داشتن یک سایت آماده Flash XML و نوشتن متن فارسی در آن

JohnAli

New Member
من یه مشکل دارم که فکر کنم دوستانی که در اینجا هستن میتونن کمک کنن
قبل از هر چیز بگم که خیلی حرفه ای نیستم
......

من یک تم آماده Flash XML دارم که AS3 هم هست، کاری که میخوام انجام بدم اینه که متن های انگلیسی رو با فارسی عوض کنم

دقیقا باید چه کار کنم؟

ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه و اگر چیزی لازمه که دانلود شه برای این منظور، لینک به من بده.

ارادتمند :)

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

لطف کنید در انجمن سرچ کنید قبلا توضیح داده شده !!!

موفق باشید

JohnAli

New Member
جناب Avang2005 ، من بسیار گشتم، منتهی هیچ تاپیک واحدی پیدا نکردم که فارسی نوشتن در یک سایت فلشی بر مبنای XML - AS3 - Adobe CS5 رو کامل توضیح داده باشه و مثال کاملی ارائه داده باشه.

من فکر میکنم این مشکل خیلی از دوستان هست که به خاطرش داخل فروم حرفه ای مثل majidonline ثبت نام میکنن.
من پیشنهاد میکنم که ادمین های محترم یک سرفصل اصلی با این موضوع ایجاد کنند که اشخاص آماتوری مثل من بلافاصله به این مرجع مراجعه کنن و جواب سوالاشونو بگیرن. (تصور من اینکه فارسی نوشتن در قالب های آماده مشکل خیلی از کاربرانه)

به هر حال ممنون میشم اگر تاپیک اصلی این موضوع رو به من بگین تا من بتونم این مشکل رو حل کنم

ارادتمند :wink:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

شما باید زیاد بگردید دقیق یادم نیست تو کدوم راه حل گفته شده ولی این تاپیک ها رو هم نگاه کنید بد نیست

کد:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=166175&highlight=%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

کد:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=165543&highlight=%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

کد:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=164555&highlight=%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

موفق باشید

JohnAli

New Member
تاپیک های دوم و سوم بسیار کمک کننده بودن.
رفتم که اتفاق جدیدی رو تجربه کنم.

بسیار سپاسگذارم :oops:

++Hadi++

Active Member
اگه خروجیش فلش پلیر 10 هست و ورژن فلش شما ، cs5 هست ، مکی تونین تکست فیلد های کلاسیک رو به tlf تبدیل کنین و متون رو به راحتی فارسی کنین به شرط اینکه فونت های فارسی embed کنین . اگه نه یه آموزش واسه ورژنم های قبل تو اضمام هست .

JohnAli

New Member
ممنون، ..... زاهنمایی و سورس های مفیدی رو تو امضاتون پیدا کردم که بسیار کاربردی بود.

من یه همچین مشکلی رو با یک قالب آماده PHP Wordpress هم داشتم که تو بخش خودش مطرح کردم ولی نتونستم کمکی برای رفع این مشکل بگیرم.
آیا دوستانی که در اینجا من رو راهنمایی کردن در خصوص این موضوع هم سورسی دارن که بشه بهش رجوع کرد.

سپاسگذارم :)

JohnAli

New Member
خوب دوستان من مراحلی که در تاپیک های فوق بود رو به درستی انجام دادم، چون پلیر ۱۰ است و ورژن ادوبی cs5 من از تکنیک tlf استفاده کردم، فونت استفاده شده هم از نوع b بوده، ....... حالا با مشکل بزرگتری روبروام، اینکه:
اصلا متن هارو نمایش نمیده در خروجی نهایی

حالا چیکار کنم؟ :-?

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

شما فونت رو Embed کنید به احتمال زیاد مشکل حل میشه

موفق باشید

JohnAli

New Member
این کار رو تو مراحل قبل انجام دادم، فکر کنم مشکل از جای دیگس
در ضمن من داخل فولدر xml ام یک فایل استایل هم دارم که پسوندش css ه، ممکنه ماله این باشه؟

متن داخلش هم اینه:

h1 {
color: #ffffff;
font-size: 38;
font-weight: Bold;
font-family: Yanone kaffeesatz regular;
}

h2 {
font-size: 22;
}

h3 {
font-size: 22;
}

p {
color: #cccccc;
font-size: 18;
}

p2 {
color: #777777;
font-size: 16;
}

a:link {color: #ddf53b; font-family: Yanone kaffeesatz regular; font-size: 18;}
a:hover {color: #73a101; font-family: Yanone kaffeesatz regular; font-size: 18;}​

smmousazadeh

Well-Known Member
این فونتی که شما دادی هست یا نه؟
1 : سعی کنید برای css از چندتا فونت استفاده کنید که اگر یکیش نبود بعدیش استفاده بشه.
2 : متون دینامیک اگر ماسک بشن در خروجی دیده نمیشن.
3 : یه مورد هم که من رو خیلی درگیر کرد و به زحمت فهمیدم و رفعش کردم این بود که : رنگ متون با رنگ زمینه یکی بود!!!!

JohnAli

New Member
من به جای فونتی که تو CSS بود فونتی رو که Embeding کرده بودم در فایل FLA رو جایگزین کردم (مثلا B Yekan)
ولی هنوز هیچ متنی در خروجی فلشم نمیبینم
مشکل شماره ۲ و ۳ رو هم ندارم

نمیدونم چطوری این مشکل رو حل کنم :-?

JohnAli

New Member
نه متاسفانه، پس از مراحل انجام شده طبق راهنمایی دوستان، دیگه متنی نشون داده نمیشه!

هنوز گرفتار حل این مشکلم :rose:

من یه مشکل دارم که فکر کنم دوستانی که در اینجا هستن میتونن کمک کنن
قبل از هر چیز بگم که خیلی حرفه ای نیستم
......

من یک تم آماده Flash XML دارم که AS3 هم هست، کاری که میخوام انجام بدم اینه که متن های انگلیسی رو با فارسی عوض کنم

دقیقا باید چه کار کنم؟

ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه و اگر چیزی لازمه که دانلود شه برای این منظور، لینک به من بده.

ارادتمند :)

بجای دردسر دادن به خودتون میتونید از نرم افزار هایی که واسه این کار هستند و بصورت گرافیکی هستند (نیازی که کد نویسی ندارند) استفاده کنید :mad:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

من نگفتم فایل xml را قرار بدید

بنده گفتم شما یک نمونه از مشکلتون اینجا بزارید تا بررسی کنیم

موفق باشید

JohnAli

New Member
دوستان عزیز، مشکلی رو که من مطرح کرده بودم مشکل خیلی از دوستان دیگر هم هست، هیچ تاپیک واحد و کاملی که کل این تکنیک رو از ابتدا تا انتها آموزش داده باشه متاسفانه پیدا نمیشه ........ به هر حال من با راهنمایی های دوستان تمام مراحلی رو که در تاپیک های پیشنهادی بود رو به صورت کامل انجام دادم و حالا مشکل اینجاست که در خروجی هیچ متنی دیده نمیشود (چه فارسی چه انگلیسی)
:cry:

amirsign

New Member
من هم این مشکل رو دارم ٬ یک Template برای website دارم که یک سری از setting و تکستهاشو از xml می خواند ٬ در فایل xml وقتی به جای انگلیسی فارسی می نویسم یا در فلش نشون نمی دهد یا علامت سوال نشان می دهد
۱.‌ xml رو utf کانورت کردم
۲. همه جور فونت فارسی در fla فایل جایگزین کردم حتی tahoma ولی فرقی نکرد.
اگر لازم دیدید می توانم کل پروجه رو attach کنم.
مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا