بهترین مرورگر از نظر شما

بهترین مرورگر کدام است؟

• Internet Explorer

رای: 18 10.2%
  • Mozila FireFox

رای: 112 63.6%
  • Opera

رای: 44 25.0%
  • MSN Explorer

رای: 2 1.1%

• مجموع رای دهندگان
    176

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوست عزيز مشكل از فكر شماست كه اين حرف رو مي زنيد . مگر من صحبت از ie6 كردم ؟ من گفتم فاير فاكس !
و اينو بدونيم من يك طراح هستم و برام مهم هست كه سايتي كه بالا ميارم توي همه مرورگر ها خوب باشه و مشكلي نداشته باشه .
و بهتر از يك كاربر مشكلات ، امكانات ، قابليت هاي جديد و ... را در مورد يك مرورگر ميدونم .
من موندم هنوز چيزي از اومدن اين مرورگر نگذشته ولي چند نفر متوجه هنگ مرورگر ميشن ! جالبه .
شما دارين نظر خودتون رو ميديد و من هم نظر خودم رو پس بيايين يك كار ديگه كنيم و نظرات همه رو بدونيم
يعني نظر سنجي بالاي فروم كه 63.64% به فاير فاكس رآي دادن .
اين كه نظر من نيست عزيز نظر اكثريت هست .
موفق باشيد
من فکر کنم آقای snmsoftpc از اونهاست که بعد از ie6 دیگه با مرورگری بیش از 5 دقیقه کار نکرده
فایرفاکس 3 هم دیدم آقای snmsoftpc -- طبق گفته چند نفر مدام هنگ میکنه و بسته می شه
واقعاً گند زده این فایرفاکس :lol:
هیجی عظمت Opera نمیشه :oops:

mohsen_online_007

Active Member
original1371 تایید شد.
آقای snmsoftpc شما ببین چند نفر دارند از اپرا حمایت می کنند
اما از فایر فقط شما و شاید 2-3 نفر دیگه
تازه شما به این دقت کردید این اپرا چقدر با ارزش هست که براش یک سبک موسیقی هم بوجود آمده :D
بابا اپراست|||شوخی که نیست :دی

macroflash

Active Member
به نظر من یه Browser جوابگو نیست...یکی مثله فایرفاکس سرعتش خوبه..یکی مثله Ie..سایت ها رو درست نشون میده..یکی مثله opera ... من شخصا هم فایرفاکس و هم Ie با هم استفاده میکنم ..بسته به کاری که دارم..

egcom

Member
اينكه كسي از طرفداراي فايرفاكس نمياد اينجا كه دليل نميشه اپرا مرورگر بهتري باشه . خود من علاقه خاصي ندارم كه خودمو خفه كنم تا بقيه بيان از فايرفاكس استفاده كنن . اگر اپرا مرورگر بهتري بود طبيعتا نياز نداشت كه شماها صبح تا شب براش تبليغ كنيد . من خودم يك زماني از اپرا استفاده ميكردم اما راحتي كار و قابليت هاي جالبه فايرفاكس منو به اين سمت كشيد .براي بار هزارم هم ميتونيد يك نگاه به بالا بندازيد و ببينيد فايرفاكس از نظر عموم كاربران بهتره يا اپرا.

onlymhb

Active Member
من قبلا هم گفتم حالا هم میگم، فقط و فقط Opera
نسخه 9.5 ش واقعا معرکست

mohsen_online_007

Active Member
Yeah
خیلی جالبه کسی که میگه تبلیغی نمی کنه میاأ و مرورگرهای دیگرو سرکوب می کنه که بگه فایرفوکس خوبه (فایرفوکسی هستید دیگه)
من که اصلاً باهاش حال نمی کنم. پلاگینهاش هم که نصب کنی تازه یکم می شه با امکانات دیگر مرورگرها مقایسه کرد (توجه کنید:یکم)
تنها و تنها تبلیغات هست که این مرورگر رو بالا کشیده وگرنه opera هم اگر مثل این مرورگر تبلیغات می کردند کسی می گفت فایر بهش می خندیدند

onlymhb

Active Member
ایول دقیقا زدی تو خال، فقط این تبلیغاته که فایرفاکسو اینقدر کشیده بالا
فایرفاکس خالی و بدون پلاگین مفتم نمیرزه، چه برسه با پلاگیناش که به قول این دوستمون تازه میتونیم یکمی با بقیه مرورگرها مقایسش کنی :ی

mohsen_online_007

Active Member
دو سه روز پیش که اپرا رو باز کردم پیام داد برای آپدیت به 9.5
من هم دانلود کردم و از اون طرف فایر 3 رو شب قبلش گرفته بودم و نصب نکرده بودم
اول فایر و وقتی که اپرا داشت دانلود میشد نصب کردم :
باید بگم هیچ فرقی برای من جز اینکه اگر تبها زیاد بشه مثل قبل همه تو همون ردیف به حالت فشرده در نمیاد که اینش خیلی خوبه
نه ظاهرش اونقدر که تعریف شنیدم جذاب بود و نه امکان خواص دیگه ایش تغییر کرده بود
اما اپرا که خیلی خدایش ناز هست در ظاهر وقتی نصبش کردم واقعاً حال کردم ...
ظاهر مشکی و بسیار جذاب و حالت جالبی که وقتی صفحه رو با دگمه وسط موس بالا پایین می کنیم ..
ایجاد تب جدید با کلیک بروی + که در فایر باید از منو یک تب باز کرد که این خیلی خنده داره
امکان باز شدن سایت ها بدون هیچ عکسی برای سرعت در روند لود
باز کردن یک سایت در پنجره جدید فقط با درگ اون تب به نوار ابزار و ...
شاید توی ورژن های قبلی هم بعضی از این چیزا بوده باشه و من خبر نداشتم و اگر هم اینطور باشه باز ببین اپرا چی هست که با فایر که از تمام امکاناتش خبر دارم سر می دونم
و اینکه توی این ورژن به قدری احساس راحتی می کنم که با اینکه دیگه فایر رو هم نصب کردم بعد عمری ولی حاضر نیستم سایتی رو باهاش لود کنم وقتی اپرایی به این قدرتمندی رو دارم
اپرا ..
فقط نیازمند یکبار امتحان هست

آخرین ویرایش:

onlymhb

Active Member
هیچ میدونستید اپرا سریعترین مرورگر دنیاست، بخاطر سیستم کش کردن قوی که داره و الگوریتم فوق العاده لود صفحات و تصاویر

من نمیگم فایر فاکس بده ولی لینوکسی ها تنها تونستن توی این مورد جلوی ویندوزی ها سری بلند کنندو فراگیر بشن هر چند خودم لینوکسی هستم

وباز هم میگم بزرگترین مشکل فایر فاکس اینه که همه چیزشو باید جدا جدا بگیریم ولی اپرا اینجوری نیست و خودش تقریبا یک مرورگر فول هست

آپدیتش هم بخاتر اینه نسخه 9.5 یه کوچولو باگ داشت که تو 9.51 حل شده

ALI4GHA

Member
Opera 9.51 for Windows

آپدیت کنید .

Opera 9.51 for Windows Changelog
Release Notes

Opera 9.51 is a recommended security and stability upgrade. Please see the Security section.
Changes since Opera 9.5
User Interface
Fine-tuned the new Opera skin.
Improved drag/drop of tabs.
Fixed problems with search engines when upgrading from Opera 9.2x.
Fixed a stability issue when printing or when in print preview.
Added an option to toggle mouse flips in opera:config (User Prefs - Enable Mouse Flips).
Textarea inputs now clear when no-cache is set.
Saving of images is no longer recorded in transfers.
Mail/News
Feeds now show the first time when you subscribe.
Corrected a stability issue that could occur when clicking the drop-down to switch views.
Adjusted thread expanding in Mail when receiving new messages.
Corrected a problem where multiple views (access points) show for the same account.
Display and Scripting
Corrected a stability issue with User JS.
Style sheets now load when navigating in history.
window.close() now functions after invoking a context menu and when closing Opera Dragonfly.
Security
Fixed an issue where <canvas> functions could reveal data from random places in memory, as reported by Philip Taylor. See our advisory.
Fixed an issue that could be used to execute arbitrary code, as reported by Billy Rios. Details will be disclosed at a later date.
Security status is now correctly set when navigating from HTTP to HTTPS.
Corrected an issue related to OCSP and CRLs that would lower security.
Note: This will take effect with the weekly update, or when checking manually for an update (Help > Check for Updates).
Miscellaneous
Corrected a stability issue with Yahoo! Mail.
TinyMCE 2.1.x editor now works properly.
Printing of chat items has been improved.
Reconnection of the IRC client has been adjusted and improved.
Menus on deviantart.com now work properly.
Eliminated unwanted line breaks in rich text editors.
Windows-specific changes
Fixed a resource leak in the transfer window that could cause visual paint problems and other related problems.
Command line parameters must now be specified before any URLs on the command line.

egcom

Member
که در فایر باید از منو یک تب باز کرد که این خیلی خنده داره

نيازي به باز كردن منو نيست كافيه روي يك تب راست كليك كرده و عنوان اولي كه نيو تب ميباشد رو كليك كنيم .

من وقتي ميخوام يك لينك رو توي يك تب جديد باز كنم معمولا دكمه وسط موس رو روي لينك كليك ميكنم ( توي فاير فاكس ) اما اينكار تو اپرا در حاليكه صفحه در حال بارگزاريه انجام نميشه . يعني يا بايد بزارم صفحه كامل باز بشه يا اينكه بارگزاري رو متوقف كنم و بعد كليك كنم . در ضمن تو فايرفاكس شما وقتي ميخواي صفحه قبلي كه توش بودي توي يك تب جديد باز بشه كافيه با دكمه وسط موس روي دكمه Back كليك كني اما تو اپرا همچين امكاني من نديدم . يك مشكل ديگه كه من با اپرا دارم اينه كه يوزر ها و پسورد ها رو هر دفعه بايد بزنم و ...................................

ALI4GHA

Member
نيازي به باز كردن منو نيست كافيه روي يك تب راست كليك كرده و عنوان اولي كه نيو تب ميباشد رو كليك كنيم .

در مورد تب اپرا علاوه بر اون + و منوی فایل همین امکانی که شما اشاره کردید را هم داراست .

من وقتي ميخوام يك لينك رو توي يك تب جديد باز كنم معمولا دكمه وسط موس رو روي لينك كليك ميكنم ( توي فاير فاكس ) اما اينكار تو اپرا در حاليكه صفحه در حال بارگزاريه انجام نميشه .

تو اپرا کافیه shift را بگیری و رو لینک کلیک کنی

در ضمن تو فايرفاكس شما وقتي ميخواي صفحه قبلي كه توش بودي توي يك تب جديد باز بشه كافيه با دكمه وسط موس روي دكمه Back كليك كني اما تو اپرا همچين امكاني من نديدم .

کافیه ctrl+z بزنی ، ضمنا یه سطل بازیافت گوشه سمت راست تولبار هست به نام closed با کلیک روی اون می تونی تمامی صفحاتی که پس ورودتون باز کردید و بعد بستید را دوباره مشاهده کنید ( حتی بصورت آفلاین )

يك مشكل ديگه كه من با اپرا دارم اينه كه يوزر ها و پسورد ها رو هر دفعه بايد بزنم و

اتفاقا این قسمت یکی از نقاط قوت اپراست شما وقتی یه یوزر نیم و پسورد را برای اولین بار وارد می کنید اپرا برای ذخیره کردن اون از شما سوال می کنه در صورتی که به سوال جواب مثبت بدید در مراجعه بعدی تکمه wand در تولبار فعال میشه و با کلیک بر روی اون نام کاربری و رمز عبور و... بصورت اتوماتیک وارد میشه و شما نیاز نیست حتی دیگه رو دکمه ای کلیک کنی ، ضمنا اگه شما یه فرم را به چند حالت پر کنی مثلا تو gmail چند تا اکانت داشته باشه اطلاعات همه اکانت ها به همین روش ذخیره میشه .

شما می تونی از منوی tools در قسمت advanced تمام اطلاعات ذخیره شده به این روش را مدیریت کنی . همین طور شما تو قسمت تنظیمات در سربرگ want می تونی یسری اطلاعات کلیدی را وارد کنی ( مثل نام ، نام خانوادگی ، شهر ، کشور و ... ) تا هر وقت با فرمی مواجه شدی که این اطلاعات را نیاز داشت اپرا برای شما بصورت اتوماتیک فرم را تکمیل کنه .

وای چقدر حرف زدم
بازم پیشنهاد می کنم یه بار

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوستان بهتر هست موضوع را دیگر ادامه ندهید ، چون کسی اصل موضوع را نمیبینه . دوستان ببخشید ما قرار نیست بچه بازی کنیم و به ظاهر مرورگر فقط نگاه کنیم .
سرعت لود مهم هست و نمایش درست صفحات .
اون دوستمون که گفته اپرا پر سرعت ترین مرورگر هست با توجه به تجربش واقعا عجیب هست که بدون منبع چنین حرفی بزنه !
مرورگر فایرفاکس پر سرعتترین مروگر شناخته شذ البته در نسخه 3
در مورد صحیح نمایش دادن از تمام مروگر ها درست تر نمایش میده و سازگاری کامل با وب 2 و طراحی حرفه ای داره و سازگار کردن آن با این مروگر بهتره و اصل موضوع7 مشکل نداشتن با سایت های داینامیک هست که این مروگر تا بحال نداشته
البته اپرا هم فقط با ماژول ها و قالب ها داشته .
یک بار دیگم گفته نظر من و شما یک گوشه از نظرات هست و نظرات عموم مهم هست که بیشتر به فایرفاکس رای دادن
در مورد لینوکس هم وال... تا آنجای که ما میدونیم بیشتر نسخه های لینوکس فایر فاکس بصورت پیشفرض روش هست . یعنی من اصلا مروگر دیگی رو ندیدم و با حد اقل 7 نسخه لینوکس بصورت حرفه ای کار کحردم .
حتی یکی مثل لینوکس مندریوا که در 2008 اومده فایرفاکس 2 روش بوده .
دوستمون هم که در مورد نظر سنجی صحبت کرده بود و گفته بود اون نظرات مربوط به نسخه قبلی اپرا بوده و در نسخه 9.50 بهتر شده باید بگم این نظر سنجی هم مربوط به نسخه قبلی فایر فاکس بوده نه 3
دوستان این بحث هم ادامه ندید بهتره چون بصورت حرفه ای دنبال نمیشه و فقط بر اسا علاقه هر کس نظر میده .
امکانات هردو مروگر 100% هست و هر دو امکانات همدیگر را کم و بیش دارند .
در مورد تب هم که خداراشکر avant که یک مرورگر ساده هست هم داره
من در فایرفاکس یا هر مرورگر دیگ برای تب زدن یا راست کلیک گزینه نیو تب رو انتخواب میکنم با کنترل تی میزنم که راحتتره
موفق باشید

mohsen_online_007

Active Member

من وقتي ميخوام يك لينك رو توي يك تب جديد باز كنم معمولا دكمه وسط موس رو روي لينك كليك ميكنم ( توي فاير فاكس ) اما اينكار تو اپرا در حاليكه صفحه در حال بارگزاريه انجام نميشه . يعني يا بايد بزارم صفحه كامل باز بشه يا اينكه بارگزاري رو متوقف كنم و بعد كليك كنم . در ضمن تو فايرفاكس شما وقتي ميخواي صفحه قبلي كه توش بودي توي يك تب جديد باز بشه كافيه با دكمه وسط موس روي دكمه Back كليك كني اما تو اپرا همچين امكاني من نديدم . يك مشكل ديگه كه من با اپرا دارم اينه كه يوزر ها و پسورد ها رو هر دفعه بايد بزنم و ...................................
وقتی گفته میشه فایر فاکسی ها فقط 5 دقیقه با اپرا ورژن های قدیمیش کار کردند و به خاطر این از فایر خوششون میآد بهتون بر می خوره
مسماً فایرفاکس اینقدر بی امکانات هست که همه از اون خبر دارند ولی در اپرا هر روز یک چیز جدید یاد میگیریم
در مورد تب اپرا علاوه بر اون + و منوی فایل همین امکانی که شما اشاره کردید را هم داراست .

تو اپرا کافیه shift را بگیری و رو لینک کلیک کنی

کافیه ctrl+z بزنی ، ضمنا یه سطل بازیافت گوشه سمت راست تولبار هست به نام closed با کلیک روی اون می تونی تمامی صفحاتی که پس ورودتون باز کردید و بعد بستید را دوباره مشاهده کنید ( حتی بصورت آفلاین )

اتفاقا این قسمت یکی از نقاط قوت اپراست شما وقتی یه یوزر نیم و پسورد را برای اولین بار وارد می کنید اپرا برای ذخیره کردن اون از شما سوال می کنه در صورتی که به سوال جواب مثبت بدید در مراجعه بعدی تکمه wand در تولبار فعال میشه و با کلیک بر روی اون نام کاربری و رمز عبور و... بصورت اتوماتیک وارد میشه و شما نیاز نیست حتی دیگه رو دکمه ای کلیک کنی ، ضمنا اگه شما یه فرم را به چند حالت پر کنی مثلا تو gmail چند تا اکانت داشته باشه اطلاعات همه اکانت ها به همین روش ذخیره میشه .

شما می تونی از منوی tools در قسمت advanced تمام اطلاعات ذخیره شده به این روش را مدیریت کنی . همین طور شما تو قسمت تنظیمات در سربرگ want می تونی یسری اطلاعات کلیدی را وارد کنی ( مثل نام ، نام خانوادگی ، شهر ، کشور و ... ) تا هر وقت با فرمی مواجه شدی که این اطلاعات را نیاز داشت اپرا برای شما بصورت اتوماتیک فرم را تکمیل کنه .

وای چقدر حرف زدم
بازم پیشنهاد می کنم یه بار
ممنون عزیزم..
من خودم هم با این صحبت ها چند نکته یاد گرفتم بیشتر از این مرورگر خوشم آمد
مسلماً هیچ چیز در اپرا غیر ممکن نیست و این نا آگاهی دیگران هست که این حرف رو می زنند و شما خیلی خوب توانستید این مسئله رو برای دوستمون حل کنید:oops:
سلام ...
دوستان بهتر هست موضوع را دیگر ادامه ندهید ، چون کسی اصل موضوع را نمیبینه . دوستان ببخشید ما قرار نیست بچه بازی کنیم و به ظاهر مرورگر فقط نگاه کنیم .
سرعت لود مهم هست و نمایش درست صفحات .
اون دوستمون که گفته اپرا پر سرعت ترین مرورگر هست با توجه به تجربش واقعا عجیب هست که بدون منبع چنین حرفی بزنه !
مرورگر فایرفاکس پر سرعتترین مروگر شناخته شذ البته در نسخه 3
در مورد صحیح نمایش دادن از تمام مروگر ها درست تر نمایش میده و سازگاری کامل با وب 2 و طراحی حرفه ای داره و سازگار کردن آن با این مروگر بهتره و اصل موضوع7 مشکل نداشتن با سایت های داینامیک هست که این مروگر تا بحال نداشته
البته اپرا هم فقط با ماژول ها و قالب ها داشته .
یک بار دیگم گفته نظر من و شما یک گوشه از نظرات هست و نظرات عموم مهم هست که بیشتر به فایرفاکس رای دادن
در مورد لینوکس هم وال... تا آنجای که ما میدونیم بیشتر نسخه های لینوکس فایر فاکس بصورت پیشفرض روش هست . یعنی من اصلا مروگر دیگی رو ندیدم و با حد اقل 7 نسخه لینوکس بصورت حرفه ای کار کحردم .
حتی یکی مثل لینوکس مندریوا که در 2008 اومده فایرفاکس 2 روش بوده .
دوستمون هم که در مورد نظر سنجی صحبت کرده بود و گفته بود اون نظرات مربوط به نسخه قبلی اپرا بوده و در نسخه 9.50 بهتر شده باید بگم این نظر سنجی هم مربوط به نسخه قبلی فایر فاکس بوده نه 3
دوستان این بحث هم ادامه ندید بهتره چون بصورت حرفه ای دنبال نمیشه و فقط بر اسا علاقه هر کس نظر میده .
امکانات هردو مروگر 100% هست و هر دو امکانات همدیگر را کم و بیش دارند .
در مورد تب هم که خداراشکر avant که یک مرورگر ساده هست هم داره
من در فایرفاکس یا هر مرورگر دیگ برای تب زدن یا راست کلیک گزینه نیو تب رو انتخواب میکنم با کنترل تی میزنم که راحتتره
موفق باشید
خودتون هم میگید که اپرا هم مشکلی نداره از این جهت که هر سایتی رو باز کنه - این که گاهی قالب و استایل ها هم به هم میریزه به قول خودتون این بستگی به طراح سایت داره که چقدر حرفه ای باشه ..
پس از این جهت هیچ مشکلی نداره
حالا از لحاظ سرعت باید بگم چند میلی سانیه زودتر باز کردن صفحه که من خودم توی آزمایشی که انجام دادم همیشه همه مرورگرها با حداکثر 1-2 ثانیه تاخیر صفحات رو Done می کنند و اینقدر زمان برای هیچ کاربری مسئله ای نیست و مسلماً فایر فقط با این حرف ها مسئله رو بزرگ کرده وگرنه 1 ثانیه زودتر باز کردن اصلاً مهم نیست که به خاطرش ملت بیان و اپرا با اون همه امکانات رو ول کنند و بچسبند به فایر !
به هر حال اگر اپرا هم می خواست کل شرکتش رو روی این هدف که پرسرعت ترین مرورگر دنیا شناخته بشه بکنه مطمئناً براش کاری نداشت ولی اپرا داره به خدمات فکر می کنه تا کارهای تبلیغاتی که هیچ ارزش حقیقی نداره

آخرین ویرایش:
از نظر من بهترین همین اکسپلورر هست. با انیکه خیلی کند هست اما بازم حرف اول رو می زنه البته اکسپلورر 7 فقط!
اما موزیلا فایر فاکس هم خیلی بعضی اوقات کولاک می کنه !!!

pooyar

Member
دوستان به نظر من بهترین مرورگر opera است و تمام.

آیا میدانید اولین بار opera از tab استفاده کرد؟
آیا میدانید opera اولین بار روی تب ها ضرب در گذاشت و در کنار تب ها سطل آشغال قرار داد و بعدا فایر فاکس اونو کپی زد؟
و خیلی چیزای دیگه...

mohsen_online_007

Active Member
یکی از ایرادات فایر اینه که هر بار بازش کردم چند ثانیه ای کل سیستم هنک میکرد ( با رم 2 گیگ )

جدیدترین ارسال ها

بالا