اولین مسافرت نوروزی به خلیج فارس ( کلیپ )

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
تنها ایرادی که میشه گرفت Exposure هست.یعنی نور و کنتراست خوبه اما میتونست بهتر باشه. اما برای یک فرد بدون استدیو کاری بسیار محشر محسوب میشه
دوربینتون چی هست؟ به نظر میاد با dslr ضبط کردی درسته؟
منظورتون از Exposure رو دقیقا درک نمیکنم . لطفا بگید کجا ها مشکل داره .
100 درصد میتونست بهتر بشه اگه امکان نورپردازی مثلا تو حافظیه رو داشتم :wink: . :-?
بله با دوربین دی اس ال آر Canon 550d رکورد شده .

prance

New Member
سلام لینک ها سالم هستن .یکی از دلایل این مشکل میتونه به خاطر استفاده از پروکسی باشه .

سلام دوباره نه مشکل از همین سایت بود کلا دیشب قاطی بود
کلیپی که درست کردید خیلی عالی بود و از نظر من برای بهتر شدنش در اینده چند تا با عرض معذرت اشکال رو بگم؟
1- اولیش این بود که تمام این وقایعی رو که با دوربین ثبت کردید به طور اتفاقی بوده تقریبا یعنی در بیشتر موارد یعنی کار از قبل برنامه ریزی شده نبوده وگرنه مطمئنا خیلی بهتر از این در میومد
2-باز هم تاثیر میگیره از اولی چون پراکنده فیلم گرفتی نظمی نداره که مثلا از تهران شروع میشد تا مقصد منظورم فقط مسیر نیست همه چیز رو در بر میگیره
3-شروعش جالب نیست شروعش رو میتونستی از قدرت افتر در به حرکت در اوردن نوشته ها به کار بگیری یا از پروژه های اماده استفاده کنی
4-موسیقی متن هم خوبه ولی به نظر من تو بیشتر سکانسها جور در نمیاد میتونست بهتر انتخاب بشه ولی اینو نمیتونم ایراد بگیرم چون دسترسی به ارشیو درست حسابی ندارید
در بقیه موارد مخصوصا صحنه دقیقه 2:01 و 2:11 بسیار زیبا در اومده و00:47 و... میتونم بگم از 70 درصد کارت نمیشه ایراد گرفت و مشکل اصلی بی برنامه کار کردنته
و در اخر تمام این نقدی که کردم فقط و فقط نظر من هست و امیدوارم برداشت بدی نکنید موفق و موید باشید .

spry

Member
منظورتون از Exposure رو دقیقا درک نمیکنم . لطفا بگید کجا ها مشکل داره .
100 درصد میتونست بهتر بشه اگه امکان نورپردازی مثلا تو حافظیه رو داشتم :wink: . :-?
بله با دوربین دی اس ال آر Canon 550d رکورد شده .

ئه دوربینو که اونجا نوشته بودید من دقت نکردم
منظورم اینه: تمامی سکانسها به نسبت کنتراست و اکسپوزشون باید اصلاح میشدن
اما حالات سینماتیک لوک تقریبا خوب بوده
Nowruz 92.jpg

سلام دوباره نه مشکل از همین سایت بود کلا دیشب قاطی بود
کلیپی که درست کردید خیلی عالی بود و از نظر من برای بهتر شدنش در اینده چند تا با عرض معذرت اشکال رو بگم؟
1- اولیش این بود که تمام این وقایعی رو که با دوربین ثبت کردید به طور اتفاقی بوده تقریبا یعنی در بیشتر موارد یعنی کار از قبل برنامه ریزی شده نبوده وگرنه مطمئنا خیلی بهتر از این در میومد
2-باز هم تاثیر میگیره از اولی چون پراکنده فیلم گرفتی نظمی نداره که مثلا از تهران شروع میشد تا مقصد منظورم فقط مسیر نیست همه چیز رو در بر میگیره
3-شروعش جالب نیست شروعش رو میتونستی از قدرت افتر در به حرکت در اوردن نوشته ها به کار بگیری یا از پروژه های اماده استفاده کنی
4-موسیقی متن هم خوبه ولی به نظر من تو بیشتر سکانسها جور در نمیاد میتونست بهتر انتخاب بشه ولی اینو نمیتونم ایراد بگیرم چون دسترسی به ارشیو درست حسابی ندارید
در بقیه موارد مخصوصا صحنه دقیقه 2:01 و 2:11 بسیار زیبا در اومده و00:47 و... میتونم بگم از 70 درصد کارت نمیشه ایراد گرفت و مشکل اصلی بی برنامه کار کردنته
و در اخر تمام این نقدی که کردم فقط و فقط نظر من هست و امیدوارم برداشت بدی نکنید موفق و موید باشید .

ببینید در این نوع کلیپ ها میشه گفت فیلم کوتاه نباید از موشن دیزاین و ... در ابتدای کلیب ساخته بشه
اتفاقا رعایت نکردن ترتیب سکانس ها باعث پویا بودن فیلم میشه.بطوریکه ابتدا و انتها معلوم نیست و گویا دائما ادامه داره
اما درمورد موسیقی کاملا موافقم .موزیک فانکی یا الکتریک مناسب همچنین برداشتی نیست. بخش های ابتدایی مناسبه
اما درمورد استایبلازر که به ابعاد اصلی کلیب صدمه میزنه.سعی کنید از اسلایدر و ترایپاد استفاده کنید . نوع دست سازش هم میشه درست کرد.

GsGraphic

Well-Known Member
سلام دوست من خسته نباشی
ممنونم بابت دعوتت:rose:

ویدئو بسیار زیبا و دلنشینی بود
منم مثل بقیه بچها از اصلاح رنگ و اسلو موشن ها خیلی خوشم اومد
به شهر شیراز هم که اومدین انشاالهه خوشتون گذشته...البته تو فیلم پیدا بود
یه سوال : تو کل سفرتون چند دقیقه فیلم گرفتی؟
من 60 d دارم به نظرت میشه همچین کاری باهاش بکنم؟

prance

New Member
ببینید در این نوع کلیپ ها میشه گفت فیلم کوتاه نباید از موشن دیزاین و ... در ابتدای کلیب ساخته بشه
اتفاقا رعایت نکردن ترتیب سکانس ها باعث پویا بودن فیلم میشه.بطوریکه ابتدا و انتها معلوم نیست و گویا دائما ادامه داره
اما درمورد موسیقی کاملا موافقم .موزیک فانکی یا الکتریک مناسب همچنین برداشتی نیست. بخش های ابتدایی مناسبه
اما درمورد استایبلازر که به ابعاد اصلی کلیب صدمه میزنه.سعی کنید از اسلایدر و ترایپاد استفاده کنید . نوع دست سازش هم میشه درست کرد.

بنده از دید دیگری نگاه میکنم و به این نوع کلیپ فیلم کوتاه نمیشه گفت و میشه به عنوان تیتراژ ازش استفاده کرد
و اگر این کلیپ رو بخواهید به صدا و سیما ارائه بدبد مطمئنا مواردی رو که ذکر کردم از شما میخوان و رعایت نکردنشون باعث مرجوعی خواهد شد
و اگر به عنوان یه کار شخصی باشه میتوان ذوق و سلیقه رو هر طور که دوست داشت خرج کرد پس بنابراین باید دید هدف حسین اقا چی بوده ؟

SAEED@R

Member
مرسی
کار زیبایی بود ، لذت بردم
گه اینترنتم اجازه میداد اچ دی شو دانلود میکردم

zino

Member
با سلام به عنوان یه بیننده خیلی خوب بود
نظر تخصصی ندارم چون تخصصم نیس ولی موفق باشی منتظر فیلم های بعدی از شما هستیم به امید پیشرفت روزافزونتون

آخرین ویرایش:

hosein0251

لینک ویدئو تو سایت آپارات رو دوست عزیزم zino زحمتش رو کشیده . :rose:

لینک ویدئو :
http://www.aparat.com/v/tJ1uH

ویدئو پلیر رو سعی میکنم به پست اول اضافه کنم .

shirini_forush

Well-Known Member
بنده از دید دیگری نگاه میکنم و به این نوع کلیپ فیلم کوتاه نمیشه گفت و میشه به عنوان تیتراژ ازش استفاده کرد
و اگر این کلیپ رو بخواهید به صدا و سیما ارائه بدبد مطمئنا مواردی رو که ذکر کردم از شما میخوان و رعایت نکردنشون باعث مرجوعی خواهد شد
و اگر به عنوان یه کار شخصی باشه میتوان ذوق و سلیقه رو هر طور که دوست داشت خرج کرد پس بنابراین باید دید هدف حسین اقا چی بوده ؟

کاری که از صداوسیما یا هر ارگان دولتی دیگه ای مرجوعی بخوره حتما کار ارزشمند و به دردبخوری بوده ;)

godsoldier

New Member
سلام
حسین آقا من یک سوال داشتم
همه صحنه های اسلو موشن را در برنامه "پریمیر" انجام دادی یا از خود اسلوموشن دوربین هم استفاده کردی؟ مثل همون صحنه آهسته پرت کردن قطرات آب دریا.
ممنون می شوم پاسخ بدید.

hosein0251

سلام .
خود دوربین اسلوموشن نمیکنه . فقط میتونه 60 فریم رکورد کنه . بعد با پلاگین twixtor صحنه آهسته شده.

LiveTime

New Member
سلام حسین جون
از کارت جداً لذت بردم، ویدیو رو از روزی که دانلود کردم، روی دسکتاپ گذاشتم {به این دلیل که اکثر اوقات جلوم باشه و از دیدنش لذت ببرم}
بارها و بارها ویدیو رو دیدم، نقاط مثبت و نقدها رو با اجازت میگم {البته نقد شخصی من ممکنه کاملاً غلط باشه}

نقد 1 : تایتل اول فیلم و فونت مورد استفاده شاید وزن تایتل بودن رو نتونه تحمل کنه.
نقد 2 : چرا شیراز 65 ، ای کاش از تابلوی ورودی شیراز شات میگرفتی

و موارد تحسین برانگیز زیر:
ترنزیشن ثانیه 31 ام
لانگ شات ثانیه 36 ام
فوکوس های ثانیه های 39 و 40 ام
اسلوموشن ثانیه 45 تا 50
حرکت عالی در تونل
هم نوایی زیبای موسیقی از 01:08 به بعد
روش TimeLapse از 01:34

:rose:

hosein0251

Live time ممنون از لطفی که داری .
در مورد شیراز 65 همینو بگم که نزدیکای شیراز دوربین رو گذاشته بودم تو صندوق و یادم رفت فیلم بگیرم . :-?

vahid980090

New Member
سلام حسین جان خوبی
آقا شاید بیشتر از 10 15 بار این کلیپ رو دیدم و هنوزم دهنم وا مونده که چطوری این همه خلاقیت با هم یک جا
چطور تصویر و موزیک اینقدر مچ شدن

الان من فقط نمیدونم اون ترانزیشن که تصویر انگار داره میچرخه رو چطور باید ایجاد کرد ( همون که بعدش اون خانوم کوچولو میاد ) زمان 1:8 تا 1:10
و این ترانزیشن که حالت فلاش و لرزه رو داره ( زمان 1:4

راستی مجذوب 550 دی هم شدم اما با این قیمت که هرکی یه چیزی میگه کار برام یکمی سخت شده
خودت یا کسی آشنا نداری که داشته باشه واسه فروش( کارکردشو ) الان یه اچ اس 10 فوجی دارم اما واسه این کارا ضعیفه

بازم ممنون

kish1500

New Member
Nowruz%2092.jpg

سلام به همه . این کلیپ مربوط میشه به سفر نوروزی امسال ( 1392 ) به سمت جنوب کشور . ( شیراز و بندر گناوه و استان کهگیلویه بویر احمد و ....) . امیدوارم خوشتون بیاد .
:rose:

زمان کلیپ : 2:56

فرمت : F4V
مدت زمان تدوین : 3-4 روز

دانلود HD
حجم : 97.1 مگ
-----------------------------------------
دانلود با کیفیت کم
حجم : 8 مگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------

بابت حجم شرمنده چون نمیخواستم Quality خیلی پایین بیاد . ( ارزش حداقل 1 بار دیدن رو داره .)
:wink:
100 % ویدئو با Premier Cs6 بسته شده . ( حتی اسلو موشن ها )
خیلی قشنگ بود و زیبا

shirini_forush

Well-Known Member
سلام حسین جان خوبی
آقا شاید بیشتر از 10 15 بار این کلیپ رو دیدم و هنوزم دهنم وا مونده که چطوری این همه خلاقیت با هم یک جا
چطور تصویر و موزیک اینقدر مچ شدن

الان من فقط نمیدونم اون ترانزیشن که تصویر انگار داره میچرخه رو چطور باید ایجاد کرد ( همون که بعدش اون خانوم کوچولو میاد ) زمان 1:8 تا 1:10
و این ترانزیشن که حالت فلاش و لرزه رو داره ( زمان 1:4

راستی مجذوب 550 دی هم شدم اما با این قیمت که هرکی یه چیزی میگه کار برام یکمی سخت شده
خودت یا کسی آشنا نداری که داشته باشه واسه فروش( کارکردشو ) الان یه اچ اس 10 فوجی دارم اما واسه این کارا ضعیفه

بازم ممنون

چقدر میخای هزینه کنی؟

vahid980090

New Member
چقدر میخای هزینه کنی؟

از 1100 تا 1400
550 دی و 600 دی مد نظرمن
البته بودجم به 650 نمیرسه وگرنه اون بخاطر سنسور هیبریدی خیلی بهتره اما اولش باید این دوربین خودمو بفروشم یا مشتری براش پیدا کنم تا موجودیم اینقدر بشه

البته از حسین جان باید عذر بخوام که توی تاپیکشون اینا رو گفتم
از این به بعد خصوصیش میکنم

hosein0251

از 1100 تا 1400
550 دی و 600 دی مد نظرمن
البته بودجم به 650 نمیرسه وگرنه اون بخاطر سنسور هیبریدی خیلی بهتره اما اولش باید این دوربین خودمو بفروشم یا مشتری براش پیدا کنم تا موجودیم اینقدر بشه

البته از حسین جان باید عذر بخوام که توی تاپیکشون اینا رو گفتم
از این به بعد خصوصیش میکنم
اشکال نداره . بالاخره از کنار این تاپیک یه نتیجه گیری هم در مورد یه سری چیزا یشه بد نیست .
در مورد کیفیت برابر 550 , 600 , 650 هیچ شکی نکن . تفاوت قیمت تو یه سری آپشن های اضافی مثل ال سی دی چرخون و.... هست . البته 650 دی یه سری چیزای اضافه دیگه هم داره که کاربرهای خاصی داره . ولی من که به شخصه از 550 بدی ندیدم و مشکلی باهاش ندارم .

جدیدترین ارسال ها

بالا