ایده برای کار

_فرهاد_

New Member
سلام رفقا
من دوست دارم انیمیشن های کوتاه یا آگهی های تبلیغاتی بسازم ولی خلاقیت برای ایده کار ندارم اگه بخوام این خلاقیت رو بدست بیارم باید چیکار کنم؟:paint:
حتی وقتی که می خوام مدلسازی هم بکنم واقعا چیز جالب به نظرم نمی رسه؟:shock:
لطفا منو راهنمایی کنید.

نمی دونستم باید سوالم رو کجا مطرح کنم اگه جاش اشتباه هست مدیرا انتقالش بدن.
با تشکر

خ ! لاقیت

سلامفرهاد

:rose:

خوش اومدی به انجمنمجید

>|<

خلاقیت یعنی چی ؟ تعریفت چیه ؟ مهارتت چیه؟ سوادت چیه؟ علاقت دقیقا چیه؟
تجربه ها و مهارتها و ویژگیها و شرایط شما میشه یه معادله چند وجهی؟
سوال شما یک وجه داره و نیازمند جواب همه اون سوالهاست.
کارهنری میخواهی بکنی یا کار فنی و تکنیکی یا کار پولساز

میدونی برادر همه چیز تو دنیا تکراریه. خدا همه چیزا رو کهنه کرده . ما همه کهنه ایم.
خلاقیت یعنی شما یه ارتباط ایجاد کنی. یه شخصیت جدید به چیزی بدی. یه واقعه رو طوری تعریف کنی که جوک به نظر برسه یا حیرت انگیز یا ملال آور.

خب چند تا نکته؟
نابغه کیه؟ کسی که راحت ترین راه رو پیدا میکنه
کیمیاگر کیه؟ کسی که چیزی عادی رو به چیزی خاص و گرانبها تبدیل میکنه
پیامبر کیه؟ کسی که حکمت رو درک میکنه و ایمان رو انتقال میده و مدیریت میکنه
مدیر کیه؟ کسی که شرایط رو به هر نحو که باشه جمع و جور میکنه
شاعر کیه؟ کسی که احساسش رو به زبانی محسوس بیان میکنه
مترجم کیه؟ کسی که دانش رو میفهمه و انتقال میده
.....

خلاق کیه؟
کسی که روش متفاوتی رو انتخاب میکنه.
کسی که به جای کپی، ایجاد میکنه.
کسی که به جای تکرار ، ترکیب میکنه
کسی که ردپای جدیدی رو برف میگذاره
کسی که از خودش به آینده پل میزنه
کسی که افکار عادی رو به تحسین وا میداره و افکار پیشرو رو به رقابت در میاره

خلاقیت چه صفاتی رو میطلبه؟
باید الفبا رو دونست و دستور زبان رو دونست و اطلاعات گوناگون داشت تا بشه یه انشای خوب نوشت پس دانش
باید توانا بود و کوشا بود و جسور بود و صبور بود پس باید ضعیف رو برطرف کنی و تنبلی رو دور بریزی و معطل نمونی و طاقت بیاری.
باید امیدوار بود. باید ریسک کرد. باید دوراهی ها رو امتحان کرد و چند راهی ها رو سنجید و هزار راهی ها رو توکل کرد و دل به یکی سپرد
باید تمرکز داشت و باید ارداه داشت و باید کار را تموم کرد.
باید با کار بازی کرد و باهاش حال کرد و روش سوار شد

چه نسخه هایی؟
شما از هر چی فکر میکنی عادی ترین هست انتظار غول ترین چیز رو بکش.
یه مسابقه تو فروم مکس هست که موضوعش ساختن دمبل هست. خب این به نظرت چقدر جای خلاقیت داره.
خلاقیت یعنی پله های بعدی نردبون رو تو بسازی. یعنی اگه تا ابرها بردنت تو کف نکنی و برای نشون دادن تواناییت بال در بیاری.
باید تو چیزی که دست بقیه کوتاهه دستت رو دراز کنی و چیزی رو که بقیه نمیپسندن شاخ کنی و با بادمجونی که من دوست ندارم غذایی درست کنی که من نتونم اونو رد کنم.
روش های ترکیب رو خودت بساز: یه روش ساده: میگن روش دیکشنری: دو تا کلمه از فرهنگ لغت به طور تصادفی انتخاب کن و ربطشون بده. با دو کلمه که هیچ کدومشون رو تو نگفتی قشنگترین جمله رو بساز.
درباره روباه و زاغ یه داستان جدید بنویس.
فکر کن اگه قرار باشه یه داستان پلیسی یا خانوادگی بنویسی باید چند پله رو رد کنی تا به مرز دنیای ایده های جدید برسی.
روی گذشته تعصب نداشته باش و آینده رو شدنی ببین.
تجربه های دیگران رو مرور کن و کاتالوگ ها رو زیر رو رو کن.
برای مدل همینی که الان میگم رو به بهترین وجه انجام بده:( خلاقیت یعنی پاسخ به سوال. اونهم سوالی که یا خیلی سخته و یا خیلی عادی. این جواب تو هست که به اون سوال کمال میده)
من هم تو مسابقه دمبل شرکت میکنم. ببین چه میکنم! رجز خونی هم جزو صفات آدمهای خلاقه.
اما شگفت انگیزی کار اینه که تو هم با سابقه 1 پست و توانایی نامعلوم میتونی بهترین مسابقه باشی.

اگه از وراجی هام خسته نشدی. سوال دیگه ای هم داری بعدا برات میگم.

اما خلاقیت یعنی یافتن جواب به روش خودت
موفق باشی آشنا

یا علی

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
خوب
برهانی جان حرفای خوبی زد

ببین
همیشه شروع یک کار سخت و ترسناکه
من پیشنهاد میکنم نمونه کار ببینی
نمونه ها رو واسه خودت تحلیل کنی ... یعنی با دیدن یک اثر با فکر خلاقی که اونو خلق کرده آشنا بشی
و اینکه نترسی
خودت میتونی معلم و منتقد خودت باشی
برای شروع حتی میتونی تقلید هم بکنی
بعد اینکه مسلط شدی راحت تر میتونی فکر کنی و خلاقیت بروز بدی

m3d

کاربر VIP
سلام فرهاد جان
بچه ها همه حرفها رو زدند . به نظر من تا میتونی تیزر و انیمیشن و ... ببین و ذهنت رو شلوغ کن . بعد بیا به محیط اطرافت دقت کن رو جزئیات محیط زوم کن آدما رفتارها اشیائ طبیعت و ...
شروع کن یه آبجکت بساز نیازی نیست حتما کاراکترت هم متفاوت و نو باشه خوب یه آدم معمولی یه بچه یه زن یه مرد یا ... حالا بیا روی حرکاتش ایده پردازی کن . در نهایت فقط تمرین و تمین و تمرین
موفق باشی:rose:

_فرهاد_

New Member
سلام دوستان خوبم مرسی از کمکاتون:rose::rose::rose:

توضیحاتت فوق العاده بود محمد جان.مرسی از وقتی که گذاشتی.:rose:
من یه مدت کار می کنم(تمرین برای خودم) هنوز کارم تموم نشده ولش می کنم چون به نظرم جالب نشده_تکراری هست_تا حالا خیلی از کارهای مدلسازی گالری سایتهای مختلف رو دیدم ولی نمی دونم ....(البته من مبتدی هستم)
می خوام یه کار انجام بدم که هم جالب باشه هم پولساز باشه.یعنی دنبال ایده می گردم که روش کار کنم.

من در مورد اینکه نوشتی(خدا همه چیزا رو کهنه کرده . ما همه کهنه ایم.) موافق نیستم خدا به ما خلاقیت داده که از اون استفاده کنیم و چیز نو به وجود بیاریم.

مرسی فرشید جان :rose:
تحلیل کردن به نظرم کار سختی هست.ولی خوب نمونه کار زیاد دیدم.

مرسی رضا جان :rose:
اینجا اگه حرفه ای نباشی نمیشه کار گروهی کرد.مثلا من اگه تنهایی کار کنم می تونم وقتی بیشتری برای کارام بزارم جون سرعتم پایین تره ولی کار گروهی باید کارت رو زود تحویل بدی که من نمی تونم.

_فرهاد_

New Member
مرسی مهدی جان:rose:
الان پستت رو دیدم
سعی می کنم زیاد تیزر ببینم ولی خوب...
واقعا باید به اطراف خوب دقت کرد در مورد مدلسازی این کار رو کردم ولی در بقیه موارد نه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m3d
سلاممجددا

نظرای بچه ها تکنیکی تر بود و من هم استفاده کردم. ممنون از همه.
چیز مهمی که باید داشته باشی و فراموش نشه یه چشم خوبه. مشاهده یعنی چیز جدیدی رو ببینی و این یعنی سر نخ و نزدیکی به هدف....

یه حدیث جالب و عجیب داریم از معصومین: امور مشابهند.
به نظر من یعنی میشه خلاقیت رو یاد گرفت و حکمت رویدادهات رو درک کرد

فرهاد جون منظورم از کهنگی رو فکر کنم خودت گرفتی...
یه جنبش اینه که نترس تو نیاز به معجزه نداری
یه جنبش هم اینه که طبیعت و تجربه و محیط تو بهترین آموزگارت هست
یه جنبش هم اینه که بازار خرید تو رو قبلا خدا پر کرده.

کهنگی ما به خاطر کوچیکی و محدودیتمونه.
اصلا این نیاز ماست که کمک میکنه راه بهتری پیدا کنیم.
خلاقیت ما هم بهره وری از شرایط و انتخاب های درست و تعابیر زیباتر و مفیدتره.
اون خلاقیت که خدا به ما داده هم یه ابزار کهنه و اساسیه.

تجربه بهم گفته امید چاره باز کردن گره های کور هست و میدونم که کسی که اون گره ها رو برام شل میکنه دست آشنا و نو خداست.
وقتی همه چیز رو کهنه کردی یعنی میدونی چه چیز جدیدی حالا وقتشه.
ادبیاتیستا میگن تعداد تم های اصلی داستان محدوده ( حدود 100 تا) ولی شما میبینی که هر سال نوبل ادبیات داریم. این یعنی اون کهنه رو دست کم نگیر. بوی تازگی رو با همین ابزارهای عادی و همت بیرون بکش.

پر تلاش و پربار ببینمت کوهکن!

یا علی

_فرهاد_

New Member
آرزو دارم بهاران مال تو
شاخه های یاس خندان مال تو
گر چه درویشان تهیدستند ولی
ساده بودن های یاران مال تو

با یاد رفیق است که دنیا زیباست
با عشق رفیق است که دنیا برپاست

تقدیم به تو محمد جان

این دو تا عکس رو گذاشتم اگه میشه برام تحلیلش کنید تا تحلیل کردن رو یاد بگیرم.یعنی به چه نکته های باید توجه کنم.
اینا به نظرم جالب بود حالا اگه کسی عکسه دیگه ای داره خوشحال می شم.:wink:
یه انیمیشن کوتاه هم که به نظرم جالب بود : :)Oktapodi

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    162.5 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • 2.jpg
    2.jpg
    96.7 کیلوبایت · بازدیدها: 19
آخرین ویرایش:
برای تحلیل باید به چیز های عجیب و قشنگ و چشم گیر توجه کنی

بطور مثال : توی شکل اولی اسباب بازی ها و کفش اون مرده اینها قشنگی کار رو خیلی بیشتر کردن کلا جزییات کار رو قشنگ می کنه اگه ایده هم بد باشه ولی جزییات کار رو قشنگ نشون میده توی همون کار نور ها رو نگاه کن فقط یه آباژور هست و یه نور یخچال که نور یخچال و باز بودن درش عجیبه ، تابلو ها ، تلویزیون ، بودن 5 تا بچه و حامله بودن دوباره ی خانوم (-^.) به نظر من کار دومی همون بستهه اصلا ایده ای جالبی نیست و جای بحث نداره شما برای مدلینگ و تکسچرین می تونید تاپیک های زیبایی که توی همین فروم زده میشه رو ببینید:
http://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=149
این هم دوتا کار پر دیتلز:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=1057894#post1057894
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=158240
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=154775
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=153625

_فرهاد_

New Member
مرسی داش ممد:rose:
راستش خیلی عکس رو نگاه کرده بودم ولی باز بودن در یخچال رو ندیده بودم با اون بچه که روشه._به کفش مرده هم دقت نکرده بودم .
سعی می کنم نگاهم رو عوض کنم.>|<

سلامجدد

بابا مثل سلاطین از ما تشکر کردی. روزگار سلطان و شاعر چیره دست بی سایه و روغن رعیت چرب بادا...
از تقدیمات سخاوتمندانت ثروتنمد شدم و خوشحال!

از اون عکسهایی که گذاشتی و نکات داش ممد من ذهنم به این متوجه شد که شما میخوای یه موضوع سه بعدی رو هدف کنی و کاری شکیل و جذاب ازش بیرون بکشی:
چند تا نکته به نظرم میاد:
اینکه تو دو تا رو پسندیدی ولی داش ممد یکی رو یعنی علایق مشترک وجود داره و نا مشترک هم.
پس میشه تو انتخاب سخت گیرتر بود و غنی تر
از اینکه اصلا از یه کاری به عنوان خلاق یاد کردی باید بشینی با خودت خلوت کنی که چه نکته ای تو کار جذبت کرده.
توان نقد و تحلیل میتونه جواب نمیدونم چرا بدم میاد و خوشم میاد باشه.
خب میگن عناصر اصلی شیمیایی 100 و خورده ای بیشتر نیست ولی ما ملیونها ترکیب شیمیایی داریم.
شما باید دنبال این باشی که چه سرنخی بهت جواب میده.
چه سیمی رو به سیم دیگه بزنی کار منفجر میشه.
مهره مار چیه و چطور سبیل سلیقه مخاطب رو میشه چرب کرد.
مخاطب تو مثل خودته یا نیاز به شناخت داره.
اصلا حیطه فعالیت شما چی هست و چی رو داری تحقیق میکنی.

اگه شما یه بسته بندی از اسباب بازی رو نشون میدی یا اگه یه کاریکاتور سه بعدی رو عنوان میکنی دو جنبه مختلف از کاره.
کاریکاتورت رو داش ممد از لحاظ کاریکاتوری و ظرافت های مدل تحلیل کرد. خودت چه فاکتوری داری.
سوال ها رو استخراج کن.
نیازها رو بسنج.
ببین از چه غذایی بیشتر خوشت میاد.
ذائقه ها رو باید ارضا کرد.
باید پله بعدی رو حدس زد یا یه پله غیر قابل حدس پیدا کرد.

یه نکته دیگه هم هست.آدمها یه نقطه هستند که چند تا فلش دارند. معمولا اون فلش ها محدودند و کوتاه. این میشه که همدیگه رو کپی میکنند.
جدای از این موضوع عیالواری و جوجه کشی که یه ایده خیلی قدیمی هست چاشنی های اون بوده که شما رو به تحسین وا داشته و داش ممد رو به تحلیل.
این یعنی پادشاه غذای جدید میخواد و آشپز سنتی با ادویه های ترکیبی اونو گول میزنه.

ایده تکراری تر از عشق سراغ داری؟
میدونی هر کی تو دوران جوونیش یه بار میره تو این فضا ( در حالت نرمال!)
اونوقت شعر های قدیمی شعرا رو میتونه حس کنه.
اگه یه قلب بکشه فرک میکنه جدیده و اگه یه فیلم بسازه فکر میکنه فیلم عشقی جدیدیه.
این علاقه رو بشناس. چاشنی ها رو بشناس.
از آفاتش که غرق شدن و خودبزرگ یا کوچک بینی هم هست حذر کن.

کاریکاتور تحلیل کردن یه راه خیلی مفیده چون با نمادها آشنا میشی و فریم های کلیدی و تاثیر گذار رو هی مرور میکنی.
یه تعریف شخصی دارم و اونم اینو میگه که هر انتخابی جایگزینی داره و هر گزینش باعث حذف بقیه میشه. به تعداد انتخاب ها میشه تنوع ایجاد کرد و به تعداد افکار میشه سلایق رو جذب یا دفع کرد.
خودت رو پیدا کن. شما ببین چه فلشی داری که از بقیه سرتره یا تیزتره یا سبک تره.
باید دنیایی رو پیدا کنی که تو بهتر از بقیه توش نفس میکشی و بهتر از بقیه دووم میاری. اونجا تو یه سر و گردن بالاتری و این اتاق خلاقیت تو هست.

معمولا کلاسهای خلاقیت تا اونجا که میدونم تو این بحثهاست که اشاراتی به نیروی انسان دارند و به الهامات و به نمونه ها و امکان برتر شدن و کمال.
معمولا تو کلاسهای هنری هم استاد یه روال آزاد رو میگه و شما دست استاد رو میبینی و با کفش اون راه میری تا هم راه رفتن یاد بگیری و هم ترست بریزه. اما از یه جا به بعد کسی کمکت نمیکنه. کسی نمیتونه درکت کنه چون کسی تو رو نمیشناسه. شما خودت هستی که باید با خودشناسی بقیه بقیه باشی. باید رو دوش استاد سوار بشی و دستت رو برای چیدن ستاره ها بالا و بالتر ببری.

من با شروع از سه تا چیز موافقم. یه اسباب بازی. یه پوستر و یه انیمیشن البته خیلی خفن و پیشرو که جایزه اسکار کوتاه برده.
شما در مقام یک فرد خلاق ثروتمند ترین موجود هستی چون همه برای تو ثروت هستند. این همه ایده. این همه جای تغییر. اصلا این همه نکته که میتونه شخصی بشه و بازگو بشه. یه سرنخ کامل میتونه اول یه فهم خوب و دوم یه کپی خلاق و سوم یه کار جدید باشه.

زبان دراز است و همکارم غیر بیکار. مجبورم نویشتن رو به پایانه اش سپارش کنم. یه جورایی شانس آوردی. من بعضی اوقات گیر میدم به یه چیزی و این از صفات خوبمه!

یا علی

_فرهاد_

New Member
دمت گرم :wink:
از صفت گیر دادنت خیلی خوشم می یاد
دو تا پستت رو چند بار تا حالا خوندم.از توضیحاتت خوشم می یاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا