ایجاد دوربین دنبال کننده

ghasemMMb

New Member
سلام
تو بازی اگه صحنه بزرگ باشه و پلیر ما حرکت کنه چه کار کنیم که صحنه به حرکت در بیاد و هر جا پلیر رفت همون جا نشون داده بشه.(مثل اینکه دوربین دنبال پلیر باشه).

Fanous

Well-Known Member
سلام
راه حلی که به ذهنم میرسه اینه که برای مختصات پلیر ،یک لیستنر تعریف کنین که با حرکت اون مختصات رو چک کنه و اگه مختصات پلیر از مقدار خاصی کمتر یا بیشتر شد ، و با توجه به جهت حرکت پلیر ، مختصات صحنه رو با یک تووین جابجا کنه

ghasemMMb

New Member
سلام
تشکر از پاسختون
این قسمت تووین که فرمودید چطوریه.
تو دمو wck برا حرکت صحنه دوتا مووی کلیپ گذاشته که پارالاکس یکی از اونا نصف اون یکیه.منم همین کارو کردم و عمل نکرد.نمیدونم کد نویسی داره یا نه.

ghasemMMb

New Member
سلام
یه آموزشی آقا آرمان تو سایت گذاشته در مورد ساخت بازی فیزیک دار در فلش توسط کمپوننت WCK .البته متاسفانه نصفه کاره مونده.
منظور من دمویی که ایشون تو فیلم گفتند دانلود کنیم بود.اگه یک نفر این دمو را تجزیه و تحلیل کنه خیلی عالی میشه.
این آدرس آموزشه:
http://forum.majidonline.com/threads/197410-آموزش-ویدئویی-ساخت-بازی-دوبعدی-فیزیک-دار-در-فلش

آخرین ویرایش:

triton

کاربر فعال
توصیه می کنم برای ساخت بازی از Game Engine ها استفاده کنی که در آنها اینگونه کارها به سادگی انجام میشه .... توصیه من استفاده از Citrus Engine هست ولی Game Builder Engine که بر اساس Push Button Engine ساخته شده و اساس نرم افزار Game Builder Studio هست هم می تونه مناسب باشه .... البته GameEngine های دیگه ای هم وجود داره که من آنها را دقیق بررسی نکردم.

ghasemMMb

New Member
سلام
این Citrus Engine که هیچ آموزش فارسی نداره.تو سایتش هم یه فیلمه که فکر کنم به علت تحریم برا ما نشون نمیده.
حالا این یه انجین مجزاست یا مثل استارلینگ یه کتابخونه برا فلشه.

triton

کاربر فعال
یک کتابخانه برای فلش هست که در آن سازنده سعی کرده تمامی نیازهای بازی سازها را برطرف کنه البته بر اساس سالها تجربه ای که در این زمینه داره .

آموزش فارسی برای فلش!؟!
اگه می خواهی فلش یادبگیری کلا آموزش فارسی را فراموش کن چون عملا به جایی نمی رسی ...چرا که اصلا چیزی نیست!
روشی که من برای یادگیر CitrusEngine پیش گرفتم رفتن به سایت github دانلود مثال ها و نمونه بازی ها و بررسی تک تک آنها بود ولی قبل از اون تمامی آموزش های صفحه tutorial سایت اصلی را خواندم. توصیه می کنم به youtube یه سر بزنی چون چندتا ویدئوی بسیار عالی هم اونجا هست البته به زبان انگلیسی!

mmz2006

Active Member
Wck

با سلام

اگر بخواین از WCK استفاده کنید باید اول در مووی کلیپی که جهان شماست (World) در پنل پروپرتیس در خصوصیتی که نوشته (focusOn) نام مووی کلیپی که در شکم جهان هست و می خواین روش فوکوس بشه رو در اون کادر بنویسین بعد در داخل جهان با انتخاب اون مووی کلیپ در پنل پروپرتیس خصوصیت (focusOn) اونو باید تیک بزنید.

فایل نمونه ضمیمه شد.

پیوست ها

• BoxMan.rar
    369.8 کیلوبایت · بازدیدها: 19

ghasemMMb

New Member
با سلام

اگر بخواین از WCK استفاده کنید باید اول در مووی کلیپی که جهان شماست (World) در پنل پروپرتیس در خصوصیتی که نوشته (focusOn) نام مووی کلیپی که در شکم جهان هست و می خواین روش فوکوس بشه رو در اون کادر بنویسین بعد در داخل جهان با انتخاب اون مووی کلیپ در پنل پروپرتیس خصوصیت (focusOn) اونو باید تیک بزنید.

فایل نمونه ضمیمه شد.

سلام
خیلی ممنون از پاسخی که دادید.
به یه مشکل دیگه برخوردم .وقتی پلیر به گوشه ها نزدیک میشه به علت اینکه پلیر همیشه در وسط قرار می گیره بیرون محدوده دنیای ما دیده میشه.حتی توی دمو هم همینطوره.
آیا راهی هست که مثلا به اندازه نصف اندازه استیج که مونده به کناره ها برسه دیگه صفحه حرکت نکنه.

mmz2006

Active Member
سلام

با ایجاد شرط می تونید اون ویژگی focusOn پلیر رو true یا false کنید تا دیگه استیج بر اساس اون حرکت نکنه یا بکنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا