بالا بردن سرعت دانلود adsl ( حذف محدودیت سرعت دانلود)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

siavash_titanic

New Member
با سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم
من قبلا adsl از شرکت صبانت داشتم و سرعتش هم به نبود. با اینکه خط 128 داشتم ولی بعضی اوقات سرعت دانلودم تا 120 کیلوبایت هم بالا میرفت. ولی خط تلفن خونمون رو فیبر نوری کردن و حالا از خود مخابرات adsl با سرعت 256 گرفتم. ولی با هر نرم افزاری که دانلود میکنم سرعتم از همون حدود 35 کیلوبایت بالاتر نمیره. دوستان اگه راهی بلدن یا نرم افزاری هست که بتونه سرعت دانلود رو بالاتر ببره ممنون میشم راهنماییم کنن.
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم
من قبلا adsl از شرکت صبانت داشتم و سرعتش هم به نبود. با اینکه خط 128 داشتم ولی بعضی اوقات سرعت دانلودم تا 120 کیلوبایت هم بالا میرفت. ولی خط تلفن خونمون رو فیبر نوری کردن و حالا از خود مخابرات adsl با سرعت 256 گرفتم. ولی با هر نرم افزاری که دانلود میکنم سرعتم از همون حدود 35 کیلوبایت بالاتر نمیره. دوستان اگه راهی بلدن یا نرم افزاری هست که بتونه سرعت دانلود رو بالاتر ببره ممنون میشم راهنماییم کنن.
ممنون

مبنای اصلی پهنای باند بیت بر ثانیه یا bps است.
مخابرات به شما یک ارتباط با پهنای باند 256kbps داده، درسته؟ یعنی 256 کیلو بیت در ثانیه. هر 8 بیت یک بایت است،
یعنی بصورت خام شما می توانید از یک پهنای باند 32 کیلو بایت بر ثانیه استفاده کنید. البته در اغلب موارد حداکثر
پهنای باند رو کمی بالاتر می گیرند، مثلا در حدود 35 کیلوبایت برثانیه که شما در حال استفاده از اون هستید.

از اونجایی که تمامی بسته های ارسالی و دریافتی فشرده می شوند، پهنای باند ظاهری شما اندکی بیشتر از این
مقدار و صد البته متغیر خواهد بود. یعنی فرضا اگه دریافت یا ارسال فایل های html و کلا متنی هستید بخاطر اینکه
داده های متنی خیلی خوب فشرده می شوند، ممکن است در ظاهر چند برابر این پهنای باند ارسال و دریافت داشته
باشید، اما این مربوط به همان مورد فشرده سازی داده ها است و پهنای باند واقعی تغییری نکرده. به همین منظور
اگر می خواهید پهنای باند واقعی تان را محک بزنید صرفا با فایل های خیلی فشرده مثل فایل های rar بررسی کنید.

ابزار های مدیریت داونلود مرسوم FlashGet ، Internet Download Manager، Free Download Manager، Orbit و غیره
هستند. هر کدام هم امکانات و نقایص خاص خودشان را دارند. برای بعضی سایت ها فقط ابزار های خاصی
خوب جواب می دهد و ... ، اما کلا هیچکدام معجزه نمی کنند. پهنای باند واقعی شما توسط سرویس دهنده شما
محدود می شود و کیفیت خطوط و مرکز مخابرات محلی شما و فاصله شما تا سرویس دهنده هم در افزایش این
محدودیت دخیل است. فراموش نکنید که ابزار مدیریت داونلود هر قابلیتی که برای افزایش سرعت ارائه کند، در نهایت
داده ها باید از گلوگاه خطوط شما عبور کند که به پهنای باند خاصی محدود شده.

greatmemar

New Member
سلام
روشی برای از بین بردن محدودیت سرعت دانلود هست؟ من در یکی از دانشگاههای خارج از کشور هستم سرعت نت واسه صفحه باز کردن خوبه ولی وقتی میخوام دانلود کنم سرعت دانلود کم میشه و روی 10 کیلو بایت بر ثانیه باقی میمونه در حالی که سرعت نتشون خیلی بیشتر از این حرفاست، وی پی ان رو امتحان کردم ولی نتیجه ای نگرقتم ولی 2 دقیقه سرعت رو روی 100 کیلو بایت میبره بعد قطع میشه سریع، یکی از بچه ها داشت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه دانلود میکرد ولی ازش پرسیدم بهم نگفت چطور. نرم افزار خاصی احتیاجه؟

majid1605

Active Member
بعید میدونم اینجوری که شما میگید باشه معمولاً هرجا به جر اینجا محدودیتی واسه اینترنت قائل نمیشن .
البته اگه از نرم افزارهای دانلود استفاده می کنید ممکنه از اون باشه
ولی اگه با نرم افزارههای مختلف ایجوریه ممکنه دانشگاه این محدودیت رو با یه نرم افزار داخلی کنترل کنه.
جای شما باشم همون شخص رو می چسبم تا جواب رو پیدا کنم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
روشی برای از بین بردن محدودیت سرعت دانلود هست؟ من در یکی از دانشگاههای خارج از کشور هستم سرعت نت واسه صفحه باز کردن خوبه ولی وقتی میخوام دانلود کنم سرعت دانلود کم میشه و روی 10 کیلو بایت بر ثانیه باقی میمونه در حالی که سرعت نتشون خیلی بیشتر از این حرفاست، وی پی ان رو امتحان کردم ولی نتیجه ای نگرقتم ولی 2 دقیقه سرعت رو روی 100 کیلو بایت میبره بعد قطع میشه سریع، یکی از بچه ها داشت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه دانلود میکرد ولی ازش پرسیدم بهم نگفت چطور. نرم افزار خاصی احتیاجه؟

اگه یک پهنای باند بصورت اشتراکی بین چندین کاربر استفاده بشه برای تقسیم شدن عادلانه پهنای باند وجود محدودیت
لازمه، یعنی نمی تونه بدون محدودیت باشه. اما تقسیم کردن پهنای باند شیوه های مختلفی داره که بعضی هاشون
منصفانه تر اند. مثلا اگر حجم فایلی که داونلود می کنید از فلان قدر بیشتر باشه پهنای باند تون رو محدود می کنند،
اینطوری صفحات و تصاویر تحت وب که خیلی حجیم نیستند از محدودیت مستثنی می شوند.

greatmemar

New Member
یعنی روشی نیست که بشه این محدودیت رو از بین برد؟
نمیدونم چطوری میشه به کانکشن آی پی داد مگر نه آی پی دادن رو امتحان میکردم چون با وی پی ان یه مقدار جواب داد ولی بعد 2 دقیقه دیس کانکت میشه ولی آپی که دیگه دیس کانکت نمیشه.

mamad rashidi

New Member
من به شما نرم افزار get bot را پیشنهاد می کنم
از سایت getbot.com دانلود کنید (حجم 300 کیلوبایت) وبا ساختن کانکشن های بسیار سرعت دانلود خود را بالا ببرید !!!
من خودم ADSL 2MB دارم و با این نرم افزار با 400 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنم ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا