تک رنگ کردن فایل pdf

mary3541

New Member
با عرض سلام
یه فایل pdf که متن هست رو می خوام در فتوشاپ وارد کنم و بعد از آن می خوام این فایل PDF تک رنگ مشکی باشه و CMYKT، می شه بگید چطور می تونم این کار رو بکنم؟ یه نفر بهم گفته باید از روی add layer satyle این کار رو روی لایه pdf ام انجام بدم . می شه یه نفر راهنماییم کنه

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
شما برای چاپ لازمش دارید که مد cmyk لازم دارید؟
اگر برای چاپ هست و فقط تکست هست لازم به این کار نیست چون دستگاه چاپ خودش میتونه سیاه سفید بزنه رنگی رو!
اما اگر میخوایید سیاه سفیدش کنید
شما فایل رو وارد فتوشاپ کنید همه ی صفحاتش رو
و از منوی image >mode>grayscal رو انتخاب کنید و اگر میخوای cmyk باشه مجدد cmyk رو از همون قسمت انتخاب کن" البته نیازی نیست!!
بعد از این که همه ی صفحات رو تبدیل کردی از منوی file >>automate>>pdf presentation رو انتخاب کنید و تیک add open file رو بزنید و ترتیبش رو چک کنید و ذخیره کنید

mary3541

New Member
مشکل از اونجاست که تو هر صفحه ای به جز رنگ سیاه و سفید رنگ آبی هم هست
به من گفته شد باید از add a layer style اگه درست یادم باشه گزینه color overlay رو کلیک کنم و اونجا c و m و y رو برابر صفر و k رو برابر 100 بذارم
این روش به نظرتون درسته؟

qalamdan

Member
بهترین راه استفاده از pitstop است که مینوتی رنگ رو تغییر بدی و شمارش رو بر اساس چاپ دربیاری یا تک رنگ کنی . اصولا این چیزی که بهتون گفتن برای overprint است که باید رنگ مشکیتون علاوه بر 100 بودن روی تمامی لایه ها باشه :cool:

mary3541

New Member
بهترین راه استفاده از pitstop است که مینوتی رنگ رو تغییر بدی و شمارش رو بر اساس چاپ دربیاری یا تک رنگ کنی . اصولا این چیزی که بهتون گفتن برای overprint است که باید رنگ مشکیتون علاوه بر 100 بودن روی تمامی لایه ها باشه :cool:

منظورتون از pitstop چیه؟ میشه بیشتر راهنمایی کنید و همچنین منظورتون از overprint

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
ببینید دقیقا بگید برای چه کاری لازم دارید؟
شما که نمیتونی همه رنگ ها رو مشکی خالص کنید ؟
اگر فقط تکست هست و میخوایید نوشته ها مشکی خالص برای چاپ در بیاد کد c=60 m=80 y=30 k=100 بدید ؛ دقت کنید این کد فقط برای یه آبجکت خاص هست نه کل آبجکت ها...
اما اگر بکگراند دارید و میخوایید طیف از رنگی به مشکی و سیاه سفید بودن بره
همون حالت grayscal که گفتم بزنید و اگر هم برای چاپ هست که به خود دفتر فنی یا چاپخونه بگید میخوام سیاه سفید باشه براتون میزنه رو حالت سیاه سفید و چاپ میکنه
در مورد اون روش هم نه درست نیست چون مد که بهش میدید تازه با رنگ های زیر یه مد رنگ دیگه میگیره

qalamdan

Member
دوست عزیزم سالها تجربه لیتوگرافی رو نگید اشتباه .......
اگر صفحات شما پی دی اف هست با خود ادوب اکروبات باز کنید . بعد برنامه pitstop رو روش نصب کنید بعد تمامی متنتون رو مشکی 100 بدید یعنی اینجوری ( c0 m 0 y0 k100 )

mary3541

New Member
در اصل پروژه طراحی صفحات داخلی یه کتابه که باید 2 رنگ باشه آبی و مشکی چون واسه چاپ هم هست مد باید CMYK باشه . صفحات کتاب رو تو word بهم تحویل دادند. واسه وارد کردن صفحات کتاب به فتوشاپ صفحه ها رو به pdf تبدیل کردم و آوردمشون تو فتوشاپ. چاپخونه هم گفته نوشته های مشکی فقط باید مشکی باشه. حالا نمی دونم چه بلایی سر این PDF ها بیارم که فقط مشکی باشه

qalamdan

Member
من همون دفعه اول نوشتید منظور شما رو فهمیدم . وقتی با ورد کاری رو انجام میدید بر اساس rgb است وتووی چاپخونه گیر میدن ( من خودم چاپچی هستم ) بعد باید صفحات رو cmyk کنی و بعد باید متنت رو مشکی رو 100 کنید . تازه اونموقع باید دوباره اور پرینت کنی ( برای اینکه متنت بور نشه باید اور پرینت کنی که موقع جابجا شدنه فیلم و زینک متن تکون نخوره ) .

mary3541

New Member
میشه منو یه راهنمایی کامل کنید؟
لطف می کنید تموم این روشهایی که گفتید به ترتیب برام بگید من واقعا گیج شدم
چاپخونه که رفتم روشی که خودم گفتم رو گفت و حالا شما یه روش دیگه
این برنامه pitspot چیه؟ از کجا گیرش بیارم؟ رو چه نرم افزاری باید نصب بشه؟

qalamdan

Member
ببین دوست من :
چاپخونه فکر کرده که شما لایه psd که کار کردید رو داری ولی نمیدونهکه کاری انجام دادی تووی ورد بوده و تبدیل به پی دی اف شده . برای همین اون راهنمایی رو کرده . به هیچ وجه شما نمیتونی فایل پی دی اف رو که از ورد تبدیل کردی رو شماره رنگ متن رو تغییر بدی به جز با برنامه پیت استاپ ( سیزده سال دارم از این کارها میکنم ) شما باید برنامه رو دانلود کنی و بعد نصب کنی و برنامه ادوب اکروبات رو داشته باشی . فایل پی دی اف رو که باز کردی در برنامه اکروبات برنامه پیت استاپ هم با هاش باز میشه ( اتوماتیک) و شما فقط کافیه با قطره چکان یه قسمت از متن رو نمونه بگیری اون خودش تمام متنهات رو انتخاب میکنه (اتوماتیک) و اونجا بهش میگی این مشکی رو چهار رنگ کنه و 100 کنه و اور پرینت .
شما این مراحل رو برو مشکلت حله ....و یا بشن از نو با فتوشاپ کار رو ببند تا این راه ها رو نری

mary3541

New Member
آخه جالبیش به اینه که من واسه چاپخونه توضیح دادم که این فایلها پی دی افه اون هم گفت باید پی دی اف باشه و این کار رو انجام بدی.
پس در اصل چاپخونه اشتباها به من گفته؟

qalamdan

Member
این کار از اولش نباید تووی ورد بسته بشه چون رنگ داره . من خودم حتی کارهای تک رنگ هم تووی ورد نمیبندم و تووی کورل و ایندیزاین کار میکنم .
من نمیگم اون اشتباه کرده چون کارهای فتوشاپی که لایه دارند رو چاپخونه ها با پی دی اف میبندن و چاپ میکنن و بعضیهاشون هم با tiff . حالا موردی نیست و جای نگرانی نداره و شما میتونید از اون روش به مرادتون برسید

taghati

New Member
qalamdan عزیز: منم کارم گرافیکه خیلی هم علاقه دارم با پیت استاپ کار کنم ولی زیاد ازش سر در نیاوردم چه جور کار میکنه. می تونی ی توضیح کلی مثل آموزش بدی و یا راهنمایی کنی که از کجا آموزشش رو بگیرم.
منون

taghati

New Member
تک رنگ کردن کتاب

[galamdan عزیز: نحوه تک رنگ کردن متن کامل رو با پیت استاپ تک میشه توضیح بدی ممنون
من یک کتاب pdf دریافت کردم نوشته هاش 4 رنگه چطور نوشته ها رو تک رنگ کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا