دعوت به همكاري ساخت فيلم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeed450

Active Member
سلام . آقا من ميگم همه اين جا اين كاره هستن چرا با هم همكاري نكنيم .....يكي كار گردان يكي فيلم بردار يكي گريمر يكي بازيگر يكي ........... آقا من كه آماده هستم الان هم شيراز هستم .....خبرم بديد .......مدير انجمن هم كه اسمش بلد نيستم خاطرش خيلي مي خوام كمكمون كنه ........تشكر:oops::oops:

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

معلومه که داش سعید خیلی به این کار علاقه داره ... ایول.
بنده مهدی هستم؛ کوچیک همهء مجید آنلاینی ها.

یکی از اصول کار فیلم سازی اینه که به تنهایی نمی شه به جایی رسید و باید به صورت گروهی کار کرد.
این که بخوایم از الان یه راست بریم سراغ فیلم سازی، یه جورایی داریم یه لقمهء خیلی بزرگ ور می داریم. البته این جوری هم نیست که کلاً بی خیال بشیم.
می تونیم با کارها و طرح ها و ایده های کوچیک (که حتی ممکنه یه کار خیلی ساده اما ابتکاری باشه) شروع کنیم.

حالا واسه جالب شدن قضیه، من یه موضوع مطرح می کنم و ببینیم بقیهء دوستان تا چه حد می تونن همکاری کنن.
یه نفر یه موسیقی (مجاز داخلی) پیشنهاد کنه که ما بشینیم فکرامون رو روی هم بریزیم که ببینیم چه کلیپی می شه واسش ساخت.
یه کلیپ که در حد یه فیلم کوتاه باشه ... یه داستان یا یه موضوع از یه جا شروع بشه و با سپری شدن موسیقی، به نتیجه برسه و مرتبط با آهنگ پیشنهادی باشه.
دقیق تر این که، با یه داستان کوتاه واسه تصویر گذاری یه موسیقی شروع کنیم که بعدش یه تحلیل فنی از ساخت اون تنظیم کنیم که قابل اجرا باشه و ان شاءالله بعدش بتونیم اجراش کنیم.

خب ... چراغ اول رو کی روشن می کنه؟

التماس دعا
یا علی

bahman.psd

Member
ایده جالبیه . من آهنگ اختلاف طبقاتی مال هیچ کس رو پیشنهاد میکنم (امیدوارم واسه این پیشنهاد مورد تمسخر واقع نشم ) چون تو متن شعرش پر از حرفای جالبه که میشه با تیکه های کوتاه فیلم از موضوعات مختلف شهر تهران که تو متن ترانه میگه استفاده کرد . برای شروع هم هر کس هر تیکه فیلم یا عکسی که فکر کرد میشه تو میکس این کلیپ به کار بره رو آپ کنه

aff - SEvEN

Banned
مي ميگم فيلمه کوتاهي بسازين به اسمه آخرين قديس ، يا آخرين مهرباني يا ...

سلام :)

مي ميگم باسه شروع يه فيلمه کوتاه بسازيد بجاي استفاده از يک موسيقي سوخته ...

داستانش اينجوري شروع مي شه :

بخشه کوتاهي از زندگي يک خانم موقر و جوون ، بلند پرواز و مهربون که دلش مي خاد به همهء دنيا کمک کنه .

تو اين فيلمه کوتاه که بايد از جلوه هاي ويژه هم استفاده بشه داستان از يه جنگل شروع مي شه ، يه جنگله خيلي سر سبز و يه درياچه ء آبيه آبي ... اون خانم جوون داره باسه مرغابي ها شعر مي خونه و انگاري اونام گوش ميدن به حرفاش .

بعدش تصوير تغيير ميکنه و اين تصوير بايد دقيقا با موزيک هماهنگ باشه .

يه موزيکه عجيب و غمگين ، يه چي شبيه به آهنگه باران عشق ، که آقاي ناصر چشم آذر ساختنش .

بعدش با تغيير تصوير بايد شهره تهران رو نشون داد ... البته نه مثه يه فيلمه خبرنگاري اماتور ...

يه تصويره بکر از زشتي و آلودگي اين شهر که از چند نما و از چند زاويهء مختلف شروع مي شه .

و بعدش مردم رو ، بايد حتما عده اي شاد باشن و عده اي غمگين ...

يعني همونطور که مثلا يه نما از برج هاي تهران گرفته مي شه بايد در همون لحظه و با تغيير تصوير خونه بدوش هارو نشون بده .

(( يکمي سخت هست ، همهء اين چيزا تو کمتر از يک يا دو دقيقه و حتي خيلي کمتر فيلم برداري بشه ، و در عين حال نبايد تصوير مشخصي از فردي نشون داده بشه ))

حالا ، اين خانم با يه لباسه سفيد که از پاکي داره برق مي زنه در يه پياده رو در حاله راه رفتن هستش .

يه لباسء سفيد و زيبا ، فصل هم زمستون هست و يه بعد از ظهره خيلي سرد در تهران که همهء کميت ها و کيفيت ها در اين لحظه انگاري زيره فشار زمستون ، منجمد شدن .

( بهترين جاي تهران باسه فيلم برداري اين صحنه ، به نظرم بلوار کشاورز هست و جنبه پارکه لاله )

جوري بايد از اين خانم فيلم برداري بشه که انگاري از بهشت پا روي زمين گذاشته ، اون بايد غمگين باشه ...

بعدش همينطور که موقر و متين در حاله قدم زدن هستن ايشون ، تصوير بايد تغيير کنه و بايد پسر بچه فقيره ژنده پوشي رو نشون داد که بشدت سردش هست .

پسرک داره ها ميکنه انگشتاشو تو دهنش از سرما که گرم بشن ( اين پسر خردسال يه کفاشه دوره گرد هست . )

اين خانمه جوون بهش نزديک مي شه و دستکش هاي چرمي سفيده خودش رو در مياره و همونطور که اون کوچولوي دوست داشتني غرقه در زيبايي و شکوهه اين خانم هستش و ميخکوب شده نگاهش رو صورته زنه غريبه ، اين خانم دستاي کوچولوشو مي گيره و دستکش هاي خودش رو به دست هاي پسرک مي کنه .

بعد لبخند مي زنه خانم جوون و بلند مي شه سره پا و در اين لحظه زاويهء دوربين بايد تغيير کنه .

(( دوربين نبايد ريلي و در يک مسير باشه به نظرم و بايد بتونه از زاويه هاي مختلف ، مثلا حتي در حاله چرخش از بالا به پائين و از پائين به بالا فيلم برداري بکنه ...

مي ميگم اين صحنه با موسيقي هست که به اوجه احساس مي تونه برسونه تماشاگر رو ، و اين موسيقي اصلا نبايد با کلام باشه ... مي مطمئنم . ))

و باز هم تصويري از پشت از اين خانم که داره به راهش ادامه ميده و کم کم انگاري از تصوير محو مي شه .

غروبه خيلي غمگيني هست ... غمگين و سرد .

بعدش بايد درختاي چناره پارکه لاله رو نشون دادش که زمستونا کلاغ سياها روشون مي شينن و غار غار ميکنن .

آفتاب داره غروب ميکنه و هوا تيره شده ، و اين در تصوير برداري مشخص هستش ...

تصوير کم کم محو مي شه ...

سوالاتي مطمئنا باسه بيننده پيش ميادش با ديدنه اين فيلمه کوتاه :

اون خانمه سفيد پوش مهربون و دوست داشتني کي بود ؟ کجا رفت ؟

سرنوشت اون پسرکه کفاش تو شهره تهران چي مي شه ؟ و حسه سرما و سرما و سرما ...

خب ديگه ، فيلمه کوتاه ما هم با محو شدنه تصوير و همينطور کم شدنه آروم آرومه موزيک به آخر مي رسه .

اين فيلم خيلي کوتاه مي شه ، اما مي ميدونم خيلي سخت هستش ساختنش و هزينه زا هم هست ...

تموم شد ... :lol:

اگر واقعا قرار به ساختش باشه ، مي يه خانمه خيلي زيبا و همينطور با چهرهء سينمايي و شايد البته واقعا خوب و مهربون با سنه نوزده سال کامل بشناسم . شايد يه روزي بتونن زيباترين و بزرگترين بازيگر زنه سينماي ايران بشن .

ايشون ساکنه کرج هستن ، محصل هم نيستن ، ميتونن در تهران هم حاضر بشن براي ساخته اين فيلم و بازي در نقشه همون خانمه سفيد پوش ... اون عاشقه هنر و سينما هستش .

مي مطمئنم مي تونن و قبول هم ميکنن بازي کنن اين نقش رو ، چون مطمئنا تو زندگيشون يه چيزايي شبيه به اين ماجرا پيش اومده .

خب ديگه ، با آرزوي موفقيت براي شما آقايونه خوب و فعال .

شبتون بخير باشه ...

جلوه های ویژه رو هم اگر تو کارتون خواستید گروه دوم ما IRAN FOX FILM آماده همکاری میباشد (تا مدتی محدود به علت دعوت گروه به کالیفرنیا)

WWW.IRANFOX.IR

saeed450

Active Member
بابا اي ول چقدر اين تاپيك استقبال داشت ......ولي بچه ها من ميگم اين طوري نميشه ......بايد يه جوري بشه يه جا همديگرو ببينيم .....هر كي هم يه نظر داره واسه خودش .......رضا صادقي كه فكر نمي كنم خوب باشه ...چون آهنگ شناخته نشده و زيبا مي خايم .....هيچ كس هم بدك نيست ولي خب اونم يه خورده شناخته شده هست و بعدش هم ما يه اهنگ مي خايم يه آهنگ تو دا برو و غم انگيز مثل آهنگ هاي فيلم دوئل:cool:....من منظورم اين بود هر كي كه توي هر فن فيلم سازي وارده اعلام كنه تا ما ازش كمك بخايم ....مثلا تدوين يا گرافيست يا فيلم نامه نويس يا مدير توليد يا صدا بردار ......اين جوري بهتره نه تا اين كه همه بخوان فيلم توي ذهن خودشون بسازن ....

vahid_3d

Active Member
جلوه های ویژه رو هم اگر تو کارتون خواستید گروه دوم ما Iran Fox Film آماده همکاری میباشد (تا مدتی محدود به علت دعوت گروه به کالیفرنیا)
خوبه.من هم تو این کارها هستم.حتی چند تا هم از خودم ساختم.مثلا می تونید با یک دست یه ماشین رو بلند کنی در حد طبیعی. می تونم با ایران فوکس با هم کار کنیم.
در فیلمبرداری هم اگه بشه کمکتون می کنم.البته شیراز نیستم.هرمزگان.کاری به اونش نداریم.

saeed450

Active Member
سر در گمي

آقا من اتفاقا يك فيلم بردار وارد مي خوام .....ولي ما كارمون گروهي هست ......يعني دست مزد به كسي نمي ديم ولي خب فيلم ر به جشنواره مي فرستيم و با هر نفر شايد يك هفته بيشتر كار نداشته باشيم .....البته فيلم كه نه احتمال زياد يك كليپ براي شروع كار ......حالا شما يا هر كي كه پايه ي كار هست هم لطف كنند شماره تلفن و مشخصات خودتون و موقعي كه ميتوني با ما كار كني ر برام ميل كنيد .......خانم سون هم اگه ميتونن يه جوري كه خودشون راضي باشن عكس اون خانم ر به ما نشون بدن تا ببينيم مناسب كار هست يا نه......آقا مهدي كجا هستي تنهامون گذاشتي بي وفا :cry:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من جلوه های ویژه و تیتراژ میتونم کار کنم

vahid_3d

Active Member
خوبه.
چرا شروع نمی کنید.ما از شروع کننده مبحث می خواهیم که کار رو شروع کنه.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام یه همه برویچس خوب مجید آن لاین
آدم خیلی حال می کنه وقتی می بینه این همه آدم تو یه کاری اینقدر پافشاری می کنن و علاقه نشون میدن .
از یه طرف یکم ناراحت میشی که یکم ها کارو آسون می گیرین.
من از پیشنهاد شما دوست عزیز که تاپیکو راه انداختی خیلی خوشم اومد . چون می دونم این قدر آدم با استعداد اینجا هست که بشه فیلمهای بسیار بسیار خوبی رو ساخت هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ تکنیکی.
نمی خوام به کسی بریخوره و یا اجیانا کسی ناراحت بشه به هیچ وجه . خیلی دوستانه می خوام بهتون بگم تا ان شالله بتونین در کارتون موفق بشین.
اما دوستان فکر کنم یه چیزی رو فراموش کردین ها ؟!!!
شما نمی دونین درست کردن یه فیلم چقدر دردسر داره . حتی یه فیلم کوتاه !!
چون فیلم که فقط یه سری توالی تصویر نیست که .
اگه می خواین در کارتون واقعا راه بیفتین و واقعا دوست دارین که فیلم بسازین . باید یه کاری کنین .
تمام تخصص های مورد نیاز برای فیلمتونو بنویسید تا ببینید چه کسایی در چه زمینه هایی می تونن کمک کنن .
کسایی که ایده برای ساخت فیلم دارن ایده هاشونو بنویسن . یه متن 10 خطی ا روایت داستان و نتیجه گیری نهایی
و در آخر کارگردان که معمولا صاحب ایده است با کمک تهیه کننده شروع به انتخاب عوامل می کنن.
نمی خوام بگم خیلی حرفه ای هستم و یا پسر خاله اسپیلبرگم . نه
می خوام فقط کارتون راه بیفته .
اول باید محتوای کار مشخص بشه . بعد فیلمنامه نوشته بشه . بعد استوری بورد ازشون تهیه بشه . بعد هم کارگردان کادر بندی مناسب رو اعمال کنه و بعد هم بره برای فیلم برداری
بعد از فیلم برداری فیلم تدوین شه ، احیانا اگر جلوه های ویزه داره بهش اضافه شه و بعد فیلم برای نمایش در نسخه مخصوص خودش کپی شه و بعدش هم بروبچ با تخمه بشینن فیلمو نگاه کنن کیف کنن :d
ببخشید که پر حرفی کردم . اگه کمکی خواستید در خدمتم

vahid_3d

Active Member
gigamax خیلی ممنون. دوستان می دونید چرا من از ایشون خوشم می آد ، چون تو تاپیک هایی که نیاز به همکاری داره ، حضور داره و این خودش یک حسن می باشد. همونطور که ایشون گفتند اول کارگردان رو مشخص می کنیم و بعد فیلم نامه ( هر کسی می تونه یکی بنویسه و اینجا بذاره) و تهیه کننده ( فکر نکنم کسی حاضر بشه) و...
البته می شه فیلم های تبلیغاتی خیلی خوبی هم ساخت. در این صورت تهیه کننده فراهم شده.مثلا تبلیغ مبلمان ایران رو دیدید با چه نورپردازی کار کردن.ولی تو فیلم های واقعی هیچ از این خبرا نیست.
خوب انتخاب با خودتونه.

roshanaiy

Active Member
سلام جمیعاً

معلومه که داش سعید خیلی به این کار علاقه داره ... ایول.
بنده مهدی هستم؛ کوچیک همهء مجید آنلاینی ها.

یکی از اصول کار فیلم سازی اینه که به تنهایی نمی شه به جایی رسید و باید به صورت گروهی کار کرد.
این که بخوایم از الان یه راست بریم سراغ فیلم سازی، یه جورایی داریم یه لقمهء خیلی بزرگ ور می داریم. البته این جوری هم نیست که کلاً بی خیال بشیم.
می تونیم با کارها و طرح ها و ایده های کوچیک (که حتی ممکنه یه کار خیلی ساده اما ابتکاری باشه) شروع کنیم.

...
دقيقا همينه . سنگ بزرگ نشانه ننداختنه
سلام :)

مي ميگم باسه شروع يه فيلمه کوتاه بسازيد بجاي استفاده از يک موسيقي سوخته ...

داستانش اينجوري شروع مي شه :
...
اين جور كليپ ها كه روند داستاني خيلي قوي نداره در عوض نياز به جلوه هاي ويژه و تكنيك هاي خيلي قوي داره كه فكر نمي كنم بشه از پسش بر اموند پس چه بهتر كه تمركز رو داستان بيشتر باشه
آقا من اتفاقا يك فيلم بردار وارد مي خوام .....ولي ما كارمون گروهي هست ......يعني دست مزد به كسي نمي ديم ولي خب فيلم ر به جشنواره مي فرستيم و با هر نفر شايد يك هفته بيشتر كار نداشته باشيم .....البته فيلم كه نه احتمال زياد يك كليپ براي شروع كار ......حالا شما يا هر كي كه پايه ي كار هست هم لطف كنند شماره تلفن و مشخصات خودتون و موقعي كه ميتوني با ما كار كني ر برام ميل كنيد .......خانم سون هم اگه ميتونن يه جوري كه خودشون راضي باشن عكس اون خانم ر به ما نشون بدن تا ببينيم مناسب كار هست يا نه......آقا مهدي كجا هستي تنهامون گذاشتي بي وفا :cry:
يه تدوين ساده به حداقل چند هفته وقت نياز داره . بعد چطور شما مي گي به هر كس 1 هفته نياز داريم !
سلام یه همه برویچس خوب مجید آن لاین
آدم خیلی حال می کنه وقتی می بینه این همه آدم تو یه کاری اینقدر پافشاری می کنن و علاقه نشون میدن .
از یه طرف یکم ناراحت میشی که یکم ها کارو آسون می گیرین.
من از پیشنهاد شما دوست عزیز که تاپیکو راه انداختی خیلی خوشم اومد . چون می دونم این قدر آدم با استعداد اینجا هست که بشه فیلمهای بسیار بسیار خوبی رو ساخت هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ تکنیکی.
...
واقع بينانه ترين و منطقي ترين نظر رو دادي . مطمئن شدم كه تو هم دستي تو كار داري و بار اولت نيست . دقيقا همين طوره .
يا علي

و اما كمكي كه من مي تونم بكنم :
كمي به برنامه پريمير مسلط هستم و مي تونم تو تدوين يه كمكايي بكنم
در فيلم نامه هم رو من حساب كنيد .

"يا علي مدد"

gigamax

مرسي از تمام دوستان كه منطقي فكر مي كنند .
من هم با نظر دوستي كه مي گفت اول يه كليپ بسازيم موافقم . ساختن فيلم حالا چه بلند و چه كوتاه خيلي مشكله . پدردرآوره !!!
اگه موافق باشين اول يه كليپ بسازين ببينيد هر كس چه توانايي هايي داره . بعد كسايي كه ايده دارن با خاطر جمعي ايدشونو ميدن و و راحت تر مي تونن فيلمشونو با توجه به توانايي هاي بچه ها بسازن .
در ضمن يه توصيه دوستانه : هيچ وقت تدوين يه فيلمو دست كم نگيرين . تدوين يعني كارگرداني دوم فيلم و روح دادن به روايت فيلم . من خودم پريميرم در حد حرفه اي هست اما هيچ وقت نمي گم تدوين گر حرفه اي هستم .

roshanaiy

Active Member
من هم نگفتم تدوين گر حرفه اي هستم
گفتم مي تونم تو تدوين يه كمكايي بكنم . يعني زير نظر گارگردان . وگرنه يك تدوين گر هيچ گاه سر خود نمي تونه كاي انجام بده . حالا مشكلي نيست كه . شما تدوين رو انجام . چون شما پريميرت در حد حرفه ايه . من هم مي شم آبدارچي .

saeed450

Active Member
بچه ها حقيقتش من فيلم نامه ي كليپ ر اماده دارم ....مي خوام يك كليپ دوران جنگ بسازم ....با تشكر از شما فعلا تدوين گر نمي خايم ...تنها چيز مورد نيازم يك دوربين نيمه حرفه اي با فيلم بردارش است ......دوم گريمر و نور پرداز خوب ميخوايم ......سوم يه گروه تداركات مي خوايم كه وقت داشته باشه و ما ر هر جا كه خواستيم ببره ....البته پيش خودتون نگيد اين همين اول كار خودش كار گردان كرد ....فقط مي خوام يه خورده كار پيش بره ........مشكل اساسي ما مشكل مسافت هست كه هر كه توي يه شهر است ......

فقط فعلا ...
shirani شما ر به خاطر جلوه هاي وي‍ژه حتما مي خوام شما كجا هستيد ؟
gigamaxشما ر هم براي سوالات تدوينمون حتما لازم داريم البته با همكاري roshanay ..شما دو نفر كجا هستيد ؟
vahid_3d شما تخصصتون چيه ؟

بچه ها حقيقتش من ني دونم چه طوري ازتون كمك بگيرم ...تنهايي هم كار اصلا پيش نمي ره ....:wink:

آخرین ویرایش:

gigamax

من هم نگفتم تدوين گر حرفه اي هستم
گفتم مي تونم تو تدوين يه كمكايي بكنم . يعني زير نظر گارگردان . وگرنه يك تدوين گر هيچ گاه سر خود نمي تونه كاي انجام بده . حالا مشكلي نيست كه . شما تدوين رو انجام . چون شما پريميرت در حد حرفه ايه . من هم مي شم آبدارچي .
حسين جان بيخيال تنها گير آوردي مارو ..
شما جاي استاد ما هستي
تا وقتي اساتيد هستن ما نمي تونيم جسارت كنيم .

و شما آقا سعيد . پس تصميم خودتو گرفتي و خوب خيلي خوبه .منم اگه بتونم بهت كمك مي كنم .
همونطور كه گفتي . برزگترين مشكل اينه كه هر كسي يه گوشه ايرانه و اين خيلي سخته . چون معمولا عوامل مهم كنار هم بايد باشن . نمي دونم كسي حاظر هست براي ساخت فيلم پاشه بياد يه شهر خاص . اما اگه همه دسترسي به اينترنت پر سرعت دارن . كار خيلي آسون ميشه . البته حظور بعضي عوامل سر لوكيشن ضروريه.
جواب سوالات من تو مشهدم و اگه كمكي خواستي در خدمتم .
در ضمن مي تونم توي حلوه هاي ويژه بهت كمك كنم .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا