تایپ فارسی در پروژه

Rasivell

Member
سلام

آقایون و مدیران گرامی من از کاربران خوب انواع فروم ها هستم و اولین کارم بعد از عضویت در یک انجمن ، مطالعه پست های قبلی و جستجو است..!!

من به یه صفحه ای رفتم که لینک مهمترین مطالب مربوطه در انجمن مولتی مدیا بیلدر بود و من همرو دیدم و خوندم و دیدم این مساله فارسی زیاد بیان شده ولی مشل منو هیچ کدوم حل نمیکنه..!
من با فارسی نویس armin شرکت MRT و یه فرسی نویس دیگهکه توی این سایت پی سی دانلود بود استفاد کردم و لی متاسفانه کلمات = ن ی گ پ و بعضی های دیگرو نشون نمیده...!!:cry:

حالا راحت ترن راه بهترن راه برای تایپ فارسی در این نرم افزار چیست؟
متشکر

For.sajjad

Member
دوست عزیز اول ورودتون را تبریک میگم دوم اگر جستجو میکردید حتما جواب و پیدا می کردید لطفا برای پست های بعدی دقیق تر جستجو کنید
برای تایپ فارسی در MMB باید به روش زیر عمل کنید:
1- وارد قسمت خصوصیات متن بشید
2- گزینه Font را انتخاب کنید
3- توجه داشته باشید که فونت انتخابی فارسی را پشتیبانی کند
4- قسمت script همان بخش را بروی Arabic تنظیم کنید

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    36.1 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • 2.jpg
    2.jpg
    34.1 کیلوبایت · بازدیدها: 7

Rasivell

Member
سلام

اول متشکرم

دوم: دوست گلم من جستجو کردم..! من از فارسی نویس استفاده میکنم و وقتی این گذینه رو باز میکنم arabic نداره..!!! ولی وقتی فونتانگلیسی انتخاب میکنم این گزینه میاد..!!! با فونت انگلیسی نمیشه فارسی تایپ کرد.. من میخوام از فونت های زیبای این فارسی نویس هااستفاده کنم..

حالا چیکار کنم؟

Rasivell

Member
آقایون شرمنده تازه متوجه شدم....! ردیق شد قربونت.. ببین من برنامه نویس بلد نیستم (خیلی کم) توی انجمن هم خیل کار های حرفه ای برای این کار گفته بودند من نتونستم..!! و اون اینه که من میخوام وقتی اتوران اومد بالا سریع بدون پرسش از کاربر فلش پلیر نصب بشه..!
شما کارت درسته یه راه اسون مثل ان تایپ فارسی بگو فدات شم..

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز

در تکمیل گفته های دوستمون For.sajjad :
1- چون کامپیوترهایی که مالتی مدیا روی آنها میره شاید فونت مورد نظر رو نداشته باشند
برای جلوگیری از مشکلات بعدی ...بهترین کار اینه بعد از تایپ فارسی ...اون متن رو به
تصویر تبدیل کنید با Convert Bitmap و بعد اگر تمایل دارید می تونید به همین تصویر اکشن
هم بدهید

....
....

آخرین ویرایش:

Rasivell

Member
دوستان من چند سال با این برنامه کارهای بزرگی کردم...!!! متاسفانه اون موقع سنم کم بود.. و اصلا سمت فارسی نویسی نرفتم..!!! بابت فونتها هم مشکلی ندارم کاری میکنم خودشون تو سیستم طرف نصب بشه.. و توی کاری که من میکنم باید متن باشه نه این که تبدیل به عکس ، بیت مپ و یا هر چیز دیگه ای بشه..!! مشکل من اینه که الان میخوام فلش رو بدون اجازه گرفتن از کاربر نصب کنم که متاسفانه از ترفندای اون زمون چیزی یادم نموند و اینه که از اساتید این جا راهنمایی خواستم .. هر کی بلده بسمه الله

از همه ممنونم بابت همکاریشون و اهنمایی

آخرین ویرایش:

irGoogle

Member

در تکمیل گفته های دوستمون for.sajjad :
1- چون کامپیوترهایی که مالتی مدیا روی آنها میره شاید فونت مورد نظر رو نداشته باشند
برای جلوگیری از مشکلات بعدی ...بهترین کار اینه بعد از تایپ فارسی ...اون متن رو به
تصویر تبدیل کنید با convert bitmap و بعد اگر تمایل دارید می تونید به همین تصویر اکشن
هم بدهید

....
....
1- که فونت رو میشه نصب کرد، پس دیگه چرا باید عکس کرد که حجم رو افزایش بده؟
2- آیا در تعداد نصب فونت ها محدودیتی وجود داره؟

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
1- که فونت رو میشه نصب کرد، پس دیگه چرا باید عکس کرد که حجم رو افزایش بده؟
2- آیا در تعداد نصب فونت ها محدودیتی وجود داره؟

بله روش منطقي به جاي عكس كردن متن، نصب فونت هست

در مورد نصب فونت هم محدوديتي وجود نداره. اما براي جلوگيري از برنامه نويسي اضافي و سنگين شدن پروژه فقط فونتهايي كه در برنامه استفاده كرديد و اطمينان داريد كه از فونتهاي پيشفرض ويندوز نيست رو نصب كنيد.

موفق باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا