حذف نیم فاصله در این دیزاین

nsadra

Member
سلام به همگی
چرا من وقتی از توی word متن هام رو وارد این دیزاین می کنم تمامی نیم فاصله هام از بین میره چطوری می تونم این مشکل رو حل کنم؟:-?

nsadra

Member
آی ی ی ی ی یعنی هیچ بنی بشری نیست که به این سوال من جواب بده......:mad::sad::cry:

H.Mahmoudi

New Member
سلام به همگی
چرا من وقتی از توی word متن هام رو وارد این دیزاین می کنم تمامی نیم فاصله هام از بین میره چطوری می تونم این مشکل رو حل کنم؟:-?
با سلام
برای زدن نیم‌فاصله از برنامه Traylayout استفاده کن. وقتی این برنامه را نصب کردی با Shift+Space می‌توانی نیم‌فاصله ایجاد کنی و این برنامه در ایندیزاین هم کاربرد دارد و هیچگونه به هم ریختگی‌ای نخواهی داشت.
حتی اینترنت می‌شود. می‌توان می‌گفت می‌رفت یادداشت می‌توان می‌دید می‌داد می‌نوشت . ....

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
در تمامی برنامه های ویندوز و حتی محصولات Adobe زمانی که کیبورد شما در حالت فارسی هست و در حال تایپ هستید برای فاصله مجازی کافیه کلید های Ctrl+Shift+2 را بفشارید

مجید

H.Mahmoudi

New Member
با سلام
این موضوع شاید درست باشد. ولی فشردن سه کلید برای یک نیم‌فاصله آن هم هنگامی‌که یکی از آن‌ها دور تر از بقیه است خیلی دشوار تر است تا دو کلید و این برنامه هم در تمام برنامه‌ها که فارسی را ساپورت کنند جواب می‌دهد.

nsadra

Member
ببخشید ولی من مشکلم اینه که متون، توی word تایپ شده هست میاد دستم و وقتی توی این دیزاین place می کنم تمام نیم فاصله ها از بین می ره، آیا با نصب نرم افزار Traylayout مشکل کلاً حل می شه یا اینکه موقع تایپ توی این دیزاین امکان ایجاد نیم فاصله را می ده؟ در ضمن من توی این دیزاین برای white space، شورت کاتی رو تنظیم کردم که با یک کلید F2 راحت نیم فاصله ایجاد می کنه. اما من می خوام متون تایپ شده ام رو خراب نکنه. آیا باید نیم فاصله ها توی word با کلیدهای دیگری زده شه یا....

H.Mahmoudi

New Member
ببخشید ولی من مشکلم اینه که متون، توی word تایپ شده هست میاد دستم و وقتی توی این دیزاین place می کنم تمام نیم فاصله ها از بین می ره، آیا با نصب نرم افزار Traylayout مشکل کلاً حل می شه یا اینکه موقع تایپ توی این دیزاین امکان ایجاد نیم فاصله را می ده؟ در ضمن من توی این دیزاین برای white space، شورت کاتی رو تنظیم کردم که با یک کلید F2 راحت نیم فاصله ایجاد می کنه. اما من می خوام متون تایپ شده ام رو خراب نکنه. آیا باید نیم فاصله ها توی word با کلیدهای دیگری زده شه یا....
با سلام
به طور کلی باید در برنامه‌ای که فایل اصلی است (Word) کلاً نیم‌فاصله‌ها رعایت شده باشد تا وقتی Place می‌کنید تمامی نیم‌فاصله‌ها به همان صورت درج شود. اگر در فایل ورد این فاصله‌ها رعایت نشده باشد در ایندیزاین هم مرتب نمی‌شود و باید به صورت تکی و یا با کمی مهارت از قسمت Find and Replace آن‌ها را مرتب کنید. ولی بهتر است برنامه Traylayout را نصب کنید و هم در ورد و هم در ایندیزاین نیم‌فاصله را رعایت کنید تا به این مشکل بر نخورید.

nsadra

Member
واقعاً ممنون از H.mahmudi و بقیه دوستان. با دانلود و نصب Traylayout خداروشکر مشکل کاملاً حل شد.:rose:

setareo

New Member
برنامه Traylayout ویندوز 8 را ساپورت نمیکنه باید چکار کنیم . لطفا راهنمایی کنید

jafarerfani

Active Member
با سلام
می تونید از نرم افزار حذف و اصلاح نیم فاصله کاناز استفاده کنید که به راحتی نیم فاصله ها را در ورد با فاصله و یا کاراکتر دیگر جایگزین می کند. از لینک زیر مشخصات نرم افزار را ببینید.

نرم افزار حذف و اصلاح نیم فاصله در ورد

یک راه دیگه اینه:::::
اول هر نوشته‌ای را در word تایپ کنی، بعد از تایپ، بیایی با ctrl و - نیم فاصله‌ها را تعیین کنی، بعدش متن را کپی کن توی محیط ایندیزاین، در محیط ایندیزاین، نوعِ فونت را به Times New Romans تغییر بده، سپس کلِ متن را که انتخاب کردی از محیط ایندیزاین با فونت تایم نیو رومنز، همین را کپی کن توی محیط word، حالا با استفاده از ترفند find and replace علامت‌های خط تیره کوچک که در واقع همان نیم فاصله هاست، در قسمتِ find پیست کن، در پایین هم با استفاده از ctrl و shift و 4 (فشردن همزمان) این خط تیره‌ها تبدیل به نیم فاصله هامی‌شوند.
در آخر هم، وقتی همهٔ نیم فاصله ها در محیط word اعمال شد، با خیال راحت، کپی کن توی ایندیزاین.

neda.nf

New Member
واقعاً ممنون از H.mahmudi و بقیه دوستان. با دانلود و نصب Traylayout خداروشکر مشکل کاملاً حل شد.:rose:
سلام.منم مشکلم همینه.Traylayout رو نصب کردم و توی وردم هم نیم فاصله گذاشته شده ولی بازم وقتی متن رو ک‍‍‍\ی یا ‍‍‍چبلیس می کنم بدون نیم فاصله هست؟؟
همینطور که میبینین دیگه ام ‍حرف p فارسی ندارم..چیکار کنم؟؟؟؟:confused:

Saeed-1362

New Member
جواب رو گرفتید؟ اگر جواب درستی پیدا کردین به من هم بگید، چون من هم این مشکل رو دارم، ممنونم

Saeed-1362

New Member
سلام.منم مشکلم همینه.Traylayout رو نصب کردم و توی وردم هم نیم فاصله گذاشته شده ولی بازم وقتی متن رو ک‍‍‍\ی یا ‍‍‍چبلیس می کنم بدون نیم فاصله هست؟؟
همینطور که میبینین دیگه ام ‍حرف p فارسی ندارم..چیکار کنم؟؟؟؟:confused:
دوستان کسی جواب رو نمی دونه، یعنی بدون کمک از یه نرم افزار دیگه، نمی شه این کار رو کرد؟
البته من خودم متن رو به جای اینکه place کنم، از word تو ایندیزاین کپی کردم و نیم فاصله ها رو نشون داد و با دستور find and change تغییرشون دادم و درست شد ولی انگار با place کردن نمی شه
بازم اگر کسی جواب سوال رو می دونه، لطفاً بگه...

جدیدترین ارسال ها

بالا