راهنمايي در كد سرچ و حذف

WARRIOR22

Member
سلام و عرض خسته نباشيد به تمام كاربران و مديران سايت

دوستان من يه مشكل كوچولو تو برنامه كه دارم درست ميكنم دارم مشكل من اينه كه چطوري ميتونم يه فايل رو تو تمام درايو ها سرچ كنم و اگر فايل مورد نظر پيدا شد در جا دستور حذف همون فايل اجرا بشه

منتظر راهنمايي شما عزيزان هستم

BEHESHT

Well-Known Member
می تونی از دستور زیر برای جستجور فایل هات بهره ببری:
کد:
SearchForFiles("dir$","*.*")

برای حذفش هم از دستور های CMD استفاده کنی بهتره :wink:

یه مثال saeed_khafan براس سرچ درست کرده بود دقیق بود و به خوبی ویندوز سرچ می کرد اما اشک CPU رو در میاورد

یه جستجو کنی می تونی پیدا کنی

موفق باشی:rose:

WARRIOR22

Member
ممنون از شما

ولي نتونستم مثال saeed_khafan رو ژيدا كنم ميشه لينكي از اين تايپيك بزارين يا مثال در مورد همون كد خوب يكمي مبتدي هستيم ببخشيد ديگه

BEHESHT

Well-Known Member
خواهش می کنم

متسفانه الان که برنامه ایوشنر و دیدم ایشون فقط فایل کامپایل شده رو گذاشتن :-?

ولی به نظرم یه کم باید پاتونو فرا تر از مرحله مبتدی بذاری چون متسفانه یه ذره مساله پیچیده اس:)

البته شاید دوستان راههای دیگه ای هم داشته باشن:shock:

الان وقت ندارم متسفانه اما احتمال زیاد به زودی یه مثال برسونم بدستتون:wink:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
ميتونيد با يك Editbox عبارتي كه قصد داريد جستجو كنيد رو به يك متغير رشته اي نسبت بديد. بعد اون متغير رو به انتهاي آدرس مورد نظرتون اضافه كنيد و با دستوري كه جناب BEHESHT گفتن به دنبال فايلتون بگرديد. بعد با يك شرط چك كنيد كه اگه تونست فايل رو پيدا كنه به وسيله يك پلاگين مثل foldy يا ... اون فايل رو حذف كنه.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
این یک مثال کامل برای عمل جستجو هست (البته باز هم میشه کدهاش رو بهتر نوشت :wink: )

برای پیدا کردن همین مثال جستجو، کافی بود کمی جستجو کنید !

پیوست ها

• Searcher.rar
    2 کیلوبایت · بازدیدها: 39

ali guard

Member
سلام جناب مدير محتر ج جور بتوانم يك دكمة براى delete كردنى فايلى اينتخاب شودة اظافة كنم
..
دووم ج جور بتوانم با جاى نا مى يةك فايل نام 50 فايل استفادة كنم يادى دومبالى 50 فايل سيرج كند خيلى ممنون ميشم برنامة تون اينجورى ابديت كني تا مشكيل من هم حل بشة خيلى ممنونم

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
برای حذف فایل باید از پلاگین استفاده کنید، اگر به همون مثال دقت کرده باشید، با دابل کلیک روی نام هر فایل آدرس اون فایل استخراج میشه، حالا شما میتونید اون آدرس رو به پلاگین هایی که عملیات حذف فایل رو انجام میدن بفرستید تا فایلتون حذف بشه، پلاگینهایی مثل Plugy, Foldy Microbe File And Folders و...

برای مورد بعدی هم باید از حلقه ها استفاده کنید
در کل، عمل جستجو برای نام یک فایل بدین شکل هست که اول مقصد دایرکتوری موردنظر رو برای یک پسوند خاص یا همه ی فایلها جستجو میکنید، نتیجه ی جستجو در لیست داخلی <List> ذخیره میشه، حالا شما باید بیاید و این لیست رو برای یک رشته ی خاص مورد جستجو قرار بدید (توسط توابع موجود برای کار با رشته ها)، حالا شما میتونید همین عملیات رو برای تعداد بیشتری از نام ها انجام بدید.

با بررسی توضیحات ارائه شده و مثالی که در پست قبل پیوست شده، میتونید عملیات موردنظرتون رو پیاده سازی کنید.

در ضمن اون مثال هم کار بنده نیست و یکی از دوستان در فروم انگلیسی اون رو ارائه کرده بودن.

جدیدترین ارسال ها

بالا