ایکس پی

Parham

Well-Known Member
در ضمن بر عکس شما من اصلا اعتقاد ندارم که ساخت چنین چیزایی با فتوشاپ وقت تلف کردنه!!
اتفقا در بسیاری از جاها وقت تلف کردن هستش و این هیچ ربطی‌ به عوض کردن دید نداره !
آخرشم بگم که من قبول دارم که اصول طراحی چنین تصاویری فتوشاپ نیست ولی طبق همون تصویری که توی پست قبلی هم گذاشتم معلوم میشه که فتوشاپ هم میتونه همچین کاری رو انجام بده
من هم نگفتم که نمی‌شه گفتم می‌شه تصاویر را در محیط این برنامه ها ( 3 بعدی ) ایجاد کرد ، در بسیاری از موارد برای ساخت متریال از برنامه هایی‌ مثل فتوشاپ کمک گرفت و سپس روی خروجی‌ این برنامه ها در برنامه هایی‌ مثل فتوشاپ کار کرد !

S.H.R.M.K

Well-Known Member
حالا که صحبت 3D شد باید بگم به نظر من بهتره که این کارا با برنامه های مخصوص خودشون ساخته بشن مثل مایا یا تری دی استودیو و ...
ولی نکته ای که هست اینه که اومدیمو یه نفر مثل من تو کار با برنامه های سه بعدی ناشی بود (در حد 0):) اونوفت یه راه بیشتر نمیمونه یا باید برم کلی وقت بزارم که این برنامه رو یاد بگیرم و یا اینکه کلی پول بدم تا یه کس دیگه برام طراحی کنه.
ولی یه راح ساده تر هم اینه که با برنامه 2 بعدی این کارو بکنم البته این برنامه ها چون ماهیت کلیشون برای این جور کارا نیست فقط در حد رفع نیاز کارهای کوچیک به ادم کمک میکنن.
با فتوشاپ میشه همچین کارایی رو کرد ولی بازم میگم فقط برای رفع نیاز های کوچیک خوبه اگه برای کارای حرفه ای تر بخوایم باید بریم دنبال 3D .
نظر من این بود.
این پایین هم یه کار گزاشتم که خیلی به برنامه 3d احتیاج داشتم ولی چون بلد نبودم با فتوشاپ طراحیش کردم به نظر خودم که خوب شده.
اگه گفتین کجاش با فتوشاپه؟:neutral:

پیوست ها

• end3.jpg
    end3.jpg
    135.6 کیلوبایت · بازدیدها: 11

yusef.es

Member
سلام
من فکر کنم اون تخته ای که در قسمت بالا سمت چپ وجود داره همراه با تلویزیون که بندر سیدنی رو نشون میده.
اگر اشتباه گفتم مسخرم نکنیداااا

ToFaN

Well-Known Member
sara_is_nice_girl گفت:
در ضمن بر عکس شما من اصلا اعتقاد ندارم که ساخت چنین چیزایی با فتوشاپ وقت تلف کردنه!!!! اگه شما اینطوری فکر می کنید دیدتون رو باید عوض کنین. چون بین انتخاب یه برنامه واسه ساخت سریع یه تصویر و تلف کردن وقت خیلی فرق هست. من قبول دارم که ساختن چنین تصویری با فتوشاپ خیلی وقتگیره ولی اصلا قبول ندارم که وقت تلف کردنه!
استاد گرافیک میشه یه ابزار که واقعا قدرتمند باشه در فتوشاپ برای نوردهی به تصاویر و آبجکت ها به من معرفی کنی؟
sara_is_nice_girl گفت:
خرشم بگم که من قبول دارم که اصول طراحی چنین تصاویری فتوشاپ نیست ولی طبق همون تصویری که توی پست قبلی هم گذاشتم معلوم میشه که فتوشاپ هم میتونه همچین کاری رو انجام بده (قابل ذکره که اون تصویر توی پست قبلی اگه توسط یه فردی که فتوشاپ بلده بخواد ساخته بشه کمتر از 15 دقیقه وقتشو می گیره!!)
من نمیگم این کار با فتوشاپه هست یا نیست این کار اگه با یه برنامه سه بعدی سازی بخوای انجام همش از شروع تا پایان و رندر
گرفتن میشه 2 دقیقه که اگه هم مبتدی باشی اونم 60 برابر کیفیت بهتر و هر زاویه ای که دوست داری میتونی عوض کنی دلیلش چیه که بیای با لایرهای فتوشاپ خودتو درگیر کنی؟
مثل اینه که بگیم با فتوشاپ هم میشه صفحه بندی کرد چرا اصلا بیایم با Indesign و QuarkXpress خودمون رو درگیر کنیم
نتیجه گیری: دوست عزیز شما در گیر یه مشت تعصب نرم افزاری شدین که به نظر من کاملا اشتباست باید دیدگاهتون به گرافیک کلی باشه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آقای توفان در مورد سوال اولتون لازم نیست شما حتما ابزاری واسه این کار داشته باشی اگه مهارت کافی توی فتوشاپ داشته باشی می تونی نوردهی رو بدون هیچگونه ابزاری و صرفا با انجام چند ترفند ساده به شکلی فوق العاده حرفه ای انجام بدی. اگر خواستی نمونه اش رو هم برات می ذارم !

در مورد صحبت دومت هم باید بگم تعصب نرم افزاری هم چیز جدیدیه که میشنوم. مثلا شرکت Adobe به من پول داده که واسه محصولاتش تبلیغ کنم یا چه سودی به حال من داره که بخوام از یه نرم افزار حمایت یا یکی رو رد کنم. (در اون حد هم هیچکدوم از ما نیستیم!!) در ضمن قابل توجه جنابعالی که من قبل از اینکه فتوشاپ بلد باشم کار با نرم افزارای سه بعدی رو یاد گرفتم و فقط به خاطر یه سری مشکلات و مسائل دیگه سراغش نرفتم وگرنه مهارتم توی برنامه های سه بعدی خیلی بیشتر از 2دو بعدی هست.

شرمنده همگی دوستان اگه تعصبات بیجای من (!!!) باعث انحراف موضوع تاپیک شد!

S4DEGH

Well-Known Member
حالا الان دعوا ميشه !:d
البته بگم هميشه هر كاري تو جاي خودش خوب در مياد !
3بعدي تو برنامه هاي 3D و 1 بعدي تو برنامه هاي يك بعدي !

ToFaN

Well-Known Member
sara_is_nice_girl گفت:
آقای توفان در مورد سوال اولتون لازم نیست شما حتما ابزاری واسه این کار داشته باشی اگه مهارت کافی توی فتوشاپ داشته باشی می تونی نوردهی رو بدون هیچگونه ابزاری و صرفا با انجام چند ترفند ساده به شکلی فوق العاده حرفه ای انجام بدی. اگر خواستی نمونه اش رو هم برات می ذارم !

ميشه مثلا يه نمونه به من نشون بدین نوردهی اشیا البته هرکدوم که تمایل داشتید البته حرفه ای ها که از نظر حرفه ای کامل باشه نه این نور دهی هایی که من و تو داریم همیشه تو سایت ها میبینیم
خیلی دوست دارم بدونم نوردهی مثل اینو چجوری میخوای انجام بدی

44579_1113787865_medium.jpg

فقط یه قسمتشو بگی کافیه

sara_is_nice_girl گفت:
در مورد صحبت دومت هم باید بگم تعصب نرم افزاری هم چیز جدیدیه که میشنوم. مثلا شرکت Adobe به من پول داده که واسه محصولاتش تبلیغ کنم یا چه سودی به حال من داره که بخوام از یه نرم افزار حمایت یا یکی رو رد کنم. (در اون حد هم هیچکدوم از ما نیستیم!!) در ضمن قابل توجه جنابعالی که من قبل از اینکه فتوشاپ بلد باشم کار با نرم افزارای سه بعدی رو یاد گرفتم و فقط به خاطر یه سری مشکلات و مسائل دیگه سراغش نرفتم وگرنه مهارتم توی برنامه های سه بعدی خیلی بیشتر از 2دو بعدی هست.
متاسفانه بعض البته منظورم شما نیستین احساس میکنن هنر تو برنامه نهفته و لی این یه فکر غلطیه که اگه شما مسلط به فلان نرم افزار باشید خدایین و این و اون
در ضمن من یه سوال دارم سارا خانم
البته اگه دوست داشتین
آقای جان وارنوک موسس شرکت آدوب برنامه فتوشاپ رو جهت چه کارهای اختراع کرده؟ برای تمامی کارهای گرافیکی ؟
ممنون و موفق باشی

Parham

Well-Known Member
هر برنامه ای به جای خودش کاربرد داره ! کسی‌ هم نمیگه که نمی‌شه با فتوشاپ *مثل و شاید بخشی‌* از این تصاویر را ایجاد کرد ! اما زمانی‌ که شما میتونی‌ در برنامه هایی‌ سه بعدی به راحتی‌ دوربین قرار بدی ،منبع نور ایجاد کنی‌ رنگ عوض کنی‌ و یا صدها نوع متریال به جسم و کار خودت بدی چه کاری هستش که زمان صرف کنی‌ و با فتوشاپ و برنامه های مثل اون این کار را انجام بدی ؟ میتونی‌ به راحتی‌ این کار را در اون محیط انجام بدی و خروجی‌ کار را که گرفتی‌ در برنامه فتوشاپ تغییراتی‌ ایجاد کنی‌ روی کارت و باز هم میگم که تعصب چیز خوبی‌ هستش اما بعضی‌ از جاها آدم قبول کنه یه مواردی را خیلی‌ خوب هستش دوست عزیز ...

Ghamnevis

Well-Known Member
ToFaN گفت:
ميشه مثلا يه نمونه به من نشون بدین نوردهی اشیا البته هرکدوم که تمایل داشتید البته حرفه ای ها که از نظر حرفه ای کامل باشه نه این نور دهی هایی که من و تو داریم همیشه تو سایت ها میبینیم
خیلی دوست دارم بدونم نوردهی مثل اینو چجوری میخوای انجام بدی

44579_1113787865_medium.jpg

فقط یه قسمتشو بگی کافیه

متاسفانه بعض البته منظورم شما نیستین احساس میکنن هنر تو برنامه نهفته و لی این یه فکر غلطیه که اگه شما مسلط به فلان نرم افزار باشید خدایین و این و اون
در ضمن من یه سوال دارم سارا خانم
البته اگه دوست داشتین
آقای جان وارنوک موسس شرکت آدوب برنامه فتوشاپ رو جهت چه کارهای اختراع کرده؟ برای تمامی کارهای گرافیکی ؟
ممنون و موفق باشی
يوسف جان تصويري كه شما گذاشتي ، دو بعد بيشتر نداره :)
در نتيجه ميشه با فوتوشاپ روش كار كرد :) و ميشه به همين ظرافت هم درش آورد ولي.... !
در يك محيط دو بعدي به صرفه نيست !
وقتي ميشه در يك محيط سه بعدي خيلي راحت اينكار رو انجام داد :)

ادامه بحث هم فكر ميكنم بي مورد باشه :)

هر دو طرف بحث يكمي دچار سوء تفاهم شدند فكر ميكنم ! بهتره ادامه نديم !
چيزي هم كاملا واضح هستش اينه كه ايجاد پرسپكتيو و نورپردازي در محيط برنامه هاي دو بعدي به راحتي محيط برنامه هاي سه بعدي نيست ! ولي غير ممكن هم نيست :)

فكر ميكنم تلف كردن وقت هم نباشه :) شايد كسي دوست داشته باشه قدرت و تسلط خودش رو در يك نرم افزار دو بعدي با ايجاد چنين طرح هاي به رخ بكشه كه در نوع خودش جالب و قابل تقدير هم هست :)

اميدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم :)

ToFaN

Well-Known Member
Ghamnevis گفت:
يوسف جان تصويري كه شما گذاشتي ، دو بعد بيشتر نداره :)
در نتيجه ميشه با فوتوشاپ روش كار كرد :) و ميشه به همين ظرافت هم درش آورد ولي.... !
در يك محيط دو بعدي به صرفه نيست !
وقتي ميشه در يك محيط سه بعدي خيلي راحت اينكار رو انجام داد :)

ادامه بحث هم فكر ميكنم بي مورد باشه :)

هر دو طرف بحث يكمي دچار سوء تفاهم شدند فكر ميكنم ! بهتره ادامه نديم !
چيزي هم كاملا واضح هستش اينه كه ايجاد پرسپكتيو و نورپردازي در محيط برنامه هاي دو بعدي به راحتي محيط برنامه هاي سه بعدي نيست ! ولي غير ممكن هم نيست :)

فكر ميكنم تلف كردن وقت هم نباشه :) شايد كسي دوست داشته باشه قدرت و تسلط خودش رو در يك نرم افزار دو بعدي با ايجاد چنين طرح هاي به رخ بكشه كه در نوع خودش جالب و قابل تقدير هم هست :)

اميدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم :)
سايان جان
از 2 بعد بودن و 3 بعدن بودن صحبت نميكنم
نوردهي اين طرح رو مد نظر قرار دادم

Ghamnevis

Well-Known Member
ToFaN گفت:
سايان جان
از 2 بعد بودن و 3 بعدن بودن صحبت نميكنم
نوردهي اين طرح رو مد نظر قرار دادم
خوب متاسفانه منظورم رو متوجه نشدي يوسف جان :)

در اينكه اين مجسمه يك آبجكت سه بعدي هست شكي نيست ! ولي وقتي طرح شما صرفا يك عكس باشه (نه انيميشن يا فيلم) دو بعد بيشتر نخواهد داشت :)

منظورم اين بود كه اگر طرح خام اين مجسمه در دست بود (بدون نورپردازي) ميشد با حوصله و دقت زياد مشابه هميني كه شما گذاشتي رو ايجاد كرد :)

FashisT

Active Member
در ساخت این نمونه تصاویری اصلا نباید حرف از قدرت فتوشاپ بزنی که خیلی کم میاره تو خیلی موارد نمیگم نمیشه ولی واقعا کم میاره
اتفاقا داره!
نمیخوام بحث رو دوباره شورع کنم ولی مسئله اینجاست یه بحث حرفه ایت و اصولی بودن کار هست یه بحث هنری بودن کار! خب معلومه اگر طرف بخواد اصولی یک طرح ابجکتیک سه بعدی با نورپردازی و پرسپکتیو دقیق واصولی طراحی کنه بهرتین گزینه اش یک برنامه 3بعدی هست و این هیچ شکی توش نیست...
ولی وقتی میخواد کاری بزنه که توش راحتی و سرعت کار مهم نیست و ارزش کار الویتش هست خب معلومه که کاری میکنه که بعد یک تلاش ارزشمند انجام بشه..
متاسفانه ما هر وقت میریم سراغ برنامه های گرافیکی صرفا برای طراحی یک کار سفارشی میریم و هیچ وقت برای علاقه خودمون یک کار سنگین و چشم گیر نمیکنیم!
برای همین اون لذت سختی که تو کار ساختن یک کره 3بعدی یا یک پرتره تمام عیار در برنامه فتوشاپ داره شاید تو 4/5 تا کلیک کردن یک بزنامه 3بعدی نداشته باشه! من فکر میکنم اهمیت کار در سرعت رسیدن و سهلی درست کردن یک طرح نیست بلکه توی ارزش کاری هست که طرف انجام میده! البته برای یک کار بازاری (مشتری) مطمئنا برای رسیدن به همچین ابجکتهایی برنامه مخصوص خودش استفاده میشه ولی اون طرحهایی که تو و سارا گذاشتن ، خالقان اون هیچ وقت فکر سریع تموم کردن و راهی اسان نبودند بلکه به لذت بخش بودن پایان کار براشون مهم بوده!
فکر کنم همتون تاریخ هنر خوندید .مکتب فوتوریست همیشه جبهه ای تند در برابر عکاسانی با دوربین های تازه اختراع شده داشته و همیشه نقاشیهایی انجام میدادند که با یک عکس مو نمیزده ..خب اگه اونا هم همین عقیده شما رو داشتند که بیکار بودند کاری که در 2ثانیه به انتها برسه رو یک ماه انجام بدن!؟
فعلا

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
شهرام همیشه جوابات واقعا حرف نداره و این نشون دهنده اینه که توی این زمینه واقعا علم کافی رو داری!

باور کن منم منظورم همین بود یعنی من می گم که ساخت یه همچین کارایی چه از لحاظ وقت و چه ز لحاظ ظرافت نهایی باید توی برنامه 3بعدی ساخته بشه ولی میشه با فتوشاپ هم چنین کاری رو کرد و به نظر من اگه این کار توی فتوشاپ انجام بشه اگر چه ممکنه به ظرافت یه برنامه 3بعدی درنیاد ولی ارزشش کمتر از کار نهایی برنامه 3بعدی نیست چه بسا ارزش بیشتری هم داشته باشه. به قول شهرام ارزش نهایی کار بسته به هدف طرف داره و صرفا در نظر گرفتن موضوع وقت یا محدود کردن کار به یه نرم افزار به نظر من یکم بی لطفیه!

در مورد اون عکسی هم که توفان گذاشته من بهت اطمینان می دم که با صرف یکمی وقت و داشتن یکمی حوصله میشه بوسیله براش و تغییر در Mode لایه ها چنین نوردهی و سایه زنی رو ایجاد کرد.

حرف آخرم این که به نظر من انجام یه چنین بحثایی هیچ اشکالی نداره خوب توی هر بحثی ممکنه دو طرف بحث یه مقدار تندروی کنن (حالا بقول توفان تعصب داشته باشن) ولی انجام همچین بحثایی خیلی بهتر از اونه که بیام یه طرح خیلی ابتدایی بذاریم و بگیم که آفرین خوبه یا بهتر میشه اگه روش کار کنی و این حرفا (البته اونا هم باید باشه ولی نه اینکه تمام وقت صرف اون کارا بشه)

ببخشید که خیلی حرف زدم!!!

FashisT

Active Member
خب تا بوده همین بوده..همیشه در همه جا دو جناح مختلف روبروی هم ایستادند و حرفاشونم گفتن و این نه اینکه بد نیست بلکه باعث بالارفتن علم دو جناح هم شده مثلا ما همین الان نزاع های زیادی داریم مانند
MT vs WP
Firefox vs IE
Illustrator vs Corel
Linux vs Windows
PHP vs ASP
FashisT vs Sayan
.......
فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا