دسترسی به اطلاعات جدول پایگاه داده

Ftmthri

New Member
من توی برنامم باید بتونم اطلاعات یکی از سطر های جدول پایگاه دادم رو با کلیک کردن روش توی یک فرم دیگه نمایش بدم
ولی نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم؟
و اینکه یکی از ستون های جدولم ک امتیاز قبلی کاربر درون ذخیره شده رو باید با امتیاز جدید مقایسه کنه و اگه بیشتر شد امتیاز جدید رو جایگزین کنه
چیکار باید بکنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
من توی برنامم باید بتونم اطلاعات یکی از سطر های جدول پایگاه دادم رو با کلیک کردن روش توی یک فرم دیگه نمایش بدم
ولی نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم؟
و اینکه یکی از ستون های جدولم ک امتیاز قبلی کاربر درون ذخیره شده رو باید با امتیاز جدید مقایسه کنه و اگه بیشتر شد امتیاز جدید رو جایگزین کنه
چیکار باید بکنم؟
نمیدونم اطلاعات تون رو داخل چی نشون میدید که دارید رویش کلیک می کنید. اگه داده هاتون داخل DataGridView قرار داره SelectedRows داره که سطر های انتخاب شده داخلش قرار داره که ستون ها هر کدوم یک Cell مجزا هستند و Value مقدار اون ستونه، فرضا dataGridView1.SelectedRows[0].Cells[0].Value

Ftmthri

New Member
بل
نمیدونم اطلاعات تون رو داخل چی نشون میدید که دارید رویش کلیک می کنید. اگه داده هاتون داخل DataGridView قرار داره SelectedRows داره که سطر های انتخاب شده داخلش قرار داره که ستون ها هر کدوم یک Cell مجزا هستند و Value مقدار اون ستونه، فرضا dataGridView1.SelectedRows[0].Cells[0].Value
بله داخل گرید ویو هست... اون چطور تشخیص میده ماروی چی کلیک کردیم؟ وکجا این دستور رو بنویسیم؟ توی فرمی که باید اطلاعات رو مثلا توی یک تکس باکس نمایش بدیم؟ یاتوی فرمی که گریدویو توشه؟

Ftmthri

New Member
من الان یک دکمه جدید اضافه کردم و این کد رو نوشتم اما کلا برنامم هنگ کرد و اجرا نمیشه...

پیوست ها

• Screenshot (57).png
    Screenshot (57).png
    142.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • Screenshot (58).png
    Screenshot (58).png
    143.4 کیلوبایت · بازدیدها: 1

the_king

مدیرکل انجمن
بل

بله داخل گرید ویو هست... اون چطور تشخیص میده ماروی چی کلیک کردیم؟ وکجا این دستور رو بنویسیم؟ توی فرمی که باید اطلاعات رو مثلا توی یک تکس باکس نمایش بدیم؟ یاتوی فرمی که گریدویو توشه؟
کلا هر سطری که در DataGridView فعال و انتخاب شده باشه، چه یک سطر و چه چند سطر در داخل SelectedRows مشخص میشه. SelectedRows برای همین طراحی شده. به محض اینکه سطر دیگه ای انتخاب بشه محتویات SelectedRows هم تغییر میکنه.
اگه فرمی که DataGridView داخلش هست رو باز نگه میدارید و نمیبندید، اشکالی نداره که در اون یکی فرم بهش ارجاع بدید ولی یکم دردسر کد نویسی داره، کلا بهتره این وسط یک متغیر public static رو واسطه کنید که مقدار رو داخل اون قرار بدید و اونم مهم نیست داخل کدوم فرم تعریف بشه.
من الان یک دکمه جدید اضافه کردم و این کد رو نوشتم اما کلا برنامم هنگ کرد و اجرا نمیشه...
دو تا کار رو باید حتما انجام بدید، یکی اینکه در DataGridView تون مشخصه SelectionMode رو روی FullRowSelect قرار بدید، یعنی رو هر سطری کلیک کرد کل سطر رو انتخاب کنه، نه فقط یک ستونش رو.
در ضمن همیشه باید در کدتون اول چک کنید که اصلا کاربر سطری رو انتخاب کرده یا نه. اگر سطری رو انتخاب نکرده باشه، SelectedRows.Count برابر 0 ئه و چیزی داخلش نیست.
قبل از اینکه این مورد رو چک کنید سراغ [SelectedRows[0 نروید.
کد:
            if (dataGridView1.SelectedRows.Count > 0)
            {
                .
                .
                .
            }

جدیدترین ارسال ها

بالا