تنطیمات رنگ در نشریه دو رنگ

nano_mn

New Member
سلام دوستان .
من نشریه تک رنگ زیاد کار کردم . ولی با طراحی نشریه دو رنگ ( سیاه و سفید و آبی ) مشکل دارم . یعنی نمی دونم تو قسمت پالت رنگ چه تنظیماتی رو باید انجام بدم .
دوستان می تونین کمکم کنید؟
خیلی خیلی ممنونم چوت خیلی ضروریه .

abrisham

Member
دوست عزیز
شما برای کارهای دو رنگ باید از پالت رنگ فقط از دو رنگ استفاده کنید به طور مثال magenta و Black یا cyan و magenta و از توناژ بالا یا پائین به طور مثال magenta 10% و یا ترکیب از دو رنگ به طور مثال magenta30% و black50% رنگهای زیبایی بدست بیارید.
موفق باشید.

nano_mn

New Member
سلام ممنون دوست عزیز
ولی چون من تا حالا دو رنگ کار نکردم میشه یه کمی بیشتر توضیح بدی؟ این تنظیماتش رو از کجا باید انجام بدم؟
روی تک تک لایه ها و عکس ها ؟ یا روی کل صفحه باید انجام بدم؟

abrisham

Member
سلام ممنون دوست عزیز
ولی چون من تا حالا دو رنگ کار نکردم میشه یه کمی بیشتر توضیح بدی؟ این تنظیماتش رو از کجا باید انجام بدم؟
روی تک تک لایه ها و عکس ها ؟ یا روی کل صفحه باید انجام بدم؟
بله رو تک تک لایه ها , فقط از دو رنگ , برای دو رنگ کردن عکس در فتوشاپ از منوی image به قسمت chanel mixer رفته و در قسمت بالا اگر از دو رنگ magenta و Black استفاده می کنید , رنگهای cyan وyellow رو صفر کنید .
موفق باشید

mosafer.mani

New Member
سلام
به نظر من شما باید از مد رنگی doutone استفاده کنین.
البته ابریشم هم درست میگه ولی اون در زمانی ممکنه که یه تصویر دو رنگ رو بخوایم با ماشین چهار رنگ چاپ کنیم و هر چهار رنگ اصلی رو بخوایم در چاپ داشته باشیم. ولی اگر بخوایم کار را به صورت دو رنگ ساختگی یا اسپات چاپ کنیم باید کار را دور رنگ کرد و خروجی را با رنگ های اسپات بگیریم. اگه ما بخوایم در کار دو رنگ یک chanel رنگی را حذف کنیم یک سری از نقاط تصویر را از دست می دهیم. پس با ساختن duotone تمام نقاط تصاویر را خواهیم داشت.

جدیدترین ارسال ها

بالا