روشن و خاموش شدن صفحه لپ تاپ

rachel.corie

New Member
سلام .
روزتون خوش

امروز لپ تاپم دچار مشکل شد. بعد از اینکه روشنش کردم صفحه بالا اومد. ولی بعد از چند ثانیه پرش تصویر داره. صفحه اش مدام و تند تند میره و میاد. اصلاٌ نمی شه هیچ کاری کرد.
به نظرتون ویروسی شده؟ یا مشکل از جای دیگه است؟
آخه دیشب تب لتم و بهش وصل کردم. امروز به این مرض دچار شد.
چیکار کنم دست شه؟

ممنون از همگی

the_king

مدیرکل انجمن
سلام .
روزتون خوش

امروز لپ تاپم دچار مشکل شد. بعد از اینکه روشنش کردم صفحه بالا اومد. ولی بعد از چند ثانیه پرش تصویر داره. صفحه اش مدام و تند تند میره و میاد. اصلاٌ نمی شه هیچ کاری کرد.
به نظرتون ویروسی شده؟ یا مشکل از جای دیگه است؟
آخه دیشب تب لتم و بهش وصل کردم. امروز به این مرض دچار شد.
چیکار کنم دست شه؟

ممنون از همگی
هم میتونه از لق شدن یا آسیب دیدن کابل LCD باشه که از لولای بین صفحه نمایش و بدنه میگذره، هم میتونه از درایور کارت گرافیکی باشه که فایل هاش یا تنظیماتش خراب شده و هم از تداخل با درایور ناسازگار جدیدی که با شناسایی یک سخت افزار جدید نصب شده.
اول با هی باز و بسته کردن لولای صفحه نمایش و فشار دادن کادر پایین صفحه نمایش (خود صفحه نمایش نه ها، فریم دور صفحه نمایش اطراف لولا منظورمه) شروع کنید. اگه روی پر پر زدن یا نزدن تاثیر بذاره معلوم میشه.
بعد اگه تاثیر نداشت که ظاهرا ایراد از کابل نیست. با Uninstall کردن و نصب مجدد درایور کارت گرافیکی ادامه بدید، اگه نسخه جدیدتر درایور رو دانلود کنید و نصب کنید که با یه تیر دو نشون زدید ولی همون درایور قبلی کافیه.
اگه باز مشکل رفع نشد، از درایور کارت گرافیکی هم نیست و احتمالا موقع اتصال تبلت یک درایور جدید روی سیستم تون نصب شده که به دلیلی با سخت افزار ناسازگاری داره.
برای شناسایی راحت درایوری که تو اون روز خاص نصب شده احتیاج به ابزار دارید. فایل DriverView 1.47.zip رو که پیوست کردم رو دانلود کنید و جایی از حالت فشرده خارج اش کنید. دو تا فایل اجرایی داخلش هست. بنا به 64 بیتی یا 32 بیتی بودن ویندوز تون یکی از دو فایل x64 یا x86 اش رو اجرا کنید. درایور های نصب شده روی ویندوز تون رو لیست می کنه ولی با ترتیب نامناسب. روی ستون Created Date که تاریخ نصب شدن درایور ئه دو بار کلیک کنید تا بصورت نزولی بر اساس تاریخ نصب شدن مرتب بشه و اول لیست درایوری قرار بگیره که تازه نصب شده.
ببینید در تاریخ مورد نظر که با مشکل مواجه شدید و تبلت متصل شده درایوری هست که نصب شده باشه یا نه. در ستون Description می توانید اسم اون درایور یا درایور ها رو ببینید. اگه درایوری در اون روز خاص نصب نشده باشه مورد دیگه ای به فکرم نمی رسه. بعد که اسم درایور رو پیدا کردید، ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید (
WinR.gif
) تا پنجره Run باز بشه،عبارت devmgmt.msc را داخل کادر پنجره Run بنویسید و OK کنید. پنجره Device Manager باز خواهد شد، درایور مورد نظر رو در زیر شاخه ها بیابید. رویش راست کلید کرده و گزینه Uninstall را انتخاب کنید. اگه موقع Uninstall گزینه ای برای تیک زدن (Delete the driver software) هم بود حتما تیک بزنید و حذفش کنید و بعد سیستم رو Restart کنید.

پیوست ها

• DriverView 1.47.zip
    92.5 کیلوبایت · بازدیدها: 5

جدیدترین ارسال ها

بالا