و با بر مثلا 15 متر براي چطور محاسبه مي شه؟
هزينه طراحي و مدل سازي 3 بعدي نما به طور کامل تو اين مثال چطور محاسبه ميشه؟
هزينه طراحي و مدلسازي 3 بعدي فضاي داخلي ساختمان به طور کامل تو اين مثال چطور محاسبه مي شه؟
و اينکه اصولا چند تا رندر از نما به صورت عرف گرفته ميشه؟ و اگر مشتري رندر هاي ديگه اي علاوه بر اون بخواد چطور هزينش محاسبه ميشه؟
با تشکر

سلام روز بخیر
ساختمان 4 طبقه به فرض اینکه کف قیمت و براش درنظر بگیریم ( البته توافقی هست و میشه هین عقد قرار داد یه قیمت توافقی ذکر بشه یا کمتر یا بیشتر )

برای نما بر 15 متر 4 طبقه میشه 15 در 13 حدودا 195 متر مربع با نرخ 8000 تومن میشه ...................1.560.000 تومان طراحی نما که بعضی میان با سه بعدی تحویل میدن همین قیمت و بعضی میان با توجه به طراحی مدل سازی رو هم انجام میدن و هزینه تریدی رو به هزینه طراحی اضافه میکنن . معمولا خودم چون هم طراحی هم مدلسازی رو با هم انجام میدم علاوه بر هزینه طراحی 40 الی 50 درصد به هزینه کل اضافه میکنم برای مدلسازی

برای طراحی داخلی بستگی داره کل خونه و متراژ طراحی بخواد یا اینکه فضاهای خاصی مانند نشیمن پذیرایی اشپزخونه و ....
برای براورد هزینه مدلینگ و طراحی داخلی
به ازای هر متر مربع زیر بنا (کف دیوار و سقف ) 16000 تومان که 150 متر میشه 2.400.000 هزارتومان هزینه تریدی هم بر اساس کیفیت از متری 8000 تا 20000 تک فریم و انیمیشن 30000

اگر طبقات تیپ باشه به ازای هر طبقه 10 درصد هزینه طراحی به مبلغ کل اضافه یشه

برای هر طراحی عموما 4 رندر یا 6 رندر تحویل میشه
به اضای هر رندر اضافه درخواستی کارفرما از طراح هر رندر 15000 تا 25000

البته جایی بوده که دوستان بر حسب متراژ کار انجام دادن مثلا میگن که
تا متراژ 100 متر و پایین تر 2.500.000 طراحی و مدلسازی و نظارت
100تا 200 متر 3500.000 طراحی مدلسازی نظارت

و به این شکل متراژهای متفاوت رو طراحی میکنند

موفق باشید

mika87

New Member
سلام روز بخیر
ساختمان 4 طبقه به فرض اینکه کف قیمت و براش درنظر بگیریم ( البته توافقی هست و میشه هین عقد قرار داد یه قیمت توافقی ذکر بشه یا کمتر یا بیشتر )

برای نما بر 15 متر 4 طبقه میشه 15 در 13 حدودا 195 متر مربع با نرخ 8000 تومن میشه ...................1.560.000 تومان طراحی نما که بعضی میان با سه بعدی تحویل میدن همین قیمت و بعضی میان با توجه به طراحی مدل سازی رو هم انجام میدن و هزینه تریدی رو به هزینه طراحی اضافه میکنن . معمولا خودم چون هم طراحی هم مدلسازی رو با هم انجام میدم علاوه بر هزینه طراحی 40 الی 50 درصد به هزینه کل اضافه میکنم برای مدلسازی

برای طراحی داخلی بستگی داره کل خونه و متراژ طراحی بخواد یا اینکه فضاهای خاصی مانند نشیمن پذیرایی اشپزخونه و ....
برای براورد هزینه مدلینگ و طراحی داخلی
به ازای هر متر مربع زیر بنا (کف دیوار و سقف ) 16000 تومان که 150 متر میشه 2.400.000 هزارتومان هزینه تریدی هم بر اساس کیفیت از متری 8000 تا 20000 تک فریم و انیمیشن 30000

اگر طبقات تیپ باشه به ازای هر طبقه 10 درصد هزینه طراحی به مبلغ کل اضافه یشه

برای هر طراحی عموما 4 رندر یا 6 رندر تحویل میشه
به اضای هر رندر اضافه درخواستی کارفرما از طراح هر رندر 15000 تا 25000

البته جایی بوده که دوستان بر حسب متراژ کار انجام دادن مثلا میگن که
تا متراژ 100 متر و پایین تر 2.500.000 طراحی و مدلسازی و نظارت
100تا 200 متر 3500.000 طراحی مدلسازی نظارت

و به این شکل متراژهای متفاوت رو طراحی میکنند

موفق باشید

خيلي متشکر
با توجه به فرمايشات شما براي اين ساختماني که تو اين مثال گفته شد هزينه اين طوري محاسبه مي شه (براي تمام قيمت ها کف رو در نظر مي گيريم):
هزينه طراحي نما = 195x8000 = 1,560,000
هزينه مدل سازي سه بعدي نما = 1,560,000x0.4 = 624,000
هزينه طراحي داخلي = 150x16000 = 2,400,000
هزينه تيپ طبقات = 3x0.1x2,400,000 = 720,000
هزينه مدل سازي سه بعدي طراحي داخلي=150x8000=1,200,000
مجموع کل هزينه = 6,500,000
لطفا بفرمائيد اين محاسبات درسته؟
باز هم متشکر از لطفتون

shahin.T2

New Member
سلام وقت بخیر
دوستان قیمت کارهای سه بعدی سازه (سه بعدی اتوکد) بصورت پروژه ای چجوری تعیین میشه؟
مثلا زیرسازی فلزی یک سردر ورودی با تمام جزئیات، مطابق نقشه فاز2
میخوام ببین چجوری باید یه قیمت حداقل و حداکثر رو برای سه بعدی سازه ارائه بدم
ممنون

mohieli

New Member
سلام دوستان....

خیلی ممنون از مطالب مفیدتون و تشکر ویژه از کسی که این پست رو ایجاد کرد.

من قراره یه پروژ انجام بدم ‌‌که از قبل طراحی و مدل سازیش انجام شده.
من باید متریال و نورپردازی و انیمیشن رو انجام بدم و قراره یک محیط داینامیک و تعاملی از این مدل ها ایجاد کنم یعنی قابلیت حرکت در محیط و چرخش در محیط و .....(مثل بازی کامپیوتری) مساحت این محیط ۱۵۰۰۰ متره و کار بنده ۲ ماه طول میکشه...

اگر میشه لطف بکنید به بنده بگید که چقدر باید پول بگیرم که هم بالا نباشه هم حقم ضایع نشه....

قیمت مورد نظر خودم متر مربعی ۳۵۰۰ تومن همراه با بحث تعاملی کردن پروژه است.

ممنون

s_Design Group

New Member
کلا قیمت یه چیز کاملا توافقی، بنظرم باید اول نمونه کاراتو به مشتری نشون بدی بعد اگه از کیفیت راضی بود یه قیمت بدی حالا دیگه سر این قیمت میتونید بحث کنید تخفیف بدید یا هر چیز دیگه ای...
قیمت هم تو هر شهری فرق داره، و بنظرم باید همیشه توان پرداخت طرف مقابلتو در نظر بگیری مثلا اگه دوتا پروژه هم سطح که شبیه همدیگه بودن برای کار اجرایی و دانشجویی انجام دادید قطعا کار دانشجویی رو پایین تر درنظر بگیرید.
من خودمم دیدم که بعضی از همکارا نظر مخالف منو داشتند و برای کار دانشجویی بیشتر گرفتند! ولی بنظرم کار زیاد جالبی نیست، چون دانشجو واحدش که پاس بشه دیگه بکارش نمیاد.
و اینکه کیفیت کار همه مثل هم نیست بعضی ها در حد متوسط کار میکنن بعضی ها حرفه ای و بعضی ها هم خیلی حرفه ای قطعا اونی که در حد متوسط رندر میگیره باید از یه طراح حرفه ای خیلی کمتر بگیره.

s_Design Group

New Member
بنظرم دوستان کاراشونو بزارن و بگن که قیمت هر کاری که انجام دادند چقدر بوده، اینجوری به بقیه هم کمک میشه و میتونن کیفیت کار خودشونو با کار اعضا مقایسه کنن و یه قیمتی دستشون بیاد.

s_Design Group

New Member
یکم باید انسان شناس باشیم.
من خودم وقتی ک میبینم طرفی ک میخواد مکس یاد بگیره پتانسیل استفاده از مکس را نداره، از پول کلاس میگذرم و کاری میکنم ک دیگه طرف مکس نیاد.
مثلا تو جلسه دوم منو مدیفایرهارو نشونش میدم و میگم باید حفظ بشی اینارو.اونم الفرار بر قرار. اینجوری جامعه مکس کار ها تمیز میمونه و یجورایی اهل فن تو بازار میمونه
ببخشید میتونم منظورتونو از "پتانسیل استفاده از مکس" بدونم؟!!

bokaian

New Member
سلام میشه روی این کار هم نظر بدید

پیوست ها

• 17.jpg
    17.jpg
    161.8 کیلوبایت · بازدیدها: 17

baharkhaton

New Member
سلام بچه ها.من خودم رشتم معماری و مشغول به کار دکوراسیون داخلی ام.......حالم سر همین قیمت گرفته شده............بابا این کار قیمت نداره هنره دیگه................ولی برا قیمت دادن من خودم اول به کار نگاه میکنم بعد قیمت میدم.
مثلا کاری که چند وقت پیش زدم اجرای بود یه واحد 150متری و نمای 3طبقه باهم 2/000/000تومن.
ولی بعدش یه کار دانشجوی زدم با اینکه کارش بیشتر بود واسش زدم 200/000تومن خوب دانشجو بود دیگه.
به هر حال بچه ها هیچ وقت تو کارای اجرایی ارزش و قیمت کارتون رو پایین نیارید.:wink:
احسنت به غیرتت منم باهات موافقم دانشجو جماعت نیاز به حمایت داره ولی کار اجرایی رو باید بالا گرفت تاراندمان کارمون حفظ بشه.

arashwcg

New Member
سلام بچه ها من حدودا 5 صفحه اول خوندم نظرات دوستان خیلی خوب مفید بود بیشتر در خصوص واکنش کارفرما در خصوص نوع سفارش و دادن قیمت پایین من تازه وارد این کار شدم کارشناسی عمران دارم و علاقه شدید به طراحی معماری دارم در خصوص ساختمان چیزی که من متوجه شدم 1- این که اگه من کارفرما باشم در حالت اول اگه اشرافیت به کاری که انجام می دین داشته باشم یه مقدار پول در نظر میگیرم با توجه به پول که از پروژه به دست میاد و ارزش پروژه و اگر این پروژه نیاز به پرزندت با کار رندر نیاز داشته باشه و طراحی اون از قبل انجام شده باشه پس میرم دنبال کسی که از کیفیت کار خوبی برخوردار باشه و تو این بازار کار که تعداد افراد مبتدی زیاد هستن و افراد متوسط که سطح کار خودشون نمیدونن و افراد حرفه ای که تعداد کمی هستن کار کارفرما اینه که پایین ترین قیمت با بالاترین کیفیت تحویل بگیره که همون افراد سطح متوسط با تلاش بیشتر کار با قیمت پایین سعی می کنن انجام بدن در همون حد کار حرفه ای که این بد برای کسایی که طراحی میکنن و بهترین حالت برای من کار فرما در حالت دوم من کار فرما اطلا عات درستی از کار و تمامی داستان ها ندارم و کارم رندرش برای نمایش به عموم مردم مهم نیست و فقط برای رفع گیر شهرداری و این داستان ها هست و در نهایت به زمان اتمام پروژه مشتری میره داخل ساختمان کار نهایی می بینه که کار هشمندانه از سمت کار فرماست و در این صورت جواب واظح هست میرم پیش یه مبتدی که کار با کمترین قیمت انجام میده این از داستان کار فرما نحو سفارش کارای شخصی همین فرمون توی کار دولتی داریم این مشکل بر میگرده به داستان کرک نرم افزار تعداد مهندس طراح بالا در کشور ما که جزوه سه کشور اول تو مهندسی هست بیشترین دانشگاه نسبط به چین داره به این ترتیب که امریکا چین در رده اول دوم هستن ما 3 هستیم اینا دو دلیل اصلی هست و نداشتن صنف در این کار هم یکی از مشکلات هست کشور فقیر ... نداشتن درک درست از اینکه مهندس طراح چه زحماتی در این مسیر کشیده چه مقدار اطلاعات داره.. دانشگاه های زیاد و از همه محمتر دانشگاه کم کیفیت به شخصه من در زمان که داخل دانشگاه بودم 13 نفر وارد دانشگاه شدیم 10 نفر ترک تحصیل کردن در وسط کار 3 نفر تا انتها رفتیم دو نفر تو دو قسمت غیر ربوط شغول هستن و تنها منم که در این رشته مشغول هستم در کل این رشته و تمامی رشته ها در خصوص طراحی اگه این چند مشگل بزرگ تا درست نشه این داستان ادامه داره
بخش دوم در خصوص قیمت که دوستان هر قیمتی که مد نظرش بود داده بود در 5 صفحه اول که من مطالعه کردم تو این صفحه اخرم دیدم مثل اینکه به یه جمع بندی درستی نرسیده بودن
به بینید دوستان در بخش طراحی به نظر من قیمت به چند تا فا کتور وابسته هست اونم برای 3d
1_ کیفیت که اصولا برای یک کیفیت خوب زمان میاد وسط چه زمانی اونم فقط در خصوص رندر گذاشته شده برای این کیفیت یعنی زمانی که شما دکمه رندر میزنید چقد طول میکشه بمان زمان مدلینگ زمان برای اینکه اگه خودتون طرح اولیه طراحی کردهه باشید
2_ وسعت و بزرگی پروژه یه زمان هست طراحی فضای داخلی و نمای پالادیوم انجام میدن یه زمانی هست طراحی یه ساختمان 5 طبقه با یه نمای تخت و ساده بماند که برای طراحی و مهر تایید این طرح ها هم باید حتما مهر نظام مهندس داشته باشید
3_توانایی خود فرد در خصوص به کار بردن تکنیک های درست و..... برای رسیدن به کیفیت مناسب ( مناسب بودن کار به این معنی نیست که هرچی کیفیت بالا تر بهتر کیفیت در سطح کار و پول دریافتی ) اشتباه نشه این به این معنی نیست که کیفیت کار بقدری پایین باشه کار دون دون باشه لکه داشته باشه و.... که تو کار خیلی ها دیده می شد
4_ بعد با توجه به سه مورد بالا برای نما به صورت متر مربع قیمت در نظر گرفته بشه که سه فاکتور بالا متغییر هستن و قیمت پایه هم مثل قیمت متراژطراحی نظام مهندسی باید در نظر گرفته بشه و قیمت ثابت داشته باشه و همه از این قیمت استفاده بکنن برای مثال فکر میکنم قیمت سال 97 نظارت متری 11 تومن بود در زیر بنا که اگر یه مهندس طراح 3d به نظر من در سال 98 در خصوص طراحی یه طرح به صورت اینکه طراحی پلان و نما از خودش باشه قیمت برای یه ساختمان که زیر 100 متر بنا مفید هست بزاره 1500 تا 1700 برای بیس و برای بالای این متراژ هم متری 8000 تومن برای در امدن قیمت پایه و به اضافه سه فاکتور بالا که یک رقم درست حسابی در بیاد یه عکس گذاشتم در خصوص کیفیت که اگر در نظر بگیریم که یک نفر یک واحد 250 متری طراحی بکنه برای طراحی اولیه داخلی و سه بعدی 2 ملیون گیرش بیاد و نسبط به سطح کیفیت کارش در حد این کاری که فرستادم با یکم بالاتر بودن رزولیشن برای طراحی داخلی یه چیزی حدود 300 تومن برای سطح کیفیت برای توانایی طرف 300 تومن و برای وسعت کار هم با توجه به این که یه ساختمان متوسط مسکونی هست در حد برای مثال 10 واحد و ارزش کار حدود 200 تومن هم برای وسعت کار به نظرمن 2800 مناسب به نظر میرسه

پیوست ها

• AI48_001_cam_03_PP.jpg
    AI48_001_cam_03_PP.jpg
    675.8 کیلوبایت · بازدیدها: 6

جدیدترین ارسال ها

بالا