ترکیب wordpress و HTML

muhama

New Member
با سلام
میخواستم بدونم میشه یه سایت HTML داشت که فقط بخش بلاگش wordpress باشه؟
یعنی سایت رو با Html طراحی کنیم ولی واسه خبر هاش از wordpress و راحتی اون استفاده کرد.
اگر میشه لطفا راهنمایی کنید.

Jim Jim

Well-Known Member
آره
سایت رو هر طور که می خوای طراحی کن
یه قسمت براش بزار با عنوان مثلا: بلاگ
وقتی روش کلیک میشه وارد این قسمت می شه

muhama

New Member
آره
سایت رو هر طور که می خوای طراحی کن
یه قسمت براش بزار با عنوان مثلا: بلاگ
وقتی روش کلیک میشه وارد این قسمت می شه

میدونم دوست عزیز. من سایت رو طراحی کردم.اگر آپلود کنم دیگه ووردپرس ندارم. الان سایت من کاملا بر مبنای وورد پرسه. میخوام کل اینا منتقل بشه به بخش بلاگ سایتی که با html طراحی کردم

Jim Jim

Well-Known Member
می تونی بک آپ بگیری؟
هاست رو پاک کنی، صفحاتی که طراحی کردی رو آپلود کنی
بعد در کنارش، تو یه پوشه دیگه دوباره وردپرس رو نصب کنی

muhama

New Member
می تونی بک آپ بگیری؟
هاست رو پاک کنی، صفحاتی که طراحی کردی رو آپلود کنی
بعد در کنارش، تو یه پوشه دیگه دوباره وردپرس رو نصب کنی

نمیشه همینجوری فابل ها رو برد تو یه پوشه و بعدش تنظیماتشو تغییر داد؟

اصلا نمیشه یه سرویس بلاگ نویسی روی سایت html قرار داد که درج مطالب توش راحت باشه مثل وردپرس؟

Jim Jim

Well-Known Member
اصلا نمیشه یه سرویس بلاگ نویسی روی سایت html قرار داد که درج مطالب توش راحت باشه مثل وردپرس؟
اگر چنین کاری مد نظر داری، 2 موضوع پیش می یاد:
1- یعنی می تونی وردپرس فعلی رو نادیده بگیری! پس خلیی راحت پاک کن و تو یه پوشه دیگه دوباره نصبش کن
2- html این قابلیت رو نداره و باید یه cms بنویسی که در نهایت می خواد بشه یه ورد پرس سفارشی

دقیقا بگو سایتت در چه مرحله ایه و چه قصدی داری؟

muhama

New Member
اگر چنین کاری مد نظر داری، 2 موضوع پیش می یاد:
1- یعنی می تونی وردپرس فعلی رو نادیده بگیری! پس خلیی راحت پاک کن و تو یه پوشه دیگه دوباره نصبش کن
2- html این قابلیت رو نداره و باید یه cms بنویسی که در نهایت می خواد بشه یه ورد پرس سفارشی

دقیقا بگو سایتت در چه مرحله ایه و چه قصدی داری؟
سایت من طراحی HTML اش تقریبا تکمیله.فقط یه کم کارای گرافیکی اش مونده. هم توش معرفی و تبلیغ خدمات هست و هم میخام یه بلاگ توش داشته باشم عین وردپرس. میخوام وقتی از منو , بلاگ رو میزنم post هایی که میزارم توی قالب سایتم بیاد. یعنی وردپرسم توی سایتی ک طراحی کردم اجرا بشه.

muhama

New Member
سایت من طراحی HTML اش تقریبا تکمیله.فقط یه کم کارای گرافیکی اش مونده. هم توش معرفی و تبلیغ خدمات هست و هم میخام یه بلاگ توش داشته باشم عین وردپرس. میخوام وقتی از منو , بلاگ رو میزنم post هایی که میزارم توی قالب سایتم بیاد. یعنی وردپرسم توی سایتی ک طراحی کردم اجرا بشه.

کسی نیست؟

muhama

New Member
من میخوام تو قالب html سایت خودم یه وروپرس راه بیاندازم. باید چیکار کنم؟

Omid.P

New Member
اگه الان رو سایت خودت وردپرس نصبه تو همون روت پوشه ی قالبت یه فایل به نام home.php درست کن و اون صفحه ای که طراحی کردی و کد اچ تی ام ال داره رو توش کپی کن میشه صفحه اول سایتت
برای نشون دادن آخرین پست هات هم تو یک صفحه ی دیگه ، یه کپی از index.php قالبت بکن تغییر نامش بده به page-blog.php و کد زیر رو به ابتداش اضافه کن :
[PHPS]<?php
/*
Template Name: Blog Page
*/
?>[/PHPS]
بعد برو تو قسمت ساختن برگه یه برگه بساز به نام بلاگ و هیچی توش ننویس و اون سمت چپ که نوشته قالب رو به Page-blog تغییر بده و ذخیرش کن.
تو قالب html ت هم میتونی یه لینک به این صفحه بدی که آخرین پستهات رو نشون بده

muhama

New Member
اگه الان رو سایت خودت وردپرس نصبه تو همون روت پوشه ی قالبت یه فایل به نام home.php درست کن و اون صفحه ای که طراحی کردی و کد اچ تی ام ال داره رو توش کپی کن میشه صفحه اول سایتت
برای نشون دادن آخرین پست هات هم تو یک صفحه ی دیگه ، یه کپی از index.php قالبت بکن تغییر نامش بده به page-blog.php و کد زیر رو به ابتداش اضافه کن :
PHP Code:

<?php /* Template Name: Blog Page */ ?>

بعد برو تو قسمت ساختن برگه یه برگه بساز به نام بلاگ و هیچی توش ننویس و اون سمت چپ که نوشته قالب رو به Page-blog تغییر بده و ذخیرش کن.
تو قالب html ت هم میتونی یه لینک به این صفحه بدی که آخرین پستهات رو نشون بده

سلام امید جان. من متوجه منظورت نشده.
من الان یه سایت HTML دارم.میخوام قسمت بلاگ بهش اضافه کنم. یعنی یک page به نام بلاگ که وقتی اون رو میزنم توی همون تم سایت خودم و مثلا پایین منو و بنر ها, پست های ووردپرسم بیاد.یعنی یه جورایی وورد پرس بشه بخش بلاگدهی سایتم.
اگرم امکانش باشه توی صفحه اصلی ام(index) یه بخش با نام Recent posts بزارم و سه تا از آخرین پستهایی که تو وردپرس نوشتم رو توش نشون بده.
مثلا توی روت یه فولدر به نام بلاگ درست کنم و ووپرس رو تو اون پوشه نصب کنم
ممنون میشم اگه آقا امید و دوستان یه راهنمایی مبسوط به من بکنند.
[email protected]

muhama

New Member
سلام امید جان. من متوجه منظورت نشده.
من الان یه سایت HTML دارم.میخوام قسمت بلاگ بهش اضافه کنم. یعنی یک page به نام بلاگ که وقتی اون رو میزنم توی همون تم سایت خودم و مثلا پایین منو و بنر ها, پست های ووردپرسم بیاد.یعنی یه جورایی وورد پرس بشه بخش بلاگدهی سایتم.
اگرم امکانش باشه توی صفحه اصلی ام(index) یه بخش با نام Recent posts بزارم و سه تا از آخرین پستهایی که تو وردپرس نوشتم رو توش نشون بده.
مثلا توی روت یه فولدر به نام بلاگ درست کنم و ووپرس رو تو اون پوشه نصب کنم
ممنون میشم اگه آقا امید و دوستان یه راهنمایی مبسوط به من بکنند.
[email protected]

دوستان راهنمایی کنن لطفا

Omid.P

New Member
خب عزیز من اینطوری که میگی نمیشه که توی html پست های وردپرس بیاد ، اصلا چیز خیلی خنده داریه ، میشه تو یه صفحه استاتیک html عنوان آخرین نوشته های وردپرس رو اورد و بهش لینک داد ولی نمیشه تو html وردپرس بیاد و با همون قالب پست ها رو نشون بده !!
باید همونکاری رو که گفتم انجام بدی و قالبت رو به وردپرس تبدیل کنی تا با همون تمت پستها نشون داده بشن
یه کار آسون ترم میشه که تو روت سایتت قالب html ت رو آپ کنی و تو یه شاخه هم وردپرس نصب کنی مثلا : www.yoursite.com/blog و توی قالب html ت به آخرین پستها با rss لینک بدی
دیگه از این واضح تر نمیشه گفت ، ولی کاری رو که اول گفتم خیلی حرفه ای تر و بهتر هست

muhama

New Member
خب عزیز من اینطوری که میگی نمیشه که توی html پست های وردپرس بیاد ، اصلا چیز خیلی خنده داریه ، میشه تو یه صفحه استاتیک html عنوان آخرین نوشته های وردپرس رو اورد و بهش لینک داد ولی نمیشه تو html وردپرس بیاد و با همون قالب پست ها رو نشون بده !!
باید همونکاری رو که گفتم انجام بدی و قالبت رو به وردپرس تبدیل کنی تا با همون تمت پستها نشون داده بشن
یه کار آسون ترم میشه که تو روت سایتت قالب html ت رو آپ کنی و تو یه شاخه هم وردپرس نصب کنی مثلا : www.yoursite.com/blog و توی قالب html ت به آخرین پستها با rss لینک بدی
دیگه از این واضح تر نمیشه گفت ، ولی کاری رو که اول گفتم خیلی حرفه ای تر و بهتر هست
امید عزیز!
1- سایت من صفحات زیادی داره چون بیشتر جنبه تبلیغاتی داره. اگه بخوام قالبم رو به وردپرس تبدیل کنم مشکلی برای طراحی های انجام شده ام به وجود نمیاد؟
2- اگر بخوام وردپرسم رو توی یه فولدر نصب کنم و به آخرین پست هاش rss بدم بایستی چه کدهایی رو توی صفحه HTML بلاگ قرار بدم؟
3- من سایت رو آپ میکنم و لینک میدم تا شما که حرفه ای هستی یه نگاهی بهش بیاندازی و ببینی برای بلاگدهی چه روشی استفاده کنم بهتره www.Muhama.com
یه دنیا ممنون

muhama

New Member
امید عزیز!
1- سایت من صفحات زیادی داره چون بیشتر جنبه تبلیغاتی داره. اگه بخوام قالبم رو به وردپرس تبدیل کنم مشکلی برای طراحی های انجام شده ام به وجود نمیاد؟
2- اگر بخوام وردپرسم رو توی یه فولدر نصب کنم و به آخرین پست هاش rss بدم بایستی چه کدهایی رو توی صفحه HTML بلاگ قرار بدم؟
3- من سایت رو آپ میکنم و لینک میدم تا شما که حرفه ای هستی یه نگاهی بهش بیاندازی و ببینی برای بلاگدهی چه روشی استفاده کنم بهتره www.Muhama.com
یه دنیا ممنون

؟؟؟؟؟

سلام
مگه اسم پوشه اصلی سایتت توی روت هاست public_html نیست؟
حالا مراحل زیر رو به ترتیب انجام بده.
1 توی مدیریت وردپرس برو به تنظیمات و اونجا دو گزینه به نام های ""
نشانی وردپرس (URL)"" و "" نشانی سایت (URL)
"" وجود داره که هر دو گزینه رو به http://yoursite.com/blog باید تغییر بدی. توجه کن که هر دو گزینه, نه یکیشون.
2 حالا سایتت قالبش موقتی به هم میریزه که جای نگرانی نیست چون موقتا آدرسش عوض شده. و حالا باید توی فایل منجر پوشه public_html رو که توی روت هست به blog تغییر نام بدی.
3 حالا توی همون روت یه پوشه دیگه به نام public_html بساز.
4 توی این مرحله باید پوشه blog رو به داخل پوشه public_html انتقال بدی.
5 حالا تمام سایت وردپرست تحت آدرس www.yoursite.com/blog دوباره تنظیم میشه و قالبش که به هم ریخته بود کاملا درست میشه. حالا html که خودت طراحی کردی رو توی public_html بریز
6 توی صفحه اصلی سایتت که الان دیگه طراحی خودته یه لینک به بلاگ سایتت که همون www.yoursite.com/blog هستش بزن. حالا مدیریت بلاگت ازمدیریت سایت جدا میشه و بلاگت با همون وردپرس تحت نشانی www.yoursite.com/blog کار میکنه.

re

برای تکمیل جواب بالا که چند لحظه پیش براتون فرستادم باید بگم که مثلن برای رفتن به مدیریت وردپرس بعد از این کاری که گفتم باید بری به نشانی www.muhama.com/blog/wp-admin که قبلن به صورت www.muhama.com/wp-admin بود.
الان سایتتون رو دیدم که بخش بلاگش برای ورود به مدیریت وردپرس کاملن به هم ریخته بود. نمیدونم چه بلایی سرش آوردید!! :shock: :-? :shock:

جدیدترین ارسال ها

بالا