تفاوت فرمت MPEG files با avi

1. با سلام. می خواستم بدونم که تفاوت فرمت MPEG files با فرمت avi چیست؟ و برای ذخیره نهایی کار کدام نوع فرمت برای خوبه؟ راستی من توی بعضی دی وی دی ها دیدم که تنها یک فیلم وجود دارد و در بعضی دیگر از دی وی دی ها چندین فیلم وجود داره می خواستم بدونم که فرمت این نوع فیلم ها چیه؟ اصلا وقتی بخوایم که فیلمی رو به نوعی تبدیل کنیم که تنها اون فیلم (1فیلم) درون دی وی دی باشه از چه فرمتی استفاده می شه وقتی که می خوایم چندتا فیلم توی دی وی دی مون باشه از چه فرمتی استفاده می کنیم؟ ممنون می شم هرکدوم از دوستان می دونه کمک کنه چون به دونستن جواب این سوالا خیلی نیاز دار. ممنون می شم.

AM3d

Active Member
salam .
ta onjaie ke man midonam baraye dvd haye ke chand ta film tosh hast , ba divx feshordashon mikonan .

siavash61

Member
دوست من شما لطف كنين فارسي تايپ كنين تا هم دوستان ديگه حوصله ي خوندن متنتونو داشته باشن و هم به قوانين انجمن عمل كرده باشين.
در مورد فرمتها خب خيلي فرق دارن با همديگه اين Avi و Mpeg :D
ولي خب كيفيتشون فرق ميكنه، حجمشون هم بالطبع فرق ميكنه. هرچي كيفيت بالا حجم هم بالا.
Avi از Mpeg باكيفيت تره و حجيم تر.
در مورد DVD هم بايد بگم فرمت فيلماي DVD يه نوع Mpeg2 هست كه پسوندش يا همون فرمتش Vob است.
حالا شما مياين با يه سري برنامه هاي تبديل فيلم به DVD فيلمتونو تبديل به DVD ميكنين و اونجا گزينه هايي مبني بر انتخاب نوع كيفيت كه پايين باشه بالا باشه وجود داره. و همونطور هم كه گفتيم هر چي كيفيت پايين بياد حجم هم پايين مياد. پس اگه بخواين چند تا فيلم تو يه DVD داشته باشين كيفيتشون مياد پايين.
شما بهتره با برنامه هايي كه براي اين كار هستن يه كم ور برين تا همه چي دستتون بياد.
Win DVD Creator
Power DVD Creator البته اگه اسمشو اشتباه نگفته باشم.
Ulead DVD Movie Factory
Canopus ProCoder كه تو سي دي اديوس اگه بگيرين حتما موجوده و با اديوس نصب ميشه خودش.
اينا چند تا برنامه برا تبديل فيلماتون چه Avi باشه چه Mpeg به DVD هست.
موفق باشين. :rose:

the_king

مدیرکل انجمن
وقتی یک کاربر یک سال پیش (چهارشنبه دوم آبان 1386) یک گفتگو ایجاد می کنه و سوالی می پرسه، قطعا یکسال
منتظر پاسخ من و شما نمونده. لطفا گفتگو های قدیمی را بالا نیاورید که خلاف قوانین فروم است.

mpeg یک استاندارد مشخص صوتی تصویری است و نسل دوم آن MPEG-2 در DVD-Video های استاندارد بکار می رود، گو اینکه
امروزه با توجه به گستردگی فرمت هایی که DVD Player ها می شناسند، سایر فرمت ها نظیر DivX هم قابل پخش اند.
اما به هر حال یک DVD-Video استاندارد صرفا از MPEG-2 استفاده می کند و بکارگیری فرمت هایی نظیر DivX آنرا از مشخصات
استاندارد خارج می کند.
نسل اول MPEG-1 در Video CD ها بکار می رفت که نرخ فشرده سازی و کیفیت به مراتب کمتری داشت.

DivX گونه ای از MPEG-4 است و با توجه به تفاوت نسل آن با MPEG-2 و MPEG-1 از نرخ فشرده سازی و کیفیت به مراتب بهتری
برخوردار است.

avi به هیچ وجه با mpeg یا divx قابل مقایسه کردن نیست، چون avi اصلا یک استاندارد صوتی تصویری نیست، بلکه صرفا
یک فرمت برای بسته بندی اطلاعات چند رسانه ای است، یعنی به عبارت ساده تر یک شیوه استاندارد برای بسته بندی
لایه های صوتی تصویری ارائه می کند. لایه های صوتی و تصویری در avi می توانند از هر نوع فرمتی استفاده کنند و به هیچگونه
فرمت خاصی محدود نیستند.

Indeo و Cinepak و RealVideo و MPEG-4 چند نمونه از صدها فرمت ویدئویی شناخته شده هستند که در فایل های avi
مورد استفاده قرار گرفته اند. کیفیت و حجم فایل avi بستگی به فرمت هایی دارد که در لایه های درون آن بکار رفته اند.

siavash61

Member
عزیز جان درسته که بالا آوردن یک تاپیک قدیمی خلاف قوانینه و کاملا هم باهاتون موافقم ولی خب صرف نظر ار اینکه این دوستمون منتظر جواب بودن یا نه برا کاربرای دیگه میتونست مفید باشه. همین پست شما خیلی پست مفید و ارزنده ای بود. که همه میتونن ازش استفاده کنن. :rose:
حالا این تاپیکم من بالا نیاوردما. تقصیر من نیست! :-? :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا