افزونه 1 راهنمايي در مورد حداقل سيستم لازم !!!!!!!!!!

NightSpeed

New Member
سلام دوستان.
مي خواستم بپرسم حداقل سيستم لازم ( RAM-CPU-GRAPHIC CARD-MotherBoard ) واسه خروجي FULL HD 1080 گرفتن از After Effects بدون هيچ مشكل و هنگ چقدره
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

NightSpeed

New Member
با سلامدوست گرامی شما برای اینکار چقدر میخواهید هزینه کنید؟و از چه نرم افزارهای دیگری نیز استفاده میکنید؟یک نگاهی به این سیستم بندازید. http://www.dfm.ir/index.php/powerfull-rendering-a-animation-systems/409-x-series-for-rendering-simulation-and-vide-editting.htmlموق باشید.

قيمت حدود 1.5 تا 2 مليون . فتوشاپ و افتر افكت

آخرین ویرایش:

Iverson

Active Member
سیستم های مازستا از 4 میلیون شروع میشوند...
پیشنهاد میکنم شما خودتون با کمک دوستان کانفیگ رو انجام بدید
پیشنهاد من (البته من تخصصی ندارم فقط پیشنهاد میدم، راهنمایی بهتر با دوستان عزیز)
M.b: Asrock Z68 Extreme3 Gen3
CPU: 2600K
CPU Cooler: CM V6GT
Ram: 2*4 GB
SSD: 64 GB Vertex 4 OR 60 GB Force GT
HDD: Seagate Barracuda 1TB
Case: CM Elite 431 Plus

برای GPU هم صبر کنید دو هفته دیگه 660Ti ریلیز میشه، البته در دو ورژن متفاوت با پهنای باند و هسته کودا متفاوت
برای مادربورد میتونید از برند MSI هم تهیه کنید
هارد رو میتونید مدل وسترن دیجیتال بگیرید
برای SSD هم مجبورید از کنترلر سندفورس تهیه کنید چون کروشیال یا سامسونگ در ایران موجود نیست
رم هم بسته به موجودی میتونید تهیه کنید از برند های مختلف با فرکانس حداقل 1600

NightSpeed

New Member
سیستم های مازستا از 4 میلیون شروع میشوند...
پیشنهاد میکنم شما خودتون با کمک دوستان کانفیگ رو انجام بدید
پیشنهاد من (البته من تخصصی ندارم فقط پیشنهاد میدم، راهنمایی بهتر با دوستان عزیز)
M.b: Asrock Z68 Extreme3 Gen3
CPU: 2600K
CPU Cooler: CM V6GT
Ram: 2*4 GB
SSD: 64 GB Vertex 4 OR 60 GB Force GT
HDD: Seagate Barracuda 1TB
Case: CM Elite 431 Plus

برای GPU هم صبر کنید دو هفته دیگه 660Ti ریلیز میشه، البته در دو ورژن متفاوت با پهنای باند و هسته کودا متفاوت
برای مادربورد میتونید از برند MSI هم تهیه کنید
هارد رو میتونید مدل وسترن دیجیتال بگیرید
برای SSD هم مجبورید از کنترلر سندفورس تهیه کنید چون کروشیال یا سامسونگ در ایران موجود نیست
رم هم بسته به موجودی میتونید تهیه کنید از برند های مختلف با فرکانس حداقل 1600

خيلي ممنونم دوست عزيز . مرسي

Iverson

Active Member
خواهش میکنم البته من جسارت کردم و بجای نماینده سایت مازستا در این سایت پاسخ دادم...
به نوعی در تخصص ایشون دخالت کردم و عذر خواهی میکنم

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
البته شما به حداقل سیستم مورد نیاز اشاره کردی برای خروجی فول hd. ببین جانم شما با هر سیستمی می تونی خروجی فول hd بگیری منتها بسته به قدرت سیستم سرعت رندر تغییر می کنه. من تا پارسال با سیستم 10 سال پیش pentium 4 و تنها با 1 گیگ رم خروجی 1080p می گرفتم. هرچی قدرت پردازنده ، میزان و فرکانس رم و همینطور مادربورد بهتری داشته باشه سرعت کار می ره بالا.

Iverson

Active Member
الان مشخصات سیستمت رو میگی برادر؟ (فکر کنم کارای موزیک ویدئو رو هم با همین سیستم میزنی)
خدا وکیلی سیستم پنتیوم 4 داشتی؟

mooli63

آره والا. پنتیوم 4 داشتم. یادمه چتدسال پیش وقتی می خواستم افتر نصب کنم ارور می داد. رم کم بود. 512 mg رم داشتم یه 512 ddr1 انداختم روش که بشه 1 گیگ بتونم افتر رو نصب کنم.
سیستم الانم اینه :
CPU:Intel Core i7 2600K
M.B:Asus P8Z68-V Pro
RAM:Corsair Venegeance 16Gb 1600 CL9 (4x4Gb)
VGA:Nvidia gtx560
SSD:S511 ADATA 60GB R:550
HDD: WD Caviar Black 1Tb SATA 6Gb/s RAID0
Power:Green GP785
Monitor:LG IPS226V-PN*2

Iverson

Active Member
آقا میخوام از مانیتور شما بخرم الان راضی هستی از این مدل؟ یک مدل ml229h اسوس هست که کنتراست 50 میلیون داره یعنی ده برابر این مدل ال جی ولی خب 70 تومان گرونتره، ارزش خرید داره به نظرت؟ البته باز زاویه دید کمتری نسبت به مدل ال جی داره، مدل ال جی 178*178 هست ولی اسوس 170*160
الان از گرافیکت میتونی تو پریمیر و افتر استفاده میکنی؟
مشکلی از بابت رید برات پیش نیومده؟ اگر یک هارد دیگه داشتی رید 5 میکردی؟ والا یکم از رید ترسیده شدم...:دی

mooli63

lتا حالا رید نکرم ببین از مانیتورم راضیم به خاطر ویژگی ips . ولی با کارت گرافیکم که حداکثر می بایست 2k نشون بده تا حالا تو این مانیتور نتونستم یه تصویر رو hd ببینم. نمی دونم اشکال از کجاست. کیفیت تصویر dv هستش.

Iverson

Active Member
جالبه...اصلا این مانیتور hdmi داره؟
در ضمن صفحه قبل زدی هاردت رو که رید کردی

mooli63

raide 0 نوع هارد بود. یعنی از نوع 0 می تونه رید کنه. آره بابا مگه میشه یه همچین led ورودی hdmi نداشته باشه.

NightSpeed

New Member
آره والا. پنتیوم 4 داشتم. یادمه چتدسال پیش وقتی می خواستم افتر نصب کنم ارور می داد. رم کم بود. 512 mg رم داشتم یه 512 ddr1 انداختم روش که بشه 1 گیگ بتونم افتر رو نصب کنم.
سیستم الانم اینه :
CPU:Intel Core i7 2600K
M.B:Asus P8Z68-V Pro
RAM:Corsair Venegeance 16Gb 1600 CL9 (4x4Gb)
VGA:Nvidia gtx560
SSD:S511 ADATA 60GB R:550
HDD: WD Caviar Black 1Tb SATA 6Gb/s RAID0
Power:Green GP785
Monitor:LG IPS226V-PN*2

اين سيستمي كه الان دارين محشره نه ؟‌ ميشه بگيد ساله پيش كلا اين سيستمي كه الان دارين چند در اومد براتون ؟؟؟؟؟؟

mooli63

سیستم خوبیه من که باهاش حال می کنم. البته چون کار ادیت فیلم هم می کنم 2 تا مانیتور برداشتم . اون زمان در اومد 2.700. اون موقع دلار 1000 تومن بود.

Iverson

Active Member
فکر کنم پردازنده رو اون موقع 400 خریدی الان ازت 470 میخرم، البته حیفه که اورکلاک نکردی...حداقل 1000 تا بیشتر که چیزی نمیشد
راستی کیس چه مدلی هست؟

mooli63

واقعیتش اوورکلاک کردنو بلد نیستم. وگرنه می کردم. در مورد کیس اون موقع پیشنهاد می شد green falcon بگیر. رفتم بازار قیافه فالکونو دیدم حالم به هم خورد. به مدل دیگه Green گرفتم نمی دونم چیه. مدلشو روش نزده. پردازنده رو اون موقع 390 تومن دقیق گرفتم/

Iverson

Active Member
سیستم رو خواستی بفروشی یک خبری به من بده...الان پردازنده ات رو 450 میخرند، مین رو هم الان 350 میتونی بفروشی...خوب موقعی سیستم خریدی
اورکلاک رو باید یک آدم کار بلد تو یکساعت بهت یاد بده، ولی وای بحال وقتی که یک آدم ناشی بهت یاد بده، پردازنده های اینتل هم گارانتی نداره...دیگه پردازنده نابود میشه...
نه بابا خوشم اومد، تو هم سلیقه ات مثل منه...والا فالکون رو مجانی بدند من نمیزارم رو سیستمم...آخه این چه طرح هایی هست که میزنند...کلا کیس های گرین در طراحی صفر هستند و مشتری رو با دو تا فن بیشتر، یکسری امکانات روتین مثل USB3.0 و کنترلر فن جذب میکنند....در صورتی که کولر مستر اصلا اینطور نیست
یک کیس جدیدا زده HAF XM مید تاور هست ولی هر چی از این کیس بگم کم گفتم...این ریویو رو ببین
www.youtube.com/watch?v=5SM4EVGaXek&feature=player_embedded

danyfilth

Member
ممنون از دوستان و همیطور آقای Iverson
سیستم خوبیو پیشنهاد کردن در صورتی که این سیستم را خریداری کردین میتونین ببرین مازستا برای اورکلاک .
موفق باشید

NightSpeed

New Member
سیستم خوبیه من که باهاش حال می کنم. البته چون کار ادیت فیلم هم می کنم 2 تا مانیتور برداشتم . اون زمان در اومد 2.700. اون موقع دلار 1000 تومن بود.

دمت گرم دوست ِ من. پس تفاوت فقط تو سرعت خروجي گرفتن از برنامه ست. من فقط دنباله يه سيستمي ام كه موقع كار كردن رو ويديو hd هنگ نكنه d: كه اونم با راهنمايي هاي شما متوجه شدم. بازم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا