تقویم شمسی ماهیانه با جاوا اسکریپت

parsa-s

New Member
تقویمتان خیلی جالب است . با اجازه تون می خوام در فارسی سازی claroline ازش استفاده کنم . اما می خوام اون لینک اولش را نداشته باشد و صفحه تقویم ثابت باشد . ضمنا در استفاده ازش هم مشکل دارم می تونید کمکم کنید ؟
ممنون

rayantec

New Member
هومن جان منظورم از ارسال تصاویر این بود که اگر 29 اسفند 1386 چهارشنبه است که بود چرا اول فروردین 1387 جمعه است که باید پنجشنبه باشد:razz:

hoom

Active Member
تقویمتان خیلی جالب است . با اجازه تون می خوام در فارسی سازی claroline ازش استفاده کنم . اما می خوام اون لینک اولش را نداشته باشد و صفحه تقویم ثابت باشد . ضمنا در استفاده ازش هم مشکل دارم می تونید کمکم کنید ؟
ممنون

یکی از sampleها در مورد همین چیزی است که میخواهید، فکر میکنم دومی باشه.

irani

Member
ممنون به خاطر تقویم پر کاربردی که در اختیار طراحان وب قرار دادین

یه مشکل پیش اومده البته شاید مربوط به من باشه ، مثلا امروز اگه دوشنبه 19 فروردین باشه تقویم دوشنبه 18 فروردین نشون میده ، و مشکل بعدی این هست که روز های جمعه یا تعطیل قابل کلیک کردن نیست و فقط نمایش میده

ممنون

hoom

Active Member
سلام

مشکل اول رو حتما بررسی میکنم و خبرش رو بهتون میدم، احتمالا باز این تابع تبدیل تاریخ میلادی به شمسی گیج داره میزنه. مشکل دوم رو اینطوری حل کنید که توی فایل persianPopupCalendar.js متغیر disableWeekend رو برابرfalse قرار بدین.

کد:
var disableWeekend = false;

hoom

Active Member
هومن جان منظورم از ارسال تصاویر این بود که اگر 29 اسفند 1386 چهارشنبه است که بود چرا اول فروردین 1387 جمعه است که باید پنجشنبه باشد:razz:

و

ممنون به خاطر تقویم پر کاربردی که در اختیار طراحان وب قرار دادین

یه مشکل پیش اومده البته شاید مربوط به من باشه ، مثلا امروز اگه دوشنبه 19 فروردین باشه تقویم دوشنبه 18 فروردین نشون میده ، و مشکل بعدی این هست که روز های جمعه یا تعطیل قابل کلیک کردن نیست و فقط نمایش میده

ممنون

خیلی ممنون از تذکرتون، نگارش 1.7 آماده دریافت هستش که این مشکل رو برطرف میکنه.

saeedfweb

Member
سلام
واقعا دستت درد نکنه خیلی خوب پیگیر این اولین وتنها تقویم هستی
یه سئوال
یه سایتی یه تقویم آژاکس معرفی کرده خیلی جالبه (حداقل برای من)
می خوام ببینم امکان تبدیل به فارسی کردنش هست
می تونی راهنمایی کنی چطوری شروع کنم
یا می تونی خودت زحمت اینکار رو بکشی و
اولین و تنها تقویم آژاکس فارسی رو درست کنی
سایت نرم افزار لینک دانلود

میدونم زمان بر هستش - عاشق چشم ابروی من هم نیستی
گفتم شاید حس کنجکاوی تو تحریک کنه
شایدم اونو رایگان منتشر کنی ما هم بتونیم فیض ببریم

hoom

Active Member
سلام
واقعا دستت درد نکنه خیلی خوب پیگیر این اولین وتنها تقویم هستی
یه سئوال
یه سایتی یه تقویم آژاکس معرفی کرده خیلی جالبه (حداقل برای من)
می خوام ببینم امکان تبدیل به فارسی کردنش هست
می تونی راهنمایی کنی چطوری شروع کنم
یا می تونی خودت زحمت اینکار رو بکشی و
اولین و تنها تقویم آژاکس فارسی رو درست کنی
سایت نرم افزار لینک دانلود

میدونم زمان بر هستش - عاشق چشم ابروی من هم نیستی
گفتم شاید حس کنجکاوی تو تحریک کنه
شایدم اونو رایگان منتشر کنی ما هم بتونیم فیض ببریم

خواهش میکنم، اون تقویمی که شما آدرسش رو دادید به این صورت هستش که روی سرور تقویم رو درست کرده و با تغییر روز و یا تقویم اون رو دوباره توسط آژاکس لود میکنه، تقویمی که من برای شما حاضر کرده ام خیلی بهتر از کار میکنه، چون تمامی کارهای اون سمت کلاینت انجام میشه و باری رو روی سرور نمیذاره، به همین دلیل هم اصلا احتیاجی به اینکه بخواد مرتبا از روی سرور آپدیت بشه نداره.
ولی بابت آژاکس، من خیلی وقته پیشها یه اسکریپت کوچولو نوشته بودم که فقط کافی بود که اسم فرم رو بهش بدین، بقیه کارها رو خودش میکرد، خودش همه فیلدها رو پیدا میکرد و محتویات اونا رو پست میکرد و جواب سرور رو هم میگرفت و یه جایی از صفحه نمایش که خودتون مشخص کرده بودین چاپ میکرد، یه جورایی آژاکس با یه خط.
الان که این رو گفتین به این فکر افتادم که اون رو هم بذارم برای استفاده بقیه، چون واقعا ساده شده.
(البته احتمالا بعدش اون رو به اسم چند نفر دیگه توی انجمن برنامه نویس خواهید دید)

ارادتمند

asghari

New Member
مشکل در ورژن 1.7

سلام آقا هومن.
تو ورژن 1.7 تاریخ امروز رو اشتباه می زنه. :sad:
مثلاً امروز که شنبه است زده جمعه 30 فروردین
یعنی یه روز عقبه

akmeghdad

New Member
سلام آقا هومن.
تو ورژن 1.7 تاریخ امروز رو اشتباه می زنه. :sad:
مثلاً امروز که شنبه است زده جمعه 30 فروردین
یعنی یه روز عقبه

با سلام به همه
من این مشکل را بر طرف کردم و در حال حاضر به طور کامل نشان می دهد متاسفانه دوست خوبمان جناب بهمنش آدرس ایمیل صحیحی در سایتشان قرار ندادند تا بشود با ایشان ارتباط بر قرار کرد به هر حال این مشکل به سادگی برطرف شد و در ادامه آن را برای دانلود قرار می دهم

پیوست ها

• faCal17.rar
    12.1 کیلوبایت · بازدیدها: 66

hoom

Active Member
سلام

ایمیل رو چک میکنم، نمیدونم چرا اشکال داره.

لطفا این تغییر رو بردارین، چون اولا با اینکه فقط یه روز به روز جاری اضافه کنید، مشکل حل نمیشه و اگر آخر ماه باشه یه مشکل جدید پیش میاره. درضمن اگر تاریخ از قبل انتخاب شده باشه، یه ماه جلوتر رو نشون میده.

من الان دنبال یه الگوریتم درست برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی هستم، اینطور که معلومه این الگوریتم قدیمی دیگه زیاد درست کار نمیکنه، اگر کسی چیزی داره، ممنون میشم یه خبری به من بده

hoom

Active Member
سلام

اول که خیلی ممنون، واقعا یه همچنین الگورتیم دقیقی لازم بود چون یه جورایی من تا حالا هرسال تقویم رو تغییر دادم، چون اون الگوریتم قبلی اصلا درست کار نمیکنه و هر سال یه جوریه.
من چهارتا از اون توابع رو که به کارمون میخورد رو برداشتم و تغییرات رو انجام دادم و نتیجه هم خیلی عالی بود، فقط یه چند روزی تست میکنم و یه نسخه جدید براتون میذارم که دیگه ایشالله تا چند سال آینده درست کار میکنه.

mostafa.hoseini

New Member
سلام به دوستان
آیا میشه از این تقویم برای ثبت تاریخ تو دیتا بیس استفاده کرد؟البته من هنوز به اون نگاه نکردم.ولی اگه جوابم رو بدین ممنون میشم.
با تشکر.

mazoolagh

Active Member
بله - حتما میشه. اگر میخواین از فرمت فارسی برای ثبت تاریخ استفاده کنین عدد بهتر از استرینگ هست.

darkstar

New Member
تو ورژن 1.7 تاریخ امروز رو اشتباه می زنه
من این مشکل را بر طرف کردم و در حال حاضر به طور کامل نشان می دهد
من برای چند سال بعد و قبل رو چک کردم بازم اشتباه بود . من خیلی عجله دارم اگه این مشکل بر طرف نمی شه لطفا کسی میتونه اون قسمت پایین رو اصلا حذف کنه؟ من زیاد به Js آشنایی ندارم .

آخرین ویرایش:

hoom

Active Member
خب نگارش جدید رو با الگورتیم جدید برای دانلود گذاشتم، اگر ممکن باشه یکی دونفر که تست کنن و به من جوابش رو بدن، خیلی ممنون میشم.

Ealireza

Member
خب نگارش جدید رو با الگورتیم جدید برای دانلود گذاشتم، اگر ممکن باشه یکی دونفر که تست کنن و به من جوابش رو بدن، خیلی ممنون میشم.
دوست عزیزم
امکان داره روی یه هاست برنامه تون رو آپلود کنید
یا همینجا اتچ کنید ؟

متاسفانه سایتتون بالا نمیاد

saeed_Z_F

New Member
سلام
در نسخه 1.8 می خواستم بدونم چطوری میشه بعد از انتخاب تاریخ ساعت نمایش داده نشود و همچنین چطور می شود روزآخر هفته نیز قابل انتخاب باشد .
با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا