درخواست يه ليست باكس راست چين درضمن توضيح نميخوام فقط مثال.

تو يه مبحث مطرح كردم جواب نگرفتم
يه مثال ميخوام از يه ليست باكس كه چند تا عكسو كه نامشون فارسيه از داخل يه پوشه ليست كنه خودم ساختمش ليسن عكسا رو هم فارسي داخل ليست باكس نشون ميده اما از چپ شماره گذاري ميكنه و از ژپ مرتب ميكنه
آقايون خداوكيلي حواله ندين به پيلاگين فلان و بهمان چون نشد هركي خواست جواب بده فقط مثالي بذاره از يه ليست باكس كه از راست مرتب شده..خلاص.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
براتون یک مثال با کمک پلاگین ListBox Extras آماده کردم.

ضمن اینکه بنظرم اینکه راهنماییتون کنیم خیلی بهتر از این هست که مثال آماده تحویلتون بدیم، اینجوری خودتون هم یاد میگیرید.

برای توضیحات تکمیلی هم به مبحث اصلی پلاگین مراجعه بفرمایید
http://www.mmbforums.com/ipb/index.php?showtopic=20992&hl=Listbox+Extras

اگر سوالی بود در خدمتم.

پیوست ها

• Listbox_RTL.rar
    6.8 کیلوبایت · بازدیدها: 122
واقعا ممنون از شما nevercom باور كنيد من تمام سعي خودمو كردم ولي منم مثل خيلي ها تا راه بيفتم يه مقدار طول ميكشه با توجه به اينكه من رشته تخصصي ام كامپيوتر نيست يه مشكل ديگه اي هم كه هست اينه كه وقتي مثالي رو كه خودم درست كردم و براش زحمت كشيدم ميذارم تا بچه ها اشكالشو رفع كنن فقط نظر ميدن و ميگن كه وقت نكردن كه مثالو ببينن واسه همين نوشتم كه اگه كسي داره مثال واسم بذاره نه واسه راحتي كار خودم.
بازم از شما بزرگوار ممنونم فقط من چون با اين پلاگين آشنا نبودم آيا دستوري هست در اين پلاگين كه بشه نوار اسكرول رو از راست به چپ منتقل كرد اگه راهو نشون بديد يا دستور رو بنويسيد ممنون ميشم در ضمن آيا اصلا ميشه بك گراند ليست باكسو عوض كرد و به جاي رنگها يه تصوير گذاشت.
بازم ممنون.

اگه میخوای بک گراند رو عوض کنی باید اجزای لیست باکس رو دونه دونه به صورت تکست درست کنی یعنی یه اسکریپت بنویسی که دونه دونه برات آبجکت های لیست باکستو انتخاب کنه و با توجه به مشخصاتی که به دست میاره یک کنار تو یه لیست باکس مجازی برات بسازه که اگه پشتش صفحه سایتم بزاری مشکلی پیش نیاد ببخشید امروز نمیتونم برات نمونه بزارم چون واقعاً وقتم خیلی کمه فردا برات نمونه رو میزارم اگه وقت نشد پس فردا دیگه حتمیه اگه هم که دوستان محبت کنن با توجه به چیزایی که گفتم یه نمونه واسه این دوست عزیزمون درست کنن خیلی خوب میشه

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
آيا دستوري هست در اين پلاگين كه بشه نوار اسكرول رو از راست به چپ منتقل كرد اگه راهو نشون بديد يا دستور رو بنويسيد ممنون ميشم در ضمن آيا اصلا ميشه بك گراند ليست باكسو عوض كرد و به جاي رنگها يه تصوير گذاشت.
بازم ممنون.

تو اين آدرس درباره توابع پلاگيني كه جناب nevercom باهاش مثال ساختن بحث شده و ليست از فراميني كه اين پلاگين دريافت ميكنه اومده

http://www.mmbforums.com/ipb/index.php?showtopic=20992

من توليست فرامينش نگاه كردم به نظر نميومد دقيقا اون چيزي كه شما دنبالش باشيد رو بده. اما قبلا (يادم نيست دقيقا كي) سوالي درباره همين ساخت ليست باكس سفارشي پرسيده شده بود. من دوتا پيشنهاد كردم:

يكي اينكه با فلش يه ليست باكس گرافيكي مطابق با اون چيزي مورد نظرتون هست بسازيد و از طريق mmb باهاش ارتباط برقرار كنيد.

دوم يه راه غير حرفه اي اما آسون تر از فلش. اونم اينكه تو يه فايل htm ليست باكستون رو بسازيد و بعد اون رو داخل mmb فراخواني كنيد.

اگه به جواب نرسيدين بگيد تا طبق يكي از روشهايي كه پيشنهاد كردم يه مثال براتون بسازم.

از كمك و راهنماييهاتون واقعا ممنون واقعا ممنون.
خوب خودم هم راجع به اينكه ليست باكسو مجازي كنم فكر كردم و لي فكر كنم چيز جالبي ازش در نمياد و سنگين تر هم ميشه.
خواهشم اينه كه من چون تازه كارم و اطلاعي راجع به html ندارم خواستم بدونم ساده ترين راه و برنامه اي كه بشه باهاش در محيط html آبجكت ساخت كدومه .
اگر دوستان راهنمايي كنن بدم نمياد در اين مقوله هم مقداري تجربه كسب كنم اگه سايتي ميشناسيد يا برنامه خاصي ولي سبك در مورد ساخت نرم افزار با html معرفي كنيد ممنون ميشم.
در ضمن چون خودم نمونه رو كامل نساختم اگه آقا اشكان وقت كر و نمونه اي رو كه گفت گذاشت ممنون ميشم صرفا ميخوام اونو تجربه كنم. چون تعداد آبجكتها زياده سنگين ميشه فقط ميخوام ببينم اين نمونه چطوريه
بازم ممنونم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
از كمك و راهنماييهاتون واقعا ممنون واقعا ممنون.
خوب خودم هم راجع به اينكه ليست باكسو مجازي كنم فكر كردم و لي فكر كنم چيز جالبي ازش در نمياد و سنگين تر هم ميشه.
خواهشم اينه كه من چون تازه كارم و اطلاعي راجع به html ندارم خواستم بدونم ساده ترين راه و برنامه اي كه بشه باهاش در محيط html آبجكت ساخت كدومه .
اگر دوستان راهنمايي كنن بدم نمياد در اين مقوله هم مقداري تجربه كسب كنم اگه سايتي ميشناسيد يا برنامه خاصي ولي سبك در مورد ساخت نرم افزار با html معرفي كنيد ممنون ميشم.
در ضمن چون خودم نمونه رو كامل نساختم اگه آقا اشكان وقت كر و نمونه اي رو كه گفت گذاشت ممنون ميشم صرفا ميخوام اونو تجربه كنم. چون تعداد آبجكتها زياده سنگين ميشه فقط ميخوام ببينم اين نمونه چطوريه
بازم ممنونم.

دوست عزيز
HTML مخفف كلمات (Hyper Text Markup Language) يك زبان برنامه نويسي توليد صفحات وب.

گرچه ميدونم اين انجمن جاي بحث چنين مطالبي نيست ولي چون پرسيديد تو پيوست يه فايل PDF آموزش مقدماتي زبان html رو براتون پيوست مي كنم.

html يك محيط شي گرا نيست كه بتونيد به راحتي با چند تا كليك توش آبجكت بسازيد. به خاطر همين من فرانت پيج رو پيشنهاد مي كنم كه يك برنامه طراحي صفحات وب مبتني بر زبان html هست.

از اونجايي هم كه خيلي شبيه محصولات ديگه مجموعه آفيس هست (مخصوصا Word ) قطعا اگه يكم باهاش كار كنيد و مباني از html رو بدونيد مي تونيد صفحات وب متنوعي بسازيد.

و از اونجايي كه mmb هم ميتونه توسط شي HTML خودش با اين صفحات ارتباط برقرار كنه ميتونه تو بعضي از قسمتهاي برنامتون استفاده از فايلهاي htm مفيد باشه.

به عنوان مثال همين ليست باكسي كه مدنظرتون هست. رو ميتونيد به اين روش شبيه سازي كنيد:

تو فرانت پيج يك فايل جديد ايجاد مي كنيد.

مطالبي كه قراره به عنوان آيتمهاي ليست باكس فراخواني بشه تايپ مي كنيد.

رنگ، نوع فونت و پشت زمينه رو مطابق سليقتون تنظيم مي كنيد

با استفاده از hyperlink آيتم هاتون رو به اسكريپت هاتون داخل mmb متصل مي كنيد.

فايل رو با فرمت htm ذخيره ميكنيد.

تو mmb يك شي Browser با ابعاد ليست باكسي كه مدنظرتون بود ايجاد مي كنيد و آدرس فايل htm تون رو بهش ميدين.

باز هم تاكيد ميكنم گرچه اينكار حرفه اي نيست ولي به هرحال روش ساده اي براي شبيه سازي يك ليست باكس تو mmb هست.

موفق باشيد.

پیوست ها

• HTML Language.zip
    467.5 کیلوبایت · بازدیدها: 61

جدیدترین ارسال ها

بالا