راهنمایی کنید این تازه کار باهوش را

nima_dsnr

کاربر VIP
دوستان و اساتید بزرگوار چند تا سوال ساده داشتم راهنمایی PLZ

1) چجوری میشه توی کرل صفحه رو تنظیم کرد؟ بهش سایز داد؟ بخوابونیش ( افقی ) ؟ (بیدارش کنی :D )
2) وقتی کرل رو باز میکنی کجا باید به صفحه سایز بدی؟ ( اصلا میشه مثل فتوشاپ ) در حین کار خواستس صفحه رو تغییر بدی چطور میشه؟
3) چجوری میشه یه چیز وکتور رو برد تو فتوشاپ با پس زمینه Transparent و حفظ کیفیت؟
4) چجوری نه این دیگه نداره... کرل PSD سیو میکنه. آیا وقتی یه چیزی تو کرل میکشی میشه لایه لایه ببری تو فتوشاپ؟
5) کرل هم Print Preview داره؟

لطفا جوابها رو هم با شماره بدین. نیست که خیلی بارمه... میخام دقیق متوجه بشم...

اجرتون با آقا...

maral55

Well-Known Member
خیلی جالبه ها!! هنوز هیچی کورل بلد نیستم می خوام جواب سوالم بدم
نیما جان من جواب سوال اولتون رو فکر کنم بدونم همین که یه صفحه جدید باز میکنید نوار ابزار بالای صفحه همه این تنظیمات رو داره هم سایز رو همه صفحات آماده مثه A3 و َA4 و این چیزارو و همچنین افقی و عمودی بودم صفخات رو تو این شکلی که دادم مشخصه

hyazdi

Active Member
دوستان و اساتید بزرگوار چند تا سوال ساده داشتم راهنمایی PLZ

1) چجوری میشه توی کرل صفحه رو تنظیم کرد؟ بهش سایز داد؟ بخوابونیش ( افقی ) ؟ (بیدارش کنی :D )
2) وقتی کرل رو باز میکنی کجا باید به صفحه سایز بدی؟ ( اصلا میشه مثل فتوشاپ ) در حین کار خواستس صفحه رو تغییر بدی چطور میشه؟
3) چجوری میشه یه چیز وکتور رو برد تو فتوشاپ با پس زمینه Transparent و حفظ کیفیت؟
4) چجوری نه این دیگه نداره... کرل PSD سیو میکنه. آیا وقتی یه چیزی تو کرل میکشی میشه لایه لایه ببری تو فتوشاپ؟
5) کرل هم Print Preview داره؟

لطفا جوابها رو هم با شماره بدین. نیست که خیلی بارمه... میخام دقیق متوجه بشم...

اجرتون با آقا...

سلام نيما جان
سوال اول رو مارال جواب داد.
2 - هر وقت خواستي سايز صفحه رو تعيين كني از همون جايي كه مارال گفت اقدام كن . جواب مي گيري .
3 - جواب سوال سوم كمي فنيه . براي ترانسپرنت ( ببخشيد اين گزينه انگليسي فارسي پريده ، كليدهاي ميانبرم هم كار نمي كنن ناچارم انگليسي ها رو فارسي بنويسم تا بعدا كه درستش كنم ) نمي شه از تمام پسوندها استفاده كرد . مثلا اگه فايلت رو جي پي جي اكسپورت كني نمي شه بكراند رو ترانسپرنت كرد . اما با پسوند پي اس دي مي شه . اين جواب سوال چهارمت هم هست . يعني براي اينكه پروژه اي رو توي كرل با پسوند پي اس دي بخواي سيو كني بايد اونو اكسپورت كني ( از منوي فايل مي توني اين گزينه رو پيدا كني ) . بعدش توي مراحله دوم اكسپورت گزينه اي هست به نام ترانسپرنت بكراند ( گزينه سومه ) . اما حواست باشه كه پسوندي كه انتخاب كردي حتما پي اس دي باشه ( البته فكر كنن با پسوند تيف هم بشه اينكارو انجام داد ).
اما كار با لايه ها كمي توي كرل سخت تر از فتوشاپه . نبايد اينا رو با هم مقايسه كرد .
اگر كاري داري كه لايه لايه است ( توي كرل ) بايد وقتي داري اكسپورتش مي كني گزينه آخر رو انتخاب كني يعني منتين لايرز .
5 - اما كافيه توي منوي فايل كمي نگاه كني تا جواب سوال پنجمت رو ببيني .
http://img.majidonline.com/pic/38815/1.JPG

شرمنده . خودم از اين نوشته حالم به هم خورد . اومدم راهنمايي كنم بدتر گيجت كردم . معلوم نيست چرا اين كيبورد لعنتي گير داده . هر چي هم نفهميدي بگو . در خدمتم .

آخرین ویرایش:

hyazdi

Active Member
راستي يه سوال
شما با چه نرم افزاري از صفحه عكس مي گيريد .
من تنها راهي كه بلدم استفاده از دكمه پرينت اسكرين كيبورده و باز كردنش توي نرم افزار پينت ويندوز .
راه ديگه اي هست ؟

MJ Rayaneh

Well-Known Member
راستي يه سوال
شما با چه نرم افزاري از صفحه عكس مي گيريد .
من تنها راهي كه بلدم استفاده از دكمه پرينت اسكرين كيبورده و باز كردنش توي نرم افزار پينت ويندوز .
راه ديگه اي هست ؟
با نرم افزار های خاص هم میشه ولی همینی که گفتی ساده ترین و بهترینه !!!!
110.gif

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
مارال خانم دست شما درد نکنه.
آقا هادی دست شما درد نکنه.
--------------------------------
خدمت آقا هادی عرض کنم که فارسی انگلیسیت پریده Alt+Shift بزنی خودش سوئیچ میکنه. احتیاجی به اون نداری.
اما اگه خیلی دوستش داری برو :
Control Panel> keyboard> Region and language>language> details...> language bar
گزینه اول رو تیک بزن.

***​

در ضمن دنبال برنامه برای عکس از صفحه نگرد. البته Capture Express هست که از همون اول خودت تعیین می کنی از کدوم قسمت عکس بگیره. ولی نهایت همون عکس رو میگیره با درد سر بیشتر.

nima_dsnr

کاربر VIP
عزیزان بزرگوار 2 تا سوال یادم رفت اضافه کنید لطفا :

6) چجوری مد رنگ رو تعیین کنیم؟ Rgb , Cmyk و ...
7) چجوری فارسی بنویسیم ؟ من تو کرل 11 با مریم می نویسم جواب نمیده.

hyazdi

Active Member
عزیزان بزرگوار 2 تا سوال یادم رفت اضافه کنید لطفا :

6) چجوری مد رنگ رو تعیین کنیم؟ Rgb , Cmyk و ...
7) چجوری فارسی بنویسیم ؟ من تو کرل 11 با مریم می نویسم جواب نمیده.

سلام
6 - مد رنگ رو مثل فتوشاپ نمي شه عوض كرد يا من بلد نيستم . اما بايد بگم كه مي شه مد رنگ پالت رنگ ( كه به طور پيش فرض سمت راست صفحه است رو عوض كرد ) window و سپس color pallete و مد رنگ رو انتخاب مي كني .
7 - آخ دست گذاشتي رو دل همه كرلي ها . قبلا توي اين سايت بارها به اين سوال جواب دادن بگردي حتما پيدا مي كني من خودم هم دل خوشي از كرل بابت اين بخشش ندارم . اما بيچاره كرل كه سياست سرش نمي شه . حتما تقصير ماست كه رابطه سياسي نداريم !!!

باي

nima_dsnr

کاربر VIP
وقتی باهاش صفحه بندی و جدول بندی و خالی بندی و ... میکنن حتما فارسی هم می نویسه دیگه...

بگردم ببینم پیداش می کنم یا نه !!!

اگه کسی بلده دمش گرم به ما هم بگه.

hyazdi

Active Member
سلام
مي دونم مي نويسه ، خودم هم مي نويسم ،
اما به سختي

nima_dsnr

کاربر VIP
یافتم بالاخره جواب سوال 6 رو. از بس باهاش ور رفتم.
window --- color palettes --- Default RGB color
البته یادت نره Default CMYK color تیکشو بر داری.

bye

hyazdi

Active Member
نيما جان
اينو كه من قبلا توي چند نوشته قبل بهت گفته بودم چرا دنبالش گشتي ؟

nima_dsnr

کاربر VIP
cheeky-smiley-023.gif
راست میگه گفته بود. من توجه نکرده بودم.
ولی عجیبه ها... چجوری از کفم پرید ؟

f.moradi

Member
کرل 11 که مثل آب خوردن فارسی رو سا÷ورت میکنه
چرا اینقدر گیر دادین بهش
بخدا خوبیت نداره
من از هیچ نرم افزار فارسی اسرز مزخرفی هم استفاده نمی کنم هم در فتو شا÷ هم در کرل 11 فارسی می نویسم
هردوی اینها باید نسخه خاورمیانه باشه middle easst ( که در اصل برای عربها نوشتن ولی خوب ما هم قاچاقی استفاده می کنیم )

maral55

Well-Known Member
سلام این middle east که میگین مثه فتوشاپه نه؟ یعنی باید برم بگم corel Middle east می خوام؟
بعد واسه چه ورژنی این Middle East اومده/

hyazdi

Active Member
سلام
من هنوز چيزي از نسخه ME كرل نشنيدم . واقعا اگه هست بگين ما هم استفاده كنيم .
در مورد فارسي نويسي كه اينهمه سوال مي شه بگم كه بايد اولا روي ويندوزتون فارسي ساز نصب كنيد . سپس از بخش Regional and language توي ويندوز install files for coplex script روي تيك بزنيد ( بايد سي دي ويندوز روي درايو باشه ) اونوقت مي تونين با خود كرل و انتخاب گزينه تايپ عربي تايپ كنيد .
براي من كه جواب داده و مدتهاست ازش استفاده مي كنم ( البته توي كرل 12 ) تا اونجايي هم كه يادم مي ياد توي كرل 11 با مريم فارسي نويسي مي كردم ( البته خيلي وقته باهاش كار نكردم ) .

maral55

Well-Known Member
من الان با کورل 13 هم امتحان کردم با فونت های که اولش B داره با خود کورل فارسی مینویسه و فعلا مشکلی نداره

جدیدترین ارسال ها

بالا