افزونه 2 تایپیک جامع رندروخروجی گرفتن در افتر افكتز

مرسی از اینکه سوالمو پیچوندی که خودمم قاطی کنم.
نه.
سوالو اینطور مطرح میکنم : اگر شما بخوای چندتا کلیپ با پسوند avi رو به یک کلیپ تبدیل کنی (اصلا افکتی در کار نباشه.فقط به هم چسبوندن کلیپها مطرحه) و بخوای سریع خروجی بگیری چکار میکنی؟

آیا توی افتر اونارو پشت سر هم میچینی و رندر میگیری؟ یا با نرم افزار دیگه ای این کارو میکنی؟

تکه کلیپهای من وقتی پشت سر هم قرار بگیرن 60 دقیقه میشن.
رندر این 60 دقیقه با افتر وحشتناک طول میکشه با اینکه همه فوتیج هستن و افکتی ندارن.
امیدوارم که متوجه شده باشید.

بازم تشکر.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
خواهش میکنم:green: پس وظیفه مدیر چیه؟ :cool:
خوب نه ، من هیچ وقت همچین کاری رو نمیکنم! چون افتر اصلا نرم افزار ادیت و رندر گرفتن 60 دقیقه فیلم نیست...
شما تیکه هات رو ببر تو پریمیر بزن پشت هم و با اون رندر بگیر:wink:
موفق باشی:oops:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام دوست عزیز نرم افزار Edius هم سرعت خیلی قابل قبولی داره و برای تدوین و کات به کات خیل عالیه البتهخوبیه Premire اینه که با افتر مچ نره مثه مارکر ها و ............

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
مشکل اینجاست که پریمیر افکتهای افتر رو پشتیبانی نمی کنه . ( وقتی از افتر وارد می کنیم )
خود من همین مشکل رو داشتم و دارم .

هیچ کس هم نمی دونه چرا .
از adobe dynamic link , ... export for permier هم استفاده کردم اما انگار نه انگار .
بهترین کار انگار اینه که تا می تونی تو پریمیر افکت بدی . اگه جایی با پریمیر کم آوردی فقط همون قسمت رو تو افتر انجام بده و رندر بگیر .

اگه کسس راه دیگه ای می دونه بگه .
خیلی لازم میشه .

پریمیر خیلی سرعت رندر بالایی داره .
مثل افتر افکت نیست که وسط رندر ارور بده . :-?

aligraphic

Well-Known Member
دوست عزیز این مشکل من هم بوده پریمیر افکت های افتر رو نمیشناسه!
اگه به کلیپ 60 دقیقه ای افکت دادید بهترین کار همینه که تو افتر رندر کنید می تونید رندرتون رو به چهار قسمت 15 دقیقه ای تبدیل کنید برای این کار میبایست اهرم رو اول روی صفر و از روی کیبورد b رو بزنید و بعد اهرم رو به دقیقه 15 برده و n را بزنید اینجوری محدوده ی رندر شما به همین 15 دقیقه اول محدود میشه.
بعد از رندر باید همین کارو از دقیقه 15 تا 30 انجام بدید و رندر دوم رو انجام بدید و الی آخر رندر های بعدی رو به همین ترتیب انجام بدید

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
مشکل سرعت کم در رندر

سلام خدمت همه اساتید خودم :rose:
من رو سیستمم سون 64 بیتی و 6 گیگ رم و Cpu Core 2 Quad 6600 دارم.

تو افتر Install Ram رو میزنه 6 گیگ
مقدار رم برای افتر رو میزنه 4.5 گیگ
مقدار رم برای برنامه های دیگه رو میزنه 1.5 گیگ

قبلا که رم سیستمم 4 گیگ بود موقع رندر اون پایین مینوشت مثلاً 40% از 4 گیگ

سوالم اینه این عدد از وقتی رم 6 گیگ کردم اکثرا زیر 20 هست

سوال دومم همونطوری که گفتم سی پی یو 4 هسته دارم و وقتی Memory & Multiprocessing رو فعال میکنم و سی پی رو برای افتر میدم 3 و برای سایر برنامه ها میدم 1 عملا به جای اینکه سریعتر رندر بگیره همون مقدار یا کمی هم بیشتر طول میکشه؟؟؟:-?

عزیزان مشکل چیه؟؟

من برای رندر اکثرا از Quick Time و کمپرسینگ H264 اش استفاده میکنم.
سایز کامپ هم 1920*1080

Leoric

Member
برادر عزیزم به نظر من طولانی شدن مدت رندر با این ابعاد تصویری که شما گفتید طبیعیه !مقدار استفاده از رم هم کلا تو سیستم های جدید

از 4 Gig بالاتر نمی ره . من با فروشندهاشون که صحبت می کردم می گفتن ارجینال اغلب سیستم ها رم 4 ه و وقتی رم

به صورت دستی اضافه میشه کاربرد خاصی نداره و مادربورد بیشتر از اون 4 gig جواب نمی ده . در مورد کم کردن زمان رندر هم چند تا نکته

کلیدی یاد گرفتم که امیدوارم مفید باشه .

1 . بستن همه ی برنامه ها . حتی Task Mananger . الیته این نکته رو هم بگم بهترین سیستم عامل برای کار گرافیکی سیستم عامل

مکینتاشه ( به این خاطر که برنامه های جانبی فعال کمتری نسبت به دیگر سیستم عامل ها داره )

2. در موقع رندر Caps lock کیبرد رو روشن کن تا تصویر رندر شده رو نمایش نده و عملیات رندر سریع تر انجام بشه .

3. می تونی از برنامه ی فوق العاده ی TuneUp استفاده کنی . کار این برنامه ساماندهی سیستمه و (به نظر من ) همونقدر که سیستم

به آنتی ویروس نیاز داره به این برنامه هم نیاز داره . تو این برنامه یک Mode خاص به نام Turbo وجود داره که می تونه سرعت سیستم رو تا

چندین برابر بالا ببره . ساختار کاریش هم به این صورته که همون برنامه های بی کاربرد یا کم کاربرد رو غیر فعال می کنه تا سرعت انجام کار

بالا بره . این نکاتی بود که به ذهنم می رسید !

آخرین ویرایش:

shirani

سایز کار خوب بالا احتمال خیلی زیاد به خاطر همینه

کارهای که معمولاً کار گرافیکی منظورم استفاده از فوتیج های زیاد و با کیفیت بالا باشه رندرش خیلی زمان بر میشه استفاده از پلاگین های مثل پارتیکال و پلاگین های این چنینی نیاز شدید به کارت گرافیک قوی داره

در مورد نحوه استفاده از رم هم معمولاً افتر افکتز به صورت پلکانی اون زیاد میکنه و از رم استفاده میکنه موقع رندر شما سعی کن از برنامه های دیگه استفاده نکنید تا بتونه کامل از کل رم استفاده کنه

بعدش شما احتمالاً قبلاً کاریکه از سیستم کشیدی سبک تر بوده و فکر میکنید الان سیستم شما ضعیف تر عمل میکنه

:rose:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
منم پیشهادم اینه که فضای مورد نیاز برای Scrach Disk رو توی یک درایو خالی
و با دسترسی آسون و با میزان حجم بالا قرار بده
موفق باشی
.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
منم پیشهادم اینه که فضای مورد نیاز برای Scrach Disk رو توی یک درایو خالی
و با دسترسی آسون و با میزان حجم بالا قرار بده
موفق باشی
.

سلام ایمان جان :rose:

Scrach Disk افتر کجاس؟

منظورت همون Disk cache هستش؟

واینکه چه مقدار فضا بهش بدم؟

10 گیگ خوبه؟

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی

مقدار استفاده از رم هم کلا تو سیستم های جدید

از 4 Gig بالاتر نمی ره . من با فروشندهاشون که صحبت می کردم می گفتن ارجینال اغلب سیستم ها رم 4 ه و وقتی رم

به صورت دستی اضافه میشه کاربرد خاصی نداره و مادربورد بیشتر از اون 4 gig جواب نمی ده​

سلام

البته من خودم هنوز بررسی و تحقیق کامل تو این زمینه نکردم اما بیشتر توضیح می دید؟ 4 گیگ که کمه ؟؟!!
در اولین فرصت چند تست انجام می دهم نتیجه را می گم

وقت اضافه:
حرف فروشنده ها 90 درصد غلط و بازاری مابانه است. تو پایتخت دو سه روز پیش یه بحثی در مورد دوربین 5d و 7d بود فروشنده داشت اطلاعات غلطی میداد به مشتری رو کاملا گمراهش می کرد من چون کاملا رو اون مطلب اشراف داشتم و تحقیقاتم کامل بود به مشتری راه حل مشکلش رو گفتم اما چون کمی مظلومانه صحبت می کنم و فروشنده قاطعانه صحبت می کرد به حرف من توجه نکرد!! بعد از استدلال من ، فروشنده حرف خودش رو زد که کاملا و کاملا و کاملا غلط بود. دلم سوخت و از مغازه بیرون آدم. البته تقصیر خود مشتری بود وقتی دید من یه سری اطلاعات دارم به جای این که من رو دو دستی بچسبه ول نکنه فکر می کرد از اینهایی هستم که خودم رو نخود آش می کنم.

بدرود

آخرین ویرایش:

j_saviz

New Member
سلام
اینکه گفته شده بیشتر از 4 گیگ استفاده نمیشه حرفی کاملا اشتباه است.
من خودم 8 گیگ رم دارنم که افتر از 6 و نیم گیگ اون تو زمان رندر استفاده میکنه.
توی تنظیمات هم میشه این مقدار رو تغییر داد.

در مورد کند بودن سرعت رندر خب با این سایزی که شما فرمودید طبیعی هست چون واقعا سایز زیادییه.
من نمی دونم چرا اینقدر سایز رو بالا بردید، برای کار خاصیه؟ یا اینکه عشق کیفیت هستید؟
خلاصه سرعت بستگی به چیزای زیادی داره
cpu باید با رم ها و مادر برد هماهنگ باشه اونمقع شما اگه با هم همانگ بودید میرسیم به هارد که سرعتش پایین ترین سرعت در سیستم هست. البته هارد های جدید با کش بالا اومده اند و یسری هاردهای اس دی که قیمتشون بالاست.
اینکه تمام کار شما در یک هارد باشه یا اینکه چند قطعه هارد در سیستم شما کار کنند و فوتیج ها در یک هارد و فایل رندر گرفته شده هم در یک هارد دیگر باشند هم تاثیر دارند. منظورم از هارد قطعه هارد است نه درایو های سیستم.

Leoric

Member
سلام

البته من خودم هنوز بررسی و تحقیق کامل تو این زمینه نکردم اما بیشتر توضیح می دید؟ 4 گیگ که کمه ؟؟!!
در اولین فرصت چند تست انجام می دهم نتیجه را می گم

وقت اضافه:
حرف فروشنده ها 90 درصد غلط و بازاری مابانه است. تو پایتخت دو سه روز پیش یه بحثی در مورد دوربین 5d و 7d بود فروشنده داشت اطلاعات غلطی میداد به مشتری رو کاملا گمراهش می کرد من چون کاملا رو اون مطلب اشراف داشتم و تحقیقاتم کامل بود به مشتری راه حل مشکلش رو گفتم اما چون کمی مظلومانه صحبت می کنم و فروشنده قاطعانه صحبت می کرد به حرف من توجه نکرد!! بعد از استدلال من ، فروشنده حرف خودش رو زد که کاملا و کاملا و کاملا غلط بود. دلم سوخت و از مغازه بیرون آدم. البته تقصیر خود مشتری بود وقتی دید من یه سری اطلاعات دارم به جای این که من رو دو دستی بچسبه ول نکنه فکر می کرد از اینهایی هستم که خودم رو نخود آش می کنم.

بدرود

آره قبول دارم فروشنده ها زیاد حرف می زنن . اما این یارو رفیقم بوده . از اینها هم که بگذریم من خودم فاکتور

اصلیشون رو از نمایندگی اصلی فروش دیدم . هیچکدوم از سیستم ها رم 4 به بالا نداشتن ! j_saviz عزیز من

منظورم این نبود که فقط 4 گیگ از رم جواب میده و دیگه بیشتر از اون کارایی نداره . منظورم این بود شرکت ها

سیستم ها رو با مادربوردایی میدن که ظرفیت مثلا 4 گیگ رم رو داره اما تو داخل کشور به صورت دستی 4 گیگ

دیگه اضافه می کنن و گرنه مطمعا از 4 گیگ که چه عرض کنم از 8 گیگ رم هم بالاتر سیستم میشه بست . تازه

این بحث مال چند روز پیشه که البته به صحبت چند هفته پیش من با این فروشنده بر میگرده .

shirani

احتمالاً دوستتون بد به گوشش رسیده سیستم عامل های 32 بیت 3 گیگ بیشتر رم ساپورت نمیکنند

من الان 8 گیگ رم دارم مثل شیر داره کار میکنه مادر بورد هم تا 8 گیگ ساپورت میکنه مال 2 سال پیش هم هست بعد بصورت دستی اضافه میشه را من نفهمیدم یعنی تو ایران اسلت رم اضافه میکنند به مادر بورد

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
آره قبول دارم فروشنده ها زیاد حرف می زنن . اما این یارو رفیقم بوده . از اینها هم که بگذریم من خودم فاکتور

اصلیشون رو از نمایندگی اصلی فروش دیدم . هیچکدوم از سیستم ها رم 4 به بالا نداشتن ! j_saviz عزیز من

منظورم این نبود که فقط 4 گیگ از رم جواب میده و دیگه بیشتر از اون کارایی نداره . منظورم این بود شرکت ها

سیستم ها رو با مادربوردایی میدن که ظرفیت مثلا 4 گیگ رم رو داره اما تو داخل کشور به صورت دستی 4 گیگ

دیگه اضافه می کنن و گرنه مطمعا از 4 گیگ که چه عرض کنم از 8 گیگ رم هم بالاتر سیستم میشه بست . تازه

این بحث مال چند روز پیشه که البته به صحبت چند هفته پیش من با این فروشنده بر میگرده .

سلام و درود
جدی میگید؟ دارم شاخ در میارم. البته افرادی که تو این کار هستند می دونند چی بخرند و چه سیستمی.
اما یعنی فروشنده می دونه این مادر برد چهار گیگ رم بیشتر ساپورت نمی کنه و یک نفر هم برای کار ادیت کامپیوتر بخواد و این کامپیوتر رو بهش بدند؟!! و بعد چهار گیگ رم الکی اضافه کنند!!!

من چند سال پیش تو کار اسمبل سیستم هم بودم اما خیلی وقته نیستم منتهی این سیستم آخرم رو هم خودم بستم اما تا جایی که من می دونم هر مادربردی طبق دفترچه راهنما رم میخوره ( نه بیشتر ) و حتی چینش رم ها طبق دفترچه قوانین خاصی داره مثلا اینجوری ببنیدم تا دو مگ ساپورت می کنه و یا دو تا دو مگ بندازی یا سه تا یک مگ یا دو تا سه مگ و یا هر چی همش طبق قوانین است. و اگر شما اشتباه بندازی سیستم بالا نمیاد و بوق خطای مموری می زنه. حالا چجوریست که چهار مگ رم که مادر برد نمیشناسه میندازیم و سیستم بوقی نمی زند اما به هیچ درد نمی خورد؟ دارم شاخ در میارم!!

البته فروشنده دوست شما هم که باشه اطلاعات خودش رو میده ( ممکنه درست باشه ممکنه اشتباه ) . فروشنده ای که بگه "نمی دونم" تا حالا ندیدم. البته فروشنده بسیار دیدم که 5 تا می دونه به اندازه ای آدمی که 100 تا میدونه حرف میزنه. خدایا منو ببخش که تهمت نزنم من مشت نمونه خروار گفتم

ممکنه شما رو یه سیستم مثلا چهار مگ رم ببندی و یک برنامه یا یک سیستم عامل فقط بتونه از 2 مگ استفاده کنه این فرق داره با این که مادر برد چهار مگ بیشتر نشناسه و 6 مگ روش رم بندازی. عجب!

بدرود

Leoric

Member
shirani جان عرض کردم خدمتتون .بله اسلت هم اضافه می کنن. اینجور فکر کن شما یه پراید داری بعد بخوای روش تایر پاترول بندازی : دی ! خوب شاید با اون تایرم بتونی

حرکت کنی . اما به نظرت همچین کاری عقلانیه .؟ مطمعا نه ! اما این کارا رو میکنن ! واسه سود بیشتر ! البته بحث ما اون زمان رو لب تاپ

بود پسره ( فروشنده ه ) به من گفت من می تونم برات همین الان ببندم اما می دونم جواب نمی ده واست ! حالا خو دانی ! M like جان

جای هیچ تعجبی نداره ! اینجا گوسفند رو رنگ می کنن جا گاو بهت میدن . منت هم می زارن سرت ! بابا خود من سیستم رو چند سال

پیش بردم سمت خدمات کامپیوتریه برا CDRam. جلو خودم اینقدر از Power ریست کرد این بیچاره رو که رم سوخت . بعد یارو در می اد میگه

رمت مشکل داره . احتمالا نیمسوز بوده تو حالا پول CDRam رو بده تا برم سراغ رم !!!!!!!!! اینجوریه دیگه

shirani

به هر حال من هرچی بگم فایده نداره اولین بار تو این 15 سال هم چین چیزی میشنوم اولین سیستم که من داشتم رمش 32 بود تو کت من یکی نمیره این حرفی که شما میزنید شرمنده

:rose:

Leoric

Member
برادر من ، من نمی گم نیست بابا . هست اما این جایی که من هستم !شرایط اینجوریه . اینطوری که اینا گفتن منم بازگو کردم ! همین ! والا

نمی دونم چی بگم !

جدیدترین ارسال ها

بالا