افزونه 2 تایپیک جامع تراکینگ

انجام پوشش از طریق ترک موشن در برنامه افتر

• از طریق ترک موشن

رای: 13 50.0%
  • استفاده از پلاگین خاص

رای: 13 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    26

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من خودم نمیدونم چی این پلاگین ولی فکر کنم برای تراکینگ

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه...
منظور ایشون 3D Ledge هست که اندرو کریمر تو آخرین آموزشش گذاشت ، منم باهاش کار نکردم ، یه جستجو هم کردم چیز خاصی پیدا نشد برای حل این مشکل:-?
اگه چیزی پیدا کردم میزارم:wink:
راستی شما این فایل Script رو کجا کپی کردی و استفاده میکنی که این ارور رو میده؟؟؟
موفق باشید:oops:

www_3d_boy3

Well-Known Member
توی صفحه دسکتاپ کپی کردم و همونطور که اندرو میگه انجام میدم اما این ارور میده ... کسی باهاش کارکرده؟ میخوام ببینم کار میکنه اصلا یا نه؟

s_mostafa_h

Well-Known Member
Track Motion ، لطفا راهنمایی بفرمایید ...

با سلام
من در افتر افکت تازه کارم . می خواستم پس زمینه فیلمی رو که روی یه آدمی زوم می کنه ، یه منظره بندازم . از track motion استفاده کردم . ولی مشکل اینجاست که با لینک کردن پس زمینه به شی Null که مربوط به اون فیلم است ، پس زمینه درست در سر جایش قرار نمی گیره . کسی آموزشی یا راهنمایی در این زمینه داره ، ممنون میشم .
با تشکر

gon4431

Member
با سلام
من در افتر افکت تازه کارم . می خواستم پس زمینه فیلمی رو که روی یه آدمی زوم می کنه ، یه منظره بندازم . از track motion استفاده کردم . ولی مشکل اینجاست که با لینک کردن پس زمینه به شی null که مربوط به اون فیلم است ، پس زمینه درست در سر جایش قرار نمی گیره . کسی آموزشی یا راهنمایی در این زمینه داره ، ممنون میشم .
با تشکر
==========================================
سلام دوست عزیز اگه میشه یکم واضح تر بیان کنین . صحنه تون رو بهتر شرح کنین . آیا الان شما یه فیلمی دارین که پس زمینه نداره ؟ یعنی شخصیت فیلم جلوی پرده سبز یا آبیه ؟ خوب متوجه نشدم .
اگه بتونی چند ثانیه از کار رو رندر کنی و بذاری خیلی خوب میشه . ( اینطوری میشه بهتر فهمید )
همون فیلمی که گفتی زمینه جدیده سر جاش وای نمی ایسته .

s_mostafa_h

Well-Known Member
سلام
خدمت تان عرض کنم ، صحنه یک قطار است که ایستاده ، منتها دوربین را که ابتدا از زاویه جلو داره فیلم میگیره ، پس از 10 ثانیه ، به صورت به طوری که در 5 ثانیه اول از جلو به سمت درب چپ ، مجددا از همان درب به حالت اول بر می گردد .
می خوام انتهای قطار فیلم که پس زمینه نداره ، به یک تونل ختم بشه . حرکت دوربین ابتدا در نقطه 1 ( که تونل دیده میشه ) سپس نقطه 2 و مجددا نقطه 1 که باید مجددا تونل دیده بشه ( در فریم آخر ) با Track motion

پیوست ها

• Train.jpg
    Train.jpg
    88.7 کیلوبایت · بازدیدها: 40

gon4431

Member
دوست عزیز اگر تو این صحنه از مکان یک بخواهیم به 2 برویم و یک چرخش خفن داشته باشیم . یه مقدار کار پیچیده میشه . میگم پیچیده به خاطر اینکه اگر زمینه نداشته باشیم . تو بوجو ترک کردن سخت میشه به این خاطر میگم . نه اگه داشته باشیم یعنی همون فیلم واقعی قطار که یک پشت صحنه ای داره. درسته ؟ بعد ما میاییم چیکار میکنیم با بوجو صحنه رو ترک میکنیم . تازه تو خود بوجو قطار رو اشتباه نکنم باید ماسک کنیم ( باید تست شود ).تا حرکت پشت زمینه مون که همون طبیعته بیاد چی ........ ترک بشه .
حالا ما یه سری اطلاعات پوزیشن و روتیشن داریم که باید با فرمت افتر خروجی بگیریم . همون ma
تازه اگر خوب ترک بشه . کلی مکافات دیگه میمونه .
حالا بعد اون باید از یه سری المان ها برای پشت صحنه استفاده کنین . اون فایل اکسپورت شده رو تو افتر اجرا میکنیم . میبینیم که دیتای . حرکت دوربین تو افتر مون باز شده . حالا از کف گرفته تا نمای پشت قطار . حالا شما هر چه تو این صحنه در کامپ افتر اگر اضافه کنین . ( بعلاوه یه سری تنظیمات دیگه ) انگار واقعاً تونل پشتی یا ابر یا آسمون حالا هر چی که در لایه پشت فیلم اگر قرار بگیره . فکر میکنه آدم که اینا از قبل بودن . بسته به خلاقیت شما داره . باز میگم اینا فقط در حد گفتن بود . مطمئنا تو عمل تو یه سری از جاها آدم به مشکل بر میخوره . که اونم به خاطر کم بودن یه سری از اطلاعاته . که همه کامل نیستن . باید از آموزش های درست و حسابی در این رابطه استفاده بشه . که اونم . خیلی کمه .
حالا تو اولین شات که گفتی می خام انتهای قطار تونل باشه . من اومدم یه صحنه تری دی زدم . یه زمینه آوردم . یه camera shake گذاشتم .و یه سری از جاها از زمینه رو ماسک کردم . دود گذاشتم و اون صحنه رو ساختم . راستی اگر دقت بشه مقداری ضعف داره اونم به خاطر عجله بود . ببین دیدنش خالی از لطف نیست .

پیوست ها

• Final (1).rar
    910.5 کیلوبایت · بازدیدها: 83
آخرین ویرایش:

aconital

Member
دوست عزیز اگر تو این صحنه از مکان یک بخواهیم به 2 برویم و یک چرخش خفن داشته باشیم . یه مقدار کار پیچیده میشه . میگم پیچیده به خاطر اینکه اگر زمینه نداشته باشیم . تو بوجو ترک کردن سخت میشه به این خاطر میگم . نه اگه داشته باشیم یعنی همون فیلم واقعی قطار که یک پشت صحنه ای داره. درسته ؟ بعد ما میاییم چیکار میکنیم با بوجو صحنه رو ترک میکنیم . تازه تو خود بوجو قطار رو اشتباه نکنم باید ماسک کنیم ( باید تست شود ).تا حرکت پشت زمینه مون که همون طبیعته بیاد چی ........ ترک بشه .
حالا ما یه سری اطلاعات پوزیشن و روتیشن داریم که باید با فرمت افتر خروجی بگیریم . همون ma
تازه اگر خوب ترک بشه . کلی مکافات دیگه میمونه .
حالا بعد اون باید از یه سری المان ها برای پشت صحنه استفاده کنین . اون فایل اکسپورت شده رو تو افتر اجرا میکنیم . میبینیم که دیتای . حرکت دوربین تو افتر مون باز شده . حالا از کف گرفته تا نمای پشت قطار . حالا شما هر چه تو این صحنه در کامپ افتر اگر اضافه کنین . ( بعلاوه یه سری تنظیمات دیگه ) انگار واقعاً تونل پشتی یا ابر یا آسمون حالا هر چی که در لایه پشت فیلم اگر قرار بگیره . فکر میکنه آدم که اینا از قبل بودن . بسته به خلاقیت شما داره . باز میگم اینا فقط در حد گفتن بود . مطمئنا تو عمل تو یه سری از جاها آدم به مشکل بر میخوره . که اونم به خاطر کم بودن یه سری از اطلاعاته . که همه کامل نیستن . باید از آموزش های درست و حسابی در این رابطه استفاده بشه . که اونم . خیلی کمه .
حالا تو اولین شات که گفتی می خام انتهای قطار تونل باشه . من اومدم یه صحنه تری دی زدم . یه زمینه آوردم . یه camera shake گذاشتم .و یه سری از جاها از زمینه رو ماسک کردم . دود گذاشتم و اون صحنه رو ساختم . راستی اگر دقت بشه مقداری ضعف داره اونم به خاطر عجله بود . ببین دیدنش خالی از لطف نیست .

به جرات میگم شما از بهترین ها هستید :rose:

s_mostafa_h

Well-Known Member
ممنون از پاسختان و ارسال فایل ، اما همانطوری که من عرض کردم دوربین من اینجا می چرخه ، از راست به چپ و مجددا به حالت اول . در فایل ارسالی شما تقریبا دوربین ثابت بود .

gon4431

Member
salam

ممنون از پاسختان و ارسال فایل ، اما همانطوری که من عرض کردم دوربین من اینجا می چرخه ، از راست به چپ و مجددا به حالت اول . در فایل ارسالی شما تقریبا دوربین ثابت بود .
============================================================
دوست عزیز گفتم که کار زیاد میبره . حالا اگه امکان داره فایل ویدوئی رو با یه کیفیت مناسبی آپلود کنین:). همون چند ثانیه ای که میگین . البته زمینه و بک گراند هم داشته باشه .
ببینم میشه کاری کرد . اگه با اون چیز هایی که دم دست دارم و با این سیستم نفتیم . :-?بتونم اون چیزایی رو که تو ذهن شماست رو در بیارم خیلی خوشحال میشم . که هم شما نتیجه گرفته اید و هم من به اندوخته هام افزوده میشه
اگر هم که نشد . میگم که متاسفانه نشد . خوب در نیومد . و باید از دوستان و اساتید دیگر کمک بگیریم . من هم دنبالش میگردم و اینکه میشه دست به دست هم بدیم و این کار رو تموم کنیم . فقط اینکه دوستان و اونایی که خوب بلدن واقعا تنبلی نکنن و هر چی بلدن رو کنن . ( ای ول دارن ):green:
اینجا اومدیم که یاد بدیم و یاد بگیریرم
فعلا
و بدرود

s_mostafa_h

Well-Known Member
از لطفی که دارید بسیار ممنون ، متاسفانه حجم فایل بالاست و ضمن اینکه این یه پروژه است و من هم هنوز اونو تحویل ندادم ، ولی یه نمونه مشابه اونو میدم که اونو که من میگم ، منظورم باشه ، فایل بسیار ساده است . ببینم با اینترنتی که من دارم میشه آپلود کرد ؟
راستی یه سوال ؟
من فکر می کنم در این فیلم که من دارم ، نقطه مناسبی را نمی توانم پیدا کنم که با آن بشه با track motion کار کرد . حال سئوال لینه که آیا میشه با paint نقطه از فیلم را علامت گذاری کرد ؟
من اینکار رو کردم ، منتها به محض اینکه می خوام روی اون Track رو پیاده کنم ، نقطه Paint شده محو میشه ، راهی وجود داره مثل فتوشاپ ، اینا ( نقطه Paint شده و فیلم ) رو به هم چسبوند .
بسیار ممنون

آخرین ویرایش:

gon4431

Member
از لطفی که دارید بسیار ممنون ، متاسفانه حجم فایل بالاست و ضمن اینکه این یه پروژه است و من هم هنوز اونو تحویل ندادم ، ولی یه نمونه مشابه اونو میدم که اونو که من میگم ، منظورم باشه ، فایل بسیار ساده است . ببینم با اینترنتی که من دارم میشه آپلود کرد ؟
راستی یه سوال ؟
من فکر می کنم در این فیلم که من دارم ، نقطه مناسبی را نمی توانم پیدا کنم که با آن بشه با track motion کار کرد . حال سئوال لینه که آیا میشه با paint نقطه از فیلم را علامت گذاری کرد ؟
من اینکار رو کردم ، منتها به محض اینکه می خوام روی اون Track رو پیاده کنم ، نقطه Paint شده محو میشه ، راهی وجود داره مثل فتوشاپ ، اینا ( نقطه Paint شده و فیلم ) رو به هم چسبوند .
بسیار ممنون

============================================
بله دوست من میشه 100% خیلی هم ساده است . شما به نکته جالبی اشاره کردید .
یه مثال میزنم تو یه سری از فیلم ها شخصیت ها رو با سیم نگه می دارند که انگار رو هوا معلقه درسته . ولی در پرداخت نهایی اون کابل ها حذف میشن . اما چطور ...
این روشی که میگم شاید اون راهی نباشه که اکثر فیلم ساز ها میرن . امــــا اینم بد نیست . امتحان کنین میفهمین .
یعنی شما میتونیم روی فریم هاتون تو فتوشاپ هر کاری انجام بدین . پاک کردن . نقطه گذاری به قول شما . ابزار های پچ و کلون و از این حرف ها ....
خب شروع می کنیم
ابتدا فیلمتون رو تو افتر بیارین . به منوی Composition رفته و گزینه Make movie را بزنین . در قسمت output moudle زیر render setting این آپشن را وارد کنید . قسمت فرمت را به FilmStrip تغییر بده . اوکی کن . آدرس خروجی رو بده . و رندر رو بزن .
حالا فتوشاپ رو باز کن خروجی شما با نام و اسم خودش و با فرمت FLM هستش . که شما میایین اون رو تو فتوشاپ میارین. حالا چی میشه . در یک سند . تمام فریم های فیلم در کنار هم هستند . کار شما اینجا شروع میشه . تغییراتتون رو انجام بدین . save کنین در آخر . افتر رو باز کنین . اون فایل FLM را لود کنین . میبینین تغییرات رو فیلم اعمال شده اونم خیلی جالب .
امیدوارم برای شما و دوستان مفید بوده باشد .

s_mostafa_h

Well-Known Member
من نمونه فایل رو گذاشتم . Background شبیه چیزی است که داخل پیوست است . تونل تقریبا در ابتدا و انتها فریم ها دیده می شود .
یه فایل ساده رو گذاشتم ، فایل من شبیه چیزی است که این نمونه رو قرار دادم .
برای Track motion چیکار باید کرد ؟
متشکرم

پیوست ها

• Train.rar
    753.3 کیلوبایت · بازدیدها: 95

shirani

یک چیزی من بین کلام دوستان بگم

شما با فرمت mov تو فوتوشاپ می تونید اون باز کنید با براش نقطه گذاری هاتون انجام بدید ولی معمولاً موقع فیلم برداری باید فکر این جا را می کردید

gon4431

Member
سلام

با در نظر گرفتن کیفیت پایین . یه چیزایی انجام دادم . همونطور که کارت ساده است . ترکینگ هم ساده به نظر میرسه
2 تا ترکینگ گذاشتم
یکی که با زمینه تونل
ویکی هم در محیط تری دی مکس . برای اینکه یه مقدار آشنا بشی این یکی رو هم گذاشتم .
آخرای فیلم یه مقداری . اجسام و زمینه ها می خوان پرش کنن . حالا شما یه دادی بر سرشان بزن و بگو بشینین و ساکت باشین:lol:
به قول اساتید . نقطه گذاری و مارک کردن رو باید حین فیلم برداری انجام بدین ( منظور : در کارهای آتی ) تا نتیجه بهتری بگیرین .
راستی تو صفحه اول طریقه کار کردن با فریم ها رو میخواستی برات گذاشتم . 0 همون Film Strip حتماً انجام بده .

پیوست ها

• 3d train track.rar
    264.5 کیلوبایت · بازدیدها: 78
  • 02 After TRack.rar
    240.9 کیلوبایت · بازدیدها: 68

s_mostafa_h

Well-Known Member
سلام
با تشکر از gon4431 ،
من مجددا مجبور شدم ، 500 فریم را که حداقل 12 ساعت طول می کشه ، را مجددا رندر کنم . البته با تغییراتی .
با film strip هم نمی شد این کار رو درست کرد .
شما با فرمت mov تو فوتوشاپ می تونید اون باز کنید با براش نقطه گذاری هاتون انجام بدید ولی معمولاً موقع فیلم برداری باید فکر این جا را می کردید
خوب بله ، فکر اینجاش و نکرده بودم .
یه صحنه شبیه سازی شده رو هم جایگزین کردم ، ولی درست از آب در نیامد . به هر حال یه تجربه خوبی بود . حداقل 2 روز تمام با این AE سر و کله زدم .

shirani

از این به بعد تمام مشکلات و سوالات مربوط به تراکینگ در این تایپیک :rose:

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
تراکینگ با mocha

سلام

من تاپیکهای مربوطه رو خودندم. مثل تاپیک جامع تراکینگ. ولی چون اینکار با برنامه های مختلف میتونه انجام بشه بهتره برای هر برنامه جداگانه بحث کرد.

من master cs5 رو نصب کردم. و mocha 2 هم داره. تراک کردم و بخوبی انجام شد ( چهار نقطه ای تقریبا یک مستصیل )

بعد میارم تو افتر تراک تقریبا درست انجام میشه. اما اندازه فوتیجی که میذارم با تراکم مچ نمیشه. وقتی scale رو هم تغییر میدم تو ثانیه های بعدی خراب میشه. انگولک هم کردم جواب نگرفتم.

رفتم تو سایت mocha دو تا فیلم آموزشی هم گرفتم. من دقیقا مراحل رو درست میرم. اما تو افتر قاطی می کنه.

این رو هم بگم که تعداد فریم ها و interlace بودن و این چیزها رو بین mocha و افتر رعایت کردم. البته چند روز کار دارم. بازم وقت کنم بهش ور میرم. ولی اگه کسی با mocha حرفه ای است لطفا کمک کنه.

در ضمن غیر از آموزشهای تو سایت خود mocha فیلم آموزشی جای دیگه هست لینکش رو بذارید

آموزش ترکینگ با mocha کاملا بومی ( به زبان فارسی )

http://www.4shared.com/file/QJwtIL3p/Mocha_Monitor_iranedit_1.html

پسورد: iranedit.com

خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

shirani

فکر خوبی من هم نوز با اون کار نکردم چند تا اموزش هم گرفتم که اینشالا همین چند روز می خوام یاد بگیرم اگه بشه اینجا هم اموزش های که یاد گرفتم می ذارم تا یک تایپیک کامل هم برای این برنامه داشته باشیم

جدیدترین ارسال ها

بالا