درخواست راهنمایی برای نوشتن یک سیستم مدیریت محتوا

شروع موضوع توسط bluestar_58 ‏7 ژانویه 2006 در انجمن برنامه‌نویسی با ASP.NET

1. bluestar_58

bluestar_58 Member

امتیاز دستاورد:
    6
    با سلام
    من دارم یک برنامه مدیریت محتوا با زبان سی شارپ مینویسم. و برای قراردادن امکانات تغییر قالب مشکل دارم.خوشحال میشم اگه کسی راهنمایی داشته باشه.
    در ضمن یک مقاله اینجا هست در مورد استفاده از user control که خوندمش.ولی من میخوام این تغییر قالب به صورتی باشه که اولا کاربر بتونه صفحه را کاملا به میل خودش طراحی کنه و دوما مجبور نباشه که توی صفحه کد بنویسه .میدونم اکثر سیستم ها به این روش عمل میکنند که کاربر باید تو هر قسمت که طراحی کرده به تغییری نام اون بخش را اعلام کنه مثلا با گذاشتن {news} به برنامه بگه اینجا قرار اخبار قرار بگیر..با این مشکلی ندارم .مشکل من اینه که سیستم در نهایت باید یک صفحه news.aspx داشته باشه.بنابراین چطور میشه قالبهای مختلف داشت؟؟؟
    امیدوارم منظورم را واضح گفته باشم
    با تشکر
    bluestar

نوشته شده توسط bluestar_58 در ‏7 ژانویه 2006
  2. amirlol

amirlol Active Member

امتیاز دستاورد:
    36
    من این کارو قبلآ رو سیستم ای طراحی کرده بودم خیلی پیچیده می شه !
    باید یک سیستم ای طراحی کنی که بتونه تو همون هر جایی که می خواد رو طراحی کنه مثل فرانت پیج و فقط بتونه جابجا و استایل بندی کنه !!!
    آخره همه چیزش باید این طوری باشه

نوشته شده توسط amirlol در ‏7 ژانویه 2006
  3. pooriamadani

pooriamadani New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    راه های زیاد

دوست عزیز برای اینکار راهای زیادی وجود دارد ، ولی به نظر من ساده ترین روشی که شما میتوانید از آن استفاده کنید این است :
    قسمت هایی را که نیاز دارید را بصورت یک Web Control بنویسید .
    کد Html صفحه مورد نظر کاربر را داخل DataBase ذخیره کنید.
    بعد در هنگام Load صفحه کدرا خوانده و داخل یک string قرار دهید .
    بعد به عنوان مثلا وقتی میخواهید جائی را که زده است {news} را به کنترل news تغییر درهید از myString.Replace("{news}","<asp:news id=news1 runtat=server> </asp:news> (; ااین در صورتی است که شما کار و ساختن کنترل ها را بلد باشید ، راه دیگر که در پیشه روی دارد استفاده از JavaScript برای تغییر این تگها میباشد.

نوشته شده توسط pooriamadani در ‏8 ژانویه 2006

به اشتراک بگذارید