تنظیم نور و رنگ مانیتور

tamizi

Member
سلام
من یه مانیتور سامسونگ 17 اینچ مدل syncMaster DFX1793 دارم
وقتی یه کاری رو تو فوتوشاپ انجام می دم با وقتی همون کار رو پرینت میگیرم (رنگی) از زمین تا آسمون فرق داره
یعنی تو فتوشاپ همه چیز روشنتر و شفافتر هست ولی تو پرینت همه چیز مات و کدر هست و پررنگتر هم هست
کسی تنظیمات ارجینال این مدل مانیتور رو داره ؟
یا راه حل دیگه ای به نظرتون میرسه ؟
ممنون میشم ... داره اعصابم خورد میشه.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ببین دوست عزیز چند راه وجود داره. یکی اینکه مانیتورت رو باید کالیبره کنی که کار چندان راحتی نیست و احتیاج به پروفایلهایی داره که گیر اوردن اینجور پروفایلها هم سخته. راه دوم اینه که کد رنگهای حالت Cmyk رو بخری. این کدها هم در کتابهای مخصوص چاپ وجود داره و هم چاپخونه ها اونها رو دارن. که البته راه دوم بهتره چون کالیبره هر قدری هم که دقیق باشه بازم میتونه خطا داشته باشه ولی استفاده از کد رنگها که همراه با نمونه چاپ شده همون رنگ هست خطای چاپ رو تقریبا به صفر میرسونه.

ghalam

New Member
سلام دوست عزیز
اول بگو شما تنضیمات بوم خودت رو تو فتو شاپ چطور انجام دادی اگر Rgb است حق با شماست و گرنه باید Cmykبکنی فرمت بومت رو اگر از هر دو حالت خارج است با ید بری سر سایت سامسونگ و تنظیمات رنگ مانیتور رو دنلود کنی . قلم

tamizi

Member
آقا حمید گل و سارا خانم عزیز از شما به خاطرراهنمایتان ممنونم
الان میخوام کارهای گفته شده را انجام بده امیدوارم درست بشه
نتیجه رو تا چند ساعت آینده همین جا می نویسم تا اگه کسی به این مورد برخورد بدونه این روش مفیده یا نه
باز هم ممنون و متشکر

tamizi

Member
قلم جان من از RGB استفاده می کنم که به وسیله کلیدهای Ctrl+Y اون رو به حالت Cmyk تبدلش میکنم
این کار رو از یه مقاله فوتوشاپ که فکر کنم تو همین سایت بود یاد گرفتم
ولی Cmyk خالص نکرده بودمش
این کار شما رو هم یه تست میکنم و خبرش رو میدهم.
ازت ممنونم دوست من

White Rose

Member
با استفاده از سی دی خود مانیتور می تونی پروفایلشو بهش بدی ولی بازم تنظیماتی زیادی میخواد منم همین مشکل رو دارم آخه برای کالیبره کردن خیلی شرایط رو باید در نظر بگیری شدت نور ومحیط و... اگه راحلی پیداکردی به ما هم بگو.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
در ضمن این رو هم بهتون یگم که اینکار شما یعنی استفاده از RGB و تبدیل اون به CMYK کار درستی نیست!!

من تجربه این موضوع رو داشتم که تبدیل این دو Mode رنگی به هم تاثیری زیادی تو چاپ میذاره. به همین خاطر برای کارهای چاپی همیشه از شروع با Mode رنگی CMYK کار رو شروع کنید.

Unity

Member
دوست عزيز ،
بالاخره مشكلت حل شد ؟ اگه حل شده منم خيلي دوست دارم جوابشو بدونم .

tamizi

Member
بلی حل شد

بله مشکلم حل شد
من اول یه پرینت رنگی گرفتم و بعدش با توجه به آموزش زیر تنظیمات رنگ مانیتور رو اونقدر تغییر دادم تا عکس مانیتورم مثل رنگ همون پرینت شد بعد هم ذخیره اش کردم و گذاشتم به عنوان پیش فرض
اول که ویندوز بالا می آد با همون رنگ بندی طبیعیه ولی بعد از 15 - 30 ثانیه پروفایل رو اجرا میکنه و مانیتور به همون حالتی که میخوام تبدیل میشه
ارزش وقت گذاشتن روش رو داره :
http://www.majidonline.com/page.php?...tshow&code=232

Unity

Member
حالا يه موردي كه شايد پيش بياد اينه كه توي چاپ شايد رنگها خيلي از طرحي كه توي پرينت ديدي و تو مونيتور ديدي متفاوت باشه . از اون موقعي كه اين تنظيم رو انجام دادي كار چاپ شده اي هم انجام دادي ؟ رنگش چطور بوده ؟

ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا