:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

P.A.Y.T.O.N

Active Member
فونت تون بايد B باشه اولش ... تو Cs3 Me مشكل فونت نداريم .. اگه نشد فونت‌ها رو پاك كنين دوبازه بريزين!!!

omid_p30

Member
خيلي ممنون از كمكتون .
payton جان بازم سوال داشتم . :) من يه قالب براي صفحات داخلي طراحي كردم . البته با فتوشاپ . 300dpi و cmyk . وقتي ميبرم تو indesign با دوبار زوم كيفيتش مياد پايين. هم به صورت psd بردم (import) و هم به صورت jpg . در هر دوصورت همين مشكل هست. ميخاستم بدونم براي چاپ به مشكل نميخورم. يعني كيفيت خوب در مياد يا نه؟ بازم ممنون.:D

somayeh1193

New Member
سلام دوستان.من جديداً عضو شدم.حدود يكسال كه با اين ديزاين كار مي كنم . من دانشجوي ترم 8 لليسانس چاپ دانشگاه هنرم.اميدوارم تو اين زمينه بتونم كمكتون كنم.

reza2047

Member
samayeh1193 ورودت رو خوش آمد میگم.
لطفا در مورد چاپ دو رنگ هم یه توضیحاتی بدین .مثلا دو رنگ قهوه ای و سیاه.آیا باید cmyk کار کنم و توی طراحی هام فقط از همین دو رنگ استفاده کنم؟

آخرین ویرایش:

yaran-777

Member
سوال دارم و جواب فوری می خوام

سلام
تو برنامه این دیزاین چه جوری می شه فاصله تب را کم و زیاد کرد؟

و چه جوری می شه نیم اسپیس زد برای فاصله کم انداختن بین نوشته ها؟

ممنون اگه به تونید کمک کنید

Core

New Member
متن هوشمند

سلام بچه ها!
من کتاب ها رو با این دیزاین طراحی صفحه آرایی می کنم و جدیدا به یه مشکلی برخوردم
اون هم اینه!
آیا میشه مثل ورد تمام متن را وارد این دیزاین کرد و سپس خود متن ها اتوماتیک برن در صفحات جاسازی شوند؟
یعنی میشه من دیگه نشینم هر صفحه رو جدا جدا متن رو نچینم؟:cry:
با تشکر!

yaran-777

Member
سلام
آره می شه باید متن رو از قسمت plac وارد کنی و بعد از این نشانگر موست تغییر می کنه بعد کلید alt , shift رو نگه می داری و روی صفحه کلیک می کنی.

سوال منرو هم جواب بدین

Core

New Member
yaran-777
نشد اینکار رو کردم.
من با cs3 کار می کنم!
چیکار کنم؟
راستی تو می خوای فاصله تب رو کم کنی یا زیاد؟
با تشکر

Core

New Member
جواب فوری

سلام
تو برنامه این دیزاین چه جوری می شه فاصله تب را کم و زیاد کرد؟

و چه جوری می شه نیم اسپیس زد برای فاصله کم انداختن بین نوشته ها؟

ممنون اگه به تونید کمک کنید

سلام اگه می خوای مثلا کلمه (می کند) کنار هم نوشته شده بشه و به این صورت نوشته بشه (می‏کند) می تونی به جای space از دکمه های alt+0254 استفاده کنی!

منظورت این بود؟

Core

New Member
دمت گرم

سلام
آره می شه باید متن رو از قسمت plac وارد کنی و بعد از این نشانگر موست تغییر می کنه بعد کلید alt , shift رو نگه می داری و روی صفحه کلیک می کنی.

سوال منرو هم جواب بدین

آقا تشکر اشتباه از من بود میشه! دمت گرم! دستت درد نکنه!
راستی اسم کوچیکت چیه می خوام بدونم!؟

Core

New Member
ok

خيلي ممنون از كمكتون .
payton جان بازم سوال داشتم . :) من يه قالب براي صفحات داخلي طراحي كردم . البته با فتوشاپ . 300dpi و cmyk . وقتي ميبرم تو indesign با دوبار زوم كيفيتش مياد پايين. هم به صورت psd بردم (import) و هم به صورت jpg . در هر دوصورت همين مشكل هست. ميخاستم بدونم براي چاپ به مشكل نميخورم. يعني كيفيت خوب در مياد يا نه؟ بازم ممنون.:D

نه به مشکل بر نمی خوری آره اینطوریه من کارام چاپ شده و قبلش هم همین مشکل رو داشتم ولی درست چاپ شد با همون کیفیت
خیالت راحت باشه!

omid_p30

Member
خيلي ممنون از راهنمايت. فقط يه مشكل ديگه هم دارم . وقتي يه متن رو تو اينديزاين ميزارم و بعد يه عكس رو باز ميكنم . متن زير عكس قرار ميگيره. ولي من ميخام متن روي عكس بياد . بايد چيكار كنم؟:)

Core

New Member
54

خيلي ممنون از راهنمايت. فقط يه مشكل ديگه هم دارم . وقتي يه متن رو تو اينديزاين ميزارم و بعد يه عكس رو باز ميكنم . متن زير عكس قرار ميگيره. ولي من ميخام متن روي عكس بياد . بايد چيكار كنم؟:)

روی عکس کلیک می کنی و بعد از نوار بالا قسمت سمت چپ اون 4 دکمه قرار داره که تو باید یکی رو که طبق سلیقه ی تو هست بزنی نام دکمه هم اگه روی بمونی ظاهر میشه!
warp around object shape

jia

New Member
سلام.چند تا سوال فوری دارم.میشه جواب بدید:

Page Size هم آنچه كه اسمش پيداست سايز كتابتان مي باشد
توجه ( شما بايد دقيقا سايزي كه قرار است چاپ بشه + حاشيه هاي اطراف ) رو اينجا وارد كنيد
1. يعني من که ميخوام روي کاغذ a3 چاپ کنم ،نبايد a3 رو انتخاب کنم؟!(سايز چاپ a3 + حاشيه 0.5cm).

در مورد bleed بيشتر توضيح بديد.مسئله خيلي پيچيده شده!

2. ميشه گفت bleed حاشيه پيشنهادي indesign است؟ با وجود margin چه نيازي به اين هست؟
به صورت خودکار براي کاغذ a4 از هر طرف 12 ميليمتر bleed ميده.
3. به نظرم خيلي زياده ،اينطوري کلي فضا رو از دست ميدم.اشکال نداره کمش کنم؟
4. اينطور که گفتيد نشر ما بسته به دستگاه چاپ و برش ممکنه وقتي از چاپ بيرون اومد 0 تا 12 ميليمتر حاشيه داشته باشه؟!

5.منظور از خط برش کجاست؟پست 10 پاراگراف 3 خيلي نامفهومه!دستگاه کجا رو برش ميزنه؟اگه فرضا آرم نشريه رو روي خط bleed قرار
دهيم ميتونيم مطمئن باشيم که برش نميخورد؟
6.
من مفهوم قالب زني و زينک و اين چاپها رو درست متوجه نميشم.

مرسی.

omid_p30

Member
سوالات حياتي

سلام
يه كتاب دارم تو ورد تايپش كردم تمام شده و شامل اشكال و فرموله. مي خوام اين كتاب رو تو اينديزاين صفحه آرايي كنم. لطفا يه كلياتي راجع به اين كار به من بگيد؟ مي خوام اين اشكال و فرمولها رو تو اينديزاين مرتب كنم ؟ قبلا تشكر مي كنم دمتون گرم.

جدیدترین ارسال ها

بالا