:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

lمن می خوام یه مجله رو صفحه بندی کنم تو کوارک خیلی راحتم
منهتا می دونین کوارک قفل نرم افزاری می خواد برا همین می خوام تو ایندیزاین بکنم این کار رو که هم مشکل قفلم حل بشه هم اینکه امکاناتش زیاده نسبت به کوارک
اما اصلا کار نکردم و بلد نیستم چه جوری باید این کار رو بکنم. اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم.
می شه لطفا کمکم کنین

یاهو ایدی من اینه
fatemeh_agolzar

raha/m2

New Member
سلام من امروز عضو این سایت شدم خیلی هم خوشحالم که عضو شدم من دانشجوی ترم اول گرافیک هستم میخواستم در مورد فتو شاپ یکم اطلاعاتم زیاد شه چه کتاب یا سی دی رو بهم پیشنهاد میکنین که کارم قوی تر شه

askarifar

Member
سوالی داشتی ازم میتونی بپرسی

منهتا می دونین کوارک قفل نرم افزاری می خواد برا همین می خوام تو ایندیزاین بکنم این کار رو که هم مشکل قفلم حل بشه هم اینکه امکاناتش زیاده نسبت به کوارک
اما اصلا کار نکردم و بلد نیستم چه جوری باید این کار رو بکنم. اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم.
می شه لطفا کمکم کنین

یاهو ایدی من اینه
fatemeh_agolzar

سلام
من با ایندیزاین بطور کامل کار کردم
اگه سوالی داری میتونی ازم بپرسی
کار خودم هم صفحه آرایی هستش
[email protected]

omid_p30

Member
می شه لطفا کمکم کنین

یاهو ایدی من اینه
fatemeh_agolzar
منم تازه شروع كردم .
از جاي خاصي هم نمي خاد شروع كني.
منم الان دارم اولين كارم رو با اينديزاين انجام ميدم. فقط بايد شروع كني همين.
يه كم سخته اولش ولي بعد از 5 تا 6 ساعت كه اعصابت خورد شد و كلي فحش و لعنت
به صاحب شركت Adobe دادي ، كم كم ياد ميگيري .
بعدش نه تنها از بد و بيراهي كه گفتي پشيمون ميشي ، كلي هم پشت سرشون دعا مي كني.
اينها تمام مراحلي بود كه من پشت سر گذاشتم تا الان و كم كم دارم ياد ميگيرم.:D
خلاصه اينجا بچه ها هستن هر سوالي داشتي بپرس جواب ميدن.

ممنونم از هردوتون
آخه مطلب رو چطوری بیارم توش اندازه صفحه رو از کجا بدم حاشیه ها رو چطور درست کنم اصلا صفحه گرید داره؟ و چطوری باید درست کنم؟
خدااااااااااااا

jedivssith

Member
چطوری می شود تنظیمات Save Workspace و Menu را در ایندیزاین سی اس 3 برای نصب بعدی ویندوز ذخیره کرد؟

درود

من تنظیمات شخصی برای ابزارها و منوها و رنگ اختصاصی به هر گزینه برای هر منو و زیر مجموعه آن را اعمال کردم
ولی اگر ویندوز جدید نصب کنم همه از بین می روند کدام فایل در پوشه ایندیزاین این تنظیمات را ذخیره کرده تا بتوان
با نگه داشتن آن و کپی کردن در نصب بعدی سیستم عامل دوباره ایندیزاین را با همان خصوصیات و فضای سفارشی قبل
داشته باشم.

با سپاس فراوان
بدرود

yaran-777

Member
سلام

من مشکلم اینجوری حل شد:

وقتی فایلو باز کردیم پالت لینک رو هم باز می کنیم و از اونجا آدرس عکسامونو دوباره بهش می دیم.یعنی لزومی نداره دوباره تصویر هارو باز کنیم.
از همه ممنونم که بهم کمک کردن.

omid_p30

Member
ممنونم از هردوتون
آخه مطلب رو چطوری بیارم توش اندازه صفحه رو از کجا بدم حاشیه ها رو چطور درست کنم اصلا صفحه گرید داره؟ و چطوری باید درست کنم؟
خدااااااااااااا
اگه مطلب رو تو word تايپ كرده داري، به راحتي با copy و paste انجام ميشه . حاشيه ها هم در همون صفحه اول مياد
وقتي گزينه new document رو ميزني مي توني تنظيم كني. خودش به طور پيش فرض روي A4 هست.
گريد هم داره از طريق مسير view بعدش هم Grides and guides تنظيمات خطوط راهنما و grid هست.
ضمنا حتما به اينجا يه سري بزن.
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=81065

iran88

New Member
سلام. من مبتدی مبتدی هستم. دو تا سوال دارم. لطفا توضیح بدید چون هیچ آموزش فارسی پیدا نکردم. اطلاعاتم هم در حد صفر لطفا طوری توضیح بدید که بفهمم.... مرسی.
سوال 1) چگونه میشه یک عکس رو در نرم افزار باز کرد و در صفحه عکس قرار داد؟
سوال 2) چطوری باید مطالب رو به صورت پی دی اف ذخیره کرد؟
مرسی/ منتظرم

omid_p30

Member
سلام. من مبتدی مبتدی هستم. دو تا سوال دارم. لطفا توضیح بدید چون هیچ آموزش فارسی پیدا نکردم. اطلاعاتم هم در حد صفر لطفا طوری توضیح بدید که بفهمم.... مرسی.
سوال 1) چگونه میشه یک عکس رو در نرم افزار باز کرد و در صفحه عکس قرار داد؟
سوال 2) چطوری باید مطالب رو به صورت پی دی اف ذخیره کرد؟
مرسی/ منتظرم
براي سوال اول : خيلي راحت ميشه عكس رو در اينديزاين وارد كرد . با همون روش هميشگي . يعني Copy-past . براي كوچيك بزرگ كردن عكس هم . كليد A رو فشار بده. با اين كار ابزار Direct selection tools انتخاب ميشه . بعدش روي عكس كليك ميكني. يه كادر قهوه اي رنگ دورش مياد كه كادر عكست هست با اون مي توني عكس رو كوچيك بزرگ كني.
باز هم سوالي بود در خدمت هستم . البته اگه بلد باشم.
براي سوال دوم: اينم خيلي راحت ميشه. از منوي file گزينه Export رو انتخاب كن اونجا مي توني با پسوند هاي مختلف مثل PDF و JPGE و .... ذخيره كرد.
باز هم سوالي بود در خدمت هستم . البته اگه بلد باشم.:)

P.A.Y.T.O.N

Active Member
سوالات اينديزايني رو همينجا مطرح كنيد .. غير از اينجا باشه قفل ميشه!
اين 10000 بار.... :ي

vanadar

New Member
بیشتر توضیح می دید؟

qqq.jpg

یعنی این تنظیماتی که توی این تصویر می بینیم رو اعمال کنیم خروجی مون به واقعیت نزدیک میشه؟
یا از این پنجره باید استفاده کنیم؟

vanadar

New Member
تشکر ویژه

بابا ای ول
دم همتون گرم
تا شما ها :Dرو دارم دیگه لازم نیست به خاطر یه سوال، منت آدمهای تنگ نظر :razz:دور و برم را بکشم.

jedivssith

Member
درود

برای برداشتن فاصله اضافه ای که مثلا بین لغاتی مثل: می شود (می) و (شود) بوجود می آید را در ایندیزاین سی اس 2 اول یک قسمتی را انتخاب می کردیم بعد در کادر Find and Replcae پیست می کردیم و یک دستوری داشت نمی دانم Nonebreak بود یا discreationary را در Replace with وارد می کردیم اون موقع کل کلمات می شود در کل سند اصلاح می شد. یکسالی هست با این برنامه کار نکردم یادم رفته حالا تو این دیزاین سی اس 3 نسخه خاورمیانه چطور باید این قبیل مشکلات را رفع کرد. لطفا از ابتدا روش کار رو با یکی دو تا مثال برایم توضیح دهید، چون تقریبا یادم رفته، دیدید که در مثال بالا با شک و ابهام برایتان توضیح دادم.

با سپاس فراوان
بدرود

askarifar

Member
با سلام و خسته نباشید
من دارم یه مجله ای کار میکنم که پا نوشت داره و میخوام به محض اینه متن اصلیم از یه صفحه منتقل شد به یه صفحه دیگه پانوشت هم منتقل بشه به همان صفحه دقیقا کاری که نرم افزار زرنگا هم انجام میده. به عبارت دیگه متن و پا نوشت لینک بشند به همدیگه.
لطفا راهنماییم کنید
ممنون

omid_p30

Member
درود

برای برداشتن فاصله اضافه ای که مثلا بین لغاتی مثل: می شود (می) و (شود) بوجود می آید را در ایندیزاین سی اس 2 اول یک قسمتی را انتخاب می کردیم بعد در کادر Find and Replcae پیست می کردیم و یک دستوری داشت نمی دانم Nonebreak بود یا discreationary را در Replace with وارد می کردیم اون موقع کل کلمات می شود در کل سند اصلاح می شد. یکسالی هست با این برنامه کار نکردم یادم رفته حالا تو این دیزاین سی اس 3 نسخه خاورمیانه چطور باید این قبیل مشکلات را رفع کرد. لطفا از ابتدا روش کار رو با یکی دو تا مثال برایم توضیح دهید، چون تقریبا یادم رفته، دیدید که در مثال بالا با شک و ابهام برایتان توضیح دادم.

با سپاس فراوان
بدرود
اگه مشكلت فقط نيم اسپيس هستش . با shift+space تو اينديزاين CS3 مي توني نيم فاصله بزني.

amir_h_a

Member
نحوه كشيدن نمودار در اينديزاين

با سلام

دوستان عزيز لطفا راهنمايي كنند

1- نحوه كشيدن نمودار در اينديزاين و همچنين نحوه import فايل excel به محيط اين برنامه
2- چرا من وقتي اعداد رو تايپ ميكنم برعكس نوشته ميشه مثلا 1345 نوشته ميشه 5431 اين مشكل رو چه در تايپ مستقيم در برنامه چه در زمان كپي كردن متون ورد در برنامه دارم.

برنامه من indesign cs3 me هست

ممنون ميشم راهنمايي جامعي داشته باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا