درباره فارسی ساز payamix

hossein32

Member
من همه فارسی سازهای وی بولتین رو امتحان کردم و فارسی ساز payamix نسبت به بقیه فارسی سازها کامل تر و بی نقص تر هستش ولی یه مشکل با حرف ح پیدا کردم و حرف ح رو به صورت یه مربع نشون می ده . در ضمن چند تا تاپیک در این مورد رو خوندم ولی فایده ای نداشت!

payamix

Member
1-با سپاس از شما دوست گرامی ، با تشویق دوستان در حال فارسی کردن 100% ویبالتن هستم.
2-متاسفانه فارسی ساز دومی که رایگان است ، مشکلات بزرگی دارد :
-بکار بردن دو انکدینگ مختلف یونی کد و اربیک در یک فایل!
-استفاده از واژه های عربی که میتوانست به راحتی معادل فارسی آنها را به کار ببرد.
-استفاده از لهجه عجیب و پس و پیش بودن فاعل و مفعول! (به قول یکی از دوستان ، زبان عربی را به همراه دستور زبان افغانی و کنترل پنل انگلیسی ، به عنوان فارسی ساز ارایه میکنند.)
-و آخر اینکه 50% آن انگلیسی است.

hossein32

Member
من از فارسی ساز نسخه 3.0.7 شما استفاده میکنم و حرف ح رو مربع نشون میده ! برای حل این مشکل لطفا راهنمایی کنید .

maleki

New Member
دوست عزيرم آقاي Payamix از زحمات بيدريغ شما واقعا تشكر ميكنم ، يه سئوال دارم چرا توي فارسي سازتون از Encoding UTF-8 استفاده نميكنيد و بجاي اون از Arabic استفاده ميكنيد؟

payamix

Member
hossein32 گفت:
آره ولی مشکل برطرف نشد

آیا نوشته های قدیم درست نشد یا اینکه بعد از انجام این عمل هنوز هر چه تایپ میکنید مشکل دار است ؟

maleki گفت:
دوست عزيرم آقاي Payamix از زحمات بيدريغ شما واقعا تشكر ميكنم ، يه سئوال دارم چرا توي فارسي سازتون از Encoding UTF-8 استفاده نميكنيد و بجاي اون از Arabic استفاده ميكنيد؟

با سپاس
من به دلیل پردازش سریعتر مرورگر ها و حجم بسیار کمتر دیتابیس انکدینگ اربیک رو استفاده میکنم.
اما فایل فارسی برای ویبلتن به هر دو انکدینگ ایجاد میشود.

hossein32

Member
payamix جان به خدا کارت درسته مشکلم برطرف شد راستی یه سوال دیگه :

چطور می تونم اندازه پیش فرض آواتار کاربران در وی بولتین رو افزایش بدم ؟ فعلا که 80 در 80 هست . مثلا 150 در 150 بشه .

sajjad_h

Member
payamix گفت:
1-با سپاس از شما دوست گرامی ، با تشویق دوستان در حال فارسی کردن 100% ویبالتن هستم.
2-متاسفانه فارسی ساز دومی که رایگان است ، مشکلات بزرگی دارد :
-بکار بردن دو انکدینگ مختلف یونی کد و اربیک در یک فایل!
-استفاده از واژه های عربی که میتوانست به راحتی معادل فارسی آنها را به کار ببرد.
-استفاده از لهجه عجیب و پس و پیش بودن فاعل و مفعول! (به قول یکی از دوستان ، زبان عربی را به همراه دستور زبان افغانی و کنترل پنل انگلیسی ، به عنوان فارسی ساز ارایه میکنند.)
-و آخر اینکه 50% آن انگلیسی است.

سلام
اولا دستو زبان افعانی درست نیست دومن افعانیها با زبان اصیل فارسی صحبت میکنند که فارسی دری میباشد و سوما دستور عملش مثل فارسی ایرانیها میباشد فرقی ندارد فقط در بعضی از مطالب فرق میکند مانند انگلیسی امریکا و انگلیسی استرالیا میباشد هر دو انگلیسی حرف میزنند ولی کمی با هم فرق دارند

hossein32

Member
لطفا بگید که جطور می تونم چطور می تونم اندازه پیش فرض آواتار کاربران در وی بولتین رو افزایش بدم ؟ فعلا که 80 در 80 هست . مثلا 150 در 150 بشه !

payamix

Member
sajjad_h گفت:
...اولا دستو زبان افعانی درست نیست ...

این یک شوخی بود.

hossein32 گفت:
لطفا بگید که جطور می تونم چطور می تونم اندازه پیش فرض آواتار کاربران در وی بولتین رو افزایش بدم ؟ فعلا که 80 در 80 هست . مثلا 150 در 150 بشه !

در آدرس زیر :
admincp/usergroup.php?s=&do=edit&usergroupid=2

مقدار های Avatar Maximum Width و Avatar Maximum Height را تعریف کنید.

hossein32

Member
2 سوال مهم در مورد نصب مودها

--------------------------------------------------------------------------------

1- آخر بعضی از مود ها نوشته : Create The Following Phrases: منظورش از Phrases چیه ؟

2- منظور از Below, Add و Above Add چیه ؟

مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا