خطای DbEntityValidationException زمان بروز رسانی اطلاعات در Entity Framework

عرض سلام و وقت به خیر خدمت اساتید و برنامه نویسان عزیز
من در زمان بروز رسانی اطلاعات در یکی از جداول بانک اطلاعاتیم خطای زیر رو دریافت می کنم :

7rdf_errorimage.png

مطمئن هستم که کدها مشکل ندارند چون دقیقا با همین کدها جداول دیگم رو آپدیت می کنم و مشکلی هم به وجود نمیاد، مقادیر ارسالی رو هم بررسی کردم و هیچ مشکلی ندارن
نکته جالب اینجاست که وقتی با همین کد ستون های رشته ای جدول رو آپدیت می کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد و خطا زمانی ایجاد میشه که قصد تغییر ستون هایی از نوع int یا bigint رو دارم.
ساختار جدولم به صورت زیر هست :

kpn6_tableimage.png

نمی تونم متوجه بشم که این خطا دقیقا چی میگه و مشکل از کجاست...
ممنون میشم دوستان و اساتید محترم راهنماییم کنن

the_king

مدیرکل انجمن
عرض سلام و وقت به خیر خدمت اساتید و برنامه نویسان عزیز
من در زمان بروز رسانی اطلاعات در یکی از جداول بانک اطلاعاتیم خطای زیر رو دریافت می کنم :

مطمئن هستم که کدها مشکل ندارند چون دقیقا با همین کدها جداول دیگم رو آپدیت می کنم و مشکلی هم به وجود نمیاد، مقادیر ارسالی رو هم بررسی کردم و هیچ مشکلی ندارن
نکته جالب اینجاست که وقتی با همین کد ستون های رشته ای جدول رو آپدیت می کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد و خطا زمانی ایجاد میشه که قصد تغییر ستون هایی از نوع int یا bigint رو دارم.
ساختار جدولم به صورت زیر هست :

kpn6_tableimage.png

نمی تونم متوجه بشم که این خطا دقیقا چی میگه و مشکل از کجاست...
ممنون میشم دوستان و اساتید محترم راهنماییم کنن
روی Allow Nulls بودن ها برای اعداد حساس باشید، در SQL می توانید یک int یا bigint رو null فرض کنید، اما در کد نویسی #C تون نوع داده معادلشون نمی توانند null باشند و به همین جهت در کوئری هاتون براشون null برگردونده نمیشه، بجاش یک مقدار خاص و نشانگر وجود داره به نام DBNull.Value
اگر می خواهید null در SQL برای اعداد ثبت بشه، باید مقدار DBNull.Value رو در فیلد قرار بدهید. دقت کنید که برعکس هم اگر بخواهید مقدار یک فیلد رو از SQL بخوانید که فرضا int و null ئه و مستقیم در یک متغیر int قرارش بدهید، باز همین خطا رخ میده، باید قبلش چک کنید که اگر مقدارش DBNull.Value بود مقدار دهی صورت نگیره، چون در متغیر int نه می توانید null رو ثبت کنید و نه DBNull.Value

جدیدترین ارسال ها

بالا