درخواست آموزش کامل و مفهومی ابزار Float و شناور سازی ...

!Doracel!

New Member
سلام دوستان ...

تو نت گشتم ولی آموزش مفهومی و کامل در مورد استفاده ابزاری و عملی از float نیافتم ...
میخواستم درخواست کنم از دوستان حرفه ای یه توضیح جامع در مورد شناور سازی سایت و نحوه استاندارد چیدمان سایت رو آموزش بدن ...

به طور مثال این عکس

94491692571421490287.jpg

قسمت اول که هدر هست که هیچ ...

حالا قسمت 2 به این صورت هست که دارای 3 قسمت هست که توسط فوتوشاپ اسلایس شده . قسمت بالایی ، قسمت میانی که با تگ repeat تکرار شده و به قسمت انتهای رسید که قسمت سوم و پایانی هست رسیده .
مابقی کادر ها هم به همین شکل .
کادر 2 3 دقیقا" هم سان و اندازه و کادر 4 5 در سایز غیر همسان .

قسمت 6 هم که ساید بار هست .

حالا من میخوام اینارو با css به صورت درست و در کنار هم بچینم ، سعی کردم و از دستور float هم کمک گرفتم و به صورت های مختلف تست کردم اما جوابی نداد! و بازم در ترتیب همون 2 کادر 2 3 به صورت درست در کنار هم گیر کردم !

به طور کل بصورت اصولی و استاندارد باید به چه شکل ترتیب نوشتن کدهای css رو جهت نمایش صحیح قالب رعایت کرد ؟

پیشاپیش تشکر میکنم

pouya saadeghi

Active Member
غیر از بلوک هایی که لازم دارید ، باید از چند بلوک دیگر هم برای ستون بندی ها استفاده کنید

attachment.php

پیوست ها

• Untitled-1.gif
    Untitled-1.gif
    7.9 کیلوبایت · بازدیدها: 12

eye arman

Member
درباره ی float باید بگم float یعنی شناوری و دقیقا هم عین همین عمل می کنه و شما باید با این خاصیت رو خوب درک کنید تا بتونید کار کنید من که اینطور فکر می کنم . باید تمرین کنید تا به این خاصیت خوب پی ببرید
اگه دقت کنید وقتی شما باکس باکس سایت رو با دی آی وی درست می کنید هر باکس پایین هم قرار می گیره ولی وقت شما باکس اول رو فلوت رایت می کنید و باکس دوم رو فلوت لفت اینطوری باکس اول شناور میشه و از بقیه جدا و به سمت راست میره و باکس دوم هم شناور میشه و به سمت چپ میره . برای این که مفهوم فلوت که شناوری هست رو خوب ببینید وقتی شما این دو باکس کانتنت و ساید بار رو فلوت می کنید همیشه در اکثر جا ها فوتر میره زیر این دو تا به این دلیل اینکه این دو تا شناور شدن و خوب بنابر این این باکس میره زیر این دو تا که برای مقابله با این روش هم راه هست . ولی فقط می خواستم که فلوت رو درک کنید که دقیقا عین یک باکس شناور عمل می کنه .
شرمنده اگه مشکلی هست تو حرف های من بگید ممنون میشم از استادان

!Doracel!

New Member
غیر از بلوک هایی که لازم دارید ، باید از چند بلوک دیگر هم برای ستون بندی ها استفاده کنید

attachment.php

با تشکر از پاسختون

منظورتون از این که بلوک های دیگری باید بسازم اینه که باید یک بلوک به دور کادرهای سمت چپ بسازم . سمت راست هم به هم چنین و بعد کدهای css مربوط به کادرهارو داخل اون بنویسم. تقریبا" یک حاشیه بندی برای هر جزئی که میخوام روش کار کنم درسته؟
میشه خواهش کنم یک نمونه عملی با کد برام مثال بزنید ....

pouya saadeghi

Active Member
توی شکل مشخص کردم.
چد تا div بیشتر از اون چیزی که قراره دیده بشه نیازه (مستطیل‌های بنفش و طوسی پررنگ)
برای هر بلوک width مشخص کنید و float ها هم که در شکل مشخص کردم

جدیدترین ارسال ها

بالا