تبدیل دیتا بیس MySQL به SQLite و استفاده از آن در برنامه

moortak

New Member
با سلام خدمت دوستان عزیز

ما فقط مشکل پیش اومد برامون میایم اینجا:green:

اما سوال من

راستش من دارم روی یه برنامه قرآنی کار میکنم که البته متن قرآن رو هم از اینترنت دانلود کردم (دیتا بیس MySQL هست)

حالا میخوام که این دیتا بیس رو به SQLite تبدیل کنم که با استفاده از پلاگین اون توی برنامه ام استفاده کنم

راهی به نظر دوستان میرسه ؟ (برنامه ای چیزی ....)

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
بانک MySQL که دانلود کردید چند تا فیلد و رکورد داره ؟
برنامه خاصی برای این کار نمیشناسم ولی میشه با دلفی یه برنامه نوشت و با یک حلقه به ترتیب رکوردها رو از MySQL خوند و در SQLite اضافه کرد .

موفق باشید .

moortak

New Member
فکر میکنم برای هر آیه جدا گانه باشه

خودتون دانلود کنید فکر کنم بهتر باشه و فکر کنم خالی از لطف نباشه ببینید

کد:
[URL="http://www.qurandatabase.org/Database.aspx"]http://www.qurandatabase.org/Database.aspx[/URL]

البته ناگفته نماند که فرمت های دیگر دیتابیس هم بودند. MDB xls csv xml و حتی HTML , txt اما فکر میکنم که کار کردن روی دیتابیس ها اون هم با تفکیک آیه خیلی جای پیشرفت داره ...(ایشالله در آینده) برای همین هم فکر میکنم نزدیکترین و شبیه ترین فرمت به SQLite همونMySQL باشه

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
پيشنهاد ميكنم نسخه txt رو دانلود كنيد. بعد با يك حلقه و استفاده از تابع StrFromFile خط به خط متن رو تو يك متغير رشته اي برگردونيد.

بعد مقدار اون متغير رو تو ديتابيسي كه با پلاگين SQLite ايجاد كرديد وارد كنيد.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
چون بنده در مورد ساختار دیتابیس های MySQL اطلاع دقیقی ندارم نمیتونم راهنمایی دقیقی در این زمینه انجام بدم، ولی همونطور که دوستمون هم فرمودند، شما میتونید فایل txt رو دانلود کنید و با استفاده از حلقه ها و توابع رشته ای موجود در MMB اونها رو وارد یک دیتابیس SQLite کنید.

پ.ن: قبلاً که کمی با دیتابیس ها سر و کار داشتم، بیاد دارم که دیتابیس هایی که توسط MySQL (اگر اشتباه نکنم) ایمپورت میشدن، بصورت دستورات SQL بودن، اگر اینطور هست شما میتونید همون دستورات رو به پلاگین پاس بدید تا اطلاعات رو در دیتابیس SQLite درج کنه.

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
پ.ن: قبلاً که کمی با دیتابیس ها سر و کار داشتم، بیاد دارم که دیتابیس هایی که توسط MySQL (اگر اشتباه نکنم) ایمپورت میشدن، بصورت دستورات SQL بودن، اگر اینطور هست شما میتونید همون دستورات رو به پلاگین پاس بدید تا اطلاعات رو در دیتابیس SQLite درج کنه.
سلام دوستان
درسته این دوتا بانک اطلاعاتی شباهت هایی با هم دارن اما MYSQl امکاناتش بیشتره و مهمتر این که میشه تحت وب هم باهاش کرد (درواقع این بانک برای همین نوشته شده) البته میتونید از این بانک اطلاعاتی تحت ویندوز هم استفاده کنید که البته باید اول نصب و فعالش کنید و اگه روی سیستمی این کار انجام نشه و یا درست تنظیم نشه امکان استفاده ازش وجود نداره البته فراموش نکنید که فعلا نمیشه بوسیله MMB باهاش ارتباط برقرار کرد

moortak

New Member
evil_gates عزیز و باقی دوستان

میتونید یه مدل از کل به همراه حلقه رو آماده کنید؟

فکر میکنم که شما هم دانلود کرده باشید...!

moortak

New Member
کسی نبود این لطف رو بکنه ؟

چون هنوز دارم مراحل اولیه اسکریپت نویسی رو میگذرونم

!!

هنوز به طور کامل نمی دونم چی بنویسم و کجا بنویسم.!!!

silvercover

کاربر متخصص
کسی نبود این لطف رو بکنه ؟

چون هنوز دارم مراحل اولیه اسکریپت نویسی رو میگذرونم

!!

هنوز به طور کامل نمی دونم چی بنویسم و کجا بنویسم.!!!

آیا شما به خوندن فایل متنی از طریق mmb مسلط هستید؟

moortak

New Member
لود کردن فایل متنی خارج از پروژه در پاراگراف یا تکست رو بلد هستم ....

moortak

New Member
به نظرتون استفاده از فرمت mdb اکسس چطور هست ؟

برای اون پلاگین یا روشی وجود داره که نوشته ها رو در موقعیت مخصوص لود کرد ؟

silvercover

کاربر متخصص
لود کردن فایل متنی خارج از پروژه در پاراگراف یا تکست رو بلد هستم ....

خب بنابراین چند راه دارین. از بانک های MySQL میشه خروجی متنی و از جمله خروجی CSV گرفت. بنا بر این شما می تونید با بهره گیری از توابع کار با فایل متنی این خروجی رو تبدیل به دیتا بیس SQLite کنید.

فایل CSV چیست:
afsharm.blogspot.com/2009/04/csv.html

به زبان ساده فایلی ساده و متنی هست که داده ها در اون توسط یک عبارت جدا ساز مثل کاما از هم جدا شده.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزیز
اگه کار با توابع رشته ای و فایلهای متنی و پلاگین ها رو مسلط نیستید پیشنهاد میکنم اول به کتابهای آموزشی مراجعه کنید و اطلاعاتتون رو تکمیل تر کنید.

بعد با استفاده از پلاگین SQLite که جناب silvercover ارائه کردن یک دیتابیس بسازید.

بعد از فایل متنی حاوی اطلاعاتتون با این کد خط به خط متن رو تو یک متغیر بریزید و بعد مقدار این متغیر رو تو دیتابیس بارگذاری کنید.

کد:
file$='x:\myfile.txt'
For i=1 To NOL(file$)
  get$[i]=StrFromFile(file$,i,1)
Next i

توصیه میکنم بخش اول رو شروع کنید به آموزش تا بتونید درک صحیح از کدها و توابع رشته ای بدست بیارید.

برای قسمت دوم یعنی ساخت دیتابیس و انتقال این متغیرها به اون بانک مجددا راهنماییتون میکنیم.

موفق باشید.

moortak

New Member
از اون اوایلی که به ام ام بی علاقه مند شدم

سعی کردم کتاب هاش رو هم بخونم

اما فکر میکنم کتاب جناب مدیر بازنشسته(silvercover)خیلی جامع تر باشه

الان هم تا اونجا که پیش رفتم با همین کتاب بوده

آقای Evil Gates شما راهنمایی کنید من سعی میکنم برای خودم هجی کنم و بفهمم کد ها رو....

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزیز

بعد از اینکه با کدی که تو پست قبلی دادم تونستید خط به خط فایل متنی رو تو یک متغیر آرایه ای بارگذاری کنید. باید این اطلاعات رو به دیتابیس منتقل کنید.

از اینجا میتونید پلاگین SQLite و آموزش استفاده از اون رو که توسط جناب silvercover ارائه شده دریافت کنید.

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=111891

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا