ایجاد تصویر در آبجکتی خاص بدون دفرمه شدن

EDMOND

Member
سلام دوستان
یکی از شما استادان لطف کنه و من رو راهنمایی کنه، که چطور میتونم یک سری آبجکت رو با یه روند خاص در یک محدوده بچینم بدون اینکه دفرمه بشه
مثل شکل زیر که دایره ها به صورت ماه چیده شده اند.
و اگه بخوام یه نوشته رو با چندین کپی و پیست در یک شکلی مثل ماه بچینم چطور باید این کار رو بکنم
برای چیدن اشکال از بزرگ به کوچک باید چه کاری بکنم؟ اگه اشکال یکسان نباشند؟
همه رو جواب بدین :lol:

پیوست ها

• Sample.jpg
    Sample.jpg
    34.6 کیلوبایت · بازدیدها: 12
راحت ترین کار استفاده از snap to object هست که چندان هوشی نمی خواد و خیلی هم دقیق نیست چون یکم فواصل باید چشمی ست بشه! یعنی اول یک خط ترسیم کنی و بعد موس رو روی مرکز شکلها برده و بعد از انتخاب، اون‌ها رو بکشی و روی خط مربوطه وقتی به خط چسبید رها کنی... اما راه حل مشکل تری هم داره که دقیق تره! و اون استفاده از Blend tool هستش! البته در این مورد نوع شکل‌ها یکم محدود میشی ولی دقتش خیلی بالاست.

پیوست ها

• 1.png
    1.png
    9.7 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • 2.png
    2.png
    11.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3

EDMOND

Member
دقیق تر

راحت ترین کار استفاده از snap to object هست که چندان هوشی نمی خواد و خیلی هم دقیق نیست چون یکم فواصل باید چشمی ست بشه! یعنی اول یک خط ترسیم کنی و بعد موس رو روی مرکز شکلها برده و بعد از انتخاب، اون‌ها رو بکشی و روی خط مربوطه وقتی به خط چسبید رها کنی... اما راه حل مشکل تری هم داره که دقیق تره! و اون استفاده از Blend tool هستش! البته در این مورد نوع شکل‌ها یکم محدود میشی ولی دقتش خیلی بالاست.

سلام
چه عجب یکی جواب داد.
ممنون داداش از ترفندها. تکنیک اول رو میدونستم ولی چون فاصله ها ممکن بود دچار خطا بشه و وقت گیره منطقی نمیدونستم. اما در مورد ترفند دوم: Blend ابزار قوی و خوبیه ولی من نتونستم قسمتی رو پیدا کنم که شکل رو از یه سایزی تا سایز دیگه ای پیش ببره و با همون تکرار دوباره برگردونه. متوجه منظورم میشی؟ یعنی از یه دایره با اسکیل 100% تا 200% برسونه و دوباره در ادامه ی انحنا تا 100% برگردونه. حالا گیریم ما بخوایم به جز شکل متقارن (دایره) بخوایم از یک شکل نامتقارن مثل فونت استفاده کنیم و اون رو توی یه هلال محصور کنیم داستان چیه؟
ممنونم ازت:rose:

EDMOND

Member
سلام
همچنان منتظرم تا یه استادی پیدا شه و مشکل من رو حل کنه!

s.gh89

New Member
دوست عزیز من درست متوجه سوالت نشدم، ولی با همون blend همه کار میشه کرد. با گزینه های new path و more blend option
حالا اگر به طور دستی و نادقیق چیزی که میخوای رو بچینی و روش دقیقش رو بخوای برات شرح میدم
انشالا که ضایع نشم:green:

s.gh89

New Member
من یکی از این دو حالت رو فرض گرفتم واسه منظور شما، تو یکی ستاره میچرخه تو اون یکی با حفظ زاویه blend میشه

پیوست ها

• star.jpg
    star.jpg
    22.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3

EDMOND

Member
من یکی از این دو حالت رو فرض گرفتم واسه منظور شما، تو یکی ستاره میچرخه تو اون یکی با حفظ زاویه blend میشه

سلام دوست من
ممنون میشم روش کار رو توضیح بدی
در ضمن اگه در مورد تایپوگرافی در کرل هم توضیحاتی بدی ممنون میشم. مخصوصاً با حالتی از نوشته های دارای Opacity به همراه نوشته های معمولی با سایزهای متفاوت
بی صبرانه منتظرم :rose:

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
دوست عزیز روی ویندوز کارل ندارم بتونم براتون توضیح بدم
لطفا هر سوال رو در تاپیک مستقل مطرح کنید اینطور
مرجعی از سوالات همراه با جواب به دست میاد که در اینده دوستان دیگه هم میتونن استفاده کنن

EDMOND

Member
سلام
شما مدیر انجمن گرافیک وکتوری هستی بعد کرل روی سیستمت نداری؟
در مورد تایپوگرافی تو کرل و چیدمان در یک فضای خاص سوال کرده بودم که بچه ها قول دادن توضیح بدن
شما هم یاری بفرما:paint:

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
عزیزم چند تا سیستم دارم شغل اصلیم هم ربطی به گرافیک نداره شما ببخشید دیگه :green:

s.gh89

New Member
[FONT=&quot]چون نتونستم بیشتر از 5 تا پیوست کنم مجبور میشم 2 تا پست بزنم:green:[/FONT]
[FONT=&quot]میدونم شما خیلی از این مراحل را بلدین ولی فکر کردم حالا که دارم میگم کامل بگم[/FONT]
[FONT=&quot]امید به این که به کار اید:rose:[/FONT]

پیوست ها

• Slide5.JPG
    Slide5.JPG
    86.8 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Slide4.JPG
    Slide4.JPG
    86.1 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Slide3.JPG
    Slide3.JPG
    89.3 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Slide2.JPG
    Slide2.JPG
    76.8 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Slide1.JPG
    Slide1.JPG
    71.9 کیلوبایت · بازدیدها: 2

s.gh89

New Member
[font=&quot]راستی منظورتون از نوشتن تو یه فضای خاص این بود؟ همین عکس اخر[/font]

پیوست ها

• Slide6.JPG
    Slide6.JPG
    74.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Slide7.JPG
    Slide7.JPG
    76 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Slide8.JPG
    Slide8.JPG
    78.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Slide9.JPG
    Slide9.JPG
    72.8 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 10.png
    10.png
    172.2 کیلوبایت · بازدیدها: 2

EDMOND

Member
سلام به دوست عزیزم
حالت چطوره؟
ممنون از لطفی که کردی و مطلب مورد نیازم رو آموزش دادی
در مورد تایپوگرافی هم میخواستم بدونم که چطور میشه یه سری نوشته رو با سایزهای متفاوت به صورت رندوم تو یه قالب متفاوت چید. این فرآیند تو متون شعری و ایجاد تصاویر گرافیکی خیلی کاربرد داره. متأسفانه اینجا چیزی نداشتم که پیوست کنم. یه نمونه ساده میذارم شما یه توضیح ساده بده. فقط نگو که تمام آیتم ها رو باید تک تک و با حوصله چید :green:
بازم ممنونم از آموزش خوبت

پیوست ها

• Sample-1.jpg
    Sample-1.jpg
    82.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2

s.gh89

New Member
دقیقا تنها راه حل همینه، امیدوارم پایدارو سربلند و موفق از این ازمون بیرون بیای:lol:
ببین فکر میکنم این عکسی که گذاشتی که نوشته به یه حالتی فرم گرفته تو photo shop قابل ایجاد باشه
اونی هم که گفتی نوشته ها ه صورت رندم تو یه قالبی پخش شن اون هم تو photo shop قابل ایجاد احتمالا با براش
تو خود Corel هم شاید با patern بشه درستش کرد
چون هیچ کدوم رو قطعی نمیدونم سر فرصت یه چک میکنم خبرشو میدم

EDMOND

Member
سلام
منو مسخره میکنی؟ :mad: خونت حلاله :lol:
من تو پست های قبلی یه سوالی پرسیده بودم شما دقت نکردی، این آموزشی که شما دادی برای اشکال یکسان هستش (ستاره های یکسان) اگه قرار باشه چند تا آیتم متفاوت و نامتقارن رو تو همین حالت بچینیم هم باید به همین منوال پیش بریم؟ یا ترفند دیگه ای هم داره؟
در ضمن ممنون میشم اگه ترفندی برای تایپوگرافی رندم تو کرل پیدا نکردی آموزش فتوشاپی رو هم بهم بگی
متشکر:rose:

EDMOND

Member
بازم سلام
يه خواهش ديگه هم داشتم.
در مورد تبديل عکس هاي تمام رنگي به عکس هاي دورنگ و تک رنگ هم يه توضيحي بده لطفاً. آيا ميشه دو تا رنگ که اندازه هاي متفاوتي از CMYK رو دارن رو براي تبديل عکس تمام رنگي به دو رنگ در نظر گرفت. براي مثال تبديل عکس تمام رنگي به دورنگي که فقط داراي زرد و قرمز باشه. منظورم ديده شدن تصوير به صورت تلفيقي از رنگ هاي کرم و قرمز باشه و بقيه ي سايه ها به صورت گراديانتي از اين رنگ ها؟
متشکر:cool:

EDMOND

Member
سلام
بچه ها این پست رو فراموش نکنین
یادتون نره هنوز مشکل و سوالات من حل نشده ها
سریعتر یه راه حل ارائه بدین لطفاً:cool:

fire1360

Member
ذوست عزیز اگه منظور شما رو خوب متوجه شده باشم یه راهی برای چیدمان اشکال کپی شده بدن ایجاد انحنا در چیدمان هست و اون اینکه ابجکتت رو ctr+d رو بزنی و شیء کپی شده رو با فاصله ای که میخای تنظیم کنی و دوباره ctr+d رو بزنی

EDMOND

Member
ذوست عزیز اگه منظور شما رو خوب متوجه شده باشم یه راهی برای چیدمان اشکال کپی شده بدن ایجاد انحنا در چیدمان هست و اون اینکه ابجکتت رو ctr+d رو بزنی و شیء کپی شده رو با فاصله ای که میخای تنظیم کنی و دوباره ctr+d رو بزنی

سلام رفیق
نه بابا کپی کردن و تغییر سایز که آدم رو روانی می کنه
دنبال یه ترفند بودم که علاوه بر تغییر سایز با یک فرمول و یک رفتار خاص، شکل منظمی بهم بده
دستی که نمیشه

جدیدترین ارسال ها

بالا