حل مشکلات و عوارض کار با دستگاه چاپ دیحیتال

1- الان که دقیق تر نگاه میکنم به نظرم شما از رول جمع کن استفاده میکنین . کار تو اوت چند سانت فاصله تا رول جمع کن خشک میشه ؟ نمیچسبه ؟
2- ما اصلا اون در رو پایین نمیاریم رو دون واسطه رو کار نظارت میکنیم تازه اون لامپ ها روبرای تسلط بیشتر رو کار گذاشتیم . البته دهنمون سرویس میشه
ولی فکر کنم نه اینجور درسته و نه اونجور . آخه از اون بالا که کیفیت کار دیده نمیشه . میشه ؟؟؟؟
3-
سر وصدا که داره ولی یا سرطان یا ناراحتی اعصاب :green:
ولی لرزش اصلا نداره

سلام
1.دوست عزیز من سیستم پاشش رنگ رو یاد گرفتم که طوری تنظیم کنم که چاپ بعد از فن خشک شده باشه:green:
حتی بعضی موقع ها ول میکنم و میرم همینطوری چاپ میزنه میاد رو هم دیگه اما مشکلی نداره یک سال طول کشید تا یاد گرفتم اینجوری چاپ بزنم:cool:
رول جمع کن از جلو اگه منظورت هست نه دستگاه نداره
2.نه من از روی طلق شیشه ای با اینکه مات هست اما بازم میبینم که اوضاع چاپ چطوره.مشکلی ندارم.
من برای کیفیت دستگاه خودم یه معیار گذاشتم اگه از اون معیار خارج بزنه چاپ رو نگه می دارم و درستش می کنم حتما نباید در باز باشه
3.سرو صدا که دیوانه کنندس صدا از پایین به بالا نمیره اما چاره چیه:-?

آقا یه سوال خیلی فنی !!!!!!!!!!
شما میخوای کارت رو ببینی از اون بخش شیشه ای درش نگاه میکنی ؟
اون تیکه بنر که چسبوندی روی کار کشیده نمیشه ؟ کار رو که هنوز خشک نشده خراب نمیکنه ؟
اون تیکه بنر که چسبوندم شاید باور نکنید اما خیلی تاثیر داشته مانع از پخش شدن بو و مواد سمی میشه اما بازم با این وضعیت بو در فضا پخش میشه اما تاثیر گذار بوده!
برای چاپ هم تا حالا هیچ مشکلی نداشته نه چاپ رو خراب کرده نه چیز دیگه
آره تو چاپ مشكل پيدا ميكني. جلوي بندينگ رو هم نميتوني بگيري. بنظرم بجاي بنر اون پايين پلكسي گلاس بزن اون تو هم يه ال اي دي بزار كه چاپ ديده بشه.
بندیگ رو نفهمیدم منظورت رو دقیقا چیه؟
من اگه بخوام جلوی بندینگ رو بگیرم 2 حالت داره
1. یا ولش میکنم همینطور بزنه!!:green:
2. یا با برنامه دستگاه کم و زیادش میکنم
بستگی به حساسیت چاپ داره:sad:

آقا یه سوال خیلی فنی !!!!!!!!!!
شما میخوای کارت رو ببینی از اون بخش شیشه ای درش نگاه میکنی ؟
اون تیکه بنر که چسبوندی روی کار کشیده نمیشه ؟ کار رو که هنوز خشک نشده خراب نمیکنه ؟
اون تیکه بنر که چسبوندم شاید باور نکنید اما خیلی تاثیر داشته مانع از پخش شدن بو و مواد سمی میشه اما بازم با این وضعیت بو در فضا پخش میشه اما تاثیر گذار بوده!
برای چاپ هم تا حالا هیچ مشکلی نداشته نه چاپ رو خراب کرده نه چیز دیگه
آره تو چاپ مشكل پيدا ميكني. جلوي بندينگ رو هم نميتوني بگيري. بنظرم بجاي بنر اون پايين پلكسي گلاس بزن اون تو هم يه ال اي دي بزار كه چاپ ديده بشه.
بندیگ رو نفهمیدم منظورت رو دقیقا چیه؟
من اگه بخوام جلوی بندینگ رو بگیرم 2 حالت داره
1. یا ولش میکنم همینطور بزنه!!:green:
2. یا با برنامه دستگاه کم و زیادش میکنم
بستگی به حساسیت چاپ داره:)

به نظرتون اگه فن یا هود زیر دستگاه باشه بهتر نیست؟
باس کاری کرد که قبل از پخش شدن بوی جوهرا تا حد امکان اونا رو به بیرون فرستاد . حالا اگه ما فن ها رو بالای دستگاه نصب کنیم اول پخش میشه ریه های مبارک ما زیارتش می کنن بعدش نوبت فن ها میشه خب اونجوری کم شده اما همچنان ضربه خودشو میزنه که.
باس یه کاری کرد که قبل پخش شدن تو فضا بیرون بره
کارایی که جناب نگارستان انجام دادن خوبه اما شاید بهتر بشه کنترلش کرد

منم تو فکر بستن فن زیر دستگاه بودم اما خیلی دست و پا گیره.نمیشه
منطقه جلو و پشت دستگاه باز هست و بو و مواد سمی از این مناطق فرار می کنه
راه اصولیش اینکه تا جایی که راه داره دستگاه رو پوشوند و با لوله و فن بو رو کشید بیرون.حالا طریقه پوشیدن دستگاه و کار گذاشتن لوله و فن رو هنوز نمی دونم دارم روش فکر می کنم:green:

دستگاههای چاپ دیجیتال چند ساله وارد ایران شده؟
نظر پزشکان محترم و صاحبنظران برای حل این مشکلات چی بوده؟
یا شایدم مانسل اولیم که باس قربانی بشیم بعد یه عده دنبال رفع عوارض این دستگاهها باشن؟
کاش یکی به فکر سلامتی ما هم باشه
با خودم فکر می کنم 10 ماهه من کار می کنم ریه هام اذیتم می کنه 10 سال کار کنم چی میشه ؟ اصلا 10 سال دوام میاریم؟

دستگاههای چاپ دیجیتال چند ساله وارد ایران شده؟
نظر پزشکان محترم و صاحبنظران برای حل این مشکلات چی بوده؟
یا شایدم مانسل اولیم که باس قربانی بشیم بعد یه عده دنبال رفع عوارض این دستگاهها باشن؟
کاش یکی به فکر سلامتی ما هم باشه
با خودم فکر می کنم 10 ماهه من کار می کنم ریه هام اذیتم می کنه 10 سال کار کنم چی میشه ؟ اصلا 10 سال دوام میاریم؟
سلام
آقا سامان درواقع ما نسل دومیم چون تا جایی که اطلاعات کمی که دارم یه 10 تا 20 سالیه که وارد ایران شده.الان تو شهر ما یه دستگاه چاپ هست که مال سالهای 74 و این دور بره.دقیق نمیدونم چند ساله وارد ایران شده
اینقدر نا امید نباش.تا زمانی که یه راه درست و حسابی پیدا بشه با خوردن شیر باید جلوی سمی که وارد بدن میشه رو بگیری.البته بغیر ریه به کل بدن هم ضرر میزنه خوردن شیر خیلی خوبه چون سمی که به تمام بدنت آسیب میرسونه رو تصفیه میکنه.
آقا ساما تا 4 الی 5 سال هر کسی بیستر نمیتونه پای دستگاه وایسه بعد 4 5 سال باید بفکر کسی باشی که جایگزین خودت کنی چون هرپقدر هم شیر بخوری اما اگه بخوایی تا آخر عمر پای دستگاه وایسی نمیشه.منطقی اینکه بعد 5 سال دیگه داخل قسمت چاپ واینسی و بفکر ریاست چاپخونه باشی:rose:
من دارم یه فکرایی واسه فن میکنم اگه عملی شد حتما اینجا بهتون خبر میدم.
همیشه بخدا توکل کن و امید داشته باش

سلام محسن جان
ما همچنان منتظر جواب امیدوار کننده شما هستیم

آخرین ویرایش:
سلام
دوست عزیز tichismor چرا پستتو پاک کردی.
این قضیه کولری که گفتی کار همون باکس تصفیه هوا رو میکنه به نوعی البته از نوع بزرگترش هست.
موفقیت این سیستم تو توی زغال هستش.که من اینقدر حواسم به فن پرت شده بود که یادم رفت بگم.
یه روز یه جانباز جنگی که فکر کنم شیمیایی هم بود اومد چاپخونمون و وقتی که بو رو احساس کرد و حالش بد شد:green:
گفت در جنگ بجای استفاده از ماسک از زغال استفاده می کردن .زغال خیلی خاصییت تصفیه کردن داره.
آقا سامان جواب سوال شاید داره کم کم پیدا میشه.
زغال در محیط باز هیچ فایده ای نداره امتحان نکیند که بخودیه.من امتحان کردم.باید در محیط بسته باشه و همین حالت فن هم روش باشه جواب میده.
حالا الان با دیدن این پست دوست عزیزمون بفکر همین کار افتادم اما من چون جام کوچیکه می خوام با فن و لوله این کار رو انجام بدم.آقا سامان شما و بقیه دوستان هم هر کدوم به ابتکار خودشون انجام بدن.
اگه من دیر جواب دادم باید ببخشید آخه چند تا شهید دارن میارن تا شنبه تشییع کنن سرمون کمی شلوغه بازم ببخشید:rose:

tichismor

Member
اقا من پستم و تا دادم پاک کردم گفتم کار من با کار شما خیلی فرق داره :دی
ولی شما که دیدی خب یه تستی بزن

زغال و آب و ( شن و ماسه ) برای گرفتن و بو و حجم ذرات معلق با هم باشن خیلی تاثیر دارن با هم امتحانشون کنید شاید به نتیجه برسید

اقا من پستم و تا دادم پاک کردم گفتم کار من با کار شما خیلی فرق داره :دی
ولی شما که دیدی خب یه تستی بزن

زغال و آب و ( شن و ماسه ) برای گرفتن و بو و حجم ذرات معلق با هم باشن خیلی تاثیر دارن با هم امتحانشون کنید شاید به نتیجه برسید

نه دوست عزیز شما درست میگی زغال رو می دنم 100% چون می گم از یه جانباز شنیدم. حالا بقیه مواردی که شما گفتین رو هم باید امتحان کرد.ممونو که گفتی حتما تاثیر داره.ممنون

زغال رو من به این صورت آزمایش کردم که اونو اول خوردش کردم بعد یه ذره بهش آب زدم تا خیس بشه و گردو غبارش بره بعد ا.ن. بین دو تا ماسک عادی ریختم و اونا رو کامل به هم دوختم بد نبود اما منظور شما شاید کاربردش به شکل بهتریه
من دقیقا نفهمیدم منظور جناب tichismor از کاربرد شن و ماسه به چه صورته
(میشه بیشتر توضیح بدین)
ممنون

tichismor

Member
من توضیحم رو پاک کردم گفتم شاید بی جا باشه حالا که استقبال شده بازم میگم

یه کولر گرفتیم بدون موتور که فقط پمپ آبش کار کنه
بعد یه فن اضافه کردیم بهش که هوا رو بکشه تو و بغلهای کولر رو بستیم که وقتی فن باد رو با فشار میزنه تو از بغلها نزنه بیرون و هوا توی کولر بچرخه

2 کیلو زغال هم گذاشتیم داخلش « آب نخوره بهش » بو گیر خیلی خوبی هست

آب و ماسه هم ذرات معلق رو خوب میگیرن آب که خود کولر داره شن رو هم که میریز تو کولر

امیدوارم کارتونو راه بندازه

آخرین ویرایش:
سلام من تو شغل شما نیستم ولی بهداشت صنعتی میخونم، فن هایی که شما استفاده می کنید اکثرا ترقیقی هستن یعنی هوا وارد می کنند که کاملا بی تاثیر هست ، فن باید کشنده باشه ، از اونجا که رنگ ها و ترکیبات شیمیایی و حلال های الی که شما باهاشون سر کار دارین بسیار خطرناک هستن و بیماری های مزمن شدید ایجاد می کنند بنابراین اولا فن باید استاندارد باشه دوم اینکه خودتن اصلا نمی تونین فن درست کنین یا فن معمولی بخرین ، این مواد به علت خطر بالاشون نیازمند فن های مخصوص خودشون هستن ، ماسک هم ماسک معمولی که کارساز نیست در صنعت بلکه ماسک های سبکی هستن که مخصوص این مواد و رنگ ها و حلال ها ساخته شدن باید از اونها استفاده کرد .
به یه مرکز مشاوره بهداشت حرفه ای مراجعه کنین تا بهتون بگن باید په کرد ، این موادی که شما باهاشون سر و کار دارین خطرناک تر از اون هستن که با ماسک معمولی بشه واسش کاری کرد ]

سلام دوستان
حدود 10 ماهه چاپ دیجیتال (فلکس و بنر) رو شروع کردم
متاسفانه عوراض کار با این دستگاهها اونقدر زیاده که آدمو ازین شغل زده می کنه
با وجود اینکه 2 تا هود نصب کردم و از ماسک ایمنی هم استفاده می کنم (البته ماسک ایمنی رو حدوده 2 ماهه استفاده می کنم قبلا ماسکای عادی استفاده می کردم) اما ریه ها م داره اذیتم می کنه
میشه دوستان لطف کنن نکات ایمنی کار با این دستگاهها رو عنوان کنن
خیلی ممنون میشم

سلام دوستان
حدود 10 ماهه چاپ دیجیتال (فلکس و بنر) رو شروع کردم
متاسفانه عوراض کار با این دستگاهها اونقدر زیاده که آدمو ازین شغل زده می کنه
با وجود اینکه 2 تا هود نصب کردم و از ماسک ایمنی هم استفاده می کنم (البته ماسک ایمنی رو حدوده 2 ماهه استفاده می کنم قبلا ماسکای عادی استفاده می کردم) اما ریه ها م داره اذیتم می کنه
میشه دوستان لطف کنن نکات ایمنی کار با این دستگاهها رو عنوان کنن
خیلی ممنون میشم
سلام من تو شغل شما نیستم ولی بهداشت صنعتی میخونم، فن هایی که شما استفاده می کنید اکثرا ترقیقی هستن یعنی هوا وارد می کنند که کاملا بی تاثیر هست ، فن باید کشنده باشه ، از اونجا که رنگ ها و ترکیبات شیمیایی و حلال های الی که شما باهاشون سر کار دارین بسیار خطرناک هستن و بیماری های مزمن شدید ایجاد می کنند بنابراین اولا فن باید استاندارد باشه دوم اینکه خودتن اصلا نمی تونین فن درست کنین یا فن معمولی بخرین ، این مواد به علت خطر بالاشون نیازمند فن های مخصوص خودشون هستن ، ماسک هم ماسک معمولی که کارساز نیست در صنعت بلکه ماسک های سبکی هستن که مخصوص این مواد و رنگ ها و حلال ها ساخته شدن باید از اونها استفاده کرد .
به یه مرکز مشاوره بهداشت حرفه ای مراجعه کنین تا بهتون بگن باید په کرد ، این موادی که شما باهاشون سر و کار دارین خطرناک تر از اون هستن که با ماسک معمولی بشه واسش کاری کرد ]

PoOya.rsy

New Member
سلام
یعنی به این سرعت 10 ماه گذشت:shock:
این مشکل تمام کسایی هست که دستگاه outdoor دارن با این بوی سالونتش:cry:
اولین چیز که بهت بگم اینکه تنها چیزی که میتونه سمی که تو ریه هات میره رو تصفیه کنه شیر هست .حداقل روزی 1 لیوان یا 3 لیوان شیر بخور
بعد دومین چیز که خیلی ها بهش کم توجه می کنن بستن در دستگاه است.
در حین چاپ در دستگاه رو ببند اینطوری مواد رنگ مستقیم صاف تو ریه هات نمیره.اینم تاثیر داره
بعد سومین چیز فن هست.
3 تاراه برای کار گذاشتن فن هست
1.با لوله پولیکا پشت دستگاه رو سوراخ کن (بعضی دستگاهها خودشون دارن)بعد یه فن قوی بخر بعد با ورق گالوانیزه بده یه تابلو ساز یا کابینت ساز برات خمش کنه و لوله ها از پشت دستگاه به فن وصل کن طوری که هیچ گونه فضایی وجود نداشته باشه .خوبی این کار اینکه فن وقتی کار میکنه فقط هوای داخل دستگاه رو میمکه و خلا ایجاد میکنه و تمام مواد سمی رو قبل از اینکه در هوا پخش بشه رو میمکه
2.یه فن 7000 دور بخری و نزدیک دستگاه قرار بدی
3.یه باکس کوچیک تصفیه هوا روی در دستگاهت ببندی
چیز دیگه رنگ بدون بو هست.
رنگهایی هست که بو ندارن اما اکثرا بدرد نمی خورن.اما اگه بگردی میتونی رنگ بدون بو ی خوب هم گیر بیاری.
درسته مواد سمیش همونه فقط بو نداره اما اگه در دستگاه رو ببندی و فن خوب بزاری خیلی تاپیر داره چون مواد سمی دیگه نمی تونن فرار کنن.اما خود بو سمی هست و هرچقدر هم فن بذاری بازم فرار میکنه و میحط رو آلوده میکنه
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا