تفاوت برنامه نویسی اتوپلی با ویژوال بیسیک و سی شارپ

rasool_jelve

Active Member
سلام به هم دوستان و اساتید عزیز

من با دو نرم افزار اتوپلی مدیا استادیو و بیلدر و کمی هم فلش کارهای مولتی مدیا رو انجام میدهم

اما متاسفانه چه ایرانی و چه خارجی سایت خوب و معتبری از این نرم افزار پشتیبانی نکرده مثلا سی شارپ رو سرچ کردم برای سورس کد هاش چند تا سایت عالی پیدا کردم
که از مثال و کدهای مخصوص به هر ابجکت تا همه چیز دیگه رو توضیح داده و کسی که با اصول و قواعد کد نویسی در این نرم افزرا اشنا باشه میتونه حتی اون کده رو بدون محدودیت دانلود کنه

اما برای اتوپلی به جز سایت خودش که مثال ها رو کلی گفته و یک فروم داخلشه و یه سایت دیگه که مثالهای تقریبا مورد قبولی زده سایت دیگه ای نیست که اون وقتی میخای دانلود کنی نمیشه باید عضو بشی و وقتی هم میخای عضو بشی ارور میده و میگه همچین صفحه ای یافت نشد

شرمنده این همه توضیح دادم ولی میخاستم به این سوال برسم این زبان برنامه نویسی با سی شارپ و ویژواال بیسیک چه فرقی داره
من اصول برنامه نویسی رو از pdf حامد تکمیل یاد گرفتم که واقعا خدا طول عمر ثروت دنیا و آخرت بهش بده و همین طور به خانوادش
و فهمیدم که اصول برنامه نوسی یکسانه و و تفاوت در ساختار کدهاست مثلا سی شارپ با اتوپلی از لحاظ متغییر تعریف کردن و و جملات شرطی و لوپ و...یکیه ولی برام گنگه

اول این که ویژوال بیسکی و سی شارپ و اتوپلی از لحلظ قدرت چه تفاوتی دارن و از لحاظ کد نویسی

دوم اینه از سی شار میشه برای ساخت مولتی مدیا استفاده کرده و با استفاده از دستور افس کامند میشه فلش رو در داخلش استفاده کرد
و همن طور ویژوال بیسک و دات نتش

دلفی چطور

اگر سایت خوبی هم برای رفرنس کدها و مثال های ابجکت هاش هست معرفی کنید ممنون

به نظر شما سوییچ بکنم

آخرین ویرایش:

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
توی آموزش زیر ، اغلب توابع و دستورات اتوپلی بررسی شد :

http://www.shahrsakhtafzar.com/foru...-آموزشهای-تکمیلی-48780-post286659/#post286659

همون سایت آقا حامد (persiancoders) الان آموزش هایی از زبان لوا (زبان استفاده شده در اتوپلی) موجوده و گاها آپدیت میشه
درباره تفاوت از نظر محیط و به اصطلاح IDE ، بین نرم افزارهای ویژال استودیو و اتوپلی زمین تا آسمون فاصله هست
از نظر زبان ببرنامه نویسی هم ، هم لوا و هم #C زبان های شیرینی هستند ولی مسلمه #C قویتره
با ویژال استودیو هم کمترین کاری که میشه باهاش کرد ، ساخت مولتی مدیا هست
البته من با #C چندان آشنا نیستم

rasool_jelve

Active Member
سلام
توی آموزش زیر ، اغلب توابع و دستورات اتوپلی بررسی شد :

http://www.shahrsakhtafzar.com/foru...-آموزشهای-تکمیلی-48780-post286659/#post286659

همون سایت آقا حامد (persiancoders) الان آموزش هایی از زبان لوا (زبان استفاده شده در اتوپلی) موجوده و گاها آپدیت میشه
درباره تفاوت از نظر محیط و به اصطلاح IDE ، بین نرم افزارهای ویژال استودیو و اتوپلی زمین تا آسمون فاصله هست
از نظر زبان ببرنامه نویسی هم ، هم لوا و هم #C زبان های شیرینی هستند ولی مسلمه #C قویتره
با ویژال استودیو هم کمترین کاری که میشه باهاش کرد ، ساخت مولتی مدیا هست
البته من با #C چندان آشنا نیستم

سلام
ممنون از پاسختون
منظورتو از ویژوال استودیو سی شارپ هست که کمترین کارش ساخت مولتی مدیاست یا ویژوال بیسیک

من تقریبا میتونم بگم که با اصول برنامه نویسی آشنا هستم منظور حلقه ها آرایه شرطی و...
به به محیط برنامه نویسی اتوپلی تقریبا مسلطم و همین طور فلش و اکشن اسکریپت 2

آیا من برای مولتی مدیا ساختن برم سراغ سی شارپ و ویژوال بیسک
آیا سی شارپ و ویزوال بیسیک مثل اتوپلی دستور fs command داره که بشه داخلش فرمان ویژوال بیسیک و یا سی شارپ رو قرارد داد تا دردسر ساخت صفحات پویا و کد نویس رو کم کنه و با یک اسگریپت ساده رفت مثلا به صفحه بعد توی بیلدر و اتوپلی میشه

من همیشه در زمینه برنامه نویسی این سوال ذهنم رو مشغول کرده

من عقیدم اینه که هر کسی اصول برنامه نویسی رو که در بالا هم گفتم بلد باشه به نظر من برنامه نویسه چون مثلا اگر خواست برنامه مثلا با سی شارپ بنویسه حتی اگه دفعه اولش باشه میتونه برای کدهاش یه سرچ توی اینترنت بزنه تا نمونه کد پیدا کنه و یه خوردم خودش کدها رو کار کنه و برنامه بنویسه

و نظرم اینه که همه برنامه نویسای ایرانی و خارجی به همین روش عمل میکنند

مثلا من تمام دستورات رو توی اتوپلی بلدم اصول کد نویسی رو هم بلدم اما هر چه قدر فکر کردم نتونستتم کدی بنویسم که بشه باهاش یه باکس سرچ بسازم برای جستجو در لیست باکس که ناچار به سرچ شدم
و دیدم که با چه کدهای ساده این کار انجام شده و چه سادست و به نظر من هر برنامه نویس به این شکل عمل میکنه حتی حرفه ای هاش

یا مثلا برای حرکت دادن یه شکل گرافیکی روی صفحه در فلش من صد بار pdf رو خوندم و حتی چند بار هم انجام دادم اما دو روز که ازش گذشت یارم میرفت بعد یه این نتیجه رسیدم که اصول رو بلد باشم یک pdf هم که سورس کدها رو همش رو توش داره کنار دستم باشه و کدها رو توش سرچ کنم و قاطی کنم یه چیزی در بیارم که مشتری مورد نظرشه
من در برنامه نویس نظر اینه برای حتیت کسی که در برنامه نویسی مهارت زیا داره

آیا این نظر من درسته

آخرین ویرایش:

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
ممنون از پاسختون
منظورتو از ویژوال استودیو سی شارپ هست که کمترین کارش ساخت مولتی مدیاست یا ویژوال بیسیک

من تقریبا میتونم بگم که با اصول برنامه نویسی آشنا هستم منظور حلقه ها آرایه شرطی و...
به به محیط برنامه نویسی اتوپلی تقریبا مسلطم و همین طور فلش و اکشن اسکریپت 2

آیا من برای مولتی مدیا ساختن برم سراغ سی شارپ و ویژوال بیسک
آیا سی شارپ و ویزوال بیسیک مثل اتوپلی دستور fs command داره که بشه داخلش فرمان ویژوال بیسیک و یا سی شارپ رو قرارد داد تا دردسر ساخت صفحات پویا و کد نویس رو کم کنه و با یک اسگریپت ساده رفت مثلا به صفحه بعد توی بیلدر و اتوپلی میشه

من همیشه در زمینه برنامه نویسی این سوال ذهنم رو مشغول کرده

من عقیدم اینه که هر کسی اصول برنامه نویسی رو که در بالا هم گفتم بلد باشه به نظر من برنامه نویسه چون مثلا اگر خواست برنامه مثلا با سی شارپ بنویسه حتی اگه دفعه اولش باشه میتونه برای کدهاش یه سرچ توی اینترنت بزنه تا نمونه کد پیدا کنه و یه خوردم خودش کدها رو کار کنه و برنامه بنویسه

و نظرم اینه که همه برنامه نویسای ایرانی و خارجی به همین روش عمل میکنند

مثلا من تمام دستورات رو توی اتوپلی بلدم اصول کد نویسی رو هم بلدم اما هر چه قدر فکر کردم نتونستتم کدی بنویسم که بشه باهاش یه باکس سرچ بسازم برای جستجو در لیست باکس که ناچار به سرچ شدم
و دیدم که با چه کدهای ساده این کار انجام شده و چه سادست و به نظر من هر برنامه نویس به این شکل عمل میکنه حتی حرفه ای هاش

یا مثلا برای حرکت دادن یه شکل گرافیکی روی صفحه در فلش من صد بار pdf رو خوندم و حتی چند بار هم انجام دادم اما دو روز که ازش گذشت یارم میرفت بعد یه این نتیجه رسیدم که اصول رو بلد باشم یک pdf هم که سورس کدها رو همش رو توش داره کنار دستم باشه و کدها رو توش سرچ کنم و قاطی کنم یه چیزی در بیارم که مشتری مورد نظرشه
من در برنامه نویس نظر اینه برای حتیت کسی که در برنامه نویسی مهارت زیا داره

آیا این نظر من درسته

سلام
والا منم برنامه نویس خاصی نیستم . #C رو تازه باهاش تازه دارم شروع میکنم و بلد نیستم . ولی به نظرم زبان #C یه زبان قدرتمنده که حتی تا سطح حرفه ای برای آدم پاسخگوست
با fs command اتوپلی هم آشنا نیستم و نمیدونم چیه
بین #C و ویژال بیسیک قطعا #C بهتره ولی چون بنام خدای #C با کلاس ها شروع میشن ، تو که داری با اتوپلی که همون زبان لوا کار میکنی ، اگه میخای درک کردن توی #C برات بهتر باشه ، قضیه ی ماژولار توی لوا رو بخونی درک زبان #C برات راحت تر میشه
در مورد برنامه نویسی هم والا منم مثل تو ام . یعنی تا حالا فقط با اتوپلی و لوا کار کردم و الان اولین باره که غیر از این دو یعنی زبان #C رو شروع دارم میکنم واسه همین نمیتونم نظر خاصی بدم ولی بنظرم باید درست باشه . کسی که دستور زبان رو یاد بگیره ، کار کردن با توابع در قالب اون دستور زبان هست و میتونه بکار بگیره
درباره اینکه میگی قشنگ نمیتونی الگوریتم بسازی با اونکه کتاب خوندی (مثلا الگوریتم جستجو رو که گفتی) طبیعی هست برای هر برنامه نویس که تازه شروع میکنه . برای الگوریتم نوشتن برای هر موضوعی (مثلا همین جستجو و هر چیزی که خواستی) اول باید دستور زبان اون زبان را خوب تمرین کنی (همین آرایه و ...) و بعد چپ و راست که میری هر الگوریتمی که درباره هر چی گیرت اومد رو برای خودت واکاوی کنی و تمرین کنی (تمرین کردن یعنی اینکه خودت بعد از دیدن اش روش فکر کنی و بدون دیدن دوباره به اون الگوریتم بتونی بنویسی ولی واکاوی یعنی طرح فارسی یا اون چیزی که تو ذهنت هه یا به قول برنامه نویس ها سودوکد رو به الگوریتم تبدیل کنی و برعکس) . فکر کنم در این رابطه ، اون ویدئوی آموزشی که لینک شو دادم و همینطور کتاب آقا حامد میتونه خیلی کمک کنه

جدیدترین ارسال ها

بالا