دستیاری

massomeh1

Member
سلام می خواستم بدانم کار یک دستیار تهیه چیست اگر میشه توضیح بدید که چه وظایفی داره؟
و دوم اینکه کار تهیه کننده چیست و چه مسولیتهایی برای ساخت یک برنامه تلویزیونی به عهده تهیه کننده برنامه است؟
متشکرم

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام
فکر کردم از توضیحاتی که دادم واستون به نتیجه رسیدید
ببینید تهیه کننده به طور کلی مدیر یک پروژه هستش،حالا هم از نظر مالی هم از نظر مدیریتی
به این شکل که هر کاری واسه ساخت تا بیاد برسه به مرحله تسویه حساب قاعدتا یه سری هزینه داره،توی هر قرارداد مالی که با عوامل بسته میشه به این صورت هستش که پیش پرداخت ،علی الحساب و تسویه حساب توش در نظر گرفته میشه
با این حساب یه تهیه کننده باید پشتوانه مالی خوبی داشته باشه که بتونه دستمزد عوامل رو بده تا زمانی که خودش هزینه برنامه رو از کارفرماش دریافت کنه
دستیار هم از لحاظ مدیریتی تقریبا وظایف یک تهیه کننده رو داره
به طور مثال:واسه ضبط یک برنامه گزارشی احتیاج به هماهنگی و آفیش عوامل هست که این مسئولیت ها همگی بر عهده دستیار تهیه هستش،دیگه اگر کار در استدیو باشه که دستیار یا تهیه کننده باید هنگام ضبط و یا پخش حتما اونجا حضور داشته باشند
تهیه کننده واسه ساخت یک برنامه وظیفش در مرحله اول اینه که واسه هر کاری یه نفر نیرو جذب کنه(کارگردان،منشی صحنه،تصویربردار،تدوینگر،صدابردار و...)
در مرحله دوم میاد بنا به هدف از تولید برنامش نیروهاش رو توجیه میکنه که معمولا این کار رو با کارگردان انجام میدن
مرحله سوم هم همونطوری که گفتم مدیریت و محیا کردن مواردی که در طول کار بهشون احتیاج پیدا میشه

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ممنون محمد جان :rose:
یه قسمت رو اضافه کنم که وظیفه مدیریت و محیا کردن مواردی که در طول کار رو تهیه کننده به مدیر تولید تولید میده .

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
به به حاج آقا،بلی درست است،اما در کارهای کوچک و برنامه های تولویزیونی کوچولو مدیر تولید همچین زیاد موجود نیست
مطلب شما واسه تله فیلم و سریال بیشتر صدق میکنه:rose:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
حاجی خودتی سهند جان :green::)
چرا نگاهت رو همیشه واسه کارای کوچیک تنظیم میکنی . :-?:cool:
عمق نگاهت رو ببر بالاتر .. :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا