افزونه 2 تایپیک جامع تراکینگ

انجام پوشش از طریق ترک موشن در برنامه افتر

• از طریق ترک موشن

رای: 13 50.0%
  • استفاده از پلاگین خاص

رای: 13 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    26

سناتور1

New Member
پوشش لباس

سلام و خسته نباشید میشه یه اموزش از پوشش لباس تو فیلم ها بزارید جوری که در حرکت طبیعی بنظر بیاد و تکون نخوره مثلا اصلاح لباس یه خانوم با تشکر از مدیران محترم
پست قبلیم هم نمایش داده نشد مجبور شدم دوباره پست بزنم ببخشید

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز...
اول بگم چیزی به اون صورت که شما منظورت هست نه تو نت هست نه میشه با افترافکت یا برنامه دیگه ای به این آسونیا ساخت...
به طور ساده به این شکل هست که باید محل مورد نظرتو Track کنی ( که همین کار هم مشکل هست اگه اون محل مورد نظر رنگ خاصی یا با کنتراست بالا نداشته باشه ) ، و به یه Null بدی... بعد اون چیزی که میخوای جای اون فضای خالی یا برهنه بیفته رو با Parent به Null وصل میکنی ولی چون حرکت یه آدم فقط بالا و پایین رفتن و اینا نیست سانسور رو نمیشه به این شکل استفاده کرد ، چون اون فرد مورد نظر میچرخه ، ولی Tracking که چرخیدن سه بعدی رو نمیگیره... البته یه نرم افزار هست به اسم Bonju که سه بعدی Tracking رو انجام میده ، ولی بازم نمیشه که یه پارچه بدی و بذاره جای بدن... اگه بخوان خیلی دقیق و تمیز کار کنن ، اون عکس یا رنگی رو که میخوان قرار بدن رو فریم فریم میکشن یا تنظیم میکنن حالا اگه با Tracking آشنایی ندارید و آموزش Tracking میخواید بگید تا بزارم...
موفق باشید:rose:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
خواهش می کنم دوست عزیز...
در مورد آموزش Tracking هم یه آموزش ساده و ابتدایی که از اول توضیح میده اینجا هست :
http://www.videocopilot.net/basic/tutorials/05.Motiontracking
ولی چون فعلا نمیشه FLV دید یا دانلود کرد باید صبر کنی گویا تا 25 بهمن درست میشه ولی اگه *** داری میتونی ببینی...
موفق باشی:rose:

سناتور1

New Member
سلام دوست عزیز...
اول بگم چیزی به اون صورت که شما منظورت هست نه تو نت هست نه میشه با افترافکت یا برنامه دیگه ای به این آسونیا ساخت...
به طور ساده به این شکل هست که باید محل مورد نظرتو Track کنی ( که همین کار هم مشکل هست اگه اون محل مورد نظر رنگ خاصی یا با کنتراست بالا نداشته باشه ) ، و به یه Null بدی... بعد اون چیزی که میخوای جای اون فضای خالی یا برهنه بیفته رو با Parent به Null وصل میکنی ولی چون حرکت یه آدم فقط بالا و پایین رفتن و اینا نیست سانسور رو نمیشه به این شکل استفاده کرد ، چون اون فرد مورد نظر میچرخه ، ولی Tracking که چرخیدن سه بعدی رو نمیگیره... البته یه نرم افزار هست به اسم Bonju که سه بعدی Tracking رو انجام میده ، ولی بازم نمیشه که یه پارچه بدی و بذاره جای بدن... اگه بخوان خیلی دقیق و تمیز کار کنن ، اون عکس یا رنگی رو که میخوان قرار بدن رو فریم فریم میکشن یا تنظیم میکنن حالا اگه با Tracking آشنایی ندارید و آموزش Tracking میخواید بگید تا بزارم...

مرسی دوست عزیز از زحمتتون بله اگر یه اموزش Tracking بذارید ممنون میشم من با ماسک کار میکنم تا حدودی هم خوب در میاد اما وقتی مثلا راه میرند تکون مبخوره مثلا لباسی که کشیدیم .
برای این راهی هست که جلوی تکون خوردن اضافی رو بگیره یا مثلا افکتی هست که بشه حرکت رو نرم تر کنه وحالت تکون خوردن را طبعیی تر کنه ؟

یه چیز دیگه اگه اموزشی هم راجع به mocha دارید بذارید میگن تو پوشش کمک میکنه مرسی

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
دوست عزیز من که تو پست بالا یه آموزش Tracking گذاشتم...
راجع به موکا من کم باهاش کارکردم ولی خیلی قدرتمند هست Tracking اش و آموزشی هم ازش ندیدیم به اون صورت ...
همونطور که گفتم شما که با ماسک کار میکنی ، اگه فقط تو راه رفتن مشکل داری که با همین Tracking حل میشه ، ولی احتمالا جاهای دیگه ای هم دارای مشکل میشه که اون رو دستی درست کرد و من هم تاحالا همچین کاری نکردم و مدیرای انجمن بهتر میتونن کمکت کنن...
موفق باشی:rose:

Majid Azad

Active Member
جلوه توده سیاه شدن

سلام به دوستان و همه اساتيد :)
میخام به فیلمی که مقابل پرده کروماکی از شخص گرفته شده یا اگه بشه فیلم در محيط طبیعی، جلوه توده سیاه شدن رو بدم.
مثل اين عکس
اگه نحوه انجام و تنظيماتش رو بگيد ممنون ميشم :rose:
مخلص همه اساتيد :oops:

پیوست ها

• max-payne-poster-22.jpg
    max-payne-poster-22.jpg
    97.7 کیلوبایت · بازدیدها: 56

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
منظورتون رو از "جلوه توده سیاه شدن" نفهمیدم:-?
ولی برای اینکه مثل این عکس شه و روی دیوار باقی بمونه ، باید اول با افکت هایی مثل Hue ans Saturation و Levels این حالت رو به فیلم بدید ، بعد اون دیوار رو Track کنید و به یه Null Object نسبت بدید ، تیک سه بعدی شدن کلیپ رو بزنید ، بچرخونیدش تا روی دیوار مچ بشه ، با Parent به Null Object وصلش کنید بعد با Blending Mode ها می تونید این توهم رو به وجود بیارید که روی دیوار قرار داره .... (اگه از راه Tracking هم نشد باید از Vanishing Point که تو فتوشاپ هست استفاده کنید که یه بحث دیگه هست و متاسفانه فعلا امکانش نیست که آموزش های تو نت رو دانلود کرد وگرنه آموزش های زیادی برای Tracking و ساختن Vanishing Point هست.) اگه راجع به
"جلوه توده سیاه شدن"هم توضیح بیشتری بدید شاید بتونیم کمک کنیم...

آخرین ویرایش:

newrayaneh

Active Member
اتمام حجت با tracking

سلام
اینقدر ما رو که می خوایم TRACKING رو یاد بگیریم به این ور واون ور پاس ندید
من میدونم خیلی ها هستم می خوان TRACKING رو یاد بگیرند چون خیلی سوال کردن

مثلا من می خوام چشم فرئ رو بزرگ کنم حالا اول افکت بدم بعد TRACKING یا اول TRACKING بعد افکت
همین TRACKING رو اگر میشه pdf فارسی یا یک توضیح جامع بدین

موفق باشید
منتظریم

newrayaneh

Active Member
اتمام حجت با tracking

سلام
اینقدر ما رو که می خوایم TRACKING رو یاد بگیریم به این ور واون ور پاس ندید
من میدونم خیلی ها هستم می خوان TRACKING رو یاد بگیرند چون خیلی سوال کردن

مثلا من می خوام چشم فرئ رو بزرگ کنم حالا اول افکت بدم بعد TRACKING یا اول TRACKING بعد افکت
همین TRACKING رو اگر میشه pdf فارسی یا یک توضیح جامع بدین

موفق باشید
منتظریم

www_3d_boy3

Well-Known Member
توی سایت creat cow دقیقا یه تمرین هست که میگه چطوری اینو بسازی و من قبلا دانلودش کردم و اموزشش خیلی عالی اما فایده نداره الان لینکشو بذارم چون نمی تونی ببینی تا بعد از رفعش!ولی اسم تمرینش هست creat sin city Effect اونجا بگردی پیدا میکنی

Majid Azad

Active Member
آقا رضای عزیز مرسی از توجه ات، شما همیشه به ما لطف داری :rose:
منظورم از توده سیاه شدن دقیقن همونیه که در عکس دیده میشه منهای پرسپکتیو و بقیه داستانش
یعنی چطوری با تنظیمات رنگ و نور، نقاط تیره تصویر شخص به صورت کاملن سیاه و نقاط روشن حذف بشن و بک از پشتشون پیدا بشه
اگه برات امکان داره تنظیمات Hue و Level و blending Mode شو بگو چون خودمم حدس میزدم با اینها باید بازی کنی تا دربیاد ولی تنظیمات دقیق شو نمیدونم، اگه آموزشی در این زمینه هم سراغ داری آدرس بدی عالیه
این کلیپ هم Demo گوشی خودمه (W580 sony) :green: که توش از این جلوه استفاده شده، دیدنش خالی از لطف نیست

پیوست ها

• Demo tour W580.rar
    897 کیلوبایت · بازدیدها: 113

Majid Azad

Active Member
دوست عزیز ممنون از راهنمائيت :rose:
بالاخره با Proxy تونستم اون آموزش رو DL کنم و با کمک اون جلوه مورد نظر رو ایجاد کنم
واقعن جلوه اش حرفه ای و زیباست :shock:

khattesevom

Member
سلام دوست عریز...!
من هم چندان حرفه ای نیستم ولی یک چیزای دربارش می دونم وبه طور مختصر توضیح میدم...!
از پنچره window=>tracker و فعال کنید..!
شکل 1
من بعضی از گزینه هاشو که میدونم توضیح میدم...!
شکل 2
حال گزینه track motion را انتخاب کنید و مربع که در شکل میبینید هرجا رو که میخواید شی نسبت به آن حرکت کنه انتخاب کنید.(فقط باید به صورت نقطه باشه و رنگش با اطرافش متفاوت باشه)
شکل3
حالا تنظیمات مربوطه روبا توجه به نیازتون تغییر بدین
و حالا یک null object درست کنید و در قسمت edit target=>null رو انتخاب کنید و گزینه apply را بزیند
حالا نوبت نسبت دادن چیزی که میخواید با فیلم حرکت کنه به null object است...!
شکل 4
تموم شد...!
ببخشید اگه نتونستم خوب توضیح بدم...!
شکل ها به ترتیبه...!

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    106.4 کیلوبایت · بازدیدها: 61
  • 2.jpg
    2.jpg
    74.4 کیلوبایت · بازدیدها: 67
  • 3.jpg
    3.jpg
    164.9 کیلوبایت · بازدیدها: 64
  • 4.jpg
    4.jpg
    138.4 کیلوبایت · بازدیدها: 62

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
دوست من motion tracking یا ردیابی حرکت چیز خیلی پیچیده ای نیست ... شما باید یه سری اصول ساده رو بلد باشی تا بتونی از این قابلیت استفاده کنی

khattesevom عزیز آموزش جالبی گذاشتن

ولی سعی کنید همیشه اول مفهوم تکنیک رو یاد بگیریم بعد نحوه پیاده سازی در نرم افزار های مختلف

شما در tracking از یک یا چند نقطه در فیلم استفاده میکنید تا یک یا چند شیئ خودتون رو حرکت بدید .

نقاط در فیلم باید چندتا ویژگی داشته باشن : حرکتشون توسط اشیا دیگه در صحنه قطع نشه ، زیادی blur نباشن ، بیشتر گوشه های تیز و نقاط کوچک باشن ، با زمینه خودش تضاد رنگ مناسبی داشته باشه

بعد از اینکه tracking رو انجام شد یه سری مختصات در طول زمان بدست میاد . معمولا به شیئ مورد نظر که قرار متحرک بشه میگن از این مختصات پیروی کن

به همین سادگی

حالا در افنرافکت از مفهومی به نام null object استفاده میشه ... این شیئ فقط مختصات داره و قابل رندر نیست . معمولا به جای اینکه مختصات حاصل از ترکینگ رو مستقیما به شیئ بدن به null object میدن و بعد شیئ از null object تبعیت میکنه

خوبیش اینه که میشه حرکت رو با دقت بیشتری بعد ویرایش کرد و همچنین چند شیئ رئ با یک null object متحرک کرد

سوال دیگه ای بود در خدمتم
موفق باشین

سناتور1

New Member
نحوه scale tracking

با سلام و خسته نباشید من یه مشکلی با تراکینگ دارم فرد ی که تراک میکنم از یه جاده از دور به جلو میاد و ابجکتی که میخوام در دستش قرار بدم هرچه جلوتر میاد باید به نسبت فرد بزرگتر بشه میدونم باید از اسکیل تراکینگ استفاده کنم اما چه جوری ؟ مرسی و ممنون:rose:

javad.mafia

Member
چگونه استفاده کردن tracker

با سلام من می خواستم یاد بگیرم چطور از این tracker استفاده میکنن
لطفا توضیح بدید

جدیدترین ارسال ها

بالا