درخواست كمك براي تبديل وبلاگ به فروشگاه

Aki_j

New Member
سلام به همه ي شما استادان گرامي.
من يك وبلاگ دارم كه ميخوام به يك فروشگاه اينتنتي ساده تبديلش كنم و بعد به مرور زمان يك سايت بسازم.
اما براي ساخت فروشگاه مشكلات زيادي وجود داره.
از شما دوستان و استادان گرامي خواهش ميكنم راهنمايي كنيد.
مثلا براي قرار دادن سبد خريد در وبلاگ بايد چكار كرد كه شخص خريدار بتونه چيزهايي رو كه نياز داره رو انتخاب كنه و به صورت كامل سفارش بده و در صورت امكان جمع قيمتها رو هم ببينه.
ديگه اينكه براي بستن قرار داد با شركت هاي پست يا سايتهاي ارائه دهنده اين خدمات كه جنس رو تحويل بديم و بعد پول رو بگيريم هزينه زيادي لازمه شما چه راهي رو پيشنهاد ميكنيد كه هم مشتري اعتماد كنه و هم واسه خودم بد نباشه.
در مورد قالب هم خودم يه كارايي كردم ولي اگه كمكم كنيد ممنون ميشم.
در ضمن وبلاگ من در سيستم ميهن بلاگ است و در سيستم tk هم ثبتش كردم.
با تشكر
يا علي

Aki_j

New Member
كسي نيست جواب منو بده.......................
خواهشن راهنمايي كنيد.
با تشكر

MJ Rayaneh

Well-Known Member
سلام.
اگر با سايت هايي مثل ايران ماركت سنتر يا پرداخت يا امثالهم قرارداد ببنديد، تنها كافيه لينك صفحه‌ي تكميل سفارش رو بصورت متني يا تصويري زير هر پست وبلاگ بذاريد. سبد خريد هم در خود سيستم اين سايت ها گنجونده شده ...
موفق باشيد.

Aki_j

New Member
ممنون كه كمك كرديد.
ولي فكر كنم نوشتم كه ميخوام پولي خرج نشه.
چون سايتي مثل ماركت سنتر 100000 تومان خرج داره كه فكر كنم اگه اينقدر پول داشتم واسه خودم سايت ميساختم نه وبلاگ.
سبد خريد هم فقط واسه منظم شدن سفارشات وبلاگ خودم نياز دارم و نميخوام با پست قرارداد ببندم.
جنسارو هم به صورت اول پرداخت پول و بعد تحويل جنس ميفروشم.
با تشكر
يا علي

MJ Rayaneh

Well-Known Member
اگر وبلاگ رايگان در سيستم هايي مثل بلاگفا و ... داريد، بعيد ميدونم چيزي كه ميخواهيد ممكن باشه ...
ولي اگه وبلاگ با سيستم هايي مثل وردپرس داريد، با نصب پلاگين مخصوص فروشگاه (كه رايگان هم هست) ميتونيد خواسته ‌ي خودتون رو عملي كنيد.

Darkknight

Member
چرا فروشگاه ؟
این همه وبسایت فروشگاهی معتبر
کسی نمیاد که از یه وبلاگ جنس بخره

Aki_j

New Member
بله. نظر شما دوستان درسته.
ولي وبلاگ من در دامنه TK ثبت شده و خودتون بهتر ميدونيد كه خيلي از مردم هنوز فرق Com، IR، Net و TK رو نميدونن و TK رو جزئ وبلاگها حساب نميكنن. اين از اين موضوع.
موضوع ديگه اينكه وقي جنسهايي كه ميخوام بزارم توي فروشگاه واقعا تكه و خيلي از اونارو خودم طراحي كردم پس مشتريهاي خاص خودم رو دارم و اصلا نگران اون موضوعش نيستم.
در مورد دوست ديگه كه ميگفت با وبلاگ بلاگفا نميشه و ....
بايد بگم وبلاگ من در ميهن بلاگ هستش و منم ميدونم نميشه ازش توقع سبد خريد پيشرفته داشت و از اين حرفا.
اما ميدونم كه ميشه يك كليد طراحي كرد كه اگه مشتري روي اون كليك كرد بگه مشتري خوب من اسم و مشخصات و ايميل و شماره موبايلتو بزار و درخواستتو بگو.
يعني يه چيز واقعا ساده ولي توي چشم ميره و كلاس كارو ميبره بالا.
يعني با كليك روي خريد پستي يك صفحه مثل صفحه نظرخواهي باز بشه و مشخصات بگيره.
من يك همچين كدي ميخوام و اونقدري ميدونم و سرم ميشه كه نميشه از وبلاگ انتظار داشت.
و دوست عزيز منم ميدونم وبلاگ براي فروشگاه زدن به درد نميخوره ولي يكم فكر كني متوجه ميشي كه يك فروشگاه با تشكيلاتش بالاي 200000 تومان در مياد و اين وبلاگ واسه دست گرمي منه كه اگه كارم گرفت خب توسعش ميدم.
بازم ممنون از راهنماييهاتون و ازتون ميخوام كمكم كنيد.
با تشكر
يا علي

Aki_j

New Member
اگر وبلاگ رايگان در سيستم هايي مثل بلاگفا و ... داريد، بعيد ميدونم چيزي كه ميخواهيد ممكن باشه ...
ولي اگه وبلاگ با سيستم هايي مثل وردپرس داريد، با نصب پلاگين مخصوص فروشگاه (كه رايگان هم هست) ميتونيد خواسته ‌ي خودتون رو عملي كنيد.
ممنون از كمكها و راهنماييهات.
من در مورد وردپرس چيزي نميدونم و وارد سايتش هم شدم اما بازم چيزي نفهميدم. اگه شما اطلاع داريد ميخواستم بدونم آيا اين سيستم هم رايگانه يا وليه و اگه رايگانه كار باهاش چطوريه؟
با تشكر
يا علي

Darkknight

Member
بحث که سر دامنه اینترنتی نیست
الان شما میایی پولت رو توی بانک صادرات / سپه / یا ملی سپرده گذاری می کنی یا من که تازه وارد بانک داری شدم ؟
بحث سر تجربه و نام هستش
الان هر کسی که از اینترنت چیزی می فهمه تا بخواد آنلاین چیز بخره اسم ایران مارکت سنتر رو شنیده !
راستی من از فروشگاه هم هیچ چیزی سر در نمیارم و به فکرش تا حالا نبودم
شما امتحان کنید ، شاید جواب داد

MJ Rayaneh

Well-Known Member
من هرچي كه گفتم، شما باز حرف خودتون رو ميزنيد !!!
در دسته بندي كه من انجام دادم، بلاگفا و ميهن بلاگ و سايتهاي مشابه در يك دسته قرار ميگيرن.
فكر نكنم اصلا بشه با وبلاگ اين سيستم ها سبد خريد ساخت، حتي ساده! ضمنا براي فرم ارسال اطلاعات مشتريان، نياز به اسكريپت Server Side هست كه با وبلاگهاي رايگان نميشه، مگر اينكه از سايتهاي ابزار رايگان استفاده كنيد.
منظورم از وردپرس، سيستم وبلاگ نويسيش بود كه با خريد هاست و دامنه ميتوني باهاش يه وبلاگ بسازي كه قابليت تبديل به فروشگاه با امكانات زياد رو داره.
موفق باشيد.

props

New Member
سلام میکنم به همه دوستان مجید آنلاین!

دوستان من چند تا سوال در رابطه با طراحی وب سایت داشتم ممنون میشم دوستانی که تخصصشون در این رابطه هست به من کمک کنن.

من قالب وب سایتمو با فتوشاپ آماده کردم، یک طرح کلی اعم از منوها و قسمتهای مختلف دیگه که توی همه سایت ها هست.
کار قالب تموم شده. جوابهای کلی و یک خطی هم واسم کفایت می کنه. بازم از لطف دوستانم ممنونم.

سوال 1: چه مراحلی دیگه ای رو پیش رو دارم، برای تکمیل کار و آپلود اون روی سیستم مدیریت محتوا؟

سوال2: آیا برای ادامه کار به نرم افزار خاصی نیاز دارم مثلا برای کد بندی قالب؟

سوال3: Xhtml و html چه فرقی با هم دارند، و cms چه فرقی با اون دو دارند؟

سوال4: یک سایت کامل و خوب باید داری چه منوهایی باشه؟ (منظورم اینه که از لحاظ امکانات نمی خوام چیزی کم داشته باشه.)

سوال5: یک توضیح کلی و استاندارد از مراحل طراحی وب سایت به چه صورت است؟

منتظر جواب دوستان هستم. با تشکر...

Milad

Well-Known Member
لطفا برای سوالاتون تایپیک مجزا بزنید و تایپیک های قرون پیش رو بالا نیارید

1 - عکس ها رو باید برش بدید و با Html و Css در کنار هم قرار بدید ( کدنویسی ) ، سپس باید تگ های سیستم مورد نظرتون رو بشناسید و تم رو تگ گذاری و بهینه سازی کنید .

2 - برای کنار هم قرار دادن تصاویر اگر Html بلد نیستید میتونید از FrontPage یا نرم افزار های مشابه استفاده کنید .

3 - XHtml یک نسخه پیشرفته تر از html هست ، با این دو زبان میشه سایت های ایستا ساخت ( سایتی که هیچ تغییری توش نیست ) در حالی که Cms با دیتابیس در ارتباط هست و پویا

4 - شما یک Cms مثل wp یا datalife و یا joomla نصب کن هرچی بخوای دارند اکثر سایت ها با همینا کار میکنند

5 - اینجا

موفق باشی

p30far30

New Member
الان تو سایتهای مختلفی میتونید بهترین اسکریپت های فروشگاهی رو بصورت رایگان دانلود و روی هاستتون نصب کنید که همه جوره کامل هستن.در مورد شرکتهای تحویل در بمنزل من ferestande.com رو پیشنهاد میکنم.
اولش 50 تومان میگره بقیشو (50 تومان مابقی) رو هم کم کم از فروش محصولاتتون بر میداره.من باهاش کار کردم حتی بصورت هفتگی هم مرتب تسویه میکنه.
لینک اسکریپت فروشگاه:
http://p30far30.com/archives/category/scripts-archive/scripts-catalog-maker

جدیدترین ارسال ها

بالا