خط کشی های مرتب در کورل دراو

IKP

New Member
با سلام
من تازه با برنامه کورل دارم کار می کنم و آماتور هستم
میخواستم بدونم خط کشی های موجود در تصویر زیر رو چطور میشه در کورل ایجاد کرد
و کلا چطور میشه خط کشی های مرتب ایجاد کرد

پیوست ها

• logo-19.jpg
    logo-19.jpg
    69.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
سلام دوست عزیز
اول خط راهنما را افقی یا عمودی بکشید. برای این کار از خط کشهای بالا و سمت چپ استفاده کرده و با کلیک و درگ کردن در هر جای صفحه یک خط راهنما ایجاد کنید.
سپس زاویه دلخواه را به خط راهنما بدهید. برای این کار یک بار روی خط کلیک کنید و یا به طور دستی و یا با استفاده از زاویه در toolbar بالا عدد دلخواه را وارد کنید.
سپس خط را به اندازه ای که می خواهید به سمت دیگر تکثیر کنید یعنی روی خط کلیک کنید و با نگه داشتن کلیک موس به جایی که می خواهید بکشید و کلیک راست را بزنید و رها کنید.
بعد از این کار با زدن کلیدهای ترکیبی ctrl+D می توانید دقیقا با همین اندازه خط تکثیر نمایید.
امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم

موفق باشید
مهدی

IKP

New Member
سلام دوست عزیز
اول خط راهنما را افقی یا عمودی بکشید. برای این کار از خط کشهای بالا و سمت چپ استفاده کرده و با کلیک و درگ کردن در هر جای صفحه یک خط راهنما ایجاد کنید.
سپس زاویه دلخواه را به خط راهنما بدهید. برای این کار یک بار روی خط کلیک کنید و یا به طور دستی و یا با استفاده از زاویه در toolbar بالا عدد دلخواه را وارد کنید.
سپس خط را به اندازه ای که می خواهید به سمت دیگر تکثیر کنید یعنی روی خط کلیک کنید و با نگه داشتن کلیک موس به جایی که می خواهید بکشید و کلیک راست را بزنید و رها کنید.
بعد از این کار با زدن کلیدهای ترکیبی ctrl+D می توانید دقیقا با همین اندازه خط تکثیر نمایید.
امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم

موفق باشید
مهدی
بسیار سپاسگذارم
بسیار عالی توضیح دادین دوست عزیز کاملا متوجه شدم
اما اگه بخوام خط کشی های دایره ای مثل تصویر پیوست بکشم باید از کجا انجامش بدم ؟

پیوست ها

• photo_2017-06-27_02-54-08.jpg
    photo_2017-06-27_02-54-08.jpg
    40.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
بسیار سپاسگذارم
بسیار عالی توضیح دادین دوست عزیز کاملا متوجه شدم
اما اگه بخوام خط کشی های دایره ای مثل تصویر پیوست بکشم باید از کجا انجامش بدم ؟
سلام مجدد
بنده خطوط راهنما مدور در کرل تا ورژن x6 ندیده ام.
دوستان دیگر اگر اطلاع دارند بفرمایند تا ما استفاده کنیم.

• Like
Reactions: IKP

جدیدترین ارسال ها

بالا