به کدوم نرم افزار تدوین رای می دید؟

به کدوم نرم افزار تدوین کامپیوتری رای می دید؟

• ادیوس

رای: 69 33.0%
  • پریمیر

رای: 102 48.8%
  • لیکوئید

رای: 35 16.7%
  • فاینال کات

رای: 24 11.5%
  • سایر

رای: 17 8.1%

• مجموع رای دهندگان
    209

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
نظر بنده! :دی

سلام جمیعاً
شرایط نظرسنجی:

1- دعوا معوا تعطیل (جدی می گم ... کارت میدما!)

2- دلایل شما واسه انتخاب و استفاده از این نرم افزار.

3- نظر سایت ها و کاربران خارجی با لینک به منبع ... تاکید می کنم با لینک ... مطلب بدون لینک، اعتبار ندارد ... حتی شما دوست عزیز

4- شما با کدوم نرم افزارهای دیگه کار کردید و تا چه حد تسلط دارید؟ آیا فقط از نرم افزار مورد پسندتون استفاده می کنید؟

5- اگه بخواید یه مونتاژ کوتاه انجام بدید، با کدوم نرم افزار سریعتر انجام می دید؟ با کدومشون دقیق تر؟ با کدومشون قشنگ تر؟ (این یکی رو وجدانی راستشو بگید ... اگر وجدان ندارید آزاده باشید :دی)

6- اگه نرم افزار مورد پسندتون نبود، با کدوم نرم افزار کار می کردید؟

سلام به روی ماهت:rose:
افترافکتز
افترافکتز
افترافکتز
1- چشم.
2- چون خیلی قوی و زیبا و باحاله!!! مخصوصا وقتی تمام مشکیش میکنی!:green:
3- همه میدونن تو همه سایت ها!
4- با پریمیر کارکردم و تا حد متوسط تسلط دارم! ( یه ترم گذروندم:wink:)، بله فقط از افتر!:paint:
5- افتر، افتر ، افتر.:green:
6- یعنی چی که نبود؟ کامپیور بدون افتر مانند زنبور بی عسل هست:cool: اگه نبود با Paint کارم رو میکنم:cool:

wild-man

Member
به موارد فوق کندی رندر و بشدت وابسته بودن به پلاگینهای شرکتهای مختلف رو هم اضافه کن آهان راستس پولی بودن اکثر پلاگینای بدرد بخور رو هم بهش اضافه کن و اینکه اگه بقیه نرم افزار های شرکت ادوب ساپورتش نمی کردن هیچی نبود( این هیچی رو قبول کن)

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام به روی ماهت:rose:
افترافکتز
افترافکتز
افترافکتز
1- چشم.
2- چون خیلی قوی و زیبا و باحاله!!! مخصوصا وقتی تمام مشکیش میکنی!:green:
3- همه میدونن تو همه سایت ها!
4- با پریمیر کارکردم و تا حد متوسط تسلط دارم! ( یه ترم گذروندم:wink:)، بله فقط از افتر!:paint:
5- افتر، افتر ، افتر.:green:
6- یعنی چی که نبود؟ کامپیور بدون افتر مانند زنبور بی عسل هست:cool: اگه نبود با Paint کارم رو میکنم:cool:

reza2kn عزیز ... دوستان در تاپیک های قبلی در مورد نرم افزار های تدوین صحبت کردن ... نرم افزار Adobe After effect اصلا برای تدوین نیست ... من شخصا نمی تونم یه ویدئوی یک ربعی هم افترافکت تدوین کنم در صورتی که نرم افزار اصلی که باهاش کار می کنم افترافکته (البته برای جلوه های ویژه )
قدرتی که نرم افزارهای تدوین مثل premire ، vegas ، edus و ... در تدوین میدن به هیچ عنوان قابل مقایسه با تایم لاین layer orinted افترافکت نیست....

نرم افزار AE برای ایجاد خلق و ویرایش جلوه های تصویری و متحرک سازی و موشن گرافیکه ... نه تدوین فیلم و ویدئو

به عنوان یه دوست توصیه می کنم حتما برای تدوین از یک نرم افزار تدوین استفاده کنید و الا واقعا زمان زیادی رو از دست میدین

موفق باشین

به موارد فوق کندی رندر و بشدت وابسته بودن به پلاگینهای شرکتهای مختلف رو هم اضافه کن آهان راستس پولی بودن اکثر پلاگینای بدرد بخور رو هم بهش اضافه کن و اینکه اگه بقیه نرم افزار های شرکت ادوب ساپورتش نمی کردن هیچی نبود( این هیچی رو قبول کن)

اگر بحثتون در زمینه تدوین با افترافکته که تا حدی قبول میکنم
اما به طور کلی نرم افزار افترافکت یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای layer oriented در زمینه جلوه های ویژه است ... نمی دونم روی چه اساسی این حرفو میزنید که هیچی نداره !!

ساپورت ادوبی از نرم افزارهاش یکی از ویژگی های بسیار عالی و به درد بخوره نرم افزار های این کمپانیست ... اما تنها برتری این نرم افزارها این نیست ....

خواهش می کنم با ذهن بازتر در مورد نرم افزار ها صحبت کنین ...
موفق باشین دوست من

argos

New Member
Adobe Dynamic Link

یکی از قابلیتهای بسیار عالی که از نسخه cs3 به بعد به پریمیر و افتر افکت افزوده شد حمایت این دو نرم افزار از یکدیگر توسط Adobe Dynamic Link است.
فرض کنید مشغول تدوین یه فیلم در پریمیر هستیم و در قسمتی از آن نیاز به اعمال جلوه ای خاص داریم که توسط افتر افکت انجام پذیر است.
نیاز به این نیست که از پریمیر خروجی گرفته و تصاویر خروجی را به افتر افکت وارد کنیم .بلکه توسط رابط dynamic link وارد افتر افکت شده و هر تغیری که در تصاویر به وجود آید همزمان به پریمیر اعمال میشود.
به طور خلاصه اینکه توسط این رابط کاربری این دو نرم افزار در یکدیگر ادغام میشوند. که تدوین کردن و اعمال جلوه های خاص را به سهل ترین شکل ،ممکن می سازد.

آخرین ویرایش:

wild-man

Member
نه من منظورم این نبود که افتر نرم افزار ضعیفیه منظورم اینه که با این همه حمایت و ساپورت شرکتهای مختلف به اینجا رسیده خیلی سخت میشه یه پروژه رو در افتر بدونه پلاگینهای اضافه شرکهای مختلف ساخت.

nima.editor

New Member
سلام بر همه ی دوستان.

من خودم با پریمیر کار تدوین رو شروع کردم . بعد از تدوین چند تا کار کوتاه سراغ ادیوس رفتم با اونم کار کردم ولی اینا به درد کار تدوین فیلم نمی خورن حداقل برای این دوره چون اینا جواب فیلم های بلند رو نمیدن البته بستگی به پروژه ی شما هم داره مثلا اگر پروژه یه فیلم انیمیشن بلند باشه.من خودم با Avidکار میکنم و به نظر من خیلی حرفه ای تر از ایناست که البته این رو من نمیگم شرکت های بزرگ تولید فیلم هالیود میگن.البته میگم بستگی به کار شما داره چون اوید برای کار های بلند سینماست.

www_3d_boy3

Well-Known Member
در نظرمن هم پریمیر بسیار برنامه جالب ، شیرین دوست داشتنی و در کنار تمام این موارد شخصی باید
1- یادگیری آسان
2- محیط ریال تایم
3-ساپورت خانوادگی محصولات آدوبی که این آخری توی CS4 بسیار عالی شده
اما به نظرم برای کارهای کمی حرفه ای تر بهتره از EDUIS استفاده بشه
اما به شخصه اگر پلان به پلانم رو با after درست کنم ( توی فیلم آخرم اینکارو کردم ) ترجیه میدم از پریمیر استفاده کنم .

و به اون دوستمون که گفت after واسه تدوین عالیه باید بگم شما بی نظیری چون باید خودتو به شرکت ادوبی معرفی کنی تا به عنوان پدیده عکستو تو سایت بذارن بعید میدونم کسی تا بحال بیشتر از 15 دقیقه از after خروجی گرفته باشه البته فکر 15 دیقیقه خروجی با افتر باعث میشه کلم سوت بکشه !!!!!!!!!:razz:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
و به اون دوستمون که گفت after واسه تدوین عالیه باید بگم شما بی نظیری چون باید خودتو به شرکت ادوبی معرفی کنی تا به عنوان پدیده عکستو تو سایت بذارن بعید میدونم کسی تا بحال بیشتر از 15 دقیقه از after خروجی گرفته باشه البته فکر 15 دیقیقه خروجی با افتر باعث میشه کلم سوت بکشه !!!!!!!!!:razz:

چاکریم:green:بچه ها هم زیاد میگن:cool:
نه من خودم تا حالا بیشتر از 15 ثانیه ازش نگرفتم:lol:
با سخنان شیوای استاد متین تصمیم گرفتم که برم سراغ یه نرمافزار دیگه برای تدوین...
موفق باشی:rose:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
خیلی ها هنوز قدرت خارق العاده پریمیر نسخه جدید ..حتی نسخه های قدیمی رو درک نکردن
خیلی ها فکر میکنند پریمیر یعنی چند تا ترانزیشن و .... ...
من توی کارم اصلا ترانزیشن استفاده نمی کنم و حالم از بخش ترانزیشن بهم میخوره
چرا ؟ چون پریمیر یعنی ترکیب و خلق افکتهای جدید اونم با چی ؟ با فیلترها و ویدیو افکتها !!!!
نه دوستان باید تفکر عوض بشه !!! چون پریمیر خیلی ناشناخته داره
من از پریمیر 4.2 شروع کردم تا الان که cs4 هست و دوران تکامل این نرم افزار رو دیدم
الان با امکانات جدیدی که داره مثل ایجاد تایم لاینهای مختلف و کلی فیلتر و ویدیو افکت دیگه جایی
برای تردید نمی ذاره ... فقط باید خلاقیت داشته باشید و جلوه های جدیدی ایجاد کنید
تقریبا خیلی از افکتهای سینمایی ...تیزرهای تبلیغاتی و... رو به راحتی میشه با پریمیر بوجود آورد
فقط به خلاقیت بستگی داره
در ضمن ترکیسب اون با افتر افکت و فوتوشاپ و تری دی مکس و... دیگه حرف نداره
شما توی پریمیر دستتون بازه بازه تا هر کاری تمایل دارین با مواد اولیه خودتون انجام بدین
.....
.....

wild-man

Member
خوب جالبه باید به دوستان بگم که این پریمیر که میگویند مثلا نسبت به نرم افزار فاینال کات چه برتری داره ما اینجا بحثمون مقایسست وگرنه من هم میگم ویدئو استادیو چرا چونکه در نسخه جدیدش میتونه خودش هم کپچر کنه بعدم خودش رایت کنه :green:

BEHESHT

Well-Known Member
من خودم با نرم افزار های فراوونی کار کردم که شاید اسمش هم سالی یه بار نیاد

و بعضی موقع با بچه های هیئت که یه چندتایی هستن و کارشون تدوین فیلم های هئیتمون هستش بحث می کنیم

به اتفاق میرسیم به این که افتر افکت خداست رو دست نداره

بعد برای تدوین معمولی که نیاز به کار زیادی نداشته باشیم و سرعت بالا احتیاج داشته باشیم اوید لیکوئید رو ترجیح میدیم

اما من خودم پاور دایکتور رو شخصا ترجیح میدم به اوید لیکوئید

البته سو تفاهم نشه من خودم تا حالا فیلم های هیئت رو تدوین نکردم

اینم به خاطر گل روی animeditor همشهری عزیز:rose:

wild-man

Member
کاش ماهم توی یه هئیت بودیم و این امکانات رو داشتیم:sad:. کاش ماهم توی قم بودیم و مترو ادرنت داشتیم.:sad:

soheil11

New Member
با سلام به همگی
ما که از هر نرم افزاری یه دستی بردیم توش... حالا هم تمام بحث هارو خوندم ولی بازم به نتیجه خاصی نرسیدم و فکر میکنم بین پریمیر و ادیوس باید انتخابم رو انجام بدم...
من خودم از برنامه یولید استفاده میکردم چون کارام در حجم کم و ساده بودن ولی فکر میکنم برای یه کار حرفه ای تر باید برم سراغ این نرم افزارهایی که معرفی شد...
من کارم در حد 5 دقیقه هست ولی جلوه های ویژه و خیره کننده میخوام.. نظر شماها چیه؟

winsent

Banned
با سلام.
من سری نرم افزارهای یولید رو پیشنهاد میکنم, هم به خاطر کارایی خوب و هم محیط ساده و کاربر پسند.
موفق باشید...

سلام و خسته نباشید

به نظرم شما باید با ادیوس کار کنی که دونبال افکت های خوب تصویری می گردی
با پرمیر هم میشه اما باید بری دونبال پلاگین ها و دردسر زیاد داره

موفق باشید:rose:

narciso50

Member
سلام دوستان
چه بحث قشنگی
من حدود 10ساله که با پرمیر کار میکنم و حدود 8ماه که با افتر کار میکنم البته به شکل ترکیبی با این 2نرم افزار کار میکنم
سازگاری پرمیر با دیگر نرم افزارها و راحتی کار با اون باعث شده نرم افزارهای مشابه رو نپسندم.

wild-mans

Member
سلام
می خواستم ببینم توی این تاپیک اجازه بحث هم هست یا فقط هرکس باید نظر بده و ما کاری به نظرات دیگران نداشته باشیم؟
این سوال رو واسه این پرسیدم که یه وقت اشتباها پستی نذارم که باعث اسپم بشه.
یا حق

narciso50

Member
با سلام به همگی
ما که از هر نرم افزاری یه دستی بردیم توش... حالا هم تمام بحث هارو خوندم ولی بازم به نتیجه خاصی نرسیدم و فکر میکنم بین پریمیر و ادیوس باید انتخابم رو انجام بدم...
من خودم از برنامه یولید استفاده میکردم چون کارام در حجم کم و ساده بودن ولی فکر میکنم برای یه کار حرفه ای تر باید برم سراغ این نرم افزارهایی که معرفی شد...
من کارم در حد 5 دقیقه هست ولی جلوه های ویژه و خیره کننده میخوام.. نظر شماها چیه؟
من معتقدم اگر با این زمان کم می خواهید کار کنید و کار شما افکتیو هستش افترافکتو امتحان کن 100% پشیمون نمیشی.

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
می خواستم ببینم توی این تاپیک اجازه بحث هم هست یا فقط هرکس باید نظر بده و ما کاری به نظرات دیگران نداشته باشیم؟
این سوال رو واسه این پرسیدم که یه وقت اشتباها پستی نذارم که باعث اسپم بشه.
یا حق

با رعایت همه احترام ها به شخص مقابل

اگه بتونید اون را قانع کنید که نرم افزار مورد نظر خوب نیست چه اشکالی داره :rose:

wild-mans

Member
سلام
ممنون آقای شیرانی ولی قبول دارید که همه رو نمیشه قانع کرد ولی من سعی میکنم تبادل اطلاعات و تجارب کنم.
اولم با آقای تارسیسو شروع میکنم:
من در پستهای قبلی هم گفتم میشه قابلیت سرآمد نرم افزار پریمیر رو برام بنویسید من اطلاعات زیادی در مورد پریمیر ندارم میشه واسم توضیح بدید.
با تشکر
یا حق

جدیدترین ارسال ها

بالا