درخواست آموزش طراحی مهرهای قدیمی

با سلام
میخواستم آموزش طراحی یا فایل لایه باز این نوع مُهرها رو یکی از دوستان زحمت بکشه.
نمونه:

q645_Mohr10.jpg

با تشکر

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام
میخواستم آموزش طراحی یا فایل لایه باز این نوع مُهرها رو یکی از دوستان زحمت بکشه.
نمونه:

مشاهده پیوست 95309

با تشکر

یک لایه سفید Background داریم. با ابزار Elliptical Marquee Tool یک ناحیه بیضی داخلش انتخاب کرده و با رنگ دلخواه پر می کنیم (ترکیب کلیدی Ctrl + Del یا Alt + Del ) و
ناحیه انتخاب شده را با Ctrl + D رها می کنیم.
Level01.jpg

در منوی Filter فتوشاپ گزینه Show All Menu Items را انتخاب کرده و گزینه Distort و Glass را انتخاب می کنیم.
تنظیم Distort و Smoothness را روی 7 قرار داده و با Texture ئه Frosted و Scaling ئه 50 درصد اجرا می نماییم.
دور بیضی از حالت هموار خارج می شود :
Level02.jpg

بالای این لایه Background یک لایه جدید ساخته (Ctrl + Alt + Shift + N) و کاملا داخل اش را با رنگ مشکی پر می کنیم.
لایه های طرح و متن مورد نظر را بالا تر از این لایه مشکی با رنگ سفید رسم کرده و در نهایت با همین لایه مشکی ترکیب می کنیم (ترکیب کلیدی Ctrl + E لایه انتخاب شده
را با لایه پایینی ادغام می کند) :
Level03.jpg

در منوی Filter فتوشاپ گزینه Show All Menu Items را انتخاب کرده و گزینه Sketch و Stamp را انتخاب می کنیم.
تنظیم Light/Dark Balance را روی 25 قرار داده و با Smoothness ئه 7 اجرا می نماییم :

Level04.jpg

Mode اون لایه مشکی را از Normal به Lighten تغییر می دهیم :
Level05.jpg
مشاهده پیوست Preview.psd

علاوه بر دکمه تشکر لازم دیدم پست تشکر رو هم بزنم ...
چون واقعاً کارم رو راه انداخت.
بسیار بسیار ممنون.

در منوی Filter فتوشاپ گزینه Show All Menu Items را انتخاب کرده و گزینه Distort و Glass را انتخاب می کنیم. تنظیم Distort و Smoothness را روی 7 قرار داده و با Texture ئه Frosted و Scaling ئه 50 درصد اجرا می نماییم. دور بیضی از حالت هموار خارج می شود :

1-داداش دمت گرم داداش من هر چی میگردم این گزینه Show All Menu Itemsرو نمیتونم پیدا کنم ؟cs6 me

2-از چه فونتی استفاده کردی ؟ اون گلهای دور نوشته تو فوتوشاپ هست ؟ یا با فونته؟ یا دانلود کردی گذاشتی؟
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
در منوی Filter فتوشاپ گزینه Show All Menu Items را انتخاب کرده و گزینه Distort و Glass را انتخاب می کنیم. تنظیم Distort و Smoothness را روی 7 قرار داده و با Texture ئه Frosted و Scaling ئه 50 درصد اجرا می نماییم. دور بیضی از حالت هموار خارج می شود :

1-داداش دمت گرم داداش من هر چی میگردم این گزینه Show All Menu Itemsرو نمیتونم پیدا کنم ؟cs6 me
مشکلی نیست، لازم نیست که حتما باشه. اگه اون گزینه Show All Menu Items باشه، یکسری از گزینه ها برای خلاصه تر شدن منو مخفی شده اند و
بناچار روی اون Show All Menu Items کلیک می کنیم تا آشکار شوند. حالا اگر اون گزینه نیست، پس گزینه مخفی ای وجود نداره و الان همه گزینه ها رو می بینید.

2-از چه فونتی استفاده کردی ؟ اون گلهای دور نوشته تو فوتوشاپ هست ؟ یا با فونته؟ یا دانلود کردی گذاشتی؟
ممنون
فونت مجید آنلاین اون فونت مشهور IranNastaliq ئه.
اون خرده ریز ها هم جزو Shape های استاندارد فتوشاپ ئه، ابزار Custom shape Tool . زیر مجموعه کلید U

فونت مجید آنلاین اون فونت مشهور IranNastaliq ئه.
اون خرده ریز ها هم جزو Shape های استاندارد فتوشاپ ئه، ابزار Custom shape Tool . زیر مجموعه کلید U[/QUOTE]

دمت گرم همه رو فهمیدم بجز زیر مجموعه کلید U

دم شما هم گرم آقا علی رضا

nassir

Member
سلام خدمت استادان محترم
the king عزیز ممنون واسه آموزشت واقعا عالی بود
روش های زیادی وجود داره اما بنظرم این راحت ترین و بهترین و آسونترینه!
ولی خیلی سعی کردم همین روش رو منم درست کنم که نشد!!

اصلا کلا اعمال نمیکنه
! میتونین کمکم کنین؟

the_king

مدیرکل انجمن
دمت گرم همه رو فهمیدم بجز زیر مجموعه کلید U

دم شما هم گرم آقا علی رضا

در اون جدول ابزار های فتوشاپ هر گروه ابزاری یک حرف کلیدی مثل M یا B یا G داره که یک یا چند تا ابزار جزو اون مجموعه است. مثلا وقتی در صفحه کلید، کلید U رو فشار دهید
ابزار هایی مثل Rectangle Tool و Ellipse Tool و Line Tool و Custom Shape Tool فعال می شوند. اگه همراه اون کلید Shift رو هم فشار دهید یک ابزار دیگری در اون مجموعه
انتخاب میشه، مثلا با ترکیب کلیدی Shift + U بین اون ابزار های Rectangle Tool و Ellipse Tool و Line Tool و ... سوئیچ می کنید.

nassir

Member
تشکر مشکلم حل شد
یعنی هرچی کردم اون فیلتر گلس اعمال نشد آخر سر مثل شما رو بک گراند و با انتخاب کردنش اینکارو انجام دادم.
مرسی بی نهایت تشکر.

mehryasin

New Member
یک لایه سفید Background داریم. با ابزار Elliptical Marquee Tool یک ناحیه بیضی داخلش انتخاب کرده و با رنگ دلخواه پر می کنیم (ترکیب کلیدی Ctrl + Del یا Alt + Del ) و
ناحیه انتخاب شده را با Ctrl + D رها می کنیم.
Level01.jpg

در منوی Filter فتوشاپ گزینه Show All Menu Items را انتخاب کرده و گزینه Distort و Glass را انتخاب می کنیم.
تنظیم Distort و Smoothness را روی 7 قرار داده و با Texture ئه Frosted و Scaling ئه 50 درصد اجرا می نماییم.
دور بیضی از حالت هموار خارج می شود :
Level02.jpg

بالای این لایه Background یک لایه جدید ساخته (Ctrl + Alt + Shift + N) و کاملا داخل اش را با رنگ مشکی پر می کنیم.
لایه های طرح و متن مورد نظر را بالا تر از این لایه مشکی با رنگ سفید رسم کرده و در نهایت با همین لایه مشکی ترکیب می کنیم (ترکیب کلیدی Ctrl + E لایه انتخاب شده
را با لایه پایینی ادغام می کند) :
Level03.jpg

در منوی Filter فتوشاپ گزینه Show All Menu Items را انتخاب کرده و گزینه Sketch و Stamp را انتخاب می کنیم.
تنظیم Light/Dark Balance را روی 25 قرار داده و با Smoothness ئه 7 اجرا می نماییم :

Level04.jpg

Mode اون لایه مشکی را از Normal به Lighten تغییر می دهیم :
Level05.jpg
مشاهده پیوست 95323

با سلام

از آموزشی که قرار دادید بسیار سپاسگزارم

من همه مراحل را انجام میدهم اما در یک مورد تغییرات اعمال نمی شود.

وقتی می خواهم نوشته و طرح ها را فیلتر کنم همه دستورات را انجام می دهم یا اینکه کل صفحه سفید می شود (که روی لایه نوشته می روم ) و در این صورت هیچ تغییری انجام نمی شود(البته به صورت پیش نمایش نوشته تغییر می کند اما در خود طرح تغییر دیده نمی شود).

آیا مراحل را درست نرفته ام؟ اگر امکان دارد کمی بیشتر توضیح دهید.

در ضمن بنده تسلط کافی روی فتوشاپ ندارم و تازه کار هستم

در ضمن بک گراند (لایه) مشکی

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام

از آموزشی که قرار دادید بسیار سپاسگزارم

من همه مراحل را انجام میدهم اما در یک مورد تغییرات اعمال نمی شود.

وقتی می خواهم نوشته و طرح ها را فیلتر کنم همه دستورات را انجام می دهم یا اینکه کل صفحه سفید می شود (که روی لایه نوشته می روم ) و در این صورت هیچ تغییری انجام نمی شود(البته به صورت پیش نمایش نوشته تغییر می کند اما در خود طرح تغییر دیده نمی شود).

آیا مراحل را درست نرفته ام؟ اگر امکان دارد کمی بیشتر توضیح دهید.

در ضمن بنده تسلط کافی روی فتوشاپ ندارم و تازه کار هستم

در ضمن بک گراند (لایه) مشکی

احتمالا مشکل مربوط به مجزا بودن لایه ها است.
قبل از فیلتر کردن باید لایه زمینه مشکی با لایه طرح نوشته و گل و بوته رویش یکی شده باشه، همون مرحله Ctrl + E
لیست لایه ها (پنجره Layers، کلید F7 در صفحه کلید) رو ببینید. احتمال اشکال شما در مرحله ادغام این لایه ها است،
لابد الان که قصد فیلتر کردن رو دارید هنوز نوشته و طرح گل و بوته تون لایه های مجزایی از لایه مشکی زیرین هستند.
تا اینها ترکیب نشده باشند فیلتر کردن به نتیجه نمیرسه.

ادغام کردن اینطوریه که لایه بالایی رو در لیست لایه ها انتخاب می کنید و Ctrl + E رو فشار می دهید تا با لایه پایینی
(لایه زمینه مشکی) ترکیب بشه. اگر بجای دو لایه تعداد بیشتری دارید، بالاترین لایه رو انتخاب کنید و به تعداد مناسب
Ctrl + E رو فشار دهید.

mehryasin

New Member
سلام

از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم

بله مشکل همین بود که فرمودید. دلیل ترکیب نکردنم هم این بود:

1. اینکه وقتی ترکیب می کردم زمانی که از فیلتر استفاده می کردم کل لایه مشکی سفید می شد. شاید دلیش این بود که لایه ای که در آن شکل بیضی قرار داشت png کرده بودم ...

2. مشکل دیگر این بود که وقتی فیلتر می کردم (بعد از ترکیب) با همان دستورالعملی که نوشتید ، نوشته و طرح ها محو می شد حتی عدد ها را هم تغییر دادم . برای همین از گزینه دیگری در همان گالری فیلترها با عنوان Torn Edges استفاده کردم.

من چون از cs6 استفاده می کنم ، وقتی با cs5 کار می کنم این مشکلات را ندارم.

اما در آخر طرح را در cs5 توانستم طراحی کنم با این تفاوت که از فیلتر
Torn Edges استفاده کردم و متوجه شدم نباید لایه ای که در آن شکل بیضی قرار دارد png باشد.

باز هم از اینکه وقت می گذارید ممنونم

آخرین ویرایش:

mehrgan_7

New Member
سلام ممنون از آموزش خوبتون
یه سوال داشتم من چند تا مهر دیدم که دور مهر هم یه خط بود که یکم با مهر فاصله داشت اون چطوریه؟
و یه سوال که فونت نستعلیقو چطور میشه بعضی از حرفاشو کشید مثلا "ی" رو چطور میشه کشیده تر نوشت...
مثل عکس زیر
http://rozup.ir/up/design4-u/1-12-2014 4-29-43 PM.jpg

Pooya Dynamic

New Member
درود دوستان

با تشکر از آموزش خوبتون

منم مشکل @mehryasin رو دارم متاسفانه !

1- تمام اشکال و متن رو با لایه مشکی همسان کردم
wy93_dynamic_627.jpg

2--وقتی فیلتر رو روی این مقادیر قرار میدم متن و اشکال سیاه میشن و پس زمینه سفید ! و حتی با تغییر مقادیر هم تغییری در رنگ ایجاد نمیشه !
0tc7_dynamic_628.jpg

3- و وقتی که ok میکنم و لایه رو روی Lighten قرار میدم این مدلی میشه :

660r_dynamic_629.jpg

لطفا راهنمایی کنید و بگید چیکار کنم ؛ معذرت از اینکه تاپیک قدیمی رو آپ کردم ولی واقعا سوال مهمی برام پیش اومده و حتما باید به راه حلش برسم ؛ تشکر مجدد

the_king

مدیرکل انجمن
درود دوستان

با تشکر از آموزش خوبتون

منم مشکل @mehryasin رو دارم متاسفانه !

1- تمام اشکال و متن رو با لایه مشکی همسان کردم

2--وقتی فیلتر رو روی این مقادیر قرار میدم متن و اشکال سیاه میشن و پس زمینه سفید ! و حتی با تغییر مقادیر هم تغییری در رنگ ایجاد نمیشه !

3- و وقتی که ok میکنم و لایه رو روی Lighten قرار میدم این مدلی میشه :

لطفا راهنمایی کنید و بگید چیکار کنم ؛ معذرت از اینکه تاپیک قدیمی رو آپ کردم ولی واقعا سوال مهمی برام پیش اومده و حتما باید به راه حلش برسم ؛ تشکر مجدد

مشکلی نیست، اگه Ctrl + I رو فشار بدید لایه نگاتیو میشه، نواحی سفید سیاه و نواحی سیاه سفید میشه، همون آخر کار که لایه Lighten کردید ترکیب کلیدی Ctrl + I رو فشار بدید.

جدیدترین ارسال ها

بالا