برنامه وُرد كوچك MMB Mini Word

naseronline

Well-Known Member
سلام به همه دوستان عزيز
قبلاً واسه يكي از دوستان با توجه به نيازي كه داشت يه برنامه بوسيله پلاگين RTF ساخته بودم... همون برنامه رو يك كم تغيير دادم و اينجا واسه شما مي زارم... برنامه Word كوچك... MMB Mini Word 1.0 ...
_ پشتيباني كامل از زبان فارسي
_امكان اضافه كردن نماد هاي ويژه
_ امكان قرار دادن تصاوير
_ امكان ذخيره به صورت txt و rtf
_ امكان گشودن و ويرايش فايل هاي txt و rtf
_ امكان ميانبر صفحه كليد براي تمامي منو ها
اميدوارم برنامه مورد استفاده قرار بگيره... در ضمن اگر سورس هم نياز بود بگيد تا بزارم ...
[[MIUC]m1161811246[/MIUC]
[MIUC]m1161811651[/MIUC]

آخرین ویرایش:

splinter cell

Well-Known Member
حالا که بحث rtf شد.میخواستم بدونم چکار میشه کرد موقع تایپ انگلیسی و فارسی با هم کلمات قر و قاطی نشند؟
مثلاً توی نوت پد وقتی متن رو راست چین میکنیم و تایپ میکنیم بدرستی میشه هر دو زبان رو بدون جابجا شدن کلمات تایپ کرد اما در فرمت rtf و این پلاگین نمیشه!
امیدوارم راهی داشته باشه .

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
برنامه جالب بود ، ولی ای کاش کلیدهای save و save as.. رو جدا میذاشتی ، چون من وقتی یه فایل باهاش باز می کنم بعد از تغییرات موقع ذخیره آدرس می خواد.
و اینکه وقتی یه فایل جدید باز می کنم ، و توش می نویسم موقع خروج پیامی مبتنی بر اینکه ذخیره کنه یا نکنه نمیده.

در جواب محسن هم ، باید بگم که من تو برنامه ناصر با کلیدهای ctrl + shift راست به چپ رو فعال می کنم و مشکلی ندارم.

تا بعد...!

naseronline

Well-Known Member
حالا که بحث rtf شد.میخواستم بدونم چکار میشه کرد موقع تایپ انگلیسی و فارسی با هم کلمات قر و قاطی نشند؟
مثلاً توی نوت پد وقتی متن رو راست چین میکنیم و تایپ میکنیم بدرستی میشه هر دو زبان رو بدون جابجا شدن کلمات تایپ کرد اما در فرمت rtf و این پلاگین نمیشه!
امیدوارم راهی داشته باشه .
همونطور كه سامان گفت اگه كليد هاي CTRL +SHIFT رو بزني جابه جا مي شه... اينكارو نه تو اين برنامه بلكه تو صفحات تايپ برنامه mmb هم اگه بزني اين عمل انجام ميشه... البته حق با شماست بايد يه توضيحاتي در مورد برنامه و ميانبر هاش مي دادم...
سلام
برنامه جالب بود ، ولی ای کاش کلیدهای save و save as.. رو جدا میذاشتی ، چون من وقتی یه فایل باهاش باز می کنم بعد از تغییرات موقع ذخیره آدرس می خواد.
و اینکه وقتی یه فایل جدید باز می کنم ، و توش می نویسم موقع خروج پیامی مبتنی بر اینکه ذخیره کنه یا نکنه نمیده.
سامان جان خيلي ممنون...برنامه كم و كاستي زياد داره... من اول بك گراند كارمو طراحي كردم بعدش شروع به ساختن اون با mmb كردم... اون موقع يادم رفت يه جا واسه Save As... بزارم... البته به راحتي ميشه چيزايي رو كه گفتي اضافه كرد... اگه تونستم ويژگي هاي جديدم اضافه مي كنم...

naseronline

Well-Known Member
سورس برنامه

اينم سورس برنامه چون قبلا آپلود كردم تغييرات هنوز توش اعمال نشده...مي تونيد خودتون به صورت دستي تغييرات رو توش بديد...
مثلاً واسه اينكه هنگام خروج سوال بشه كه مي خواهيد فايل رو ذخيره كنيد يا نه مي توانيد از فرمان زير تو دكمه EXIT استفاده كنيد...
کد:
text$='Do you want to save the changes to Document ?'
flag=48+3+0+0+0
param$=text$+','+CHAR(flag)
MessageEx("MMB Mini Word 1.0","param$")
If (CBK_MsgEx=6&x=1) Then
  PluginRun("PlugIn","SaveRTF")
  Exit()
End
If (CBK_MsgEx=6) Then
  SaveFile("RTF Document(*.rtf)|*.rtf|TXT Document (*.txt)|*.txt|","*.rtf;*.txt")
  FileSave$=CBK_OpenFile
  If (FileSave$<>'') Then
    PluginSet("PlugIn","FileSave$")
    PluginRun("PlugIn","SaveRTF")
  End
  Exit()
End
If (CBK_MsgEx=7) Then
  Exit()
End
If (CBK_MsgEx=2) Then
  CANCEL
End
يه x=1 هم تو دكمه Openاضافه كنيد...
واسه Save و Save As هم چنانچه برنامه رو تكميل كردم ميزارم همينجا...موفق باشيد...
دريافت سورس برنامه با حجم 526 كيلو بايت

ubuntu

Member
برنامه عالي‌اي شده. فقط يه چيزي. موقع اضافه کردن نماد ها بعد از اضافه کردن يک پيغام ميده. اگه اونو حذف کني خيلي بهتره.
ولي ايني که گفتم به هيچ وجه کارتون رو زير سوال نمي بره. فکر نکنم تا کنون کسي چنين برنامه اي رو با mmb هم ساخته باشه.
در ضمن کاري کن که فايل هاي متني مربوطه با برنامت باز بشن.

naseronline

Well-Known Member
برنامه عالي‌اي شده. فقط يه چيزي. موقع اضافه کردن نماد ها بعد از اضافه کردن يک پيغام ميده. اگه اونو حذف کني خيلي بهتره.
ولي ايني که گفتم به هيچ وجه کارتون رو زير سوال نمي بره. فکر نکنم تا کنون کسي چنين برنامه اي رو با mmb هم ساخته باشه.
در ضمن کاري کن که فايل هاي متني مربوطه با برنامت باز بشن.
اونو فقط واسه اين گذاشتم كه نشون بده نماد اضافه شده...اره ميشه ورش داشت...در صورت تكميل برنامه قابليت ها بيشتري بهش اضافه مي كنم... موفق باشي...

جدیدترین ارسال ها

بالا