درخواست مشاوره در مورد خرید لپ تاپ

sahara.s

New Member
سلام ممنون میشم اگر کسی در مورد خرید لپ تاپ راهنماییم کنه.چون واقعا نمیدونم چی بخرم
بودجه من حدود دومیلیون
من رشته ام مهندسی صنایع هست و نیاز به نصب برنامه هایی پر حجمو سنگین مثله auto cadو matlab
دارم.
وراستش ترجیح میدم حافظه لپ تاپ زیاد باشه چون اهل ریختن فیلمو مطلب زیاد توی لپ تاپم.
خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

handpick.ir

New Member
اگه از نرم افزارهای سنگین میخواین در لپ تاپ استفاده کنین حتما به چند هسته ای بودن اون دقت کنین و ترجیحا 7هسته ای بهترین انتخاب هستش.

mortezan

Active Member
اگه از نرم افزارهای سنگین میخواین در لپ تاپ استفاده کنین حتما به چند هسته ای بودن اون دقت کنین و ترجیحا 7هسته ای بهترین انتخاب هستش.
ببخشید منظورتون از هفت هسته ای core i7 هست؟ اگه منظورتون اینه که باید بگم این اشتباه هست:wink: چون این core در اینجا به معنی هسته نیست بلکه اصلا خود اسم هست و اسم هم ترجمه نمیشه... درضمن سیستم ها هم تا جایی که من میدونم هسته هاشون به صورت زوج میرن بالا... یعنی 2،4،6،8و... که البته در این زمینه تا نودو پنج درصد مطمعن هستم که هسته فرد (جز تک هسته ای) نداریم...

در مورد لپ تاپ هم باید عرض کنم: اولا نمیدونم نرم افزار مطلب چقدر سنگینه ولی اتوکد رو میدونم چون مربوط به کارم هست... پس سیستم رو با اتوکد در نظر گرفتم، عواملی که بهش توجه داشتم: cpu و رم بالای 6 و کارایی باتری بوده...(چون این واسه من خیلی اهمیت بالایی داره...
لپ تاپ هایی که پیشنهاد میکنم:
Lenovo ThinkPad E540 - B و HP ProBook 450 G1 - G6V04ES هستند، که البته hp از نظر من بهتره نسبت به رقیبش، موفق باشی عزیز:rose:

راستی یه نکته دیگه: برای کار شما cpu i5 به بالا کار آمد هست.. در ضمن به هیچ وجه مدل u رو نخرین... منظورم از مدل u مثلا نوشته core i7 4200u این یعنی سی پی یو ضعیفه... (البته نه اینکه ضعیف باشه نه ولی بدرد مهندس ها نمیخوره... بهتره سری m‌ به بالا بخرین...)

آخرین ویرایش:

handpick.ir

New Member
اگه از برنامه های سنگین میخواین استفاده کنین حتما به چند هسته ای بودن اون توجه کنین. core i7 بهترین گزینه در این زمینه هست.

bestdata

Active Member
من به شما Acer Aspire E1-572G رو پیشنهاد میدم اینم مشخصاتش

پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4500U 1.80GHz up to 3.00 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:AMD Radeon HD 8750M 2GB

من چند وقت پیش ار فروشگاه پدیده توی شیراز 2160 خریدم بنظرم می صرفه (9 ماه پیش 2 تومن بود)

mohammad@er

Well-Known Member
ببخشید منظورتون از هفت هسته ای core i7 هست؟ اگه منظورتون اینه که باید بگم این اشتباه هست:wink: چون این core در اینجا به معنی هسته نیست بلکه اصلا خود اسم هست و اسم هم ترجمه نمیشه... درضمن سیستم ها هم تا جایی که من میدونم هسته هاشون به صورت زوج میرن بالا... یعنی 2،4،6،8و... که البته در این زمینه تا نودو پنج درصد مطمعن هستم که هسته فرد (جز تک هسته ای) نداریم...

در مورد لپ تاپ هم باید عرض کنم: اولا نمیدونم نرم افزار مطلب چقدر سنگینه ولی اتوکد رو میدونم چون مربوط به کارم هست... پس سیستم رو با اتوکد در نظر گرفتم، عواملی که بهش توجه داشتم: cpu و رم بالای 6 و کارایی باتری بوده...(چون این واسه من خیلی اهمیت بالایی داره...
لپ تاپ هایی که پیشنهاد میکنم:
Lenovo ThinkPad E540 - B و HP ProBook 450 G1 - G6V04ES هستند، که البته hp از نظر من بهتره نسبت به رقیبش، موفق باشی عزیز:rose:

راستی یه نکته دیگه: برای کار شما cpu i5 به بالا کار آمد هست.. در ضمن به هیچ وجه مدل u رو نخرین... منظورم از مدل u مثلا نوشته core i7 4200u این یعنی سی پی یو ضعیفه... (البته نه اینکه ضعیف باشه نه ولی بدرد مهندس ها نمیخوره... بهتره سری m‌ به بالا بخرین...)

سلام .

درسته سی پی یو هسته هاش زوجه بقیر از تک هسته های خدا بیامرز .

مطلب به مراتب سنگین تره تا کد و نیاز به سرعت و توان پردازشی بالایی داره .

ولی خود شما داری سوتی میدی .

برای کار شما cpu i5 به بالا کار آمد هست.

با بودجه 2 تومن فقط گزینه های i5 و i7 میمونه .

در ضمن i7 هایی داریم مثل مدل 780 که 4 هسته با کلاک پایین داره که مفت ارزش نداره !!!

در ضمن به هیچ وجه مدل u رو نخرین... منظورم از مدل u مثلا نوشته core i7 4200u این یعنی سی پی یو ضعیفه... (البته نه اینکه ضعیف باشه نه ولی بدرد مهندس ها نمیخوره... بهتره سری m‌ به بالا بخرین...)

:lol:

دوست عزیز کلیه قطعات لب تاپ که مترادف اون برای دسکاپ باشه سری m حساب میشن .

مثلا گرافیک رادئون hd 4000 که به صورت pci رو مادر بورد سوار میشه .

برای لب تاپش میشه radeon hd 4000 m.

سری m هم یک سری پست با کارایی پایین تر نسبت به مدل اصلیشه ...

یک سری به پنچ مارک ها بزنید متوجه میشید .

این موضوع برای سی پی یو و کلیه قطعات لب تاپ صدق میکنه .

بهتره بجای اینکه بیاید تو مجید انلاین اطلاعات اشتباه شیر کنید برید تو انجمن های سخت افزار یه چیزی یاد بگیرید ...

ولی خدمت دوست عزیزم بگم که برای خرید لب تاپ بیشتر به سیستم تهویه و کولینگ لب تاپ توجه کن تا مدل های تو بازار .

لب تاپ های ایسوز که تکلونوژی ice cooling دارن انتخاب خوبی هستن .

یک لب تاپ با پردازنده 4 هسته ای (معقول) می تونه از نظر پردازش برای شما درد سر ساز نباشه و پردازش خوبی از خودش ارائه بده ... معمولاً پردازنده intel core i7 تو لب تاپ ها استفاده میشه .

پس انتخاب اول لب تاپی با پردازه 4 هسته ای باشه .

المان دوم برای خرید لب تاپ خوب رم لب تاپ باشه . رم با حجم 8 به نظر من خوب و معقوله ...

ولی من خودم لب تاپ ibm lenevo z500 رو انتخاب کرده بودم که مشکلاتی نظیر حرارت بسیار زیاد تو پردازش های سنگین و باتر ی غیر تعویض توسط کاربر داره ....

سری k ایسوز هم خوبه . k 43 نسبت به z500 مزیت هایی از جمله صفحه نمایش با کیفیت تر و تکلونوژی ice cooling و ... داره که برتری داره نسبت k43 ..

ولی در مورد هزینه سعی کن یخورده بیشتر هزینه کنی تا لب تاپ برات عمری تر باشه .

در مورد hp هم بنده مخالفم چون خیلی داغ می کنه ... و قطعات الکترونیکی هر چی بیشتر داغ می کنن عملکرد کمتری از خودشون نشونت میدن .

سری تینک پد هم بسیار عالیه و سری مهندسی لب تاپ هست اما قیمتش نسبت به کانفیگش بالاست ........

در مورد گرافیک هم جای مانووری نداریم پس ترجیح میدم صحبت نکنم در باره اش.

اومید وارم مطالبم کمکتون کنه .

amuhammad

New Member
سلام ممنون میشم اگر کسی در مورد خرید لپ تاپ راهنماییم کنه.چون واقعا نمیدونم چی بخرم
بودجه من حدود دومیلیون
من رشته ام مهندسی صنایع هست و نیاز به نصب برنامه هایی پر حجمو سنگین مثله auto cadو matlab
دارم.
وراستش ترجیح میدم حافظه لپ تاپ زیاد باشه چون اهل ریختن فیلمو مطلب زیاد توی لپ تاپم.
خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
سلام
به نظر من لپ تاپ ایسوس Asus X555LI باید کافی باشه چون واسه دو تا نرم افزاری که گفتی این کافیه و اگرهاردت کم آورد اکسترنال میتونی بگیری
لپ تاپ ایسوس

جدیدترین ارسال ها

بالا